|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 13:20:02   
Nasy
Saj ne vem, kje naj začnem..vem, da ste nekatere še v mnogo hujši situaciji..pa vendar..moram se zjokat:((
Gre pa za mojo življensko štorijo s starši..od nekdaj so teževe..že od mojega otroštva..starša se nikdar nista kdovekako razumela, poročila sta se pa zato, ker je bila mama noseča..pa v tisih časih je bila sramota kaj takega, otrok, pa neporočena, pa še v krščanski družini. Nekako sta gurala skozi,čeprav je bilo že večkrat govora o ločitvi, tega nista storila.Ponavadi sem čutila posledice prepirov in nejevolje na lastni koži, ko sem jih zaradi brezvezne stvari, kot je na primer ostanek kosila na krožniku, dobila s pasom, kuhalnico ali šibo, kar je pač bilo pri roki.Bila sem najbolj lena, umazana in neumna deklica-po njunih besedah..drugače pa sem bila pridna v šoli, vsi so me imeli radi in me hvalili. Nisem povedala nikomur,kako je doma ker sem mislila, da je povsod tako. Ko sem odraščala, nisem smela vodit sošolk in prijateljic domov, rekoč, da imamo staro bajto, da pri nas ne bo nihče vohal in gledal, kako imamo...vsa leta sem poslušala prepire in spet razna pobotanja..ponavadi se je oče potegnil zame..zato pa potem z mamo nista govorila..zame je bilo tako lažje, sem jih vsaj manjkrat dobila. Očeta sem imela vedno raje, od njega ponavadi nisem kasirala. Včasih mi je kaj kupil, me kam peljal..pa je bil ogenj v strehi...
Med počitnicami sem poleti večkrat šla k stari mami na štajersko, kjer sem pomagala na kmetiji, seveda pod strogim nadzorom. Bog ne daj, da bi imela kake stike s kakim fantom...Začela sem se zavedati, da ni povsod tako..izvedela sem tudi, da imam polsestro..oče je bil že poročen nekoč..to me je zelo prizadelo..a sem se sprijaznila in mislila, da bom to deklico spoznala, kar pa se do danes še ni zgodilo.
Po končani osnovni šoli sem se odločila za šolanje stran od doma...priložnost za rešitev. Prvič v življenju se je mama potegnila zame, ko je oče želel, da grem na drugo šolo, kot sem si želela jaz. Mama je bila za spremembo všeč moja izbira. Ko sem odhajala v dijaški dom, mi je bilo lepo povedano, če ne bo šlo, si čez en mesec doma in boš šla obrezovat trte in sadovnjake v kmečko zadrugo...čez leta sem izvedela, da je bilo rečeno, da se bom itak >zgonila< in ne bom niti prvega letnika zaključila..naj povem, da sem bila v osnovni šoli do osmega razreda odlična nekaj let in prav dobra, le osmi sem bila dobra po uspehu.
Oče je iz takrat solidne firme šel in odprl privat, kot s.p., kar je sicer šlo nekaj časa..a ne dolgo.Od takrat je šlo samo še navzdol, kar se financ tiče. Komaj smo shajali, za štipendijo oče ni hotel niti slišati, da bi vložili prošnjo, saj je bil on vendar privatnik...Na koncu mi je prijateljica pomagala, da sem zbrala vse potrebne papirje in oddala prošnjo. Seveda sem dobila štipendijo in tako bila malce manj odvisna od njih.
V zadnjem letniku pa se je zgodil čudež, na katerega nisem niti bila pripravljena...mama je bila noseča...komaj sem pričakovala sestrico, ki sem si jo želela vse življenje. Seveda so mi vsi govorili, da zdaj sem ljubosumna in ne bom več edinka...nikoli nisem bila, vsaj ne v tem smislu, da bi vse dobila.Presrečna sem bila, čeprav se odnosi doma niso veliko izboljšali, oče pa je bil finančno že čista nula.
Po šoli sem se odločila, da končam s šolanjem in da začnem s pripravništvom na firmi, kjer sem nekoč med šolanjem tudi delala prakso. Bilo pa je to v domačem kraju. In tako sem bila eno leto zaposlena tam in bivala doma. Vsak dan sem kupila kruh, mleko in kar je bilo potrebno.Po nočni službi sem pazila sestrico, ko je mama prišla iz službe, pa sem šla spat, če sem šla lahko in če je bilo kaj miru. Kupila sem zamrzovalno omaro, ker so me prosili, da sem vzela na obroke, pa da mi bo vse vrnjeno..pa ja...kupila sem video..avto sem si kupila, da sem lahko hodila v službo..bila sem srečna, da sem lahko ob sestrici.A bila sem naveličana službe ponoči in ljudi okoli sebe, da ne omenjam sodelavca, ki si je hotel preveč dovoliti, šef pa ni trzal na moje besede. Doma nisem upala povedati kaj takega, saj bi potem bilo takoj rečeno, da sem se gotovo nastavljala in iskala kaj od njega..
