|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
9.4.2007 21:45:58   
maya28
Naša mala punčka stara 5 polnih mesecev želi zadnji mesec OGROMNO pozornosti....to pomeni,da bi se samo nosila, pestvala itd....pod mostičkom se noče več igrat, še posebej, če ni nikogar ki bi se z njo pogovarjal.....takrat se spusti v grozen jok in ihto!Zavedam se, da imamo mamice porodniško, da se ukvarjamo z otrokom....ampak jaz moram vseeno dat prat, skuhat, zlikat, se umit ipd.....ker sem cel dan sama je to kar zelo težko izvedlivo....
Zanima pa me nasvet....naj punčko pustim, da se za nekaj minut"zdere"  ali je to lahko nevarno za njen kasnejši razvoj?user posted image
Hvala za vaša mnenja!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
9.4.2007 22:01:58   
MALINČICA
Ne pustit otroka, da joka... Če joka, potem hoče opozorit, da nekaj ni v redu, da se mogoče ne počuti dobro, da bi želela bližino, da bi se crkljala...
Kaj pa če uvedeš kak sling, pa jo imaš ob sebi, ko je treba kaj naredit? Jaz mojega dosti nosim s sabo, ćeprav je zelo nezahteven dojenček, ampak, tem malim človečkom smo mamice, sploh pa tiste, k so večino časa same z otrokom, vse na svetu, radi bi bili kar naprej z nami, skoz bi radi čutili našo bližino...
Če je le možno, ji daj čimveč tega.
Pa saj vem, da je treba delat in kuhat, ampak to lahko narediš tudi takrat, ko otrok spi in počiva.

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu maya28)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
9.4.2007 22:08:43   
eva1
kakor ti srce veli, tako pa naredi! Jaz imam 2 majhna otroka in kaj naj naredim, ko se mala joka in je treba Lukca previt, umit...pač se joka dokler ne končam z opravilom...kr naprej pa tut ne morem govort z njo in se neprestano njej posvečat! jaz delim vse na oba..in če včasih se en joče, včasih drugi-tako pač je-uglavnem, pa sta oba pridna in nimam večjih težav! In nisem ena tistih mam, ki 100% življenje podredijo otroku in ga razvajajo na vse možne načine, ker mislim,d a mora bit otrok tudi malo samostojen in se mora znati sam zamotiti! No sicer je tvoja še majhna, ampak samo tako sem to napisala-da pač nisem lih 100% AP mama, al kako žeuser posted image

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
9.4.2007 23:09:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
9.4.2007 23:15:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
10.4.2007 6:50:25   
skuštrana
Jaz te točno razumem. Tudi jaz sem bila sama za vse. Je pa tako kot je napisala Nalin, če sem kuhala je sedela poleg mene v ležalniku in sem zraven pokala frise, če sem šla na wc je šla zraven,..Skratka, skupaj sva bili noč in danuser posted image Je pa pri nas bilo isto, mostiček in podobne zadeve so bile super, dokler je bil kdo zraven. Ko je skužila, da je na tleh sama pa v jok...
Kdaj sem naredila kakšno drugo stvar? Nisem, saj prah počaka, cote itak na hitrco v pralni stroj zmečeš,peglam ne, odkar se je rodila tamala (samo nujne stvari) veliko stvari pa se da naredit tudi z dojenčkom v roki, slingu, kengeruju... Tuširala sem se, ko je spala, pozno zvečer...Glej, saj ljudje bodo razumeli, da ne moreš imeti v nulo pospravljeno ob majhnem otroku. Da imaš včasih kupe neopranih cot v kopalanici, da je na omari prah, da imaš nekaj nepomite posode. Vse to počaka, dojenček je pa samo enkrat majhen in te potrebuje točno sedaj in tukaj.
Sedaj je še mala, ni šans da jo razvadiš, ampak potrebuje tvojo pozornost. Saj bo lažje, ko bo malo starejša (meni je postalo full lažje, ko je shodila, takrat si je ponavadi sama našla kakšno stvar in se zamotla (pa ne igrače, ponavadi so to bili kakšni cd-ji, posode, ali pa čisto navadni kamenčkiuser posted image ) ali pa mi je pomagala (če sem obešala cote mi jih je dajala v roke,...), je pa res, da nekateri otroci potrebujejo več, drugi spet manj animacije.

