|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Napa
29.11.2013 14:56:01   
ronja
Počasi začenjava sanjat o novi kuhinji in zbirava informacije, pa me je tema o koritu spodbudila, da še jaz vprašam: na kaj je treba bit pozoren pri kuhinjski napi? Doslej je nikoli nisva imela, tako da nimava pojma. Sama vem samo to, da nočem, da ven gleda, ker se potem butam vanjo z glavo, kar mi gre izredno na živce, ker pač ves čas kukam v lonce, zato se mi je zdela fajn izvlečna, da jo not pospraviš, ko ne rabiš.Me vem pa, kaj so njeni minusi.

Ker je zračnik en majčken stran od štedilnika, verjetno ne bi bila z odtokom zraka, ampak tista, ki samo kroži zrak. Vem, da obstajajo različno močne in da ne rabiva neke strašno močne, ker ne cvremo prav pogosto. Tu se pa moje znanje konča.

V glavnem bi jo rabila predvsem za to, da posrka vlago, ki nastaja ob kuhanju testenin (ker to je pa zelo pogosto) in me zanima, ali napa sploh naredi to? V trgovini nama niso znali čisto razložit... Da ja, ampak da ne... Nekak sva si potem razložila, da se vse skup veže na oglje, potem pa se počasi spet sprošča nazaj v kuhinjo, ko se oglje suši? Ali je to čisto zgrešeno? Ne bi rada nečesa, kar je treba non stop pucat, čiščenje nama res ni hobi in je vedno prvo vodilo, da se da čistit, sploh v kuhinji, vse izbirava s tem v mislih...

Vsakega nasveta bom vesela:)

< Sporočilo je popravil ronja -- 29.11.2013 15:00:11 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
29.11.2013 15:12:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Napa
29.11.2013 15:27:02   
nyna84
Mi smo predlani kupili eno žival od Boscha za 450 €, z ne vem koliko W, da bo ja ok.

Grozno ropota, pa tudi če jo dam na maximum (6), se para iz loncev še vedno kadi mimo. user posted image

Tako da, imam v kuhinji zelo drag okrasek. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Napa
29.11.2013 15:29:27   
ronja
hvala, sem prebrala, bom pa še vprašala.

une druge so večinoma za okras.

Meni so nae grde, vse po vrsti, tak da za okras je ne bi mela...

nina, hvala tudi tebi. Okraskov praktično ne kupujem, sploh ne dragih, tak da napa ne bo okras (poleg tega, da so mi grde). Ma, da dela... Pa vsekakor ne sme preveč ropotat, ker na to sem pa jaz občutljiva - se že tamali dovolj derejo, ne bom še aparatov poslušala!

< Sporočilo je popravil ronja -- 29.11.2013 15:43:03 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
29.11.2013 15:34:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Napa
29.11.2013 15:44:48   
ronja
Glasnost je zame pred lepoto, ker sem na zvoke bolj občutljiva.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Napa
29.11.2013 15:47:44   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Mi smo predlani kupili eno žival od Boscha za 450 €, z ne vem koliko W, da bo ja ok.

Grozno ropota, pa tudi če jo dam na maximum (6), se para iz loncev še vedno kadi mimo. user posted image

Tako da, imam v kuhinji zelo drag okrasek. user posted image


ja, saj, beri zadnji odstavek mojega zadnjega zapisa user posted image .

Dobre nape imajo: Elica, Falmec (tihe, zmogljive, lepe), Faber in Best (manj tihe, zmogljive, lepe).

Kje si bila predlani? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
29.11.2013 16:35:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Napa
29.11.2013 17:00:00   
ronja
metulj, ne vem, koliko bom rabila, ker sem do zdaj lepo shajala brez. Sama vlaga me ne bi motila, če ne bi prinašala ene velike nadloge - plesni - ki je pa res ne bi rada imela v novem domovanju in delam na vseh koncih in krajih proti temu... Zato mi je problem una strašna para od testenin, sama po sebi me nič ne moti, niti me vonji tako ne motijo (saj ne kuham smrdeče hrane, ampak dišečo;). Samo posledice me motijo: plesen, razcvetele omarice, če bi se to zgodilo (tam se ni, samo so bile doma narejene omarice, kjer se niti ne bi poznalo, če bi se razcvetele:D.