Potem pa sem se odločila, da grem na študij spet stran od doma...težave...nihče ni govoril z mano..dobila sem štipendijo, doma nisem bila zaželena...bila sem najbolj neumno bitje na tem planetu, zato sem baje tudi šla v šolo. Nikoli nisem dobila doma denarja, tudi, ko je bil doma nabit hladilnik..sestrica je rasla, imeli sva se vsak dan raje..za njo bi naredila vse. Spoznala sem fanta, pa so mi prebrskali vse moje stvari, našli njegov naslov in mi zagrozili, naj neham z njim, ker ima priimek na -ić. Nekako sem uspela uskladiti to, da sva bila skupaj med tednom...zveza ni mogla trajati, nisem si ga upala domov peljat, on pa tudi ni imel idealnih lastnosti. No, nekako sem se prebijala z delom, štipendijo, nihče me nikdar ni vprašal, kako je v šoli, le pripombe, da kdo ve, kje so gonim...Potem sem začela z novo vezo, kjer so spet posegli vmes, čeprav je bilo vse lepo in prav, ko sva bila doma. Že prvi dan, ko sva šla skupaj na morje, sta klical k njemu domov in natvezila vse mogoče..očeta sta se poznala že od prej.Ko je bil fant pri meni, sta bila sladka in prijazna, ko je šel, pa sta šinfala in govorila za hrbtom vse mogoče. Nekoč mu je bilo rečeno, da kaj še dela z mano, da jaz lahko spim vsak dan z drugim, da on ne bo vedel...on pa ju je zabil, da on tudi lahko spi vsak dan z drugo, če bi hotel.. Po 4-ih letih sva končala, saj je bilo preveč težav z alkoholom pri njemu samem.Vmes je moj oče imel prometno nesrečo, tako da je bilo konec z vsakršno koli možnostjo zaslužka, čeprav ima poškodovalno samo koleno.
Lani se je mama že odločala za ločitev. Potem se je na vsem lepem premislila, spet sem bila jaz na udaru in kriva vsakega nesporazuma doma. Edino, kar me je vleklo domov, je sestra, ki mi pomeni neopisno..
Nato sem spoznala čudovitega moškega, ki je moj bodoči mož. Naši so bili zdaj 2 leti kot cukrčki...prav neverjetno...mama me je klicala po 2x,3x na teden,sestra je prišla na počitnice k nama. Mislila sem, da bo končno moje življenje urejeno. Pa sva povedala, da se poročiva..brez pompa, žlahte, samo midva, priči,najini družinski člani...joj, prejoj..hudooo..naši so se najprej strinjali, še celo veseli so bili take ideje. Nato pa so začeli za najinima hrbtoma spletkariti..organizirala sva spoznavni žur za starše, kjer sta si moj oče in njegova mama izmenjala telefonski.
Čez čas je moja mama slišala, kako sta se nekega dne dogovarjala, koliko ljudi bi bilo z naše in njegove strani.Zaprosila me je, da tega, da mi je povedala, ne povem očetu, ker ne ve, da je slišla. Hitro sva šla v akcijo, moj dragi je takoj povedal mami, naj neha spletkariti, da iz tega ne bo nič, ker nimava denarja..če pa hočejo, naj si sami naredijo žur in ga tudi plačajo! Da bi bilo še bolj zapleteno, je njegova mama klicala spet našega in mu povedala, da midva veva za načrte, da sva cel halo naredila...
Včeraj sem bila doma..dopoldan me je mama klicala in se spet zjokala skoraj po telefonu, da kako je sama za vse, naš ima neke mutne posle, nič ne dela, samo spi in leži pred televizorjem. Ko sem prišla domov, pa...skoraj me je kap...bila sta v moji sobi...mama je sesala po tleh (to se ni zgodilo še nikoli, niti sesalca ni znala vklopit, ker sem vedno jaz sesala),vse pohištvo je bilo premaknjeno..rekla sem, dober dan, ste pridni..mama, ko da me ne vidi, oče pa..o, dan..je tako bolje postavljeno, a ne..jaz pa..ne, nikakor..potem sta se obnašala, kot, da ne bi, zato sem rekla, grem..Oče je rekel samo, ja, pe pojdi, kaj ti čem..Sestrica je na morju preko RK, je ni bilo doma na srečo.
V meni je jok, jeza, razočaranje..meša se toliko občutkov..če nebi bilo kolegice in mojega dragega zraven sinoči..ne vem...tolikokrat sem že pomislila na to, da končam to bedo...naj se naslajajo nad mojim truplom..naj se končno veselijo..a ne morem storiti tega, ko se spomnem objokanega obraza sestrice, ki joka vedno, ko greva narazen..čeprav..pozabila bi..naš
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 13:35:14   
jazz
Hudo! Imam občutek, da imajo tebe starši radi samo kot finančno injekcijo! Veš kaj, v miru se poroči brez kakršnihkoli firbcev, najbolje je, da datuma sploh ne izdata, saj si samostojna oseba!!! Sestrico tudi lahko pomoje zvabiš na poroko brez drugih. Nič pa nisi napisala kje točno živiš...pri njem? V glavnem, ustvari si svoje in ne pusti se izkoriščat!!! Več kot mogoče kakšnega obiska doma, si jaz ne bi privoščila, če pa nisi dobrodošla pa itak potem veš koliko je ura! Uživaj v življenju!

