|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Montažna hiša
6.1.2008 16:00:16   
Colicka
Dekleta, živjo!

Mene pa zanima, če že katera od vas živi v montažni hiški...midva jo namreč kupujeva (Marlesovo), pa me zanimajo vaše izkušnje z montažno hiško ...kdaj ste jo postavile, kako veliko,s  kletjo/brez, kolk časas o jo postavljali, je bila na ključ ali ne ...?

Colicka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Montažna hiša
6.1.2008 16:40:54   
Olivija
Mi smo šli čez novo letne praznike pogledat novo Elk montažno hišo moje sestrične (4 članska družina + stara mama).  Postavili so jo avgusta. Vzela sta pa tisto varianto, kjer je hiša zunaj zaključena. Notri sta pa potem sama delala in sta jo končala novembra.

Mene je čisto navdušila. Zelo fletna hiša, velika 150 m2, kleti nimata, imata pa nekaj podstrešja. Smo bili tri dni tam in se mi je zdela zelo topla in prijetna hiša, tudi zvočna izolacija je bila dobra.

(odgovor članu Colicka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Montažna hiša
6.1.2008 20:25:53   
Colicka
Luštno, no tud midva sva se odločila za zunaj zdelano, noter bomo pa sami se mal pomatrali ...a mogoče veš, koliko ju je prišlo, da sta se vselila - najina je namreč tudi 150 kv.  :)

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Montažna hiša
6.1.2008 21:37:42   
Olivija
Elk je precej dražja od Marles, točnega zneska pa nevem (kolikor se spomnim več kot 150.000 EUR). Verjetno je pa isti cenovni razred kot Libella.

Se mi zdita Jelovica in Marles kar ok., midva zdaj še čakava njihovo ponudbo, potem bomo pa videli.



(odgovor članu Colicka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Montažna hiša
7.1.2008 11:58:51   
mojsoncek
Mi imamo Marlesko... postavili smo jo konec junija 2006, vselili pa smo se konec decembra 2006. Vzela sva samo osnovno ponudbo, ostalo sva delala s "svojimi" mojstri. A ja, pa brez kleti in "meri" 150 m2.

No, zdaj je eno leto, kar zivimo notri in se je v vseh letnih casih super obnesla. Smo ful zadovoljni, bivanje v njej pa je cisto drugacno kot v hisah klasicne gradnje.

Ce bomo se kdaj "zidali", bo to zagotovo spet montazna user posted image


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Montažna hiša
7.1.2008 14:17:54   
Colicka
res, da bo med najino in vašo gradnjo 2 leti razike, pame vseeno zanima, če sta kaj skupaj potegnila stroške. Zanime me samo  strošek, koliko sta porabila, da sta jo zdelala toliko, daa sta se noter vselila, po tem ko je marles končal s svojim delom. Midva tudi jemljeva t.i. hišo 4. gradbeno in potem bova sama s svojimi mojstri nadaljevala, pa tudi mi imamo datum postavitve junij 2008 hehe in se imava namen seliti do novega leta - that's the plan - samo okvirno naju zanima, koliko denarja potrebujeva od junija do decembra da vse to poštimamo (ogrevanje, vodovod, elektrika, estrihi, keramika, parket, oprema ..) Midva imava namen kupit novo kuhinjo in seveda obe koplanici, ostalo od opreme bo pa moralo počakati oz. bo staro - al bomo pa na jogijih spali hehe ;)

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Montažna hiša
7.1.2008 14:55:55   
mojsoncek
colicka, midva sva dala Marlesu bivsih 15 mio, ostalo pa naju je prislo priblizno se enkrat toliko (tudi streha, no brez ostresja, ker je del hise user posted image ). Ce bi delal Marles vse skupaj bi bilo pa vse skupaj verjetno blizu 35 mio.
So pa to res stare cene, ker smo ze mi antidatirali pogodbo, da smo dobili se ceno pred podrazitvijo v septembru 2005.

