|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mleko
19.12.2010 19:10:04   
divans1
Pozdravljene! Zanima me, kaj mislite, ali moj dojenček dobi dovolj mleka, ker že par dni kar nekaj štrajka in čez dan noče zizat, razen preden zaspi, mu poturim zizo, ko je pa v budnem stanju, pa noče. Dan pa poteka nekako takole. Dopoldne dobi sadje s kosmiči, ali jogurtom ali skuto... preden zaspi zizo ( pa ne vedno, če sva doma...), kosilo zelenjava, včasih meso, riž, krompir ali pač kaj drugega, za malico zizo ( zdj je že dva dni ni hotel, je prej zaspal), zvečer pa mlečna kašica, pa zjutraj okoli 5:00 ziza. Kaj mu lahko še ponudim recimo za malico razen jogurta in sadja?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mleko
19.12.2010 19:29:06   
botrca
Koliko je pa star?

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mleko
19.12.2010 19:49:43   
divans1
V začetku januarja bo 8 mesecev.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mleko
19.12.2010 20:03:57   
botrca
Sodeč po napisanem, dobi kar dosti različnih stvari. Daj mu žemljico, še več različnih mlečnih kašic, več zelenjave, sadja...če pa noče zize pa ne moreš nič. Pa začni kupovat adaptirano mleko.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mleko
19.12.2010 20:18:35   
Barbara_L
Po mojem mnenju ne rabi adaptiranega mleka. Daj mu skute, jogurte, itd., lahko je že veliko stvari, tako da brez skrbi, le pogumno.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mleko
19.12.2010 20:19:44   
divans1
Ok, hvala!

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mleko
19.12.2010 20:27:39   
j.b.
Baje da ko tamalčki enkrat nekje od 6ih mesecev dalje začnejo štrajkat joško, to pomeni da se sami počasi odstavljajo.
Bomo pa jogurte, pa skutke, pa razne mlečne kašice začel futrat user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mleko
19.12.2010 20:51:46   
divans1
J.b. hehehe, pa bomo ne? Pa misliš, da je še potrebno pol flašo mleka ponudit al kako?

(odgovor članu j.b.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mleko
19.12.2010 20:56:49   
Najaa
Ne, ni treba. Navaja se na GH in normalno je, da zmanjšuje mleko. Daj mu le kak jogurt ali skuto več pa bo.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mleko
19.12.2010 21:03:10   
divans1
A pol recimo če kasneje ne bo hotu mleka pit, ni nč narobe, mu pač več mlečnih izdelkov probam dat?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mleko
19.12.2010 22:05:07   
Najaa
Nič ne bo narobe. Eni obožujejo mleko in ga pijejo do dveh, treh let vsako jutro in vsak večer pa še ponoči včasih, drugi ga pa ne marajo in ga sploh ne pijejo. Daš mu kak jogurt, skuto, sir... sam ne gledat spet tistih ulala smernic, koliko mleka mora otrok popit pri določeni starosti. Če bi gledala na to, lahko cel dan sam mleko in ml. izdelke je.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mleko
19.12.2010 22:39:45   
botrca
Probaš mu lahko dat mleko, če bo pil bo če ne pa ne. Škodilo mu ne bo. 

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mleko
20.12.2010 10:32:13   
Barbara_L
Naš ga ne pije že od 3 m naprej, pa ni nič narobe, le pojačali smo doze jogurtov in skut, ter malo prej uvedli meso. Ponavljam: nič ni narobe, če se odstavlja.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mleko
20.12.2010 16:13:59   
benika
Naš ga ne pije že od 3 m naprej, pa ni nič narobe,


user posted image user posted image user posted image A ti to čist resno? Pri 3. mesecih na GH? Pogumno, vsaka ti čast.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mleko
20.12.2010 16:41:29   
*miska.mcc*
jaz bo tako rekla. pri mojem ta srednjem sem ful hitela.
alpsko mleko sem mu dala pri mislim da 6ih mesecih. in res ful hitro gh itd itd itd. sama ne vem kam se mi je mudilo.
sicer nisem sla nizje od smernic pri hrani, mleko sem mu pa res hitro ponudila. in valda je mali jedel ko tastar.

