|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nujno - torta brez jajc in mleka!
5.11.2005 23:18:32   
Anonimen
Drage mamice, prosim vas za pomoč pri receptu za torto brez jajc in mleka. Od prijateljice sin, bo mel kmalu rojstni dan in je alergičen na jajca in mleko. Mamica pa mu seveda želi pripraviti lep rojstni dan, zraven pa paše seveda tudi torta.user posted image
Zato vas lepo prosim, če ma katera kak recept za takšno torto, ali vsaj kakšno idejo kam naj se obrnem?
Najbolj bo torte vesel mali "rojstnodnevnik" user posted image  in njegova mamica, pa tudi jaz, ker ji bom tako pomagala. user posted image user posted image user posted image
Aja, moka pa ni problem, samo brez jac in mleka torej!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nujno - torta brez jajc in mleka!
6.11.2005 8:39:28   
SašaR
Brez mleka ni problem, ma brez jajc biskvit je pa valo težje. Ne najdem nobenega pametnega recepta.
Kdaj pa potrebuješ?
Če kaj najdem ti povem, samo povej do kdaj!

LP


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nujno - torta brez jajc in mleka!
6.11.2005 9:20:34   
Jančika_
Jaz sem en tak recept za torto brez jajc in mleka našla tu na RR med recepti. Mislim, da je bil naslov "Čokoladna torta". Zdajle sem šla gledat, pa ga ne najdem - ne vem, a ga ni več ali pa sem slepauser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nujno - torta brez jajc in mleka!
6.11.2005 9:29:43   
Anonimen
SašaR, ne mudi se ful, rabim ga v roku enega meseca. Sej si bom danes mal več časa vzela in malo po netu pobrskala. Tud meni ni jasno kaj bi lahko dala namesto jajcuser posted image . A obstaja kak nadomestek za jacauser posted image ?
Hvala obema za pomoč, če pa bosta kej našle bom ful vesela. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nujno - torta brez jajc in mleka!
6.11.2005 10:02:30   
Jančika_
A veš, da sem zadnjič v Mercatorju med zadevami za peko videla nekaj, čemur se reče "No Egg". NIsem natančno pogledala, ampak je bilo namenjeno za peko peciva. Mogoče lahko to uporabiš. Pa če boš uporabila čokolado, pazi, da ne vsebuje jajčnega lecitina. Gorenjkina č. v prahu vsebuje sojinega, tako da ta je OK.

Drugače pa postavi to vprašanje še na forumu Alergija, tam ti bodo punce znale bolj pomagati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nujno - torta brez jajc in mleka!
6.11.2005 10:10:32   
Anonimen
Jančika, ful ti hvala. A veš, da je v receptih res en za čokoladno otrto brez jajc in mleka, sa je ne vem, če ni to pomotauser posted image , zaradi jajc mislim. Ker mi nekaj ne gre skupaj. Sem pa na strani Kulinarične Slovenije našla še en recept za jogurtno torto brez jajc in mleka.user posted image
Hvala ti, bom pe še na forumu Alergija vprašala.user posted image

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nujno - torta brez jajc in mleka!
6.11.2005 10:27:08   
nanica
"No egg" je namenjen točno temu, drži skupaj brez jajc. Sama ga uporabljam za vse vrste jedi,
tudi namesto jajc v polpetih.

Dober tek!

nanica

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nujno - torta brez jajc in mleka!
6.11.2005 11:10:27   
Anonimen
Nanica, dej mi prosim napiši kje kupiš, v katerih trgovinah te NO EGG izdelke?
Pa lahko s tem normalno biskvit spečeš?

(odgovor članu nanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nujno - torta brez jajc in mleka!
6.11.2005 11:43:25   
al1*
Tale no-egg zadevo imajo v Merkatorju, na policah z dravo prehrano. Je prašek, ki ga zmešaš z vodo in nastane taka bela zmes. Jaz sem enkrat delala marmorni kolač: namesto jajc sem dala ta prašek - po navodilih v vrečki, namesto kravjega mleka sem dala sojino, margarina pa je itak rastlinska. Moram rečt, da je zadeva ratala presenetljivo dobro.

