|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nespresso masina
14.11.2013 17:58:54   
malaMravljica
Ni ravno neko blazno kuhanje, samo kava user posted image

Moja masina za kavo je velikokrat na servisu in si bom verjetno enkrat kmalu umislila se eno to od Nespresso. To bi lahko pol tudi na vikend s sabo tovorla. Ideja pac, nisem se se cisto spijaznila s to idejo, ampak ko me bo ta moja masina ob zivce spravla bom verjetn sam narocila eno drugo.

Ze nekajkrat sem sla na stran od Nespresso, sam tam je tolk enih aparatov. Jaz v bistvu rabim sam za espreso. Ampak za dober espreso. Katera model je potem ok. Ker se za to uporablja tiste kapsule al kaj ze je to, pride iz vsake te masine isto dobra kava potem ven?

Pol pa, ce prav vidim, se vsak model loci se na DeLonghi in na Krups. Kaj je pa tu boljse? Ali je cist vseeno?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nespresso masina
14.11.2013 18:22:54   
Felicita
jest mam nespresso, samo je neprenosen user posted image če bi ga imela rada za na vikend, ti priporočam enega od 'tamalih' (essenza, citiz ali u). mislim, da za vse te, dejansko obstajajo torbe za njihov varen prenos. kava iz vseh je sta (sem sicer sprobala maestrio, citiz in latissimo - sploh ni neke razlike). mogoče je fajn imet nastavljivo količino vode, ki steče skozi kapsulo (jaz imam za lungo eno stopnjo 'skrajšano') zraven mašine dobiš sampler vseh kavnih kapsul, tako da se potem odločiš, katera ti najbolj odgovarja. meni niti ena ni bila slaba. sicer imam pa temno zelene lungo kapsule, pa mislim da črne navadne espresso (in vanilijo in čokolado, seveda. pa danes si bom chai naročila user posted image ).
meni je kava odlična, boljša od dolce gusto, ki sem ga imela v sloveniji (res, da sem tam pila belo kavo, zdej si pa delam espresso s par kapljic mleka). predvsem je mnoooogo močnejša. in ja, vedno enako dobra.

za delonghi in krups ne vem kere so... oz. kako se sploh ločijo.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nespresso masina
14.11.2013 18:41:06   
malaMravljica
aha. Kava je iz vsakega aparat ista. Enega vecjega aparata si ne bom/smem privoscit, ker ze imam saeco masino doma. je bila ravno 2 meseca na servisu in je prsla nazaj spet neki elektronika po svoje dela. Ta masina je bila precej draga, kavo naredi res tako fino, sam kaj mi pomga, ce je non stop na servisu. Saj imam kar cmok v grlu, ko gledam te Nespresso masine, sam kaj hocem.

Sedaj sem si mal precekirala te masine in sem jih primerjala, ce bi sedaj kupila bi serijo U. Kako pa pogledam to, da ima nastavljivo kolicino vode. To pmeni, da bo espreso recimo zares kratek ali pa malo daljsi?

Ta Krups in DeLonghi, kolikor vidim je vsak model v Krups in DeLonghi izvedbi.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nespresso masina
14.11.2013 19:13:12   
Felicita
U mašina ima 3 tovarniške nastavitve (ristretto - 25 ml, espresso - 40 ml in lungo - 110 ml) lahko pa nastaviš volumen sama: http://www.nespresso-us.com/media/product/PDF/38manual.pdf (9. stran se mi zdi).

no, za delonghi/krups nisem vedla, da je razlika. jest sem šla tja in kupila, tko da sploh ne vem, kaj mam user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nespresso masina
14.11.2013 20:01:50   
malaMravljica
Felicita, hvala ti. Si mi zelo pomagala. Sedaj imam izbrano modelcek, ce se moja masina doma ne bo nehala hecat ima problem.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nespresso masina
14.11.2013 20:29:26   
Felicita
Ma jest sem tuki celo študijo teh kofe mašin naredila (predvsem, ker je tuki dolce gusto a) drag in b) kapsule se težko dobi in so drage) pa sem mela v ognju Keurig mašino, Starbucks mašino, Tassimo, Nespresso in Illy (edini pogoj je bil, da je na kapsule). in po tehtnem premisleku in preizkušanju sem zbrala Nespresso :)

Fajn je, če maš kam za it probat to kavo, da boš vidla, če ti odgovarja. pri nas imamo sicer prov nespresso butike, v slo majo pa zihr kakšne degustacije v kakem bigbangu ipd...

