|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Novo mesto ali Ljubljana?
24.3.2008 18:13:47   
pikica1979
Kaj predlagate  - kam rodit? Kakšne izkušnje imate s porodnišnico v Novem mestu v primerjevi z Ljubljano?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
24.3.2008 19:06:11   
Anonimen
NM raje ne kot ja. Z Lj nimam izkusenj.

(odgovor članu pikica1979)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
24.3.2008 19:07:13   
Udb
Izkušnja Nm - ne priporočam. Ampak npr. prijateljica ima pa super izkušnje. Tako da...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
24.3.2008 19:11:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Udb)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
24.3.2008 19:22:06   
jajula
Ljubljana, sem slabe stvari za NM slišala

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
24.3.2008 19:23:28   
Anonimen
NM - imam zelo dobre izkušnje

(odgovor članu jajula)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
24.3.2008 19:54:22   
facka
sama sem rodila v NM, pa tudi nimam kakih pripomb, sestre so bile prijazne, pa tudi prejšnji teden sem bila na odstranitvi mioma, je blo vse OK. Edino pripombo imam na dr. Turkovo, naju je takrat s sostanovalko v sobi neki najedala, da morava več dojit. Pač sva preslišaliuser posted image

_____________________________

"Posadil bom drevo zlata"
(komentar našega 7 letnika, da mu ne bo treba služit denarja)

(odgovor članu pikica1979)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
24.3.2008 20:18:58   
Lunc_a
takšna tema je že bila,sicer pa je brezveze neki spraševat. vedno so ljudje,ki jim ni všeč ali pa je in to se najde za vsako porodnišnicouser posted image

(odgovor članu pikica1979)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
24.3.2008 20:40:34   
thumbelina
vNM so moji mami total zašuštrali in kljub temu da je močno krvavela, čakali dve uri. Otroka so morali oživljati in ima zaradi tega trajne posledice, s tem da so šele po 6 letih priznali, da so jo morali oživljati, takrat ni nihče tega povedal... Mesarji. Z možem sva bila 1x samkrat tam, ko sva šla urgentno na ctg ker sem padla po stopnicah v pozni nosečnosti. Dolgo sem čakal,d a so sploh našli dohtarja, potem pa je dohtar namesto da bi pogledal kaj je z otrokom, najedal, da me je oitak mož porinil in da je to odličen način kako se znebit ženskeuser posted image
Prijateljici so po končanem šivanju po porodu pustili notri tampon, ki je potem po enem tednu ko je bila že doma prilezel ven...

Skratka, v nm je vse ok, če porod poteka tako kot bi sicer moral, se pravi da bi ženska komot lahko sama rodila.

In ravno zaradi vsega tega sem šla jaz obakrat rodit v LJ, kljub temu da mi je NM bližje. V lj  prva izkušnja tako tako ( so imeli ravno nek kompliciran porod - dvojčki) in smo bili vsi ostali bolj tako mimogrede tretirani. Drugič pa nepopisno lepa izkušnja.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
25.3.2008 6:47:52   
srki
V vsaki porodnišnici se najdejo dobre in slabe strani. In vsaka to doživlja na svoj način, tisto kar je eni všeč, je drugi poden.....

(odgovor članu thumbelina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
26.3.2008 14:37:50   
smotka lonib
IZVIRNO SPOROČILO: srki

V vsaki porodnišnici se najdejo dobre in slabe strani. In vsaka to doživlja na svoj način, tisto kar je eni všeč, je drugi poden.....


se strinjam s tem. če glih izbiraš, pojdi v Ljubljano. če pride do komplikacij imaš tam res vse pri roki.


_____________________________

Nejc 15.9.1995 (53cm, 3320g)
Vanja, 24.11.2000 (59cm, 4880g)
Zala 29.3.2007 (54cm, 3970g)


(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
26.3.2008 22:06:01   
lepa posadka
3x do sedaj rodila v NM in vedno z zelo lepo izkušnjo.

Povsod gre lahko kaj narobe...zato se posploševat tega res ne da. Sama se odloči, jaz sem slišala zgodbice take in drugačne že od vseh porodnišnic v Sloveniji, tako da mogoče ne bi škodilo dobit babico in rodit doma?!

Želim lepo porodno izkušnjo, kjerkoli že.

(odgovor članu smotka lonib)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
27.3.2008 12:50:08   
sazi
Jaz bi šla rodit v najbližjo porodnišnico, če bi bilo z zdravtvenega vidika z mano res čisto vse v red. Če bi se pričakovale kakšne komplikacije (npr. jaz sem imela visok pritisk in so mi porod sprožili), pa bi se odločila za Ljubljano. No, jaz sem sicer iz Ljubljane in sem itak rodila, ampak če ti ne NM veliko bližje in imaš tudi družino tam, pa če je s tabo in potekom nosečnosti vse v redu, pa pojdi v NM.

(odgovor članu lepa posadka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
7.5.2008 20:09:30   
Lea2007
No še ena, ki močno dvomi ali bi šla v Nm....Mi je pa Nm seveda čistt blizu....Strah me je, da se kaj zakomplicira...Pa še sestre so baje totalno nesramne....