Še nekaj idej:
http://med.over.net/phorum/read.php?f=136&i=4578&t=4372#reply_4578
http://med.over.net/phorum/read.php?f=136&i=3416&t=3416#reply_3416



_____________________________

lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nujno - torta brez jajc in mleka!
6.11.2005 15:18:09   
DeVilla
Tortice za otroke s posebnimi prehranskimi zahtevami pečejo tudi v Kraljevem Mignonu v Kranju. Pokliči jih, oglasila se ti bo ga. Mateja ali ga. Nataša- lastnica. Spekli so že kar nekaj tortic brez glutena, pa verjetno tudi brez jajc in mleka!! Torte so nadvse okusne, poskrbijo pa tudi za odlično dekoracijo!!

http://www.kraljevi-mignon.si/

Lp, DeVilla user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nujno - torta brez jajc in mleka!
11.11.2005 12:44:51   
Natasa-6
JOGURTOVA TORTA
 
Priprava:40 min
Pečenje: 10 -15 min
Hlajenje: 2 uri
 
KRHKO TESTO
125 g rastlinske margarine
125 g sladkorja + vanili sladkor
Đčep soli
Naribano lupino ˝ limone
200 g moke
 
Vse sestavine na hitro zgneti, zavij testo v folijo in postavi za ˝ ure na hladno.
Testo razvalja, poloţi v namađčen pekač in peci 10-15 min pri 180*C.
 
NADEV
10 lističev ţelatine
3 sojine navadne jogurte
200 g sladkorja (rjavega)
1 vanili sladkor
1/2l sojine smetane
sok 1 limone
 
Ţelatino za 10 min namoči v mrzli vodi, nato jo odcedi in na blagem ognju segrej, da se stopi.
Jogurt zmeđaj s sladkorjem in limoninim sokom. Primeđaj sojino smetano, nato pa vmeđaj đe ţelatino.
 
Maline prekuhaj v sladki vodi, odlij tekočino (prihrani!), ohlajene pretlači in kađo vmeđaj med jogurtovo kremo. Kremo nato vlij na pečeno testo in postavi vsaj za 2 uri v hladilnik.
 
 
 
Iz vode, ki je ostala od malin, naredi sadne ţele bonbone:
 
SADNI ŢELE BONBONI
 
14/l sadnega soka (lahko uporabiđ tudi čeđnjvega, pomarančnega, jagodnega,…)
Saldkor po okusu
1 vrečka ţelatine
1 ţlica grobo mletega sladkorja
 
Sok pogrej in po okusu sladkaj.
Ţelatino namoči v hladni vodi, pusti, da nabrekne, nato pa jo na blagem ognju raztopi in vlij v topel sadni sok. Vlij v skledo, opaknjeno z mrzlo vodo, tako da je krema pribl.1 cm visoka. Postavi na hladno, da se strdi. Ko je ţele strjen, ga s toplim noţem nareţi na kvadrate ali trikotnoike, jih povaljaj v sladkorju in shrani na hladnem.
 
 
ČOKOLADNA TORTA Z VIĐNJAMI
 
(spečem dvojno maso, da imam biskvit spodaj, nato kremo in biskvit đe povrhu)
 
BISKVIT
2 jogurtova lončka moke
1 jogurtov lonček rjavega sladkorja
˝ jog. Lončka grenkega kakava
2 ţlici sojine moke
1 jog. lonček olja
2 jog. Lončka dovoljenega mleka oz. vode (lahko 1 lonček mleka in 1 lonček radenske – mehurčki naredijo testo bolj rahlo)
1 vanili sladkor
1 pecilni prađek
 
Vse sestavine zmeđaj in peci pribl. 25 min pri 180*C.
 
NADEV
˝ kg viđenj
3 dcl vode
Sladkor
 
Skuhaj kompot, polovico viđenj zmiksaj v kađo, polovico pa prihrani.
Iz viđnjevega soka skuhaj ţele – 2,5 dcl soka zavrej, vmeđaj v malo vode razmeđani 2 ţlici koruzne moke in 2 ţlici Gustina. Ko se zgosti, vmeđaj viđnje in viđnjevo kađo.
 
Pečen biskvit prereţi, premaţi s kremo, prekrij z drugo polovico biskvita in premaţi s segreto marmelado ali pa posuj s sladkorjem v prahu.
 
Ohladi in vsaj za 2 uri postavi na hladno.
(Če se mi mudi, jo dam za 30 min v zmrzovalnik in postreţem)
 
Torta je odlična, splača se jo narediti!
 
 
Ali NADEV
 
600ml mleka
3 vanili pudinge
1 ţlica javorjevega sirupa
2 vanili sladkorja z okusom limone
100 g margarine
1 marelični kompot
 
Skuhađ pudin po navodilu, sladkađ ga z javorjevim sirupom. Kuhanega ohladiđ.
Stepeđ margarino in vanili sladkor, počasi primeđađ hladen puding, nato pa vmeđađ narezane marelice. S sokom od kompota navlaţiđ biskvit, ga premaţeđ s kremo, prekrijeđ z drugo plastjo biskvita, rob namaţeđ s kremo, po vrhu pa prelijeđ s stopljeno temno čokolado.
Lahko pa narediđ svetel biskvit – namesto kakava uporabiđ Gustin in skuhađ čokoladni puding, namesto lim.vanili slad. Pa uporabiđ rumovega.
 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?