|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 7:21:57   
lily32
Že nekaj dni se razburjam ob pogledu na vozičke, ki prihajajo iz razredov na naši šoli ob koncu malice. Včasih je polovica pripravljene malice nedotaknjena, v smeti roma vsaj 80 celih in zaprtih jogurtov, cele štručke kruha … Ob tem me kar stisne pri srcu. Zdaj nam je že učiteljem prekipelo in smo začeli celotno zadevo fotografirati in bomo stanje predstavili na naslednjem roditeljskem sestanku.  

Po televiziji se dela cel pomp, kako so otroci prikrajšani, lačni … po drugi strani pa je na številnih šolah podobna situacija. Ni več pravega spoštljivega odnosa do hrane.  

Pa še ena stvar me moti. Iz dneva v dan se povečuje število staršev, ki »ne zmorejo več plačevati« položnic za šolsko prehrano, njihovi otroci pa imajo dlančnike, odlične telefone … Zdi se mi, da v naš družbi ni več jasno, kaj so osnovne stvari, ki so potrebne za preživetje, in kaj ne.  


Vem, da bodo odzivi taki in drugačni. Hotela sem le dati ven iz sebe, kar me muči že nekaj dni, in predstaviti vsaj delček druge plati zgodbe, ki se tako pompozno pojavlja na malih ekranih.    

< Sporočilo je popravil lily32 -- 25.11.2012 7:24:21 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 8:12:03   
Katy78
Uh, čakaj, zdaj bo debata, boš videla. user posted image Kot sem že pred nekaj dnevi na eni drugi temi napisala - mož dela v OŠ in mi pripoveduje isto, kot opisuješ ti. Npr. banan ostaja za cel razred ali pa še več. In ja, odnosa do hrane večina današnjih otrok nima. Jaz nikoli nisem bila lačna in so mi starši lahko veliko privoščili, vendar so me naučili tudi odnosa do hrane. Danes pa... Saj veliko ti že pove to, da mi je ena RR-jevka odgovorila, da kaj jim pa dajejo banane, če jih pa nihče ne mara. user posted image

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 8:37:05   
aprilčica07
Zakaj pa gre vsa ta hrani v smeti? Ni možna kašna druga opcija? Nevem, mi je u iber čudno, da po vsem tem poročanju kako so otroci lačni, se tolko hrane stran zmeče............user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 8:52:50   
mamamajča
no jaz sicer za šole ne vem, dela pa moja mama v eni večjih slovenskih trgovin in mi vedno govori, kakšne količine hrane zmečejo stran. Od solat, jogurtov, sladic, da o kruhu sploh ne govorim. Kakšne količine mesauser posted image
Včasih vprašam, zakaj ne prinese nekaj domov, kakšno tortico morda, meso, naj ga vsaj pes poje doma, hudiča, če ga že mislijo metati stran? Pa pravi, da se to ne sme. Stvari pač grejo v odpis in iz trgovine se ne sme nesti nič.
Saj ne, da bi jaz filala svojo lastno rit, ampak poskušam razumeti, zakaj se ne sme. Če roma hrana direkt v smeti, nekdo bi jo bil pa strašansko vesel.
Žalostno je to vse skupaj in ja.... moj sin nima ipada in telefona. Ga sploh ne rabi. Ima pa tople obroke v šoli ;)

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 9:20:57   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: lily32

Že nekaj dni se razburjam ob pogledu na vozičke, ki prihajajo iz razredov na naši šoli ob koncu malice. Včasih je polovica pripravljene malice nedotaknjena, v smeti roma vsaj 80 celih in zaprtih jogurtov, cele štručke kruha … Ob tem me kar stisne pri srcu. Zdaj nam je že učiteljem prekipelo in smo začeli celotno zadevo fotografirati in bomo stanje predstavili na naslednjem roditeljskem sestanku.  

Po televiziji se dela cel pomp, kako so otroci prikrajšani, lačni … po drugi strani pa je na številnih šolah podobna situacija. Ni več pravega spoštljivega odnosa do hrane.  