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nespresso masina
14.11.2013 20:44:11   
malaMravljica
ma ves kaj. Jaz imam eno dobro masino od Saeco, melje kavo sproti in naredi res dobro kavo. Sam problem je, to masino sem fajn nastelala, pa Lavazza kavo notri in je pravi uzitek pit to kavo pol. Ampak, men pride veliko obiskov na dan v stanovanje in ker vejo, da imam dobro kavo zgleda tako, mi naredis eno kavo in naredim in pol rece, ce se eno in se eno. Men gre to ze mal na jetra, ker to nima nic skupnega s kulturo pitja kave, to je sam nacejanje, ker imam pac dobro kavo. In ce bom nabavila ta nespresso pol tega ne bo vec, ta kava je pol cist predraga. Al pa bom takim, rekla, da si sami kupijo kapsule. Je pa par takih primerkov cez dvorisce v firmi pri nas. Kg kave v zrnju me pride 13,5 eur, te kapsule so pa drazj spas kolikor vem.

Sem pa ze pila veckrat ta espreso iz te Nespresso masine. Ni slaba kava, sam meni je mal slabsa kot je moj espreso doma. Bomo videli. Sedaj sem zacela v mojo masino kupljeno vodo notri dajat, ker nasa voda ima tolk apnenca, nenormalno. In jaz sem masino tolkrat cistila, pa je na servisu rekel, da je bila zabasana s kamnom. se vedno bi rajsi mojo obdrazaa, ce se mi pokvari bom pa to kupila. Ta b bila rs simpaicna tudi za na vikend nest.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nespresso masina
14.11.2013 21:58:32   
Felicita
je dražje kot mleta kava, čepov mene še vedno pride manj kot 0,5 eur/skodelico. kar še dam user posted image pri kapsulah je fajn tut to, da jih daš pet ven, in ko se nacedijo z vsemi... sori, nimam več. user posted image

drugač pa jest v to mašino dajem vodo iz brite, pa ni še kej vidt vodnega kamna... pravjo itak, da bolj kot je voda čista, boljša je kava. to je drugač tut prednost teh kapsula mašin, ker se ne morjo tok zapackat oz. pač naliješ v rezervoar neko zadevo za odstranjevanje vodnega kamna in je to to.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
15.11.2013 8:36:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nespresso masina
19.11.2013 13:33:35   
malaMravljica
Metulj, daj mi ti neki povej. Kolk trdo vodo imate vi, kolko apnenca je v vodi? Veliko ali skoraj nic? Mores recimo full krat vodni kamen dol s pipe v kopalnici cistit ali pa na pomivalnem koritu v kuhinji, pa kuhalnik za vodo, se ti nabira kamen notri, ce das vodo kuhat in jo pustis, se ti naredi kar taka tanka skorica gor? Sprasujem izkljucno zato, ker nimas nikol problemov z masino za kafe in mislim, da je tu kec. Tu pri nas se te masine vsem kvarijo in svak mi je rekel, naj kupim vodo za v masino. Sem in neverjetno, normalno dela. Imam obcutek, da ji je res apnenc delal take hude tezave. O Georgu trenutno ne razmisljam vec user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
19.11.2013 15:11:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nespresso masina
19.11.2013 15:18:43   
malaMravljica
Tudi jaz aparat cistim s kisom ali pa s kupljeno citronsko kislino in ko ga cistim spustim ene dve polni dozi za vodo kisa skoz in to bi ze moglo bit a ne. To sem naredila preden sem masino dala na servis in mi je na servisu rekel, da je tako polna kamna, da bi jo mogla kdaj spucat. Sem samo gledala kaj govori, jo res pogosto cistim.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
20.11.2013 9:18:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?
Regratov med
Zdravilna rastlina regrat je poznana vsakemu. Zdravilni so listi, korenina in tudi cvetovi. Iz cvetov lahko pripravite ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?