|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moj splav - moja zgodba
3.3.2005 16:06:17   
Špela
Stara sem bila 18 let. S fantom skupaj 3 leta. Zaščitena s tableti Cilest 3 leta. Bila sem pred maturo, živčna z oslabljenim imunskim sistemomom in oslabelim organizmom, tabletke niso prijele.
Zanosila sem. Do začetka slabosti v nekje 6-tem tednu sploh vedela nisem. :zmeden: Ker sem imela menstruacijo:zmeden:, pravzaprav krvavela sem.
Toliko za uvod.
Odločila sem se za splav, pravzaprav je bila bolj fantova odločitev. Pa ne ker bi bil nezrel in ne vem kaj še vese, ampak zato ker sva bila mlada, z neurejenimi finančnimi in stanovanjskimi problemi, brez izobrazbe.Imej je še kako prav. Moji starši so me podprli. Zamerila sem mu to odločitev a vseeno sem šla na kliniko tistega dne 4.7. ob osmih zjutraj. Jokala sem, preklinjala, norela.Prav res mešalo se mi je.
Bilo nas je 9. Edina sem kazala čustva. Dekleta, ne dosti starejša od mene so se pogovarjale med seboj, za vse je bilo to že drugič ali tretjič.:(
Bom res ista kot one? Skoraj prisilili so me da se preoblečem in povem svoje podatke. V nekako desetih minutah so me trikrat poslali na hodnik saj sem delala tako sceno, da mi niso smeli blizu. Kot zmešana sem klicala fanta, da naj pride pome. Tabletko, ki naj bi mi omehčala maternični vrat pred splavom pa sem vrgla v WC. Končno sem le pristala na ultrazvok. Zdravnica mi je povedala da sem že v desetem tednu, ko splav ni več možen. Pravzaprav mi ga le ne bo opravila ona, ker sem še tako mlada, ampak nek drug zdravnik, ki pred tem nima predsodkov.
Pograbila sem slikico svojega "malčka" stekla v sobo, kjer sem se oblekla in vzela torbico in kot furja tekla na hodnik, le čim dlje stran. Ustavili so me le toliko, da so uničili papirje in me kar malo grdo pospremili iz ordinacije. Na poti ven sem jih zelo samozavestno povedala, da me no bodo več videli in naj mirne duše plav zaračunajo zavarovalnici, jaz pa odhajam (ker sem dobila posteljo in obleko je zavarovalnica krila stroške "splava). Še prej sem govorila z eno od sester z oddelka za umetne oploditve, ki je bila slučajno tam. Ona mi je dodatno pomagala pri odločitvi, da na komisijo ne grem. Tu me je tudi fant podprl.
Ko to pišem moj 14-mesečni sinko loputa z vrati omare in preiskuje predale. In zopet jokam. Ker vem da sem naredila prav. Otrok nikoli ni napačna odločitev. NE razumite pa narobe,če ne bi imela pomoči staršev, babi in prijateljev bi me bilo hudičevo strah iti na to pot. Splav je izbira vsake posameznice. Sama se nisem hotela spraševati kje bom čez 365 dni in kdo bo ob meni čez 365 noči. Občutek ne neizmerno lep. In znova in znova bi se borila za svoje dete.
Stara sem 20 let. Delam prvi letnih fakultete, in delam. Doma mi pomagajo z varstvom in drugače, finančno en maram da em podpirajo. Čez nekaj dni se selimo na svoje. Imamo se radi in srečna sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Moj splav - moja zgodba
3.3.2005 16:09:36   
Maxica
Špela, kako lepo je prebrati tako zgodbo. Pogumna punca si:bravo:! Zate:rozica:.

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Moj splav - moja zgodba
3.3.2005 16:32:02   
Anonimen
Bravo Špela za tako odločitev! Se strinjam z Maxico, zares si pogumna. :rozica::rozica::rozica:


(odgovor članu Špela)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Moj splav - moja zgodba
3.3.2005 17:35:10   
Anonimen
Lepa in zanimiva zgodba.

(odgovor članu Špela)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Moj splav - moja zgodba
3.3.2005 17:53:54   
špelin@
Draga Špela, občudujem tvoj pogum. Srečna sem, ker si svojo zgodbo delila z nami :bravo:

Enkratna mamica in krasno dekle si.

Ko pogledam slikico tvojega malega sončka, mi srce zapoje in ljudje so spet prijazni, svet pa topel in vreden Ljudi.

:rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Moj splav - moja zgodba
3.3.2005 20:01:49   
Špela
So stvari ki so še pred tem za urediti. JE pa moje zdravstveno stanje krivo da se je zavleklo.

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Moj splav - moja zgodba
3.3.2005 21:30:09   
Taša
:bravo::bravo: za tvojo odločitev!!!

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Moj splav - moja zgodba
4.3.2005 7:24:09   
dory
No tole je res pogumna zgodba...in res :bravo: zate spela...sicer pa,sej smo zenske tiste,ki nosimo najvecje breme..zakaj bi moral pa glih tip razmisljat,al se mu bo dvignil v tisto smer,ko bi zelel ali ne zelel otroka...ej njim je res lahko...:hudicek: dedci...

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Moj splav - moja zgodba
4.3.2005 9:31:06   
puri
:bravo:Špela,................ lepo si to napisala:rozica:

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Moj splav - moja zgodba
4.3.2005 9:32:46   
Bela
Špela, res si ženska vredna spoštovanja in časti:bravo:...še vedno sem mnenja, da ko pridejo otroci se vse poštima in stvari skočijo same od sebe na svoje mesto, sam verjet morš u to!Po tvoji izkušnji pa še bolj:)

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Moj splav - moja zgodba
4.3.2005 11:32:41   
pegy

:bravo::bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Moj splav - moja zgodba
6.3.2005 19:35:45   
puncica
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
IN tvoj sinko se ne bi tako lepo smejal kot na tej slikici poleg tvojega imena:love:
Bravo bravo mami!!!

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Moj splav - moja zgodba
8.3.2005 20:23:54   
Pika10
Karna jok mi je šlo. Res lepo da si se tako odločila. Lej kako lepega sineka maš, drugače ga pa ne bi bilo.Vse bo šlo uredu tudi študij lahko končaš čisto normalno, samo vojlo je treba imeti.Čestitke.

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Moj splav - moja zgodba
8.3.2005 23:15:06   
buča
Jokam,ker vem,kako je doživljati splav in kako neskončno lepo je ob nočeh v sobi imeti nekoga,ki je zrastel iz tebe,je topel,diha,ko ga pobožaš in se stisne k tebi,ko pade...ko slišiš bitje njegovega srca in te pogreje njegov nasmeh...
bravo mamica:rozica::rozica:

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Moj splav - moja zgodba
9.3.2005 19:58:02   
Pupica
:bravo::bravo::bravo:Pogumna Špela:bravo::bravo::bravo:
:rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
9.3.2005 20:44:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Špela)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Moj splav - moja zgodba
10.3.2005 14:50:20   
Anonimen
Kar predstavljala sem si te, kako vpiješ in ropotaš tam po bolnišnici.
Pogumno dejanje. Bravo:bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu Špela)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   Moj splav - moja zgodba
10.3.2005 21:10:18   
MB
:bravo: :bravo: !

Pravzaprav bi lahko bila moja hcerka in ob tvoji zgodbi sem se spomnila svoje. Bila sem tvojih let (18), ko sem zanosila in sla na pregled k svoji ginekologinji (Takrat je bil to Institut za nacrtovanje druzine). In me niso niti vprasali, kaj bom storila, ne - kar poslali so me v sobo, kjer so opravljali splave :grrr: :grrr: ! Ko sem "podivjala" in jim rekla, da je to moj (najin) OTROK, pa so me vprasali, ce sem zmesana! Kot da je 18 let ze indikacija za splav!
No, danes je najina hcerka studentka in bi lahko bila (teoreticno) ze babica ;)

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Moj splav - moja zgodba
12.3.2005 21:24:02   
bskrle
:rozica:Čestitam!
Močna in pogumna ženska si, obilo uspeha pri študiju.
Pošiljam ti šopek:rozica:

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Moj splav - moja zgodba
14.4.2005 11:09:14   
Seven*
Joj kak lepo!! Bravo za pogum! Tudi sama bi se najbrz odlocila enako. Pa saj dokler ne vidis slikice na UZ se niti ni krize, ceprav se mi zdi, da sem v obeh nosecnostih bila nekako povezana z otrokom ze od trenutka spocetja.. Tiste, ki pa gredo 2x ali 3x, pa naj jih bo sram!! Zame je vsako zivljenje sveto..

(odgovor članu Špela)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?