|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mansarda ali selitev ?
13.3.2007 10:04:43   
živa
Hojla!

Včeraj sva z možem začela premlevati naslednjo dilemo in ker več glav več ve, me zanima, kako bi vi premišljevali v najinem primeru. Torej -

Živimo pri moževih starših na obrobju Mestne občine Ljubljana, imava enega otroka, drugega menda dobimo oktobra. Odstopili so nama mansardo 9 x 8 metrov, od tega 20 kv. metrov zavzame stopnišče, razporeditev prostorov je zelo neugodna. Trenutno ima otrok svoj kabinet, vsi ostali prostori so natlačeni (v dnevni so npr. po vseh stenah knjižne police, delovna miza z računalnikom in standardna oprema), v kopalnico, ki je široka meter in pol (v banji ne morem stati pokonci, nimam kam postaviti pralnega stroja), se pride iz kuhinje. Zaradi mansarde ne morem postaviti niti pograda in v nobenem prostoru trenutno nimam toliko prostora, da bi postavila še eno otroško posteljico. Na podstrešju je stojna višina samo v špici. Gradbeni posegi niso dovoljeni in še nekaj časa ne bodo.

Hotela sva pomutiti in kaj dozidati na črno, dvigniti hišo za kak meter, pa ne upava kaj dosti. Lahko bi edino podrla vse notranje stene in prerazporedila prostore, speljala zunanje stopnice na balkon in uredila svoj vhod, morda uredila kako frčado, na podtrešju bi pogojno lahko uredila kako spalnico in "računalnico", ker za to ne rabiš stojne višine. V ta namen sva varčevala in bi uspela napraskati, če bi si še sposodila ali se zakreditirala - nimava službe za nedoločen čas - starih 10 milijončkov (kar se nama zdi ogromno).

Moževi starši pa imajo parcelo 1000 kv. metrov z vsemi načrti, plačanimi prispevki in dovoljenji ter s hišno številko - torej bi tam lahko takoj zidala hišo, ki niti ne bi bila dražja od adaptacije mansarde. Problem je, da je v občini Sevnica, ok. 75 km iz Ljubljane, eno uro vožnje do službe.

Kaj bi vi storili? Adaptirali v Ljubljani (kjer imamo varstvo, ampak tudi življenje s starši, blizu službe) ali zidali v Sevnici (brez varstva, na svoje, daleč od službe)?

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil wahoo -- 13.3.2007 21:08:10 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 10:10:27   
Felicity
Na svoje. Če se v mansardi že sedaj gužvate, potem pride še en otroček, vsekakor na svoje.

Če imaš dobro plačano službo in se ti splača vozit v Lj ok, drugače pa jo lahko vedno zamenjaš, ne?

Srečno!

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Mansarda ali selitev ?
13.3.2007 10:11:29   
Anonimen
Jaz osebno bi šla na svoje. user posted image

< Sporočilo je popravil wahoo -- 13.3.2007 21:08:25 >

(odgovor članu Felicity)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 10:12:57   
živa
Ne, službe ne morem zamenjati, imam tako specifičen poklic, da to ne bi šlo. In ker sem ena redkih, ki dela v svoji stroki, nimam posebnih možnosti, da bi dobila službo kje drugje, sploh pa v občini Sevnica. Bog daj, da bi me tu obdržali!!! 

Mož ima za to malo več možnosti, jaz pa definitivno ne. Žal.

Lp,

živa

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 10:16:51   
Anonimen
Če se s starši razumete in je hiša v kolikor toliko dobrem stanju, bi jaz ostala v Ljubljani. Sploh če je tvoj mož edini otrok in ne bi bilo treba ostalih (dedičev) izplačevati.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 10:26:04   
Anonimen
Jaz  bi se pa verjetno odselila. Še vedno lahko kasneje novo hišo prodata in prideta nazaj v lj..