Pa še ena stvar me moti. Iz dneva v dan se povečuje število staršev, ki »ne zmorejo več plačevati« položnic za šolsko prehrano, njihovi otroci pa imajo dlančnike, odlične telefone … Zdi se mi, da v naš družbi ni več jasno, kaj so osnovne stvari, ki so potrebne za preživetje, in kaj ne.  


To je zagotovo odlomek iz znanstvenofantastične zgodbe za četrti razred.

Konec cinizma.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 10:19:10   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

no jaz sicer za šole ne vem, dela pa moja mama v eni večjih slovenskih trgovin in mi vedno govori, kakšne količine hrane zmečejo stran. Od solat, jogurtov, sladic, da o kruhu sploh ne govorim. Kakšne količine mesauser posted image
Včasih vprašam, zakaj ne prinese nekaj domov, kakšno tortico morda, meso, naj ga vsaj pes poje doma, hudiča, če ga že mislijo metati stran? Pa pravi, da se to ne sme. Stvari pač grejo v odpis in iz trgovine se ne sme nesti nič.
Saj ne, da bi jaz filala svojo lastno rit, ampak poskušam razumeti, zakaj se ne sme. Če roma hrana direkt v smeti, nekdo bi jo bil pa strašansko vesel.
Žalostno je to vse skupaj in ja.... moj sin nima ipada in telefona. Ga sploh ne rabi. Ima pa tople obroke v šoli ;)


hm tudi jaz dela v eni večji trgovini pa pri nas še zdaleč ni tako. mogoče je bilo tako 5 let nazaj zdaj pa ne več. odpisa je bore malo. so s strani vodstva taki pristiski, da si ga težko privoščiš. v smeti gre bore malo. stvari pred rokom se znižajo na polovico in 95% se jih sigurno proda. v odpis gre v glavnem poškodovano. imaš stranke, ki hodijo vsak dan po znižane jogurte in meso, zelenjavo ... ena gospa hodi po staro solato za kure ( dobi cel žakelj take ki bi romala v smeti za 0,10 eur), pečenje in kruh sta znižana zadnjo uro pred zaprtjem in v glavnem to pokupijo gradbeni delavci za večerjo. če se pa kaj po roku ne proda imamo vsi zaposleni možnost to odkupit po 1/4 cene. zaston sicer ne smejo dat. mislim, da je veliko odvisno od poslovodje, koliko roma v smeti.


kar se tiče šole si pa ne upam kometirat. moji otroci so še v vrtcu. imam sicer prijateljico, ki je učiteljica pa opisuje podobno sliko kot je opisano, da hrana ostaja. jaz mislim, da je večina otrok še vedno presitih in da je tiste, ki so lačni sram, da bi se izpostavljali pred vrstniki.

_____________________________



(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 10:54:36   
Spark
Moja hči je nejedka. Za malico spije sokec, kruhek mogoče samo ugrizne, včasih verjetno poje vse, ampak večkrat ne. Potem sem ji dala v torbo vrečko da naj prinese domov kar ne poje. In je začela nositi, in sem ji vsak dan doma pametovala, zakaj ni pojedla,... In sedaj ne nosi več. Verjetno me je pogruntala in ugotovila, da je bolje da ne prinese pokazat. Ko jo sprašujem kaj je pojedla in kaj ni mi je groza. Jaz bi jo najraje odjavila od ene malice, vendar mi je hudo, da bi bila kdaj lačna. Meni je grozno, da se toliko stran meče.
Skušam pa ji privzgojiti spoštljiv odnos do hrane, ampak sem očitno kiksnila.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 11:46:39   
lily32
Zakaj pa gre vsa ta hrani v smeti? Ni možna kašna druga opcija?


Zato ker je potrebno zadostiti HACCP standardom, da se zagotovi varna prehrana. Konkretno za jogurte mi je kuharica povedla, da jih morajo zavreči, ker so bili več kot pol ure na sobni temperaturi in po teh standardih niso več neoporečni, čeprav so celi in imajo še cel teden rok  trajanja. user posted image user posted image Želim si, da bi bile še kakšne druge poti za uporabo oz. da bi bili ti sistemi bolj človeški.
hm tudi jaz dela v eni večji trgovini pa pri nas še zdaleč ni tako. mogoče je bilo tako 5 let nazaj zdaj pa ne več. odpisa je bore malo. so s strani vodstva taki pristiski, da si ga težko privoščiš. v smeti gre bore malo.