Izdrži, saj bo lažje...user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu maya28)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
10.4.2007 10:58:30   
maya28
Oh punce, HVALA za lepe,vzpodbudne besede! Zelo ste me potolažile, da nisem edina....
Saj si je že prej nisem upala pustit jokat, zdej pa je res ne bomuser posted image .....res nočem, da zaradi tega nosi kakšne posledice....

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
10.4.2007 12:24:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maya28)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
10.4.2007 14:13:36   
TiaSara
Pa ne upoštevaj tistega, kaj vse lahko narediš ko user posted image spi. Če ti spi malo, potem si ta čas vzemi zase in počivaj, ali počni kaj kar te sprošča. Boš videla, ko si boljše volje je tudi user posted image boljše volje.
Naš je tudi rabil 100% pozornost. Do 9 mesecev sva vedno sesala skupaj - on v štorklji, perilo zlaga zelo zavzeto (prelaga iz kupa na kup), ko sem kuhala je glodal korenček in se igral s kuhalnico (seveda ob meni), prat sva nosila skupaj (ko je že sedel, sem ga dala kar v škaf), pa lončki so tudi super igrača... Marsikaj se da, samo bolj "na izi" moraš vzet stvari.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
10.4.2007 14:25:39   
Anonimen
no jaz sem pa grozna mama. ne maram da otrok hod z mani na wc in da mora biti v naročju non stop. da ne bo pomote tzudi jaz sem kuhala s tamalo na pultu v ležalniku pa se je tudio v ležalniku jokala ampak sori ne morem te pa držat pa kuhat. bo že prežvela 5 min. otroka ne bo konec če bo 3 min moral ležat sam na tleh al pa nekje v ležalniku da greš lahko na wc pa da letiš po konzervo v klet al pa kaj tazga. naj se navadjo da pač ne bo vedno en visel zraven njega. kaj pa vem. zdi se mi da bolj kot otroka privežeš nase težja bo potem ločitev ko bosta pa mogla it narazen. pol bojo pa travme da noče v vrtec, pa da se še babice boji. pa še to..dokler ima otrok 5 kil ga še lahko nosiš, pol k jih ma pa 10 pa 15 je pa mal težja varjanta. moja 11 mesečnica ma 11 kil.
je pa to moje mnenje in s takom načinom čisto lepo folgam, tamala se lepo zna sama zaigrat na tleh od malega.

(odgovor članu TiaSara)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
10.4.2007 14:36:22   
Anonimen
Oprosti, Lara, si pa na napačnem forumu, da bi kaj takega pisala. Bogokletstvo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
10.4.2007 18:40:00   
skuštrana
Glej, Lara, vsak po svoje. Jaz pač nisem takšen tip, da lahko poslušam otroški jok - še kadar slišim jokat tujega otroka kar poskočim in bi ga najrajši potolažila, kaj šele svojega. In se mi zdi, da tudi maya razmišlja tako nekako, drugače ne bi postavila vprašenje na temle forumu. Ali pa se motim?




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
10.4.2007 21:16:04   
maya28
Mamice...še enkrat hvala za tolikšen odziv na moj "klic na pomoč"....
Res je, da mi je zelo težko pustit mojo pikico jokat in nikakor mi ni težko je dvignit, tolažit,nosit okrog, saj je moj sonček in neskončno rada jo imam...a saj to veste kako je saj imate vaše sončkeuser posted image .....nevem pa če je prav, da jo za vsako figo dvignem k sebi, a še vedno mislim, da 5m star otrok potrebuje občutek varnosti in da sem tam z njo.....saj sva 9m skupaj okrog hodiliuser posted image ........