Da bi vsakokrat, ko kuham testenine brisala celo zadnjo steno?... hm... no gouser posted image . Steklo bi takoj mela, če bi mi ga kdo plačal:D. Pa... zdaj ni glih cajt za taka zapravljanja;). Mogoče nekoč... Mam že plan, da se naučim programe, pa ratam dobra ,pa rečem oblikovalcem, da jim zastonj 2 meseca pomagam v zameno za eno steklo, hehe. MOgoče bojo pa za, kaj pa veš;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
29.11.2013 17:17:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
29.11.2013 17:21:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Napa
29.11.2013 17:25:30   
ronja
Ja, vem, da ni samo od vlage - ampak vsekakor tudi vlaga vpliva - če vlage ni, plesni ni, ne more bit, ker je to pač tak organizem, ki rabi precej vlage. ne, v kopalnici ni bilo nikoli vlage. Izolacija pa je tu glih tako smotano kot tam (beri: ni je).

Hehe, sreča spremlja hrabre, pravijo;). Mogoče pa rata, kaj pa veš;)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Napa
29.11.2013 17:42:10   
patrino
Pri nas se vsakodnevno res veliko kuha in si žal kuhinje ne predstavljam brez nape. Vsa ta para in vonji po celem stanovanju , ter lepljiva kuhinja in vse ostalo od tega, ker to ne gre tja kamor bi moralo user posted image - mi jo rabimo. Zelo všeč mi je od nekdaj tista, ki je tako v starinskem- ala cucina italiana- stilu obzidana z opeko in poličko spredaj, pa naloženimi zadevicami in navešenimi šopki začimb...Žal je nimam, ker nam je za tako zadevo zmanjkalo časa, ker se nam je mudilo s prenovo kuhinje. Tako je mož kupil eno grdo veliko rostfrejasto Baraldijevo grdosijo, ki ropota za pop...Komaj čakam da gre ven.Zadnje čase, se mi je večkrat zgodilo, da jo poskušam prezreti in je ne prižgem. Potem pa imam v kuhinji toliko pare in okna vsa zarosena in ne zdržim več, ter jo vklopim in zraven težim zaradi ropotauser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Napa
29.11.2013 18:53:23   
Vijoličarka
Glede vsebine je itak Ankica avtoriteta, jaz bi pa še malo o obliki.

Imam neko srednje zmogljivo napo, ki se imenuje 'Formula Burja' - dobila sva jo za darilo in ne spomnim se dobro, čigava sploh je, čisto možno, da gre za Gorenje.

Še najbolj podobna je tej napi:

http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/kuhinjske_nape?c=180934


Meni se zdi nekakšen križanec med izvlečno in veliko integrirano, katere znajo biti precej glomazne. Malo štrli izpod omarice (tam nekje 5 cm, res pa je, da imam zgornje omarice 35 cm globoke), ampak mene čisto nič ne moti. V prihodnje bi tudi rada imela nekaj zelo podobnega. V bistvu je tudi ta napa lepo integrirana v omarico - v omarici je ravno dovolj prostora za začimbe in take malenkosti, spodaj so pa cevi.

Odvod zraka je skoraj 1 m stran od štedilnika, kar sva rešila tako, da sva cev speljala tik pod stropom, prostor med stropom in zgornjimi omaricami pa sva zaprla z belo leseno oblogo in to po vsej dolžini kuhinje.

Enkrat, ko bom velika, hočem imeti spet čim bolj podobno napo. Napo, ki se je čim manj vidi in zavzame čim manj prostora. Proti izvlečnim mapam imam predsodek, da potem, ko vse skupaj potisneš nazaj, se nekje akumulira svinjarija...

Pri moji napi mi je všeč tudi, da so gumbi za upravljanje na licu in ne nekje spodaj, na območju, ki je izpostavljeno vlagi in maščobi iz štedilnika. Imela sem že čast čistiti take nape in tam se res vse nabere in sploh, če ni vzdrževano, ni prjetno na pogled...


Ker je Ankica ravno omenila Faber - poznam napo Faber Inca Smart - se jo da lepo vgraditi v omarico, ni glomazna, ampak meni niso ravno po volji gumbi spodaj, res pa je, da se da z Megliom in zobno ščetko tudi to urediti.
sploh pa napo vgradiš malo višje, kot so omarice in se ne boš butala z glavo.

Kar se glasnosti tiče, sem sama zelo občutljiva na zvoke, ampak začuda sem zljubljena v zvoke gospodinjskih strojev. Moj pomivalni in pralni stroj, oba sta že oldtimerja - obiskovalci so čisto šokirani, meni pa je njuno šumenje kot pesem. Enako dojemam napo. Drugače se mi pa čisto strga, če kdo nabija base, medtem ko marsikdo drug tega sploh ne zazna. Tako da pojdi najprej napo poslušati in mogoče ti bo simpatična, pa čeprav bo malo bolj glasna.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
29.11.2013 19:18:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Napa
29.11.2013 19:25:38   
malaMravljica
Jaz si brez nape ne predstavljam kuhanja, kuham pa kar precej.