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 13:36:07   
snorlax
Nasy, nimam besed. Veliko hudega si morala dat skoz v življenju in jaz osebno verjamem, da se to enkrat poplača.

Želim ti, da s poroko obrneš nov list v svojem življenju in da končno zaživiš srečneje. Starše pa pusti pri miru, dosti sta stara naj se ukvarjata sama s svojimi problemi. Sestrica bo pa tudi enkrat odrasla in si bo lahko tudi sama pomagala. Do takrat pa ji stoj ob strani kolikor pač lahko.

Srečno!:rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 13:38:52   
Gina
Draga nasy, lepo te prosim, nehaj se že enkrat borit za njihovo ljubezen! Za srečno življenje te ljubezni ne rabiš. Res ne.

Vem, da je lahko govorit in težko naredit, ampak se da. Vem da sta mama in oče ena sama, vendar se zavedaj, da vsi "sorodniki = prijatelji", ne rastejo pod isto streho.
Drugam usmeri svojo energijo, ne troši je za njih. Vendar moraš to odločitev sprejeti v sebi. Najti morš srečo drugje. Takrat jih boš lahko spustila. Resnično niso vredni.
Pomiri svoje srce in sprejmi dejstvo, da za njih pač nisi na prvem mestu. To nič ne pove o tebi, ampak samo o njihovem okusu, egoizmu ali čemurkoli že. Ti si fajn. Veliko ljudi te ima radih, pa veliko te bo še imelo. Imela boš svoje otroke. Nasloni se na svojo, ustvarjeno družino, na svoje prijatelje. Pusti svoje starše, naj živijo v svoji bedi, s svojimi problemi in v mislih jih objami in jim to odpusti. Šele ko jim boš odpustila njihov egoizem, njihovo zanemarjanje tebe, boš zaživela. Misli si, da ne znajo drugače. Možgani jim delajo narobe. Pokvarjen imajo en center v možganih. Tako je. Ali jim lahko odpustiš njihovo bolezen? Takrat boš pomirjena. To ne pomeni, da moraš sprejeti njihovo teroriziranje, sploh ne. Odločno se postavi zase in ne trpi, če jim moraš kaj povedat. Vendar odveži svojo navezanost nanje, takrat ti ne bo več pomembno, kaj oni mislijo o tebi, oz. kaj počnejo, ker boš imela svoj lajf, ne da bi jih sploh potrebovala v njem. Takrat ti ne bo hudo, če se boš odločno postavila zase, ker ti ne bo pomembna njihova reakcija. In šele takrat te bodo sploh lahko začeli spoštovati. In šele takrat bodo ugotovili, da se ti tega ne greš več.Morda bo kaj bolje, morda bo slabše. Ampak tebi itak ne bo več važno. Srečna boš. Probaj, se splača.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 13:45:16   
Nasy
Datum že vejo in kraj, saj manjka do takrat še mesec dni..skrivala sva dokler se je dalo.
Zdaj nama je žal, da sva sploh kaj povedala..da nisva šla kar lepo med tednom na matičnega in bi samo še prišla s prstanoma domov. Zamera do konca življenja..