.....

in je pri enem letu fasal vse mozne alergije in atopicni dermatitis.  se zdaj se borimo z njim. ne morem rect, da sem jaz (in mleko) kriva. ampak ne vem pa, ce bi bilo isto, ce bi se malo pocakala.
tako, da se še danes fejt po glavi tolčem kam se mi je mudilo.user posted image

zato vam polagam na srce.....ne hitite.
samo en dobronameren nasvet.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mleko
20.12.2010 18:25:32   
Barbara_L
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Naš ga ne pije že od 3 m naprej, pa ni nič narobe,


user posted image user posted image user posted image A ti to čist resno? Pri 3. mesecih na GH? Pogumno, vsaka ti čast.


Ja, tule pogum nima nič...Enostavno enega jutra ni hotel več ne flaške, ne zize-so simple. Klicala sem pediatra, povedala, je rekel da na njegovo težo ni problema in naj mu dam žitne kašice z dodanim mlekom in nato počasi sadje, zelenjavo ipd.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mleko
21.12.2010 14:26:25   
deveta
Še nekaj let nazaj ni bilo adaptiranega mleka in smo vsi pili kravje mleko, tudi od rojstva, če se nismo dojili. Uvajanje GH se je, ko sem bila jaz dojenček, pa tudi moj brat, ki je 6 let mlajši, začelo pri 4 mesecih. In že pri 3 m se je lahko začelo ponujat jabolčni sok in podobno. Moja nona je zmeraj govorila, da so dojenčkom že pri 2 ali 3 mesecih, veliko hrane dajali na jezik, če so gledali odrasle ko jedo. Imeli so neko prepričanje, da si dojenček ne sme ničesar želet in ne dobit in posledično so jim vso hrano dajali na jezik (s prstom in zelo malo). Pa ni bilo nobenih hudih alergij. Velik porast alergij se beleži zadnja leta. Mogoče je pa krivo ravno to, da tako kompliciramo pri hrani, tega ne trdim, ampak vsaka študija da rezultate sebi v prid. Moja soseda ima fantka, ki ga je do 6 m samo dojila in izredno počasi uvajala GH in zelo pazila na alergene zadeve. In zdaj ko ima 11 mesecev, še vedno ne je skoraj (za moje pojme) nobene hrane. Zelo pazi, da mu ne da kaj "alergenega". Pa je kljub temu alergičen na mleko (dobi pike in rahlo zateče po vseh ml izdelkih) in na nekatero sadje. Tako, da ni zagotovila, da če prej začneš, da je otrok bolj izpostavljen alergijam. Moj mož je od 2 m starosti pil Alpsko mleko (ker je vse drugo zavračal) pa ni na nič alergičen.
Tako, da mislim, da se danes preveč obremenjujemo s tem kdaj in kako in s čim in podobno. Pa ne mislit, da sem jaz kaj dosti drugačna. To pišem, ker res tako razmišljam, ampak sem tudi jaz delno okužena z vsemogočimi priporočili in mi je kar malo nelagodno, ko poskušam s čim novim. Samo se skušam čim bolj otresat tega in delat tako kot čutim, da je prav. Kaj je za koga prav, pa se vsaka mama odloči sama zase.user posted image

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mleko
21.12.2010 14:41:26   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: deveta

Še nekaj let nazaj ni bilo adaptiranega mleka in smo vsi pili kravje mleko, tudi od rojstva, če se nismo dojili. Uvajanje GH se je, ko sem bila jaz dojenček, pa tudi moj brat, ki je 6 let mlajši, začelo pri 4 mesecih. In že pri 3 m se je lahko začelo ponujat jabolčni sok in podobno. Moja nona je zmeraj govorila, da so dojenčkom že pri 2 ali 3 mesecih, veliko hrane dajali na jezik, če so gledali odrasle ko jedo. Imeli so neko prepričanje, da si dojenček ne sme ničesar želet in ne dobit in posledično so jim vso hrano dajali na jezik (s prstom in zelo malo). Pa ni bilo nobenih hudih alergij. Velik porast alergij se beleži zadnja leta. Mogoče je pa krivo ravno to, da tako kompliciramo pri hrani, tega ne trdim, ampak vsaka študija da rezultate sebi v prid. Moja soseda ima fantka, ki ga je do 6 m samo dojila in izredno počasi uvajala GH in zelo pazila na alergene zadeve. In zdaj ko ima 11 mesecev, še vedno ne je skoraj (za moje pojme) nobene hrane. Zelo pazi, da mu ne da kaj "alergenega". Pa je kljub temu alergičen na mleko (dobi pike in rahlo zateče po vseh ml izdelkih) in na nekatero sadje. Tako, da ni zagotovila, da če prej začneš, da je otrok bolj izpostavljen alergijam. Moj mož je od 2 m starosti pil Alpsko mleko (ker je vse drugo zavračal) pa ni na nič alergičen.
Tako, da mislim, da se danes preveč obremenjujemo s tem kdaj in kako in s čim in podobno. Pa ne mislit, da sem jaz kaj dosti drugačna. To pišem, ker res tako razmišljam, ampak sem tudi jaz delno okužena z vsemogočimi priporočili in mi je kar malo nelagodno, ko poskušam s čim novim. Samo se skušam čim bolj otresat tega in delat tako kot čutim, da je prav. Kaj je za koga prav, pa se vsaka mama odloči sama zase.user posted image