A pozor!!!Veliko starejših oseb mi je reklo, da če otroka vedno ko jokam dvignem, bo kasneje z jokom hotel izsiliti kaj drugega...npr.sedaj hoče da jo dvignem in pocrtljam, kasneje pa bo npr. v trgovini hotela igračo in se bo začela dret in ihtat....ker bo navajena da z jokom dobi kar hoče......to je tisto česar se bojim; da jo razvadimuser posted image ......ker ta mala je že tako brihtna, da če ji rečem naj mi da lupčka - mi ga da....torej tudi že ve, da z jokom izsili crkljanje ali pa tudi ne.....
joj,joj kako je zapleteno!!!! Jutri bom vprašala za mnenje še pediatrinjo, ker imava ravno pregled....potem vam sporočim kaj mi je svetovalauser posted image lahko noč mamice in otročički

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
10.4.2007 21:26:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maya28)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
10.4.2007 22:26:05   
Strawberrie Cherrie
Evo, moj Ožbej ima tudi močen jaz -> pa mi vsi pravijo , da ga razvajam, ampak ga ne. Enostavno smo ujeli nek ritem, ki ga furamo.
1. igralni center je zanimiv okoli 5minut in takrat ga pustim, da se igra sam. Potem se vsedem ali vležem poleg njega in se pogovarjava in raziskujeva igračke.
2. dojiva se povsod in vedno, ko moj otrok želi. Drugače je hud jok, meni pa tudi ni, da bi ga pustila lačnega ali žejnega.
3. ENAKO SEM MNJENJA, da otrok potrebuje občutek varnosti -> zato ga vedno, kadar joka vzamem k sebi. Ožbej ne izsiljuje z jokom, ampak s kričanjem, tam pa ne popustim. Jok je nekaj povsem drugega in takrat ME MOJ OTROK POTREBUJE.

Ugotovila sem, da STAREJŠI LJUDJE marsikaj mislijo povsem drugače, kot pa ti user posted image
Delaj pa to, kar ti srce narekuje, mama je nekaj naravnega, nagonskega, ne pa priučenega.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
11.4.2007 7:10:08   
skuštrana
A pozor!!!Veliko starejših oseb mi je reklo, da če otroka vedno ko jokam dvignem, bo kasneje z jokom hotel izsiliti kaj drugega...npr.sedaj hoče da jo dvignem in pocrtljam, kasneje pa bo npr. v trgovini hotela igračo in se bo začela dret in ihtat....ker bo navajena da z jokom dobi kar hoče......to je tisto česar se bojim; da jo razvadim ......ker ta mala je že tako brihtna, da če ji rečem naj mi da lupčka - mi ga da....torej tudi že ve, da z jokom izsili crkljanje ali pa tudi ne.....


Eh, tole sploh ni resuser posted image . Naša je vzgajana po principu, ko jokam me dvigni, pa danes (27 mesecev) v trgovini (ali kje drugje) nimamo nobenih problemov z izsiljevanjem. To je odvisno od drugih stvari.  Odzivanje na potrebe dojenčka ni razvajanje, razvajanje pride kasneje.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu maya28)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
11.4.2007 8:59:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Oprosti, Lara, si pa na napačnem forumu, da bi kaj takega pisala. Bogokletstvo.


AJA PARDON user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
11.4.2007 11:09:53   
Baucka
Moje skromno mnenjeuser posted image

Odvisno od tega joka kakšen je. Če je bolj jamranje jo še malo pusti, ali pa stopi do nje in ji daj kakšno igračo in spet idi vstran. Samo pa zi da te ima na vidiku. Če pa se res dere pa jo dvigni in skupaj delajta, če gre. Midve sva določena dela delale skupaj, nekaterih pa enostavno ne moreš. Ko kuham je ne bom izpostavljala vreli vodi in vročim ponvam. Pa ko grem na WC tudi ne more z mano. Ne rečem če grepš lulat, ampak če greš na veliko potrebo se mi pa to ne zdi malo preveč, da tam v vonjavah sodeluje. Haloo.

Lahko pa se ji iz kopalnice oglašaš, da bo vedela da si še tam.

Naj te pa potolažim, bo pa boljše, ko bo plezat začela, takrat pa boš ti hotela bit v njeni bližini, da boš imela nadzor.


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
11.4.2007 12:12:32   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

A pozor!!!Veliko starejših oseb mi je reklo, da če otroka vedno ko jokam dvignem, bo kasneje z jokom hotel izsiliti kaj drugega...npr.sedaj hoče da jo dvignem in pocrtljam, kasneje pa bo npr. v trgovini hotela igračo in se bo začela dret in ihtat....ker bo navajena da z jokom dobi kar hoče......to je tisto česar se bojim; da jo razvadim ......ker ta mala je že tako brihtna, da če ji rečem naj mi da lupčka - mi ga da....torej tudi že ve, da z jokom izsili crkljanje ali pa tudi ne.....


