|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nekaj vprašanj o poroki...
25.3.2008 15:12:29   
Anonimen
Civilna poroka:
-zmenit za datum in kraj se greš na upravno enoto?
-kaj rabiš zraven? ok, osebna pa roj. list vem, a še kaj?
-se da poročit med tednom(nekje sm brala da se da v sredo)?
-moreš nujno met šopek?
-ko greš prijavit poroko rabiš tudi kkšne dokumente od prič?
-ali plačilo takse zajema tud tist prostor kjer se poročiš?

Prstani:
-kje se da dobit kakšne nekičaste čist preproste prstane iz belega zlata pa da niso nenormalno dragi(povsod k gledam so take cene da me vse mine)?

Če imaš poroko samo v najožjem družinskem krogu(starši, bratje in sestre)...a jim rabiš dat kkšno vabilouser posted image

Če se da kateri odgovort....

Hvalauser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
25.3.2008 15:18:26   
Mikica
Ti bom samo delno odgovorila: poročiti se da tudi kakšen drug dan (odvisno od občine), midva greva kmalu na eno poroko, ki bo v sredo, se je pa pred leti moja prijateljica poročila na petek - oba primera v Ljubljani.

Vabila so lahko ustna ali pisna, kakor ti je bolj všeč.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
25.3.2008 15:19:00   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Civilna poroka:
-zmenit za datum in kraj se greš na upravno enoto?
pokličes na UE in ti vse lepo povedo
-kaj rabiš zraven? ok, osebna pa roj. list vem, a še kaj?
osebna izkaznica in imeni poročni priči
-se da poročit med tednom(nekje sm brala da se da v sredo)?
kakor kje. se pa načeloma da
-moreš nujno met šopek?
ne vem....
-ko greš prijavit poroko rabiš tudi kkšne dokumente od prič?
ne. edino če je poročna priča državljan druge države, da je neki drugač...
-ali plačilo takse zajema tud tist prostor kjer se poročiš?
takso so ukinili...

Prstani:
-kje se da dobit kakšne nekičaste čist preproste prstane iz belega zlata pa da niso nenormalno dragi(povsod k gledam so take cene da me vse mine)?
pri nas v Zlatarni Trbovlje imajo zelo lepe in preproste. in tudi cene so normalne...

Če imaš poroko samo v najožjem družinskem krogu(starši, bratje in sestre)...a jim rabiš dat kkšno vabilouser posted image
to je pa tvoja odločitev....

Če se da kateri odgovort....

Hvalauser posted image




_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
25.3.2008 15:22:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Civilna poroka:
-zmenit za datum in kraj se greš na upravno enoto?
Piše na tabli posebej soba za urejanje porok.
-kaj rabiš zraven? ok, osebna pa roj. list vem, a še kaj?
Nič drugega.
-se da poročit med tednom(nekje sm brala da se da v sredo)?
Odvisno kje.
-moreš nujno met šopek?
To je samo trend. Lahko si v kavbojkah in gumi škornjah.Imaš v roki palco.
-ko greš prijavit poroko rabiš tudi kkšne dokumente od prič?
Normalno, kako jih bodo pa preverili?
-ali plačilo takse zajema tud tist prostor kjer se poročiš?
Valda.

Prstani:
-kje se da dobit kakšne nekičaste čist preproste prstane iz belega zlata pa da niso nenormalno dragi(povsod k gledam so take cene da me vse mine)?
Prstana izpod 200€ ne dobiš več. Bolj ga kičaš, več te stane.

Če imaš poroko samo v najožjem družinskem krogu(starši, bratje in sestre)...a jim rabiš dat kkšno vabilouser posted image
Stvar osebene odločitve in zahtev.

Če se da kateri odgovort....

Hvalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
25.3.2008 15:31:23   
biga
Z mojim se poročiva maja. Na UE sva dala svoje podatke in podatke od prič (ime in priimek ter naslov stalnega prebivališča). Rojstnega lista nisva rabila, samo osebni. Za šopek ne vem, v sredo se pa menda lahko poročiš. Takse ni, midva sva sicer morala plačati najem prostora, ker se poročiva zunaj, v parku gradu, drugače je prostor zastonj (poročna dvorana). Prstan se da dobit pod 200 evrov. Midva sva kupila prstana v Zlatarni Karat v NM in sta bila skupaj 367 evrov. Preprosta iz belega zlata in delček rumenega. Tudi midva imava poroko v ožjem krogu, sicer pride še nekaj prijateljev, sorodniki ne. Vabila mi dela priča in jih bova osebno razdelila vsem, tudi staršem ter bratom in sestram.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
25.3.2008 16:42:24   
baguSka
poročiti se da tudi kakšen drug dan (odvisno od občine)


ja na UE se lahko porocis le v sredo in soboto... lahko pa se porocis katerikoli dan, ce je to izven njihovih prostorov, vendar rabis soglasje od lastnika, kjer se porocis...

ko se gres prijavit na UE ni nujno da imas ze prvi dan vse sabo, lahko dostavis kasneje..