Ce te se kaj zanima, kar vprasaj... lahko tudi na ZS, da ne bova vseh "obremenjevale".


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Colicka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Montažna hiša
7.1.2008 18:20:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek

Smo ful zadovoljni, bivanje v njej pa je cisto drugacno kot v hisah klasicne gradnje.


Kako to misliš, da je čisto drugačno? Če se ti da napisat :). Hvala.

(odgovor članu mojsoncek)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Montažna hiša
7.1.2008 22:48:02   
Dadi
Midva sva vzela hiško pri Lumar-ju. 130 kv....Jo bova podkletila, trenutno delamo projekt, potem pa hajdi po gradbeno in upam spomladi, se bo premaknilo.(strošek hiša 4. faza 75.000€ + klet 25.000)
A sta pri Marlesu gledala to ki jo imajo trenutno v akciji...Orange?

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Montažna hiša
8.1.2008 7:05:22   
krtekxx
Marles user posted image , Lumar, Kageruser posted image user posted image . Zaradi izvedbe!

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Montažna hiša
8.1.2008 8:23:41   
mojsoncek
Mic, tezko opisem obcutek. Ampak v vseh montaznih, ki sem bila je obcutek isti in povsem drugacen, kot v tistih, ki so grajene na klasicen nacin. Ne vem, tako bolj lahkotno in sveze je...

IZVIRNO SPOROČILO: krtekxx

Marles user posted image , Lumar, Kageruser posted image user posted image . Zaradi izvedbe!


Mi smo vzeli samo osnovno ponudbo (se pravi konstrukcijo) in je bila izvedba taksna kot je treba. Za vse ostalo ima pa tudi marles svoje podizvajalce, katerih pa ne bom komentirala. Ravno zaradi tega sva hiso dokoncala s svojimi mojstri.



_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Montažna hiša
8.1.2008 11:43:30   
Dadi
Pri Marlesu je tako....žal niso dovolj elastični..Oni delajo masovno predvsem za tuja tržišča. Postavijo npr 30 hiš tipa A in to je to.

Niso pa prisluhnili individualnim željam. Če želiš  kaj spreminjat te vsaka njihova sprememba stane uhuhu...če jo seveda sploh lahko dobiš.(npr sprememba vrat, oken, prestavitev sten)

Midva sva to dobila pri Lumarju...v tipskem objektu, so nama prisluhnili v najinih željah  in tudi kakšnega doplačila velikega ni bilo treba...za določene stvari ga sploh ni bilo.user posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Montažna hiša
8.1.2008 13:12:48   
mojsoncek
mi smo pri marleski kar dosti predelali (notranje in zunanje stene, stopnisce, okna) eno tipsko, pa se na ceni ni kaj dosti poznalo user posted image .

Znajo in prisluhnit in svetovat, je pa verjetno odvisno od projektanta do projektanta. Ali smo pa samo mi imeli sreco... dvomim


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Montažna hiša
8.1.2008 14:29:16   
Miška76
Mene pa zanima, seveda, če katera pozna, montažne hiše INGRA? Zanima me, koliko približno stane 3. gradbena faza 130 kvadratov, brez kleti?Pa koliko časa je treba čakati, od podpisane pogobe, da ti jo postavijo?
Hvala za odgovore!