Meni je mami dala že pri 4. mesecih fižolovo juho. user posted image Pa me menda ni nič zvijalo ali napenjalo...

Drugače pa se meni zdi, da je brezveze hiteti z uvajanjem GH že pri npr. 4. mesecih, če otrok dobro napreduje ob mleku in ga ne zavrača - imam namreč občutek, da se nekaterim mamicam grozno mudi z GH pa čeprav za to ni nobene potrebe. Če pa otrok mleko zavrača, je pa druga stvar.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mleko
21.12.2010 16:00:56   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: deveta

Še nekaj let nazaj ni bilo adaptiranega mleka


No ja,... za teh "nekaj" let pa lahko z gotovostjo trdim, da jih je vsaj 38 - pred toliko leti je namreč moja sestra pila Bebo user posted image .

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Meni je mami dala že pri 4. mesecih fižolovo juho.

Fižol spada med zelenjavo. Ni sicer prvi na seznamu za uvajanje, je pa med prvimi. In tudi danes naj bi se hrano začelo uvajati pri 4. mesecih. Tako da - nič ni narobe s tem. Fižol pa, če se skuha tako, da se vodo, ko zavre zlije stran in nalije novo, BAJE ne napenja (ali pa manj). Mlad stročji pa tako ali tako ne (morda je pa iz tega naredila juhico?)

Glede alergij je pa moje mnenje, da so eni bolj nagnjeni h njim in eni manj - ne glede na to, ali jim ponudiš mleko pri 6ih ali pa 12h mesecih. Je pa res tudi, da veliko teh alergij izzveni kar pomeni, da se tisti, ki živilo ponudi kasneje, tem vmesnem obdobju ogne in sploh ne ve, da bi otrok lahko imel alergijo.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mleko
21.12.2010 17:32:26   
*miska.mcc*
pred mnogimi leti so tudi dojencki veliko vec jokali in niso bili "pridni" tako kot so danes.
to jaz poslusam od moje stare mame in njenih kolegic.

le zakaj? mogoce jih je pa vsak dan zvijalo tja do kakega enega leta.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mleko
21.12.2010 18:40:01   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

pred mnogimi leti so tudi dojencki veliko vec jokali in niso bili "pridni" tako kot so danes.
to jaz poslusam od moje stare mame in njenih kolegic.

le zakaj? mogoce jih je pa vsak dan zvijalo tja do kakega enega leta.



Joj te bodo napadle, in rekle, da takrat otroci niso dobili dovolj crklanja, ker so mame mogle na njivah delatuser posted image .

Se nekako strinjam s tabo. So tudi meni starejše osebe rekle, kolk driske, sluzi... so imeli otroci oz dojenčki, dehidriranost, umrljivost... Seveda so bili tudi taki, ko niso imeli težav, nimajo zdaj alergij... ampak taki so tudi danes nekateri otroci. Tisti, ki so pa včasih imeli težćave, pa so bili res ubogi, danes jim vsaj lahko olajšamo bolečine z dietouser posted image

Mene so vlačli po bolnici ko sme bila mala, ker sem skoz bruhala, me bolel trebuh... ma kje bi mi kdo kake alergijske teste delal, kako dieto predpisoval. Pila mleko, bruhala, prišla v bolnico, dobila za malico navaden jogurt... dajo diagnozo premalo kisline. Fora je v tem, da sem od tiste diete lahko jedla kar koli, pa ni bilo težav, samo mlečni izdelki so bili kritični. Stanje se je potem malo izboljšalo, ker nisem jedla mlečnih izdelkov, ampak še zdaj imam reakcijo

