|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 11:10:39   
Anonimen
Belo-jaz vedno na 60,kar je več uniči tkanino.
Barvno,jaz na 30-ih stopinjah.
Fine tkanine,ker nima posebnega programa tudi na 30-ih stopinjah brez ožemanja.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 11:14:13   
mila1
Alo!Jaz belo dam ven kuhat 95,kavbojke pa take mikice pa 60,ostalo pa na 30 ali 40 odvisno od materialauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 11:14:29   
mehurčica
Belo - 100
Barvno, bolj trpežno, večino Davidovih oblačilc(so ponavadi zelo umazane) - 60
Barvno - 40

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 11:14:41   
Peter167
Jaz pa belo perem na 95 stopinjah. Se ne sekiram, če se uničujejo cunje. Da je bolj sigurno jih do konca pokončam v sušilcu user posted image . Barvno pa vse na 40. Razen kakšne delikatne zadeve, ki gre na 30 seveda. Pa trudim se, da barvno perilo ločim na temnejše in svetlejše, kar mi koraj vedno uspe user posted image .

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 11:15:41   
Marogica
Belo-60 stopinj, 1-2x na leto 95
barvno-40-50 (odvisno kaj in koliko zamazano)
fine tkanine-30 z ožemanjem

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 11:16:27   
čebelica maja
Belo perilo (brisače. nogavice, spodnje perilo) perem na 60, ostalo pa ločim na svetlo in barvasto in perem posebej na 40.

(odgovor članu Peter167)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 11:20:06   
al1*
Belo na 60, barvno na 40, občutljive zadeve, naprimer volno pa na 30.
Pri belem uporabljam pralni prašek, pri nižjih temperaturah gel.


_____________________________

lp


(odgovor članu čebelica maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 11:20:17   
magnolija
Belo vedno na 95, barvno-tisto manj občutljivo, tud kavbojke kar na 60, ostale stvari na 40, tiste full občutljive, pa bunde pa tako pa kr na 30.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 11:26:27   
Anonimen
Na evo pa saj smo vse tam, tam,vsaj približno.
Jaz sicer na 95.ih ne perem.ker mi ni potrebno,saj za odstranjevanje večjih madežev dodam,posebno tekočino.Je potrebno malo ekonomije,večjo temperaturo ko nastaviš,več elektrike porabi stroj.
No saj za nekatere to ni važno,mene so pač tako streniraliuser posted image
Vprašala sem zato,ker me je ena zlo fina gospa(stanujoča čez mejo)poprosila,če ji za kakšen mesec pridem pomagat okoli gospodinjstva.
Seveda sem dala prat tudi perilo.Najprej barvno nato belo,po mojih kriterijih.
Čez dan dva,ko sem prišla ponovno na raboto k njej,je nardila celga
hudiča.Šla je namreč kontrolirat,na koliko so bile nastavljene stopinje
pranja.Ne da bi mi to prej povedala,ampak zahtevala je,da se belo pere na tridesetih stopinjahuser posted image iz stroja po pranju pa mora seveda priti,čisto.brez madežev in snežno belo.
Pikica na i,pa je bila,ko je z kosmom vate podrsala po tleh,kjer je seveda prej ona sama tacal s čevlji in njen pes,da se prepriča,če sem pomila tla.
Poslala sem jo kuser posted image in odšla svoje stanovanje pucat,kjer ni kontrole.user posted image

(odgovor članu čebelica maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 11:34:16   
cmokec
Jaz belo perilo (kuhinjske cunje, brisače, posteljnina) perem enkrat na 60, drugič na 95 stopinj. Pisane cunje na 50 - 60 stopinj, temno perilo pa na 40. Zimske puloverje na 30 (program za volno), za Pio pa na program za polovično prostornino bobna s 50 stopinjami. Zanjo vključim še izpiranje z večjo količino vode, namesto mehčalca ji dam pa kis. Za nas uporabljam mehčalec.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 11:38:37   
Andra
IZVIRNO SPOROČILO: al1*

Belo na 60, barvno na 40, občutljive zadeve, naprimer volno pa na 30.
Pri belem uporabljam pralni prašek, pri nižjih temperaturah gel.

Isti način pranja imam jaz in je perilo vedno zelo lepo. Če so kakšni posebni madeži, jih tako prej našpricam s posebnimi sredstvi.
Na 95 pa operem letno mogoče ene tri stroje.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 12:12:53   
Reja
IZVIRNO SPOROČILO: Andra

IZVIRNO SPOROČILO: al1*

Belo na 60, barvno na 40, občutljive zadeve, naprimer volno pa na 30.
Pri belem uporabljam pralni prašek, pri nižjih temperaturah gel.

Isti način pranja imam jaz in je perilo vedno zelo lepo. Če so kakšni posebni madeži, jih tako prej našpricam s posebnimi sredstvi.
Na 95 pa operem letno mogoče ene tri stroje.


Se podpišem pod oba posta. 

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 12:13:13   
Anonimen
Belo kuham, barvasto pa na 40.