< Sporočilo je popravil Miška76 -- 8.1.2008 14:31:49 >

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Montažna hiša
8.1.2008 14:55:40   
Colicka
Miška, žal nikoli slišala za INGRA hiše :( Midva osebno sva zbirala med velikimi Jelovica, arles, Lumar, kager ...ki so preverjali,m manjšim ne zaupam,ker je že svašta blo po trenjih in preverjetno in ne vem kje vse še ...
Kar se tiče marlesa - midva sva predelala tipsko hišo iz 122 na 147 kv, poleg tega sva spreminjala okna in vrata, notranje stene, skenslala sva frčado ipd.  in moram povedat, da sva VEČ kot zadovoljna z Marlesom ...Idejno zasnovo nama je risala ga. Cunder v LJ in je SUPER - ona ne pozna besede NEMOGOČE, naredi vse, kar eliš, tudi če sediš tri ure z njo za mizo ...Ker bova klet podkletla, smo risai tudi klet, ki je v ceni projekta - torej ne gledena to, ai delaš P*M ali K*P*M, Marles naredi projekt za vse, za enako ceno! Tudi povečava in spremembe naju niso prišle ne vem koliko, če primerjam cenovno so glede na pnudbo in kaj dobiš za tist ceno Marles in jelovica priblžno enaki, medtem ko sta Lumar, Kager pa sploh dražgi. res da ima lumar višjo kvalitetao, ampka če finančno ne gre, pač ne gre!
Marles naju ni razočaral kar se tiče sprememb itd ...je pa res da je strojnik njihov počasen kot sam vrag in zdaj čakamo da konča projekt da bvložimo za soglasja in potem PGD :) Se že veselim najine hiške in zidanja kleti! :)

Colicka

(odgovor članu Miška76)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Montažna hiša
8.1.2008 15:03:19   
Miška76
user posted image user posted image user posted image !
Ja, jst tud komaj že čakam, da spomladi začnejo z infrastrukturo, potem se bova pa odločila za  INGRO,so pa iz Gornje Radgone, zastopnike imajo pa v Ljubljani, Kamniku, Kranju.


(odgovor članu Colicka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Montažna hiša
8.1.2008 15:06:01   
Miška76
 Aja še link sem pozabila prilepit: http://www.ingra.si

(odgovor članu Miška76)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Montažna hiša
8.1.2008 22:19:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek

tezko opisem obcutek. Ampak v vseh montaznih, ki sem bila je obcutek isti in povsem drugacen, kot v tistih, ki so grajene na klasicen nacin. Ne vem, tako bolj lahkotno in sveze je...


Saj je dovolj, hvala :).

(odgovor članu mojsoncek)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Montažna hiša
8.1.2008 22:45:04   
Colicka
Miška 76 luštne hiške, sem pogledala slikce, kaj pa cenovno? :) Pazi samo na to, da je predračun (oz. ponudba res osnova, in potem ko spreminjaš in dorečeš zadeva se ena dvigne).

Dadi kdo vam dela klet - Lumar, sami ali imaš kakšno podjetje? Kakšen predlog? Naju je pa prila Marleska 72.000 evrov 147 kv 4. faza + dimnik - obdelava dimnika na strehi + dodatna vhodna vrata za garaži in okno za klet, da bo enako, sva jo pa še dobila po stari ceni, sva zaarala, preden so šle novembra cene gor in sva s ceno zadovoljna glede na to, kaj in koliko kvadratov sva dobila :)

Colicka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Montažna hiša
9.1.2008 10:48:20   
Nataan
Glede stroškov pa mene zanima, če katera ve, kaj se bolj splača, da gradiš na klasični način ali da si kupiš montažno hišo (npr. neko klasično Marlesovo)? Ima katera mogoče kakšne prijatelje ali druge izkušnje, da bi lahko malo primerjala.

Hvala in lep dan vsem:)

(odgovor članu Colicka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Montažna hiša
9.1.2008 11:41:51   
mojsoncek
Cenovno je tam tam, razlika je edino v temu, da rabis za montazno hiso financna sredstva naenkrat, pri klasicni pa lahko zadevo malo "raztegnes" (no, odvisno od tega koliko casa gradis in kdaj se zelis vseliti).

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Nataan)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Montažna hiša
9.1.2008 13:28:11   
Colicka
Tud jaz misolim, da je tam tam,  s te da, če daš delat hišo na ključ res da rabiš denar takoj (saj za to pa so krediti :) , po drugi strani pa točno veš do zadnjega evra, koliko te bo stala, medtem ko pri gradnji (iz izkušenj sorodnikov) pride hiše vedno več kot planirano, ker stvari niso do potankosti vnaprej dorečene in vsak mojster ti reče, kaj pa če bi dal ti namesto onega in potem tako pri parih stvareh in se zakalkuliraš :(
če pa seveda gradiš montažno do 3. ali 3. gradbene faze, pa še vseeno ne rabiš vsega denarjatakoj - lako npr. masardo pustiš nezdelano ...ipd ...