Pohvalno, da ste imeli tako vodstvo, čeprav vem, da vam zaposlenim ni vedno ustrezalo, a vseeno bolje, kot da se odvrže ogromne količine še uporabne hrane.

jaz mislim, da je večina otrok še vedno presitih in da je tiste, ki so lačni sram, da bi se izpostavljali pred vrstniki.

Se strinjam s tabo.
Potem sem ji dala v torbo vrečko da naj prinese domov kar ne poje.

  Mislim, da to ni slaba ideja. Le težiti ji ne bi smela preveč, če ni pojedla.user posted image
Tudi sama še ne morem soditi, kako se bodo obnašali moji otroci, ker so še v vrtcu. A že zdaj iz vrtca prinese domov popoldansko malico, ki je ne poje in jo potem že kdo doma zaužije.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 12:39:38   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: lily32

Zakaj pa gre vsa ta hrani v smeti? Ni možna kašna druga opcija?


Zato ker je potrebno zadostiti HACCP standardom, da se zagotovi varna prehrana. Konkretno za jogurte mi je kuharica povedla, da jih morajo zavreči, ker so bili več kot pol ure na sobni temperaturi in po teh standardih niso več neoporečni, čeprav so celi in imajo še cel teden rok  trajanja. user posted image user posted image Želim si, da bi bile še kakšne druge poti za uporabo oz. da bi bili ti sistemi bolj človeški.
hm tudi jaz dela v eni večji trgovini pa pri nas še zdaleč ni tako. mogoče je bilo tako 5 let nazaj zdaj pa ne več. odpisa je bore malo. so s strani vodstva taki pristiski, da si ga težko privoščiš. v smeti gre bore malo.

Pohvalno, da ste imeli tako vodstvo, čeprav vem, da vam zaposlenim ni vedno ustrezalo, a vseeno bolje, kot da se odvrže ogromne količine še uporabne hrane.

jaz mislim, da je večina otrok še vedno presitih in da je tiste, ki so lačni sram, da bi se izpostavljali pred vrstniki.

Se strinjam s tabo.
Potem sem ji dala v torbo vrečko da naj prinese domov kar ne poje.

Mislim, da to ni slaba ideja. Le težiti ji ne bi smela preveč, če ni pojedla.user posted image
Tudi sama še ne morem soditi, kako se bodo obnašali moji otroci, ker so še v vrtcu. A že zdaj iz vrtca prinese domov popoldansko malico, ki je ne poje in jo potem že kdo doma zaužije.




Jaz se tudi strinjam, da je prav, da prinese domov. Moj sin tudi ne je jogurta pa mandarin in še marsikaj drugega ampak malico vedno vzameva s seboj domov in potem pojem jaz ali mož. Če je otrok neješč, to še ne pomeni, da ima slab odnos do hrane. Se spomnim, ko je pripovedovala znanka, ki čisti v eni od SŠ - v smeteh so 2x odgriznjeni sendviči. Ja pismo no, a ga ne more vzeti s seboj domov in ga bi pojedel kasneje ali pa kdo drug od domačih ali pa če bi ga dal sosedovemu psu, ne pa da ga vrže v smeti.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 25.11.2012 12:41:33 >

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
25.11.2012 12:48:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lily32)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 12:58:55   
Paštetka
Spark, zakaj bi te pa bilo strah, da je lačna, če nikoli ne poje? Glej, pri meni ziher to ne bi palilo. Moj nima popoldanske malice. V prvem razredu, ga nisem naročila na malico, ker sem hodila ob cca. dveh, ko imajo malico ponj. Ker so imeli vsi pop. malico si je zaželel tudi on. Ok, pa smo ga prijavili na pop. malico. Ker pa velikokrat ni mogel jesti, ker sem prejprišla ponj, jo je šel v kuhinjo iskat in ptem sem vztrajala, da jo je pojedel. Ob štirih, pa imamo kosilo doma. Glej, zaradi mene ima lahko malico, vendar bo hrano tudi pojedel. Če ne, pa je ne bo imel. Ker jaz hrane ne bom metala vstran.