midva sva svojo vlogo poslala kar po posti in zraven za vsak slucaj prilozila se kopiji najinih osebnih dokumentov, ceprav ni blo nujno..

zdej sva pa dobila domov poziv, da v roku 30 dni dostaviva se soglasje lastnika..

za price pa se ne.. user posted image

Prstane si pa pejta mal pogledat, sej jih mas v vsaki zlatarni ogromno na izbiro in ni glih nujno da so 'porocni'. Ker kamorkoli bos sla in bos rekla: porocni prstan, bo cena se dvakrat visja.. Vsaj take so moje izkusnje, zato sem si jaz izbrala cisto navaden prstan, ki kao ne spada med porocne user posted image

(odgovor članu Mikica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
25.3.2008 16:44:39   
baguSka
ali plačilo takse zajema tud tist prostor kjer se poročiš?


takse NI VEC od 1.2.2008... ce se porocis na UE pa itak ni NIC za placat... razen ce se porocis izven njihovih prostorov, torej nekje drugje, placas kolikor pac 'zahteva' lastnik...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
25.3.2008 16:44:48   
Anonimen
Ker kamorkoli bos sla in bos rekla: porocni prstan, bo cena se dvakrat visja.. Vsaj take so moje izkusnje, zato sem si jaz izbrala cisto navaden prstan, ki kao ne spada med porocne


Ja sam res, sam da rečeš poročni pa je takoj ful dražjiuser posted image

Men je čist vseen če je poročni al ne, itak hočva čist preprostega.user posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
25.3.2008 16:52:21   
baguSka
itak hočva čist preprostega.


potem sploh ne glejta porocnih... ampak glejta vse prstane ki jih majo... al pa ko prideta v zlatarno ze na vhodu vprasi, ce majo kaksne cist preproste rinke iz belga zlata... velikost ti pa itak pol stimajo... samo da je to potem se za doplacilo - ce je velikost vecja... men so ga mogli pomanjsat, pa je blo valda zastonj..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
25.3.2008 18:52:11   
tinas
karin,
ti kar pokliči na UE, kjer se misliš poročit, pa ti bodo vse povedali kaj potrebuješ. midva sva se poročila v drugi UE in ne tam, kjer imava stalno bivališče in sva zato potrebovala rojstni list, sicer ga baje ne rabiš. tudi dokumentov od prič nisva potrebovala, samo naslov sva morala povedat.
meni so takrat razložili, da se lahko VSAK DAN poročim na UE in sicer v pisarni načelnika (ker je on pač vsak dan tam in te lahko vsak dan poroči, če se tako dogovoriš). na različnih matičnih uradih pa imajo urnike oz. dneve ko tam poročajo. če pa se želiš poročiti izven za to namenjenih krajev, pa moraš dat prošnjo, izpolnit neke pogoje in počakat na dovoljenje oz. na njihovo privolitev, da te pridejo tja poročit. torej, vsaka UE ima svoja pravila, zato je najbolje, da pokličeš in vprašaš.

kar se tiče šopka, vabil, poročne obleke,...to so le navade, ne obveznosti. nardiš kot ti paše. če bo poroka v krogu domačih po mojem ni treba vabil.

kar pa se prstanov tiče, pojdi v italijo. tam imajo čisto enostavne obročke iz belega ali rumenega zlata. in so čisto poceni. včasih so vsi kupovali takšne rinke, zdaj je moderno vse mogoče kombinacije, pa kamni pa ne vem kaj.

srečno
t

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
25.3.2008 19:22:33   
baguSka
midva sva se poročila v drugi UE in ne tam, kjer imava stalno bivališče in sva zato potrebovala rojstni list, sicer ga baje ne rabiš


no, midva se bova tud na drugi UE porocila, pa nisva rabila rojstnih listov.. user posted image

(odgovor članu tinas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
25.3.2008 19:23:38   
baguSka
torej, vsaka UE ima svoja pravila, zato je najbolje, da pokličeš in vprašaš


aha.. verjetno res.. najboljse karin, da poklices na UE, kjer se mislita porocit...

(odgovor članu tinas)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
26.3.2008 7:24:15   
NATAŠI
dan poroke: moja soseda se poročita danes (sreda) civilno in cerkveno

prstani: vsak zlatar ti naredi preprost prstan, po želji in meri

vabilo pa mislim da vseeno lahko daš čeprav le domačim

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
26.3.2008 23:36:45   
kew kew
Lahko se poročiš pa tudi brez prstanov. Poznam dva, ki sta se.

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
26.3.2008 23:50:45   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ker kamorkoli bos sla in bos rekla: porocni prstan, bo cena se dvakrat visja.. Vsaj take so moje izkusnje, zato sem si jaz izbrala cisto navaden prstan, ki kao ne spada med porocne


Ja sam res, sam da rečeš poročni pa je takoj ful dražjiuser posted image

Men je čist vseen če je poročni al ne, itak hočva čist preprostega.user posted image



Mi2 tud nimava poročnih - nama niso bili všeč. user posted image

Za moža sva kupila narejenega, zame pa sva ga dala v drugi zlatarni delat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
27.3.2008 7:03:10   
Pikec
Karin rojstnih listov ne rabiš, ker morajo UE same pridobit. Ti sam osebni dokument s sabo mej pa imena prič je tud fajn vedet.