Živiva pa v najemniškem stanovanju..stran od mojih in njegovih(približno 100km). Sicer je bila priložnost, da si urediva stanovanje pri njemu a še dobro, da sem bila proti. Zdaj nihče od naju več niti ne pomisli na to. Pri nama pa itak nimava kaj iskati, saj je oče zabredel v take dolgove, da niti hiša ni več naša..no, njuna..pa to je že druga zgodba..

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 13:47:44   
mojamura
vidim,da si res mela težave oz. jih še imaš. Milo rečeno. Vendar bodi močna. Zakaj bi drugim privoščila veselje, da bi ob tvojem truplu govorili...ah, saj smo vedeli, da nikoli ne bo nič iz nje.

Raje ne hodi več k njim. sestro pokliči po telefonu, pogovarjajta se, ko tvojih ni blizu nje. Kaj kmalu bo odrasla in bo lahko sama reklak komu bo šla in k komu ne. V tvojem :love: najdi prijatelja zaupnika in tolažnika. Ne potrebuješ staršev, sploh ne takih, kot jih imaš ti. Črtaj jih iz svojega življenja!
To naredi v svoje dobro, saj vidiš, da, ko jih obiščeš ali slišiš, gre slabo samo tebi. S tem si škodiš.
Prekini vse stike z njimi in čez čas boš videla, da je bilo to edino prav.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 13:49:23   
urbancek
Res je, nad svojo preteklostjo se res lahko samo zjočeš, pa ne zaradi svoje krivde, temveč zlorabljanja tvojih staršev nad tabo. Sedaj pa tako. Ponovno preberi svojo zgodbo, se dokončno zjokaj (pomaga - lastne izkušnje). Potem se pa pogovori s svojim partnerjem in čim prej, kot je le možno si ustvarita svoje življenje in vsaj za nekaj časa stike prekini s svojo družino, razen s sestro (se lahko sestajata skrivaj). Vem, da se to sliši kruto, vendar se boš le tako lahko osamosvojila in postavila na noge, ter okrepila svoje duševno stanje, ki je kot predvidevam, na psu. Oče in mama naj svoje probleme znašata drug na drugem. Tvoja ramena so prešibka, glej da te ne podere.
Zato glavo pokonci in pogumno zaživi SVOJE življenje.
Srečno

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 14:00:02   
Nasy
Gina, zjokala sem se ob tem, kar si mi napisala..morda zato, ker vem, kako imaš prav..preveč se bojujem za njuno ljubezen..prevečkrat sem čakala na objem mame, ki ga nikoli ni bilo..besede, da te ima nekdo rad, nismo poznali..vsakokrat mislim, da bom postala bolj odločna, da jih enostavno odpišem..pa ne morem...sestra je stara 10 let, kako naj ji razložim..kako naj ji povem, da bo morda imela kmalu podobne težave tudi sama? Na srečo zaenkrat še ve, da jo imam zelo rada..a morda ne bo vedela več, ko jo bodo z besedami >ne briga je, kje si, nima te rada, pozabi na sestro, ker te ne mara< prepričevali v nasprotno...tega se bojim in to me boli in žge..ne vem pa, če jim lahko odpustim..navsezadnje je to njun otrok, lahko delata in govorita, kar želita...ma najhuje je, ker vem, da ne bo dolgo tako..vedno je bilo tako..mama se ne bo ponižala in me poklicala, če pa bom jaz klicala, bo kmalu začela spet šinfati očeta in jokati, kako ne zmore sama..začarani krog