Iz mojih izkusenj moras pazit kako visoko bo postavljena, moja enkrat ne bo prezivela, ker se dostikrat v rob s celom butnem. In naj bo tiha, moja je staaaara, po moje Neff, ker je bilo original pri meni vse od njih, ima tri stopnje, je glasna ze na prvi, na tretji sploh, pa ko jo vkljucim tko nesrecno neki glasno vzdihne. Jaz imam odvod zraka ven. Mi pa kar odvaja zrak ven, ko kuham golaz ponavadi vsi na dvoriscu gor v kuhinjo gledajo user posted image

Ker baje sparamo ne smem niti razmisljat o kaksnem zapravljanju, sam jaz za vsak primer itak opazujem kaksna bo moja nova kuhinja, ko bo enkrat nova. Meni so vsec steklene in tihe. Na vikendu imam neko novo, ima precej vec stopenj kot moja doma in jo sploh ne slisis, zdi se mi tudi zelo mocna,vsaj zunaj disi celi ulici, ko jaz kuham, pol je verjetn kaj na tem. Moji dve sta obe rostfrei, za cistit super, sam so mi take grde. Aja, filtre imajo pa verjetno itak vse tako, da ga v pomivalca vrzes. Enkrat sem hotla na roke ga oprat, samo enkrat.

Ronja, prenovo kuhinje ti prav zavidam, ko jo bomo mi enkrat... enkrat ... No, kaksne barve pa bo kuhinja, ze imas kaksno idejo kaksna naj bi bila. Mal opis, pa bo dala Mateyka slikce gor, da bomo vse srecne gledale.

Sej res... LuLu, kako dalec si pa ti s kuhinjo ?

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Napa
29.11.2013 19:32:53   
Vijoličarka
O, Bog, Ankica! Meni je tole hm, no, meni tole ni prav nič všeč. Ampak če si jo želiš, ti privoščim, da jo boš kdaj imela, ker si jo zaslužiš.

Kot so že vedeli Rimljani, se naj o okusih ne bi razpravljalo. Meni pa gre ta globalizacija, tudi na področju bele tehnike, resnično na jetra. OK, kdor hoče imeti inox štedilnike, nape etc, kdor hoče imeti nape, ki zavzamejo ogromno prostora, kdor hoče imeti kuhalno ploščo s komandami direktno na plošči... vsem privoščim, vsi naj to dobijo.

Če človek pogleda malo bolj natančno, pravzaprav vsi proizvajalci ponujajo isto robo. Jaz bi pa rada vgradni štedilnik, s komadno ploščo pod pultom, tako da se kuhališče ne zmanjša, rada bi belega, emajliranega, pa se lahko pod nosom zanj obrišem. Električni bi se še kje našli, plinski nikakor. No, kakšna inox varianta bi se mogoče našla (Fagor, Amica, Oranier) a bel nikakor.

Nape tudi ne bi inox. Si ne upam kaj dosti brskati. Bom vesela, če bom dobila vsaj inox čedno vgradno napo.

Upam lahko samo, da se bodo modni trendi kaj spremenili, čeprav zaenkrat prav nič ne kaže. Moja nova kuhinja je še nekje v prihodnosti, nekje v neslednjih petih letih.

Ti si bolj v teh vodah. Mogoče veš, kakšni so naslednji modni trendi?



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Napa
29.11.2013 19:56:38   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica


Sej res... LuLu, kako dalec si pa ti s kuhinjo ?


Huh, hvala na vprašanju... dogovarjam se za srečanje s šefico Gros-Novak kuhinj, ženska bo pomagala, ker razume take kuhinjske telebane, kot sem jaz user posted image
Finance moram preštudirati s financ ministrom, ker jaz nisem financer... počasi se premika user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Napa
29.11.2013 20:15:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

sploh pa napo vgradiš malo višje, kot so omarice in se ne boš butala z glavo.




To mora biti pod mus, najmanj 75cm od kuhališča, če je plin, sicer je lahko manj.

Jaz bom pa nekoč imela tako napo. in ja, je povsem nefunkcionalna, kar se zunanjosti tiče, vem, sam mi je tako izjemno lepa, pa ne na sliki, ampak v resnici, ko jo človek vidi, uau.... in bo moja, moja :-). O ceni raje ne bi user posted image .
http://www.archiproducts.com/en/products/90313/design-wall-mounted-stainless-steel-cooker-hood-with-activated-carbon-filters-with-led-lighting-prestige-falmec.html

OMG pa kdo bo masten prah s tega brisal user posted image To je meni malenkost milejša oblika tega:

user posted image

Ful lepo ampak sam za na foko (IMHO).

