|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Materinska šola
18.8.2013 22:36:31   
Noseckaa
Pozdravljene,

mene zanima ali je bil od katere partner brez urejenega obveznega zdravstvenega zavarovanja in kako ste to uredili,ko se je bilo potrebno prijavit v materinsko šolo?Namreč ob prijavi so mi sporočili,da ga zdravstveni sistem ne zazna zaradi tega.
Ali je kakšna možnost,da šolo plača sam?

Hvala,lp.
Noseckaa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Materinska šola
19.8.2013 8:07:08   
Tippi
Najbolje je da pokličeš in vprašaš, ali je lahko kot samoplačnik. po moje ne bi smelo biti problemov. gnar je sveta vladar user posted image

(odgovor članu Noseckaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Materinska šola
19.8.2013 9:18:28   
artista7
Če mene vprašaš, je nižji strošek, da si sam plača obvezno zdravstveno, če je brezposelna oseba (okrog 15€ pride), če je pa SP pa seveda ta druga varianta, ki jo omenjaš.

_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Materinska šola
19.8.2013 9:29:17   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: artista7

Če mene vprašaš, je nižji strošek, da si sam plača obvezno zdravstveno, če je brezposelna oseba (okrog 15€ pride), če je pa SP pa seveda ta druga varianta, ki jo omenjaš.


Že, kaj pa če je tujec? Samo začasno v Sloveniji? Kot tujec, te možnosti, da si sam plača obvezno zdr. zavarovanje, nima. obvezno zdr. zav. si lahko plačaš če si državljan slovenije, ali pa če si tujec s stalnim ali začasnim prebivališčem v slo. če nima nič od tega, potem mu ne preostane drugega kot da je samoplačnik.

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Materinska šola
19.8.2013 11:11:14   
Noseckaa
Ni tujec.Ima svoj sp,ampak si ni plačeval prispevkov in nima pravice do storitev v obveznem zdravstvenem zavarovanju.
Ali morda katera ve koliko stane šola?

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Materinska šola
19.8.2013 11:40:32   
jaz_sem_jaz
Jaz se za Kamnik ne spomnim, da bi moral moj dati zdravstveno izkaznico. Niti za svojo se ne spomnim, pa sem letos rodila. Preveri še v drugih materinskih šolah, kako imajo urejeno.

(odgovor članu Noseckaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Materinska šola
19.8.2013 13:09:46   
bubu_bibi
saj je materinska šola zastonj in neobvezna! razen, če je kakšna privat zadeva sofinancirana iz javnega zdravstva, kar dvomim. si se dobro informirala?

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu jaz_sem_jaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Materinska šola
19.8.2013 14:18:26   
Noseckaa
Vem,da je zastojn ampak v Mariborski porodnišnici če želi biti partner s teboj pri porodu mora imet potrdilo s šolanja.Na šolanje pa ne more saj je namenjeno samo tistim ki imajo urejeno obvezno zdravstveno zavarovanje.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Materinska šola
19.8.2013 21:53:42   
bubu_bibi
noseckaa - ne vem, jaz to prvič slišim. tam, kjer sem se jaz (leta 2011) za to zanimala (3 različne ustanove, 2x zd in 1x porodnišnica) so želeli vedeti le priimek, ničesar niso spraševali o zavarovanju ne mene, kaj šele moža/partnerja. svetujem ti, da probaš še v kakšni drugi ustanovi - zdravstven dom, recimo?


_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu Noseckaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Materinska šola
19.8.2013 22:51:51   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Noseckaa

Vem,da je zastojn ampak v Mariborski porodnišnici če želi biti partner s teboj pri porodu mora imet potrdilo s šolanja.Na šolanje pa ne more saj je namenjeno samo tistim ki imajo urejeno obvezno zdravstveno zavarovanje.



Ne, ne rabi nobenega potrdila iz starševske šole. Sem vse otroke rodila v MB porodnišnici, pa nikoli niso zahtevali nobenega potrdila. Samo pri prvem porodu so vprašali, če sem (oz. sva) obiskovala starševsko šolo.

Pravzaprav niti starševske šole ne rabi imeti opravljene. Ker midva je nisva zaključila (in seveda tudi nisva dobila nobenega potrdila o obiskovanju le-te), pa sva (oba) vseeno lahko bila prisotna pri vseh porodih. user posted image



In če v starševski šoli v bolnišnici res tako komplicirajo glede tega, kdo jo obiskuje, pojdita v ZD. Ni bilo potrebne nobene legitimacije, mislim da smo se morali samo na en list podpisati (za njihovo evidenco).
Tu imaš več informacij o starševski šoli v ZD MB.

< Sporočilo je popravil petea -- 19.8.2013 22:53:38 >

(odgovor članu Noseckaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?