In letos mi je sam rekel, da popoldanske malice ne bo imel. Pameten fant. Ker pa ima 2x/teden v šoli športne dejavnosti do 16. in potem gre še direkt na trening, spakirava zjutraj s sabo popoldansko malico, ki jo poje takrat ko imajo drugi sošolci malico.
Poleg tega se je naučil, da se je potrebno najesti za kosilo in ne samo sfrčkati hrano na krožniku.

Prav tako, ne odobravam, da se mi otroka ob hrani kremžita in ne dovolim, da reče kateri, da je katera hrana fuj. Nobena hrana ni fuj. Če mu pa kaj ni všeč pa lahko to reče na lep način in šele takrat, ko proba. Ne rabi vsega jesti, če mu kaj ni všeč, vendar ve, da potem mora pojesti npr. več priloge, sicer bo lačen do drugega obroka. Jaz ne mislim zaradi takšnih in drugačnih muh, fint, ki jih slišita v vrtcu, šoli kuhati posebej in vsake pol ure.
Zadnjič je mala "baje" šla lačna spat. Ko je bila večerja, ni imela časa iti jest, ko je pa bil čas za pranje zob in tuširanje, pa je ona lačna. Ja, seveda....

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 13:03:34   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: lily32

Že nekaj dni se razburjam ob pogledu na vozičke, ki prihajajo iz razredov na naši šoli ob koncu malice. Včasih je polovica pripravljene malice nedotaknjena, v smeti roma vsaj 80 celih in zaprtih jogurtov, cele štručke kruha … Ob tem me kar stisne pri srcu. Zdaj nam je že učiteljem prekipelo in smo začeli celotno zadevo fotografirati in bomo stanje predstavili na naslednjem roditeljskem sestanku.  

Po televiziji se dela cel pomp, kako so otroci prikrajšani, lačni … po drugi strani pa je na številnih šolah podobna situacija. Ni več pravega spoštljivega odnosa do hrane.  

Pa še ena stvar me moti. Iz dneva v dan se povečuje število staršev, ki »ne zmorejo več plačevati« položnic za šolsko prehrano, njihovi otroci pa imajo dlančnike, odlične telefone … Zdi se mi, da v naš družbi ni več jasno, kaj so osnovne stvari, ki so potrebne za preživetje, in kaj ne.  


Vem, da bodo odzivi taki in drugačni. Hotela sem le dati ven iz sebe, kar me muči že nekaj dni, in predstaviti vsaj delček druge plati zgodbe, ki se tako pompozno pojavlja na malih ekranih.    


No tako. Jaz delu te zgodbe čisto verjemem (to je del o tem, da otroci nimajo pravega odnosa do hrane (kar je mimogrede napaka staršev) in da se ogromno hrane vrne.

Po drugi strani pa to, da vsaj 80 celih, neodrtih jogurtov roma v smeti ni res. Ti jogurti se lepo pospravijo v hladilnico in se porabijo ob drugi priliki. Tudi sadje, ki ostane in je nedotaknjeno, ne roma v smeti. porabi se ob drugi priliki. Je pa res, da v odpadke roma kruh, pecivo.... Vsa ostala, nedotaknjena živila, pa se porabijo. Ampak kot učitelj ti tega ne moreš vedeti. Ker ne delaš v kuhinji. Jaz pa delam (oz. sem delala še ne dolgo tega, v podjetju, kjer smo skrbeli za prehrano kar nekaj vrtcev ter za prehrano dveh gimnazij.

To, da imajo otroci nove dlančnike, za hrano pa doma nimajo....ah dej nehaj no. Pa tudi če je temu tako, so si sami krivi, če nimajo popredalčkanih prioritet. v tem primeru je tvoja skrb v takem primeru odveč.