Sodelavc je pa tle v KR dal delat rinke pa je dal 300€ in nek drobiža. Amak ma res lepe (lahk si misliš da meni kič ni ušeč).



Drgač pa:




Kje in kako

Osebi, ki nameravata skleniti zakonsko zavezo, se prijavita matičarju, ki vodi poročno matično knjigo za naselje, kjer želita skleniti zakonsko zvezo. Osebi, ki nameravata skleniti zakonsko zvezo, v prijavi izjavita, da svobodno sklepata zakonsko zvezo in da so izpolnjeni pogoji za njeno veljavnost. Sklenitev zakonske zveze prijavita največ tri mesece in najmanj 14 dni pred datumom sklenitve zakonske zveze. Pri prijavi predložita izpiske iz rojstne knjige in potrdilo oz. obvestilo o državljanstvu, če teh podatkov ni mogoče ugotoviti na podlagi uradnih evidenc. (skratka ne rabiš nič)





Takse in drugi stroški


Predpisana je upravna taksa po tarifni številki 1 Zakona o upravnih taksah v vrednosti 50 točk (Upravna taksa) ali na današnji dan 3,55 EUR (850,72 SIT) točk (vloga) in upravna taksa po tarifni številki 22  - uradno dejanje sklepanja zakonske zveze Zakona o upravnih taksah v vrednosti 400 točk (Upravna taksa) ali na današnji dan 28,36 EUR (6.796,19 SIT) točk. Pri sklenitvi zakonske zveze izven uradnih prostorov bodoča zakonca krijeta še vse dodatne stroške, ki nastanejo s sklenitvijo zakonske zveze.







Vprašanje


Mi lahko prosim poveste, ali se je možno poročiti tudi ob sredah. S fantom bi se želela poročiti v sredo in to brez vseh "ceremonij". Prisotni bi bili le najini poročni priči.


Odgovor

Preverite pri matičarju v kraju, kjer se želite poročiti.
Zakonsko zvezo je mogoče skleniti tudi izven uradnega prostora ali uradnega časa, vendar jo je treba prijaviti na upravni enoti vsaj 45 dni pred sklenitvijo in zaprositi  za odobritev sklenitve izven uradnega prostora ali časa. Upravna enota izda pozitivno odločbo glede na svoje možnosti, sicer vlogo z odločbo zavrne.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
27.3.2008 16:10:25   
pomlad08
glede PRSTANOV: nama so bili tudi vsi (ne le poročni) v zlatarnah totalno grdi, ker sva hotela čisto preproste in kar se da tanke zlate rinkice - in sva pač take naročila pri zlatarju! ni problema! delo ne stane veliko, plačaš bolj količino zlata, ki ga je pri nama zelo malo in so bili temu primerno poceni (ne spomnim se več, ali je bil 80 EUR eden ali oba).

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
27.3.2008 22:40:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

-ko greš prijavit poroko rabiš tudi kkšne dokumente od prič?

Če imaš poroko samo v najožjem družinskem krogu(starši, bratje in sestre)...a jim rabiš dat kkšno vabilouser posted image

Hvalauser posted image


Jaz bi  samo na to dvoje rekla...

1. Midva, ko sva se prijavila za poroko (1,5 leta nazaj) nisva rabila nobenih dokumentov prič - to je bilo v Lj. Smo pa vsi 4 rabili osebni dokument tik pred civilno poroko (obredom) na Lj. gradu.

2. Vabila. Jaz bi jih na tvojem mestu naredila, pa čeprav je za ožji družinski krog - za spomin.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nekaj vprašanj o poroki...
27.3.2008 23:11:35   
baguSka
Predpisana je upravna taksa po tarifni številki 1 Zakona o upravnih taksah v vrednosti 50 točk (Upravna taksa) ali na današnji dan 3,55 EUR (850,72 SIT) točk (vloga) in upravna taksa po tarifni številki 22 - uradno dejanje sklepanja zakonske zveze Zakona o upravnih taksah v vrednosti 400 točk (Upravna taksa) ali na današnji dan 28,36 EUR (6.796,19 SIT) točk. Pri sklenitvi zakonske zveze izven uradnih prostorov bodoča zakonca krijeta še vse dodatne stroške, ki nastanejo s sklenitvijo zakonske zveze.


A tko user posted image  Baje naj bi s 1.2. blo cist zastonj.. In tud ko sem se jaz menila z UE so mi rekli, da nama nic ni treba placat in da ne bova imela nobenih stroskov.. Razen mogoce za prevoz (ker bo poroka na terenu), pa se to nimajo navade racunat. Vsaj do zdej niso se nikol..

Od kdaj pa mas ti to info pikec!?

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?