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
7.5.2008 20:13:38   
budulove
Sestrična je rodila pred 8 meseci. Rekla je da sestre  kumot ,ne nesramne, če maš carski rez in si čist uboga al pa če vaginalno rodiš in maš polh energije te čist isto tretirajo. Je mogla po 12ih urah ustat, pa tud če je skup padala. Veselo na delo, drugič preblečeš otroka sama. Sej tko je pa bolj kot ne povsod.

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
7.5.2008 20:15:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lea2007

Pa še sestre so baje totalno nesramne....


Kakor katera, ali so full fajn ali pa cisti poden, vmesne variante skoraj ni.

So pa babice toliko boljse :).

(odgovor članu Lea2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
8.5.2008 13:15:58   
ninataja
Moja mami je trikrat rodila v NM porodnišnici, nazadnje pred 10 leti. 1. Ko je mene rodila so bli na tem da mene ven z vakumom spravijo, moja mami je omedlela k so ji to rekli in se je pol babica na njo usedla in so me nekako tako ven spravli (mami se namreč ne spomne kaj se je dogajalo, samo potem so ji povedal kaj je bilo ker je imela rebro zlomljeno in je hotla vedet kako se ji je to naredl user posted image ). 2. Je rodila brata in so spet na idejo z vakumom prišli user posted image  samo potem se je brez skakanja sestre nanjo uredil. 3. Pa je po desetletnem premoru še enkrat rodila - v porodni sobi se zanjo niso kaj posebej zmenili, ker so itak rekli da je že dva rodila in to ne bo problem. Matrala se je zelo.
Sama pravi da v NM porodnišnici ni občutila sprememb med desetletnem premoru in da je vse ostalo na istem nivoju. Rekla mi je da želi meni le najbolješe in da ko bom noseča naj grem v LJ porodnišnico.
Pa še eno user posted image  za mojo mamico.

_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
8.5.2008 13:44:25   
Taula
Jaz sem včeraj prišla iz Lj...super zadovoljnauser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
8.5.2008 14:24:24   
TRIŠ
3x rodila v NM in zadovoljna.Ljubljana je pa itak najboljš,kar se tiče sester,kajti tam so vse sestre babice in vedo kako delat s porodnico.V Novem mestu pa sem bila zelooooooo zadovoljna z mlado babico Tanja  Boni ki si poleg Metke zasluži NAJ BABICA.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
11.5.2008 22:32:18   
Pia77
Stanujem bližje NM porodnišnice, G pa imam v LJ. Zakaj sem se odločila, da grem rodit v NM?
Ker je bližje in ker se lahko odločiš za EA - in to brezplačno. In ker sem prepričana, da se Nm porodnišnici malo godi krivica zaradi preteklih nesrečnih dogodkov.

Z babico in zdravniki sem bla ful zadovoljna. Zapletov ni bilo nobenih. 'Zloglasne' sestre na oddelku so bile čisto v redu; ena ali dve sta bili mogoče malo muhasti, vendar ne nesramni.

Še bi rada rodila v NM.

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
15.5.2008 14:10:27   
ursalara
Jaz sem definitivno za Lj porodnišnico sem tam tudi rodila in res sem bila pozitivno presenečena!user posted image user posted image



_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
4.2.2012 17:21:32   
klarcy
da malo obudim temo, ki je trenutno aktualna zame..
kakšne pa so kaj sedajšnje izkušnje z omenjenima porodnišnicama?
kam se boste odločile, da greste rodit, če ste iz okolice? jaz se tudi odločam med nm in lj.

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
4.2.2012 19:42:45   
Anonimen
Jaz bi takole rekla ... če je vse ok, je itak vseeno kje rodiš ... če gre pa kaj narobe, pa tako ali tako vse v LJ napotijo in ali ni potem najbolje, da si že v osnovi tam.

(odgovor članu klarcy)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
23.2.2012 10:03:01   
olimia
jaz sem dvakrat rodila v nm (nazadnje lani aprila) in upam, da bom v tretje tudi
imela sem obakrat lepo porodno izkušnjo, sploh drugič; ob sebi krasno osebje v porodni in na oddelku nisem imela težav, tako da zaenkrat nimam pomislekov
tudi ginekologa imam v SB Novo mesto, tako da vse že dokaj dobro poznam

(odgovor članu klarcy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Novo mesto ali Ljubljana?
21.4.2012 21:34:47   
phelps
Tudi jaz sem se odločala med NM in LJ (smo ravno na sredini poti do ene in druge)... Vem, da sem vprašala mojo osebno G kam naj grem rodit in mi je svetovala LJ. Potem sva se vseeno odločila za NM. Izkušnje sem že napisala v eni drugi temi (osebje v porodnem oddelku ok, sestre na oddelku me pa niso prepričale user posted image ). Naslednjič bom šla verjetno tudi v NM, ker mi je predvsem pomembno, da bo pri porodu vse ok (glede ostalega pa imam sedaj že nekaj izkušenj in mi bo zagotovo lažje).

_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu olimia)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?