Namesto da zlivate gnojnico na otroke, starše, kuharje....poskrbite raje v šoli za sklad, kjer se bo nabiral denar, ki bo poplačal malico otrokom, ki si pa tega stroška dejansko ne morejo privoščiti. In prepričana sem, da bi tudi učitelji marsikateri porabljen € lahko namesto kako nepomembno stvar dali v tak sklad. Pa brez zamere, nisem te želela karkoli napadat osebno.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
25.11.2012 13:36:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 14:00:18   
benika
Se čisto strinjam, da bi tudi zaposleni v kuhinji lahko začeli bolj racionalno kuhat vsaj kosila in malo popazit, da se ne vrže tolk stvari proč. Na to, koliko hrane ostaja pri malici, pa one žal ne morejo vplivat. Ne morejo dat npr. samo 15 jogurtov v razred, kjer jih je 25.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
25.11.2012 15:24:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
25.11.2012 15:58:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 17:31:26   
josephine27
meni se zdi edina možnost ta, da bi otroci stali v vrsti in bi se hrano delilo pa bi vsak uzel samo tisto kar je oz. mu paše samo ne vem kako bi se to v praksi dalo izvesti. ker roko na srce vsa hrana ni vsem otrokom enako dobra tako je vedno bilo in vedno bo.

HACCP je pa tak kot je in fajn da se ga držijo. mogoče se komu zdi brez veze samo ko bi enkrat njegov otrok fasal kakšno fajn bakterijo s hrano...



_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 19:28:42   
Spark
Spark, zakaj bi te pa bilo strah, da je lačna, če nikoli ne poje? Glej, pri meni ziher to ne bi palilo. Moj nima popoldanske malice. V prvem razredu, ga nisem naročila na malico, ker sem hodila ob cca. dveh, ko imajo malico ponj. Ker so imeli vsi pop. malico si je zaželel tudi on. Ok, pa smo ga prijavili na pop. malico. Ker pa velikokrat ni mogel jesti, ker sem prejprišla ponj, jo je šel v kuhinjo iskat in ptem sem vztrajala, da jo je pojedel. Ob štirih, pa imamo kosilo doma. Glej, zaradi mene ima lahko malico, vendar bo hrano tudi pojedel. Če ne, pa je ne bo imel. Ker jaz hrane ne bom metala vstran.

V službi sem do 16:00 ih. Pa potem, preden pridem domov. Večkrat še nimam kuhano. Mislim, da je bolj prav, da v šoli je, in imamo doma večerjo.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 20:36:06   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Spark

Spark, zakaj bi te pa bilo strah, da je lačna, če nikoli ne poje? Glej, pri meni ziher to ne bi palilo. Moj nima popoldanske malice. V prvem razredu, ga nisem naročila na malico, ker sem hodila ob cca. dveh, ko imajo malico ponj. Ker so imeli vsi pop. malico si je zaželel tudi on. Ok, pa smo ga prijavili na pop. malico. Ker pa velikokrat ni mogel jesti, ker sem prejprišla ponj, jo je šel v kuhinjo iskat in ptem sem vztrajala, da jo je pojedel. Ob štirih, pa imamo kosilo doma. Glej, zaradi mene ima lahko malico, vendar bo hrano tudi pojedel. Če ne, pa je ne bo imel. Ker jaz hrane ne bom metala vstran.

V službi sem do 16:00 ih. Pa potem, preden pridem domov. Večkrat še nimam kuhano. Mislim, da je bolj prav, da v šoli je, in imamo doma večerjo.

Ja, ampka ti si napisala, da ne je. Jaz hotela samo rečt, da če ne želi biti lačna se lahko hitro nauči, da se mora za kosilo najest in ne se igrat s hrano.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 21:14:56   
Tippi
Kakršen je odnos do hrane doma, takšen je tudi v šoli. Vsak starš bi moral začet pri sebi (beri pri svojem otroku). Po mojem mnenju se dobrega odnosa do hrane otrok nauči od staršev, ne od učiteljic, kuharc, vodji kuhinj, itd. Čisto vsako slabo stvar pa tudi ne moremo pripisat šoli, družbi, okolju. konec koncev smo mi tisti, ki vzgajamo otroka, ne šola.

