|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Misel o vzgoji
14.2.2006 21:19:43   
Katrin
Drage mamice, dragi očki...

Z vami bi rada delila "recept" o vzgoji (Mala knjiga za velike starše):

  • 2 zvrhani žlici pohvalnih besed
  • 4 majhne žličke vztrajnega žuganja
  • 1/2 skodelice jasnih zahtev
  • 1 velika zajemalka zaupanja vase

Vse sestavine vztrajno mešajte in začinite z dobro voljo.
                             user posted image  Naj vam tekne! user posted image


Lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Misel o vzgoji
15.2.2006 7:04:10   
lelaval
Bo danes na jedilniku za kosilo - vse sestavine imam doma. user posted image

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Misel o vzgoji
15.2.2006 8:26:10   
Luni
Naj še jaz nekaj (malega) dodam:

DRAGI STARŠI, v trenutku slabosti se Vam razkrivamo in Vam ponujamo nekaj nasvetov:
 
NE             razvajajte me, dobro vem, da ne morem imeti vsega, kar želim. Samo preizkušam Vas.
NE             bojte se biti strogi. To mi je všeč! Tako vem, kaj smem in česa ne.
NE             bodite grobi z mano, sicer bom mislil, da se samo s silo kaj doseže! Rad bom upošteval Vaš nasvet!
NE             bodite nedosledni. Zaradi tega sem negotov in se izogibam vsaki obveznosti.
NE             nasedajte mojim provokacijam, kadar govorim in delam vse samo zato, da Vas razžalostim. Na ta način bi lahko dosegel kakšno »zmago«.
NE             bodite preveč žalostni, kadar Vam rečem, da Vas sovražim. Ne mislim resno, samo želim, da bi Vam bilo žal zaradi tistega, kar ste naredili.
NE             podcenjujte me. Zaradi tega bom igral »velikega šefa«.
NE             delajte stvari, ki jih lahko opravim sam! Če to počnete, se počutim kot dojenček, utegnil pa bi Vas imeti za svoje služabnike.
NAJ  moje razvade ne pritegnejo Vaše pozornosti! To me samo vzpodbuja, da nadaljujem z njimi.
NE           opozarjajte me pred drugimi! Bolj bom pazljiv, če se boste z menoj pogovorili na štiri oči!
NE           razpravljajte o mojem obnašanju med prepirom! Ne vem zakaj, ampak takrat slabo slišim in ni mi do sodelovanja. Naredite, kar mislite, da je potrebno, toda pogovorimo se kasneje, v miru.
NE           pridigajte mi! Bili bi presenečeni, če bi vedeli, kako dobro vem, kaj je prav in kaj ni.
NE           dajajte mi občutka, da so moje napake, grehi! Moram se naučiti delati napake, ne da bi pri tem občutil krivdo!
NE           pridigajte mi kar naprej, sicer se bom moral narediti gluhega.
NE           zahtevajte pojasnil za moje obnašanje. Včasih res ne vem, zakaj sem to storil.
NE           precenjujte me! Če me je strah posledic, se utegnem tudi zlagati.
NE           pozabite, da rad eksperimentiram! Tako se učim, pa Vas prosim, da ste potrpežljivi.
NE           varujte me pred posledicami! Na izkušnjah se učim.
NE           posvečajte mi preveč pozornosti, kadar sem lažje bolan. Lahko bi začel uživati v bolezni, če bi začutil, da mi posvečate več pozornosti.
NE           zavračajte me, ko želim odgovore na vprašanja, sicer bom moral spraševati in poiskati informacije drugje.
NE           govorite mi, da ste idealni in nezmotljivi! S takimi je tako težko živeti!
NE           skrbite, če preživimo malo časa skupaj! Važno je, kako ga preživimo!
NIKAR naj moje bojazni ne postanejo Vaša tesnoba! Še bolj bom prestrašen. Pokažite mi, da ste hrabri!
NE          
pozabite, da ne morem odrasti brez veliko razumevanja in podpore; graja mi nikoli ne uide, zaslužena pohvala pa.
 
BODITE moji prijatelji, pa bom tudi jaz Vaš prijatelj! Učite me z zgledom in kritiko.
 
 
In poleg vsega, ZELO VAS IMAM RAD, IMEJTE TUDI VI MENE!!!
 
Vaš otrok – smrkavec/smrklja:
 
 
 
Ljubite otroke! Bodite pozorni do njihovih iger in zabav, do njihovega ljubega instinkta!
 
  
OTROK NI ODRASEL ČLOVEK V MINIATURI!
OTROCI GLEDAJO, MISLIJO IN ČUTIJO NA SVOJ NAČIN.
NARAVA HOČE, DA SO OTROCI PREJ, PREDEN POSTANEJO ODRASLI.
OTROK SE UPIRA, ČE NE UPOŠTEVAMO NJEGOVIH NARAVNIH LASTNOSTI IN KER MU JEMLJEMO VESELJE OTROŠTVA.
 
ROUSSEAU
 

< Sporočilo je popravil Luni -- 15.2.2006 8:27:14 >


_____________________________



(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Misel o vzgoji
15.2.2006 9:30:33   
ronja5
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?