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 14:24:40   
borovnička
Nasy kar stiskalo me je pri srcu ko sem brala tvoj post. Ne bom in ne morem rečt, da te razumem. Odraščala sem v čisto drugačnih razmerah, v družini s polno ljubezni. Nismo imeli vsega na pretek, ampak ravno toliko, da smo gurali iz meseca v mesec. To kar sta tebi starša naredila, za to ni opravičila in izgovora. Mogoče se tega niti sama ne zavedata. Tvoja starša sta in ju imaš kljub vsem rada, tudi onadva te imata, ampak tega ne pokažeta, morda ne znata. Zdaj imaš dva biserčka v svojem življenju. Tvojega bodočega moža in tvojo sestrico. Za njiju je vredno živeti. Okrog sebe imaš prijatelje. Imela boš svoje otroke. Vsi ti ljudje ti dajejo toliko več ljubezni. Verjamem, da te stvari bolijo in verjetno te bo ta rana, ki te spremlja že od otroštva, vedno skelela. Ampak kar so tebi naredili starši, vse prejokane dni in noči, za vse kar si se borila, to vse te je izoblikovalo. Postala si boljša in močnejša. Tega svojim otrokom ne boš naredila. Najboljša mamica na svetu boš. Od svojih staršev se odmakni in tako kot so ti že punce svetovale... ostani v stiku s sestrico, čim več. Vzami si čas, da se rane začnejo počasi celit. Čas prinese svoje, stvari se obrnejo. Prišli bodo časi, ko te bodo starši krvavo potrebovali. Zdaj so vedeli, da te imajo na razpolago kadarkoli, zato tega niso znali cenit. Ko pa te ne bo, pa bosta morda začela drugače razmišljat.

Kakorkoli že... imej se rada, najprej sebe, potem druge! Drži se bodočega moža in svoje sestrice, verjemi v to, da bo že jutri bolje. Jaz pa ti želim iz vsega srca, da že jutri posije sonček zate!

Drži se :rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 14:49:37   
Gina
Nasy veš, ljudem ne odpuščaš v smislu, da človek vse pozabi. Odpuščaš tako, da na te stvari več ne misliš z jezo, bolečino, sovraštvom, kakršnimkoli čustvom sploh. Takrat tebe ne boli več. Ti sama si osvobojena. Dokler pa komu kaj zameriš, pa boli predvsem tebe, drugih ne. Torej je zamera zanič izključno zate in škoduje samo tebi.

Nikoli ne bodo drugačni. Res ne. Ali boš srečna, če boš takole vztrajala, dokler ne bodo umrli? Boš potem pomirjena? Sebi moraš pomagat. Kaj bi te lahko pomirilo, osvobodilo? Ona dva ti delata, sta ti naredila ogromno slabega, ampak ona dva ne trpita. Tudi, ko se ne pogovarjata s tabo, njima to paše. Trpiš ti.