Ne vem no meni se ni problem vozit. Je prav lušno vsak dan ko greš domov iz smoga in megle.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 10:28:42   
Pingvinčica
Jaz bi tudi sigurno šla na svoje


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
13.3.2007 10:31:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pingvinčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 10:37:19   
pety78
Jaz se ne bi vozila vsak dan tako daleč z malimi otroki? Če bi jih imela v vrtcu v Sevnici, pa premisli, ali bi lahko pravočasno prišla po njih v vrtec. Jaz bi definitivno ostala v LJ. Tudi jaz imam možnost iti v hišo v Celje in se voziti vsak dan v LJ. Saj sama bi se še, z otrokom pa ne. Ni pa variante, da je v vrtcu v Celju, ker ne bi pravočasno prišla ponj. Da bi pa še dodatno varuško plačevala....user posted image Pa da bi bila z otrokom le urco na dan? Ne, sem raje v mansardi. Sploh, če se razumeš s taščo in tastom in če lahko kdaj ponudita varstvo za otroke.

Kaj pa če bi parcelo prodali in si v LJ kupita kakšno stanovanje?

< Sporočilo je popravil pety78 -- 13.3.2007 10:39:11 >


_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 10:41:24   
Tia27
Na svoje zagotovo,lp

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 10:42:39   
fricka
Jaz pa vem kako je, če si brez babic in občasne pomoči in bi iz tega razloga razmislila kako bo na svojem. Vsak prehlad terja že bolniško, zamud iz službe sploh ne sme bit, ker v vrtcu ne čakajo,... Otroci so tvoji od jutra do večera vsak dan, kar pogosto terja mnogo o0rganizacije. Stran od službe pomeni še verjetno pot do vrtca, kar pomeni eno uro prej iz službe? Vsekakor so prednosti in slabosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 10:46:13   
Kuba
Na vašem mesti bi jaz prodala tisto parcelo + še tistih 10mio in si lahko kupita stanovanje kje bližje Ljubljani. Če sta njegova starša za to (če sem prav razumela sta ona dva lastnika te zemlje)

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 10:47:17   
muki1
Kaj pa menjava? Da grejo starši v mansardo user posted image  Pa jima primaktneta, če hočeta kaj po svoje uredit.
Samo vprašam.

75 KM pa tudi ni tako daleč, saj so tam okrog avtoceste. Je75 km tak kot pri nas 30km.
Celo življenje se stiskat na tako mali površini, pa da se niti pošteno zravnat ne moreš....to ni ravno najboljša rešitev.


_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 11:26:18   
A-N-J-A
Jaz bi ostala  v Ljubljaniuser posted image

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 11:38:55   
srki
Jaz bi pa rajši ostala tam, kjer sta sedaj. S prostorom se bo že nekako porihtalo.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 11:41:18   
lenika
Jaz bi pa začela počasi gradit in čez kakšnih 5-6 let bi se preselila, takrat pa varstvo za otroke tudi ne bibilo več tako nujno, otrci bi bili tako ali tako že v šoli. Do takrat bi pa živela v mansardi, saj dokler so otroci majhni, ne potrebujejo toliko osebnega prostora in so srečni, če se gužvajo skupaj. Drugače pa tudi mi živimo nad tastom in taščo in se razumemo in občasno varstvo še kako prav pride, še posebej sedaj, ko bom šla počasi nazaj v službo.

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 11:46:03   
Naja31
Ne, v Sevnico pa se jaz ne bi preselila, in potem vsak dan vozila v Lj v  službo.


(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 11:59:29   
m@j@
Bi se kar podpisala pod leniko.
Dodala pa bi še, da itak ni hiša kar tko, tik tak narejena, da kar traja nekaj časa.user posted image
in pa, ne adaptirajta, nekaj za silo, če se niti zravnati ne moreta. Tudi mladi smo vedno starejši, s takšnimi in drugačnimi poškodbami itd. kako pa se boš poblala s postelje, če te v križ vščipne, tam nekje tik pod streho? Te bodo z dvigalom ven potegnili?user posted image
Vem kako je, ko želiš rešiti situacijo, je vse dobro.

Boljša se mi zdi ideja prodati parcelo, pa po stanovanje mogoče malo ven iz Ljubljane, ker za ta denar bo v Lj. spet majhno.

Brez zamere.

Lp,

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 12:02:29   
Anonimen
Na svoje, ker lepšega občutka ni, ko pomisliš, da delaš kar hočeš in si res gospodar svoje riti.