(odgovor članu Andra)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 12:27:55   
NinKa
belo (pijamice od miška, brisače, kuhinjske krpe,...) perem na 60, barvasto ločujem svetlo temno. To perem na 40, ful občutljive stvari na 30 (posebni program), posteljnino perem na 50, ker 40 ne zaupam, da unici pršice, 60 pa mi je preveč.

Perem polovične 30 minutne programe, ker za 6 kg pralni stroj ne spravim skupaj, pa cel program belega traja 2.15h kar je občutno preveč.

Uporabljam pa za belo perilo prah. Za ostalo pa za vsako barvo svoj Pervol (Fewa). Aja pa za, če je umazano barvno (vrtec) in posteljnino se color prašek.
Za madeže  pa PreWash Sprej.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 13:43:17   
Anonimen
Ojoj Neva!
Tudi sama sem že doživela podobno nehvaležnost! Sr+tarši živijo v bloku, ki ima skupne balkone. Sosedje smo (bili) zelo povezani in smo se zelo razumeli. Ko je bila naša soseda bolana (starejša, imela sem jo grozno rada, imela je pa MS) in je bila samo še v postelji, ni več vstajala, ni pa kao hotla lulat v plenice. Zato jo je mož vedno dajal na kahlo. No, in ko mu je enkrat bilo blazno slabo, sem ga jaz držala pod pazduho, da ni skup zlezel (grozno je suh), moja soseda - prijateljica pa mu je držala lavor, da je vanj bruhal. Nato ga je odpeljal rešilec, midve pa sva celo popoldne bile pri tej bolni sosedi. Na 15 minut je hotla lulat, v kahlo seveda (zaradi bolezni se ji je zdelo da jo skoz tišči), gazica s katero jo je brisal je bla pa čist rumena od urina. Midve sva jo orenk požulile pod vodo in pralnim praškom in to seveda vedno znova.
No, in ko je prišel domov je mel gobec (mislil, je da ne slišiva), da sva porabile vso toplo vodo!!! user posted image  Tako je to!

Perem pa jaz tudi belo na 60 ali 90, pisano na 40, črno na 30, ostalo pa odvisno od občutljivosti.user posted image

(odgovor članu NinKa)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 15:32:43   
Cikica
Belo-90
barvno-40,včasih50
če pa rabim kaj nujno in nimam še oprano pa na 30


_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
4.1.2006 19:09:02   
Nasy
neva, s čim pa namalašš, da ne daš belega prat na 95?user posted image jaz belo perem vedno na 95, le včasih dam med 60 kak kos, če rabim pa ravno dajem prat

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Cikica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
5.1.2006 7:14:35   
Maxica
Jaz ne kompliciram kaj dosti-belo na 90, barvane posebej na 40, pa temne posebej na 40. To je to.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
5.1.2006 7:17:17   
Anonimen
Belo perilo perem na 95, pisano na 60, najde se pa kakšna izjema za na 40 ali 30.
Kritični primeri gredo pa v čistilnico.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
5.1.2006 21:44:11   
Sofi
Belo perilo perem na 95 s predpranjem, ostalo ločim na temne in svetle kose in perem običajno na 40.

lp

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
7.1.2006 13:17:40   
Maček Muri
Belo na 60, barvasto na 40, občutljive zadeve pa na 30.

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
7.1.2006 13:29:30   
Tejči
Belo perem na 95, nisem še videla stroja, da bi pral na 100, če bi ga imela, pa bi bilo super, ker kuharske cote od mojega dragiga, bi itak mogle bit oprane na 200, pa še ne bi šlo vse ven.
Ostale pa ločim glede na barve in perem vse na 40, razen modrih predpasnikov (kuharskih) in kuiharskih hlač-te perem na 60.

Nam je pa profesor pri kemiji razlagal, da bi morali vso perilo prati najmanj pri 80. stopinjah, ker se tako uničijo vse bakterije. Ok, samo on nima pojma, da sintetike ne smeš prat na več kot 40. stopinjahuser posted image  Pri 30-40 stopinjah se bakterije ne uničijo, ko dodamo mehčalec, pa jim še bolj ustreza in "ponorijo"-začnejo se še bolj množit. Zato lahko perilo, ki ga vedno peremo na nižjih temperaturah, začne smrdet. To je njegova kemijska razlagauser posted image

(odgovor članu Maček Muri)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
11.1.2006 17:20:35   
Skorpija
O mein gott ti stari zafrustrirani tržačani!!!!!!!

Jaz drugače belo perem na 60, barvno na 40 in nič ne ločim na manj in bolj barvno, ker sva samo dva in samo tako pošteno napolnim stroj. Samo brisače in kuhinjske krpe perem na 70 - okužba s tem mi je ostala še od moje babice. Pa vedno uporablajm samo Dash - okužba ostala od bivše tašče.

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
11.1.2006 19:16:49   
karmy
belo na 95
pisano na 40
delikatne stvari na 30 brez ožemanja

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Na koliko stopinjah perete perilo?
11.1.2006 22:43:44   
tanaja*
Belo na 95, barvno pa na 40

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu čebelica maja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?