Meni pomaga, kadar si zelo nazorno predstavljam, da je človek zelo bolan v glavi. Če si predstavljam, kako mu v miožganih raste velika bula, pa naj je to bula zakompleksanosti, egoizma ali karkoli že. In zelo nazorno vidim, da ta bula ne bo izginila, kvečjemu večala se bo. Takrat se v meni zgodi preklop. Človeka gledam v drugi luči. Ne morem se več jeziti nanj, tako kot se ne bi mogla jeziti na nekoga, ki je brez rok, zakaj mi ne odpre vrat. Bilo bi logično, a ne. Tako je enako mnogo logično, če ima človek bulo v glavi, da ne more drugače funkcionirat. Zakaj se ti je to zgodilo nimam pojma. Moja teorija je, da se nam slabe stvari dogajajo toliko časa, dokler jih dopuščamo. Dlje kot jih dopuščamo, slabše so. Ti že dovolj dolgo dopuščaš grdo ravnanje s sabo. Po moje bi že lahko imela dovolj. Zakaj te prizadane, če te mama ne pokliče? Zato ker hrepeniš po njeni pozornosti. Ampak ona ima bulo v možganih, ne more razmišljat normalno, ne more ti tega dat. Lahko se sprijazniš s tem in nehaš čakat nemogoče, ali pa si vsakič sproti razočarana. Ko nehaš pričakovati, jo boš najbolj verjetno počasi nehala imeti tako zelo rada. To pa ni nič hudega, ker vsak odnos je daj dam. Dovolj dolgo si dajala. Dovolj je bilo. Lahko nehaš. Usmeri svojo energijo drugam, v ljudi, ki ti z veseljem vračajo ljubezen. Resnično jih boš veliko našla, obljubim. Vedno je tako v življenju.

Drži se, pa poskusi živeti za naprej in za danes.
Ena rožica zate:rozica:, pa sonček za pogum:), pa enega angelčka, da boš zmogla vztrajat in mislit najprej malo nase - privošči si dobro!:angel:

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 14:58:47   
Nasy
Moram se pobrati..vem..bojim se samo tega, da mi sestrice ne pustijo več videti, bolj kot vse drugo:((:(:((oba zbata tako politično vse skupaj obrniti...vem, da jaz ne bom nikoli taka, vem!

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 15:09:11   
Anonimen
Nasy, sestrica ima 10 let, saj se niti sama ne zavedaš koliko razume.
Naša je enako stara, ko sva se ločila - kako ji za vraga povedat. Moj bivši mož je bil vedno v njenem življenju. Od rojstva dalje. Videl jo je stro 1 dan.
Čist sem bila šokirana, ko sem videla, da ga je zbrisala iz svojega življenja in spomina. Neverjetno. Če samo sliši njegovo ime vstane in gre ven. V albumih je vse njgove slike prečrtala, pa ji nihče ni o mojem bivšem nikoli niti ene slabe besede rekel. Samo po pravici smo ji vse povedali, tako za splave, kot za ločitev. Povej sestrici vse to, da jo imaš rada, da ti je največ v življenju, vse tako kot je, sicer malo poenostavljeno. Bo razumela. Verjemi.
In poskušaj se z njo dobivati, magar po šoli, v nedeljo, po kakem krožku, pa čeprav boš morala zaradi tega na drug konec SLO. Daj ji vedeti, da je še vedno v tvojem življenju. Kmalu bo razumela, kaj in kako in naj se ne zgodi, da ti bo kdaj res 'očitala' da si pozabila nanjo. Sestrica bo počasi začenjala (če še ne) misliti s svojo glavo. In potem? Saj ni slepa in vidi, kaj se doga in vsak dan bo videla in vedela več.

SREČNO

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 21:23:06   
smrka
Nasy,....... imas bodocega moza ki te ljubi in sestrico ki te obozuje, a ni vredno za njiju ziveti????

Nemisli na slabo, zivi za sedanjost in skusaj pozabiti preteklost.
smrka

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 22:20:08   
Pilar
Ko preberem tako zgodbo, ne morem verjet, da se to dogaja.Živa žalost.

Želim ti srečo s tvojim možem in z družino, ki si jo bosta nekega dne ustvarila. In verjemi mi, sestrico( čeprav ima komaj 10 let) z nobeno besedo ne bodo prepričali v to, da ti ni mar zanjo. Ona sigurno čuti tvojo ljubezen do nje in to ni moč izbrisati.

Srečno!!!!!