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.12.2010 18:44:59 >

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mleko
21.12.2010 21:12:50   
sonček88
deveta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image vse je točno tako kot si napisala;)


_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mleko
22.12.2010 15:55:58   
deveta
K_a_t_i: ja za to bebo sem slišala, pa si pogledala sestavo? Nič ne oporekam, samo slišala sem, da je zelo podobna klasičnemu mleku v prahu in ni podobna danešnjemu adaptiranemu mleku oz. ni bila. Nisem pa nikoli preverila, tako da če je kar si napisala res, vzamem tisti stavek nazaj.

O jokavosti dojenčkov pa ne bi komentirala. Zmeraj so bili taki in drugačni, to same veste. In tudi samo dojeni otroci dosti jokajo. Jaz sem svojo do 4m samo dojila, pol pa malenkost začela dodajat (pa ne obrokov, samo kako žličko za se malo igrat). Po četrtem mesecu, pa ni več skoraj nič jokala. Pa vem, da ni razlog v hrani, temveč v njenem bioritmu in sposobnosti prilagajanja na okolje.
In driske in umrljivosti in.... so najbrž povezani s slabšo higijeno pomanjkanjem zdravil in ne s tem, da so začeli prej z GH (le če je bila ta tudi oporečna)
In to da je bil kdo v bolnici in niso vedli kaj mu škodi, najbrž tudi ni povezano z uvajanjem GH ampak z dejstvom, da smo danes nekaj let naprej in nekaj več vemo.
Pa ne vem kaj tak halo s to GH delamo, že toliko let se začenja z uvajanjem pri 4 m, zakaj je zdaj nekajlet to tako narobe oz. prehitro. In res ne verjamem, da je "dokazano" doljše če se začne kasneje, kot tudi ni "dokazano" da je v tem kaj slabega. Kot sem že rekla vsak dela po svojem občutku in sledi otroku. Meni se je zdelo nesmiselno, da jo izključno dojim do 5 ali 6 m, če mi je pa že pri 5 m grabila žličko in jo nosila proti ustom. Pogosto ji sploh nisem želela dati več kot nekaj žličk pa ni želela joške in je jokala, dokler se ni vsaj za silo nasitla z GH. Pol je čez kake pol ure joško le sprejela. Če ji GH sploh ne bi ponudila, pol GH do 6 m sploh ne bi poznala. Nekatere bi rekle, da kaj hitim, nekatere bi pa rekle, zakaj bi z dojenjem zavlačevala. To bo zmeraj dvorezen meč in nikoli se vsi ne bomo zedinli kaj je prav. In tudi se ne moremo, saj eni otroci želijo prej eni kasneje. Saj tudi shodijo različno, pa nisem še slišala, da bi otroke ki pri 9 m shodijo ne pustili hodit, ker je prehitro in bi jim to škodilo.
Jou, sem se razpisala. Sem malo jezna danes, pa sem se sem prišla usajat. Ne mi zamerituser posted image . Vse imamo svoje otročke najraje in jim želimo dobro. Zato je prav, da se včasih tudi različna menja pokažejo, in potrdijo, da je kljub različnim načinom pristopanja ponavadi vse v redu. Izjeme pa so tu in tam.user posted image

(odgovor članu sonček88)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mleko
23.12.2010 11:41:22   
izalina
Punce kaj pa oporečnost in kvaliteta hrane sedaj in pred 20 leti????? Kaj ti pomagajo raziskave in nevem kaj, ko pa hrana sedaj vsebuje polno nekih umetnih snovi. Katero žival so pa pred 20 leti hranili z antibiotiki in steroidi? Isto z rastlinam. Potem pa se sprašujete zakaj je toliko alergij? Malo se je za vprašat kako se mi ljudje obnašamo do narave in dobimo odgovor.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mleko
23.12.2010 11:52:43   
izalina
Sem prehitro stisnila enter. user posted image Zadnji stavek sem hotla napisat tkole: malo se je za vprašat kako se mi ljudje obnašamo do narave in bomo hitro dobili odgovor na marsikatero zgornjo dilemo, vprašanje, ovrgli kakšno prepričanje,....

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?