Eh, tole sploh ni resuser posted image . Naša je vzgajana po principu, ko jokam me dvigni, pa danes (27 mesecev) v trgovini (ali kje drugje) nimamo nobenih problemov z izsiljevanjem. To je odvisno od drugih stvari.  Odzivanje na potrebe dojenčka ni razvajanje, razvajanje pride kasneje.



Tole se mi zdi je Skustrana fino napisala. Vceraj sem se v vrtcu eno uro igrala skupaj z Jakobom in otroci, ker si je tamali to ful zelel. In tam sta bila dva primera nepravilne vzgoje, vzgojiteljica mi jih je pokazala. Eden je skoz maltretiral ostale, ta drug pa je skoz hodil za menoj in tezil za pozornost. Vec kot ocitno je bilo, da so doma SKOZ okupirani z njim in mu ne dajo dihat tudi takrat ko bi on zelel. Tako da, tiste ki niste prepricane, vam lahko le svetujem da delajte po lastnem obcutku, tako kot cutite da je prav.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
11.4.2007 13:09:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
11.4.2007 13:34:24   
viv_
Eno vprašanje:

A vaši otroci (glede na to, da pišete, da jih jemljete sabo na wc, kar mi je čist neokusno, ampak OK) začnejo tulit v trenutku, ko vas nimajo pred očmi, a jih to samoiniciativno nosite povsod za sabo?

A vam paše, da bi ble kdaj same? Pomoje da tudi otroku kdaj paše, da je sam, v miru, da se ukvarja ne vem, s svojo nogico... Res pa ne vem, za kaj bom prikrajšala otroka, če me ne bo vidu, kako se napenjam na sekretu...

Sicer pa, tako kot LARA, ne sodim sem... user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
11.4.2007 13:38:13   
mika
nalin in skuštrana, jaz sem oz še. delam enako. naša ni nič razvajena zato, ker sem jo za vsako vzela k sebi. ona je hotela non stop akcijo, pa jo imava še danesuser posted image .
ravno včeraj smo gledali filmčke ko je bila še user posted image . na vseh posnetkih  je tak živec. non stop je migala z rokami in nogamiuser posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
11.4.2007 13:42:04   
mika
Sicer pa, tako kot LARA, ne sodim sem...

user posted image user posted image user posted image kam ne sodišuser posted image user posted image user posted image


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
11.4.2007 13:43:58   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Eno vprašanje:

A vaši otroci (glede na to, da pišete, da jih jemljete sabo na wc, kar mi je čist neokusno, ampak OK) začnejo tulit v trenutku, ko vas nimajo pred očmi, a jih to samoiniciativno nosite povsod za sabo?

A vam paše, da bi ble kdaj same? Pomoje da tudi otroku kdaj paše, da je sam, v miru, da se ukvarja ne vem, s svojo nogico... Res pa ne vem, za kaj bom prikrajšala otroka, če me ne bo vidu, kako se napenjam na sekretu...

Sicer pa, tako kot LARA, ne sodim sem... user posted image


Nasa dva sta imela obdobje ko to ni bilo potrebno in me nista pogresala. Ko pa je nastopila faza separacije, ko sta zajokala v trenutku ko sem izginila izpred oci, sem ju pa jemala s seboj. Seveda tako dolgo dokler je bilo potrebno. Zdaj Jakob mirno gleda risanke, Emi pa dam rolico papirja in se medtem zabava po svoje.

Kaj pa vem, jaz tudi njun kakec previjam, pa mi smrdi, naj se onadva malo potrpita, sicer pa vrata pustim odprta in se sprehajajo prosto po presernu. user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mamice prosim za nasvet-jok,ihta!
11.4.2007 13:48:20   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Kaj pa vem, jaz tudi njun kakec previjam, pa mi smrdi, naj se onadva malo potrpita, sicer pa vrata pustim odprta in se sprehajajo prosto po presernu. user posted image



Evo, jaz pa to ne morem... Raj 14 dni ne grem, kot pa da bi imela odprta vrata. Konec je že, če koga samo slišim pred vrati... Resno! Dobim blokado! Zato recimo na dopustih jaz ne grem na wc (govorimo o veliki potrebi) po 14 dni..

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?