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 22:21:53   
Gina
Nasy, ne se izgovarjat. S sestrico lahko vedno prideš v stik, če to res hočeš. Nihče ti tega ne more preprečit. Poišči jo po pouku, pred poukom, lahko vsak dan, če ti paše. Kupi ji en poceni mobi. Kliči jo, sms-kaj ji vsak dan. Če bi ji mobi vzeli, ga naj da kakšni sošolki za čuvat, saj ni treba, da ga ima doma, sms-i jo lahko vedno čakajo tam. Pripoveduj ji o sebi, bodi poštena, lahko ji poveš, kako čutiš, lahko ji v končni fazi pišeš pisma, če ti to paše, lahko jih nasloviš na kakšno njeno prijateljico ali se s sestrico zmeniš, da jih nekje puščaš, kjer jih najde. Lahko se najdeta, ko gre ona v trgovino, ko gre rolat, vozit se s kolesom....ne, tega ti ne morejo preprečit. Samo malo se moraš znajti. Pa verjemi mi, sem zihr, da če ji boš velikokrat povedala, da jo imaš rada, da misliš nanjo, če se boš pripravljena z njo pogovarjat, če se boš zanimala, kaj se z njo dogaja, če ji boš kaj pomagala, skratka, če se boš potrudila, da boš del njenega življenja, da se ne more zgoditi, da te ne bi imela rada, ne glede na to, koliko ji bodo pumpali glavo. Ti ji povej, kar ti čutiš, ona pa je dovolj velika, da bo slej ko prej pogruntala resnico. A jo imaš za svojega otročka na nek način, kajneda? Skrbela si zanjo, pa ženska si, pa najbrž je bila edina, ki ti je vračala ljubezen. Bilo bi čisto logično. Nič ni hudega, če ji pustiš svobodo, hkrati pa si del njenega življenja. To bo čisto ok, verjemi mi.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Obup..moram se zjokat..
18.8.2005 22:40:54   
Anonimen
Mislim, da bi bila moja življenjska zgodba v mnogih detajlih podobna tvoji, vendar se mi trenutno ne zdi prava prilika, da bi jo napisala.
Rada bi ti le povedala, da te popolnoma razumem, ker sem marsikaj od naštetega tudi sama dala skozi in določene stvari še dajem skozi, so še v mojem življenju.
Edini nasvet, ki ti ga lahko dam, je ta, da naj ne na tem ne na drugem svetu ne obstaja nič ali nihče, ki bi poškodoval ali uničil vez, ki jo imata z mlajšo sestro. Edino za to naredi vse, kar lahko, in še več, saj ti ne bo nikdar žal.
Drugače pa živi svoje življenje, stran od ljudi, ki te vsak dan posebej prizadanejo ali hočejo prizadeti. Bodi srečna, da imaš bodočega moža na svoji strani in upaj, da bo tako še naprej.
Verjamem, da je težko, saj gre nenazadnje za tvojo družino, pa kakršnakoli je že, ampak sama se držim drugega pravila - če lahko oni brez mene, lahko tudi jaz brez njih.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Obup..moram se zjokat..
19.8.2005 1:10:24   
Inki in Igi
Glej pri nas je sicer malo bolje, končno imam dobrega fanta, samo smo se pa strašno skregali, ker jaz nisem hotela biti več financer njim doma. Poleg tega pa me moja bodoča tašča ne mara brez razloga, čeprav njenemu sinu kuham, perem, ga podpiram in vzpodbujam.
S fantom se imava rada in to je bistveno, pa naj bo tako tudi zate.. Če hočeta tako poroko, se lahko poročita tudi brez staršev, moje mnenje je, da bučne poroke mladoporočencema niti ne koristijo preveč. Vidla sem en par ki se je tako poročil in sta se mela pra fajn.. Važno je da se imata rada, s poroko ali brez nje, ker sta skupaj močna.. Pa pojdita čisto po svoje, da bosta imela mir. Tvoja sestra bo odrasla in imela svojo pamet, če se razumeta, se ne bo spremenila.. mogoče boš marsikaj nadoknadila, ko bosta sama ali pa ko bosta VIDVA načrtovala družino, kar je najpomembnejše!
Želim ti veliko bolj srečnih dni, let, kot si jih imela dosedaj-naj ti sonce posije!
Inki:rozica:

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Obup..moram se zjokat..
19.8.2005 1:40:27   
Anonimen
Jaz ti lahko samo to napišem, da točno tako mislim, kot je Gina napisala. Lepše ti jaz ne bi mogla in se samo podpišem pod njo.
Glede poroke pa - ali sta se mogoče pozanimala, če lahko spremenita datum, tako da vaši ne bi izvedeli in bi potem res imela poroko, kakršno si želita? Za to bi bilo dobro poskrbeti, ker bi bilo škoda, da bi vama pokvarili tako lep in za vaju pomemben dan s stvarmi, ki vama ne pašejo in ker vaju nočejo upoštevati.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Obup..moram se zjokat..
19.8.2005 9:45:59   
Timotej
Draga Nasy, ful mi je hudo zate. Lahko pa ti res pošteno povem, da te v veliki meri razumem, saj sem imela tudi jaz otroštvo in mladost milo rečeno "Za nikamor", ni besed vredno. S tem, da me ti spomini in kruta sedanjost bolijo še dandanes, in imam vsake toliko časa "napade žalosti, jeze ina gresije", pa čeprav imam že svojo družino. Ampak take stvari ne moreš izbrisati, kvečjemu nosim frustracije v sebi in jih mogoče kdaj nehote prenašaš na svoje otroke, ker si rečeš, da ne boš nikoli dovolil, da bi se tvojim otrokom zgodilo kaj podobnega kot si doživljal sam. Se mi pa zdi, da je bila včeraj ali je danes polna luna, in take stvari name včasih kar fejst vplivajo. In poem se pobiram par dni, da sem zopet ok za nekaj mesecev. Poskušaj življenje živeti in gledati iz čim bolj pozitivne perspektive. Veliko sreče ti želim.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Obup..moram se zjokat..
19.8.2005 22:30:11   
Nasy
Hvala punce!
Vsem vam :rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Obup..moram se zjokat..
19.8.2005 23:02:15   
Anonimen
Draga Nasy, hudo mi je zate, ampak ne obupaj, tu smo še vedno me, ki nam lahko kadarkoli pišeš, če želiš lahko tudi privat, povem ti, da je vedno v življenje nekaj zaradi česa je vredno živeti.Ti si očitno zelo navezana na svojo sestrico in ona nate, sigurno ti je hudo, da mora ona še vedno ostati doma, ti pa si uspela od tam pobegniti.Verjetno si želiš, da bi jo lahko odpeljala daleč stran od vajinih staršev in takšnega življenja.
Sama veš, kako hitro si morala odrasti v takšnih razmerah in verjetno tudi tvoja sestrica ni več tako otrok, kot se tebi morda zdi.Vajine ljubezni ne more nihče uničiti in to ve tudi ona.
Res bi bilo najbolje, da prekineš vse stike s svojimi starši, ker ti takšni kot so uničujejo že celo življenje.Kako dolgo boš še pustila da ti to delajo?Vredna si boljšega!!!
Z sestrco pa še vedno lahko ohranjaš stike, vedno se najde način.Saj so ti punce že zgoraj napisale.In nikakor je ne bodo mogli starši spravit na svojo stran in očrniti tebe, ker ni neumna, saj vidi kaj se dogaja in čuti ravno tako kot ti.
Kar pa se poroke tiče, pa jim še vedno lahko rečeš da je odpovedana, ali pa sama spremeniš datum na en teden prej in ko si že poročena jim to poveš, ali pa še bolje, pošlješ jim telegram.
Želim ti veliko sreče, ostani v stiku in poročaj.
Ena:rozica: samo zate.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   Obup..moram se zjokat..
20.8.2005 22:08:23   
elizabeta p
Nasy, ne obupaj. Imaš bodočega moža, ki ti stoji ob strani in sestrico, s katero se imata radi.
Lahko se vidita na skrivaj, kot so že druge punce opisale.
Nekaj podobnih zgodb v zvezi z otroštvom in alkoholizmom sem zadnjič brala v knjigi Sanje Rozman: Sprememba v srcu. Meni je pomagala razumeti fanta, ki je zbolel za anoreksijo. Upam, da ti bo pomoč in ti želim vso srečo.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Obup..moram se zjokat..
22.8.2005 9:25:10   
Anonimen
Nasy, kaj ti naj rečem? Ne morem verjet, da je lahko kdo takšen do svojih otrok! Brez besed sem. Upam da je tvoj bodoči mož dober, da te spoštuje in ljubi.
Želim ti veliko sreče v življenju!:rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?