Jz imam eno navadno inox Gorenjevo kaminsko napo ... opup od obupa ... glasna za ****, pa vse gre mim, gor se pa masten prah nabira in to čistit je nočna mora ... naslednja napa bo v tem smislu:

user posted image

Pa najbolj smešna mi je tista buča prodajalcev v raznoraznih merkurjih in baubavih, da dobra napa je tista, ki A4 papir drži prisesan ... ma vsak ki pozna vsaj mal osnov fizike ve, da ti to vsak klump napa naredi user posted image

< Sporočilo je popravil Otika -- 29.11.2013 20:18:05 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
29.11.2013 20:46:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Napa
29.11.2013 21:10:33   
patrino
Trendi grejo v dve smeri: vračajo se rustikalne kuhinje (ja, une kiči-kiči, okranclane), a v sodobni izvedbi, svetlejše, močnejše barve, narejene tako, da se lepo kombinirajo tudi z moderno belo tehniko.
OOO something for me user posted image - to bom pa enkrat mela- pa pult sredi kuhinje tako, da da se povsod pride zraven, pa veliko desko za rezanje na sredi pa ciglasto obloženo napo navešeno z baziliko in suhimi feferoniuser posted image . Ja to bom imela enkrat- verjetno takrat, ko bova midva z dragim že sama in bova kuhala in jedla samo belo kavo pa kruh notuser posted image eh..
A ni hecno, kako imamo različne okuse. Tistale zadnja napa mi je čisto odbita. Meni je takšna kot iz neke znanstveno fantastične nanizanke..npr. Vojna zvezduser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Napa
29.11.2013 21:18:01   
constanca

Oh jeh, pridem koncno na pc, da mal odpisem pa spet ena taka tema, da ne morem mimo!

Ronja, ce se bojis vlage v hisi, kar dobro napo kupi. Jaz imam tudi v planu zacet malo bolj konkretno gledat po novem letu. Moj dragi o tem sicer se ne ve kaj dosti, ampak jaz itak lahko dolgo gledam preden se odlocim:)

Mi smo zamenjali okna in zdaj to tako tesni, da moram pazit na vlago. In zato se trudim, da to mojo sedanjo godzilo prizgem kadar le lahko pa se kar velik kuhamo. Ampak mene ta hrup tako moti. Ne vem zakaj je to tako glasno. (Mislim, se ce okol stekarjev piska slisim in me do konca nervira. Se moram enkrat dat raziskat zakajt o piska).

Zato Ronja, dobro izberi. Pa pogosto luftaj bajto, ceprav srce boli, ko gre toplota ven.

Ankica, ti si pa zlata vredna tle gor.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Napa
29.11.2013 21:23:09   
malaMravljica
O hudo Ankica, meni so ta teden montirali jedilnico iz prihodnosti. Bel visoki sijaj v kombinaciji z lesenimi rjavimi vratci, steklo in vse osvetljeno. Da pades dol lepo, jaz jo hodim gledat in ne morem verjet, da je nasa.

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
30.11.2013 9:09:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Napa
30.11.2013 12:49:47   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Še ena ZELO pomembna stvar, kar se tiče nap, tu se mi sicer stranke vedno malce nejeverno posmejejo, a gre za zelo resno stvar: sodobne nape imajo lahko zelo močan vlek, tudi 800 ali 1000m3, kar je fajn za velike, enotne bivalne prostore. Vendar je treba upoštevat, da taka napa naredi v prostoru podtlak, tako močan podtlak, da lahko iz dimnika (če je v prostoru kamin, kaminska peč, plinska peč ipd.) ven potegne ostanke gorenja. V najboljšem primeru se bo prostor zakadil, v najslabšem bo ven vleklo samo CO in zaradi tega kar nekaj ljudi na leto umre. Tako da je treba ali imeti ves čas v zavesti, da je treba poskrbeti za zadostno zračenje prostora (dobi se magnetno prekinjalo, ki napo ugasne, ko se prižge peč ali ki napo ugasne, ko se zapre okno) oziroma ne isti čas uporabljati nape in vira gorenja.

To piše v navodilih za uporabo nap, a seveda navodil nobeden ne bere user posted image . Pa v tem članku je vse pojasnjeno, glede nap bolj pri koncu: http://mojdom.dnevnik.si/sl/Varnost/4258/Zaradi+pe%C4%8Di+v+stanovanju+nikar+ne+ostanite+brez+kisika



Aja, da se ljudem zdi to smešno? Zanimivo. Meni se je pa to, do zdaj, zdelo splošno znano dejstvo. Človek se uči, dokler živi.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?