Mi smo zadevo z malico hitro rešili. ko je parkrat prinesla domov celo malico, ali pa del malice, ki je bil itak že tolk pošvedran, da ga na koncu tudi doma ni želel več nihče pojest in ga je pojedel naš kuža (vseeno ni šlo v nič. vem, bolj slaba tolažba, se pa tolažim, da je bil ta čas res kratek), smo malico odjavili, pa mirna bosna. parkrat je prišla domov bleda od lakote, ampak je hitro skužila, da je bodisi jedla bolj obilen zajtrk, ali pa si je za malico kaj kupila, na poti do šole. Če ne, je bila pa do prihoda domov lačna. bohpomagej. in se je zelo hitro navadila sama poskrbet za svoj trebušček.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 21:38:59   
urshak
Jaz jim kose kruha, ali pa štručke razrežem na polovičke, včasih še na četrtinke, če kdo želi. Kar ostane, pa imam pripravljeno košaro, zložim not, pokrijem s prtički in ostane za čas po pouku - podaljšano bivanje, razen če so kakšne salame, paštete seveda ne. Potem otroci vse pojejo, skoraj ni dneva, ko bi kaj ostalo in to počne večine učiteljic na razredni stopnji, ker pač imamo takšno možnost.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 22:05:27   
LEJLA
Že v OŠ vidim vsako jutro iste otroke, ki tečejo v trgovino po "malico"
sendvič, kokta in vrečka bonbonov. A res mislite, da bodo ti isti otroci "lačni" zdrave malice?

Jaz mislim, da je skrajni čas, da se uvaja bolj zdravo prehrano v naše šole in vrtce.user posted image
A vsete koliko truda je bilo potrebno, da so v vrtcu uvedli eko jabolka vsaj enkrat na teden?
Na svetu staršev pa ti vržejo pod nos zakaj je sin dobil tako malo jabolko, da so iz trgovine lepšauser posted image

Kar se jogurtov tiče (vem da bi bilo bol komplicirano) bi lahko dali 20 navadnih in 10 sadnih oz. obratno pa bi se jih več pojedlo.
Mogoče bi naredili anketo katri jogurt mu je bolj všeč in se vsaj malo upošteva.

Pravite, da jejo v šoli na 2-3 ure. Ja ampak to so male porcije kosila. Ko sta moja 1. in 3. razred prišla domov sta bila ob 16h že lačna.
Sedaj jesta kosilo doma in sta redko lačna do večerje. Včasih jim še sadje tik pred večerjo ponujam, ker prej ni potrebe.







(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 23:18:37   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Ko je bila večerja, ni imela časa iti jest, ko je pa bil čas za pranje zob in tuširanje, pa je ona lačna. Ja, seveda....


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Če ne, je bila pa do prihoda domov lačna. bohpomagej. in se je zelo hitro navadila sama poskrbet za svoj trebušček.


Očitno nisem edina, ki meni, da otrok ne bo umrl, če bo slučajno kdaj lačen.

Ni čudno, da se (poleg že omenjenih stvari) otroci ne naučijo osnovnega spoštovanja hrane, če sploh ne vedo, čemu hrana v osnovi služi - da človek ni lačen in da dobi energijo. Tako pogosto jim tiščimo hrano v usta, da sploh ne zaznajo občutka lakote, ki bi moral biti osnovni sprožilec prehranjevanja. Tako smo zabredli v pretirano zdravo prehrano in v skrb za to, da slučajno ne bi bilkdo kdaj lačen, da smo pozabili na osnovno funkcijo.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 23:29:24   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Saj veliko ti že pove to, da mi je ena RR-jevka odgovorila, da kaj jim pa dajejo banane, če jih pa nihče ne mara. user posted image


Kaj pa sploh marajo?
Banan ne, sendvičev ne, jogurtov ne. Kaj zavraga sploh jeste doma?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Odnos do hrane v šoli
25.11.2012 23:39:12   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Saj veliko ti že pove to, da mi je ena RR-jevka odgovorila, da kaj jim pa dajejo banane, če jih pa nihče ne mara. user posted image

Če to na mene leti... pisala si da precejšne količine banan ostanejo, jaz pa sem ti odgovorila
"In, če je toliko banan ostalo, a ne bi potem raje kako drugo sadje še dali, kot pa banane, ki jih večina ne je? "
Škoda banan, kot prvo in ne zdi se mi butasto, da je nekje zaboj z jabolkami in zaboj z bananami in učenec pove kaj bi raje. Manj banan bi se ziher vrglo v koš.
Mimogrede.. moji jih jejo, ampak vsak dan pa tudi ne.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?