(odgovor članu m@j@)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 12:06:05   
natalia
ja, na svoje- absolutno.

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mansdarda ali selitev
13.3.2007 12:37:21   
F*S*M
Poglej tako v Sevnici je življenje definitivno ceneje kakor pa v Lj, pa tut eno uro ni tak bav bav, sploh pa ker bo v kratkem avtocesta cela Krško - lj in boš tipi topi v Lj, pa po mojem so tudi varuške cenejše kot v LJ, ker pri nas stane varuška tam nekje okoli 100 Eurov, kar se mi ne zdi pretirano in menim da Sevnica ni nič dražja kakor naše Zasavje. pa še full lepo je dol in predvsem ni 3/4 leta megle kakor v LJ definitivno boste v zimskem času večkrat videli sonce kakor pa v LJ.

Pojdite v novo hišo, saj tudi postavljena ne bo od danes na jutri ampak boste ene 3 leta ziher jo zidali in sušili stene.

No vsekakor je odločitev vajina

lp

< Sporočilo je popravil wahoo -- 13.3.2007 21:07:12 >


_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 13:39:13   
cicido
Mi smo lani zamenjali komplet streho, naredili  na vsaki starni eno frcado, da lahko vsaj stojimo in nas je vse skupaj prislo krepko cez tri miljone sit. Da pa bomo notri izolirali, postavli stene.... pa bo se dodatnih ohoho eurov pa se vedno ne bomo preseljeni. Ce imata parcelo, postavita hisko in pojdita na svoje. Na vajinem mestu midva tudi ne bi premisljevala.

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 15:19:31   
živa
Hoj!

Hvala za mnenja. Za parcelo, če bi jo prodali, bi dobili največ milijon (po občinskih cenah), nek sosed je ponujal dva, več pa res ne bi dobili. Žal mi je, ampak za 12 milijonov pa nikjer bliže LJ ne dobim kaj pametnega, kaj pametnega, vseljivega, ki bi bilo po možnosti še večje od naše mansarde in ne bi rabila še premoženja za adaptacijo. 

Kar se tiče cest, je pa pol ure do avtoceste Novo mesto - Ljubljana (tudi ko bo v celoti zgrajena), tako da so povezave slabe.

Jaz vidim plus v:
- več prostora 
- da si na svoje.

Minuse pa:
- oddaljenost,
- vožnja (sem se že vozila eno uro daleč v službo po lokalni cesti, pa sem bila po letu dni izmučena - in še brez otrok!),
- manj možnosti za interesne dejavnosti (če bi otroci slučajno kazali zanimanje); in če bi se otroci kam vpisali, me najbrž ne bi bilo pravočasno doma, da bi jih peljala - parcela je namreč v vaškem okolju, ne v mestu Sevnica, 
- ni varstva,
- manj časa z otroki (kar se mi zdi bistveno) 

Da pa bi čakala nekaj let, da bodo otroci v šoli - saj potem te tudi potrebujejo, ne? Kaj pa jim bosta mama in ata, če jih ne bo od 6h do 17h (ob idealnem delovnem času)? 

Ne da sva se že odločila, ampak če gledam s stališča otrok, bi bilo zanje najbrž bolje, če smo v Ljubljani. So v nenehnem stiku s starimi starši (mali je čisto zadovoljen v njihovem varstvu), imajo več možnosti za različne dejavnosti, pa še več časa so z mano in možem.

Ob strani pa seveda pustimo to, da nama moževa starša občasno stopita na živec.user posted image  

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 13.3.2007 15:20:57 >

(odgovor članu cicido)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: mandarda ali selitev
13.3.2007 20:12:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Ob strani pa seveda pustimo to, da nama moževa starša občasno stopita na živec.user posted image   


Odvisno od tega, kaj pomeni tale "občasno" in kako kvalitetna je hoja po živcih.

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   Mansarda ali selitev ?
13.3.2007 20:17:47   
Anonimen
Še vprašaš?! Na svoje!user posted image

< Sporočilo je popravil wahoo -- 13.3.2007 21:08:38 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?