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Montažna hiša
10.1.2008 9:55:18   
Dadi
Colicka klet nama bo delalo gradbeno podjetje(lokalci) in sva si šla ogledat tudi že eno njihovo delo-klet pri sosedu (ki je vzel hišo tudi pri Lumarju) in sva bila zelo zadovoljna z videnim...no mož sploh, k se on bolj na te reči spozna.user posted image

Je pa pri drugem sosedu delalo tudi eno podjetje(drugi lokalci), ampak sva bila čist šokirana...če ne vejo kako se bradavičasta folija prav obrne je pa tut za en klinc podjetje..user posted image
No super samo da sta dobila tisto kar sta iskala pa nima veze kje...in pri kom. No očitno se Marles popravlja na področju prisluhniti individualnim željam.user posted image

Naj nam čimprej uspe postavit hiške a ne...držim pesti.

Sicer sva pa tudi midva v fazi pridobivanja gradbenega dovoljenja...trenutno se dela še natančen načrt vseh napeljav in potem letiva na občino...

Moj mož je postavil že eno zidano hišo-več ali manj je delal sam.(pa ne živimo v njej) 
Zdaj bova delala montažno. Je pa res če maš dnar greš v montažno, če ne pa v zidano...pa postopoma delaš. 

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Colicka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Montažna hiša
10.1.2008 14:20:49   
Colicka
Dadi: a lahko prosim poveš, kateraje ta firma, ki ti bo delala, ker midva sva se načeloma odločila, kdo bo delal, ampk bom vseeno pridobila ene tri različne ponudbe, opa ne poznam nobene firme - ti si dobila vidim priporočila od soseda, to da bi našla na netu, me pa ne mika, saj več , kako je s kvaliteto, grem raje v preverjeno zadevo, dasbo kvalitetno opravljeno.
Kolk maš pa klet kvadratov?

Kar se pa tiče denarja, pa jaz mislim, da ni vedno tako, da kdor ima denar, gre v montažno, če pa ne, pa v zidano.
ker marsikdo ima denar, pa zaradi predsodkov in pprepričanja, ki je v SLO sploh med starejšimi še vedno prisotno, in sicer, da montažne hiše niso dobre, dela zidano. Nekateri mislijo, da boš boksnu v steno, pa bo kr luknja nastala hehe al pa jo bo bo prvi veterodpihnu :) :) :)
No, je pa lahko tudi obratno, midva npr. šparava že 5 leta in s temi priohranki in majnšim gotovinskih kreditom sva kupila parcelo in plačujeva papirje. Hiša bo pač žal šla na kredit, ampak kljub temu, da bo montažna, je ne bova do konca zdelala, kerne bo denarja ...žal, tako da nimava denarja, pa sva se odločila za montažno in sicer iz preprostega razloga : ČAS, ker ćiviva v eni mahnji sobici, se želiva čim prej preseliti in si ustvariti drućino, ki je tukaj nemoreva imeti, ker je premajhno , v večkje stanovanje pa ne greva, ker vsi vemo, kako je če plačujem veliko najemnno: ne moreš več šparat. tako je ...

Sicer pa VSE SE DA, ČE SE HOČE! user posted image  


Zdaj bova delala montažno. Je pa res če maš dnar greš v montažno, če ne pa v zidano...pa postopoma delaš.
: al Zdaj bova delala montažno. Je pa res če maš dnar greš v montažno, če ne pa v zidano...pa postopoma delaš. 

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Montažna hiša
10.1.2008 16:07:52   
Dadi
Colicka midva sva na hudem Gorenjskem...tko da če nisi kje s tega konca ti najverjetneje ne bodo prišli delat...

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Colicka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?