|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odvisna od cokolade - na pomoc!
14.5.2008 23:27:41   
ursa_p
Zivjo!

Jaz sem dobesedno odvisna od cokolade. Kako se odvaditi ... imam resne probleme s tem. Pa ne da bi bila nora na vso sladkarijo, pa se izbircna sem - ni vsaka cokolada dobra ... lahko pa jo pojem na tone! Enostavno si ne morem reci ne ... evo, zdele jo jem, ko to pisem. Dobro vem, da se zasvojena z njo, a si ne znam pomagati. Kaksna ideja kje?

Lp, Ursa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
14.5.2008 23:28:37   
Anonimen
A bi rada hujsala? Ali samo od cokolade se odvadila?

(odgovor članu ursa_p)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
14.5.2008 23:49:04   
ursa_p
Oboje! user posted image  

Ne ... imam resne probleme s tem, zato se resnicno zelim odvaditi od cokolade. Rada bi imela neko zdravo mero do tega koliko cokolade lahko dnevno pojem, ne pa da je nimam nikoli dovolj. Jaz lahko prezivim dan samo s cokolado ... sploh ne rabim ne kosila ne nobene druge hrane. user posted image

Lp, Ursa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
14.5.2008 23:59:02   
gaya24
Vse je v glavi! Enostavno je ne imej več doma in je ne boš mogla jestuser posted image

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 0:09:55   
ursa_p
Ja, sej po eni strani imas prav. Vedno recem samo en koscek. Res, da so ji kupujem tudi sama, ampak velikokrat jo pa dobim. Ce ni "prava" je lahko doma dooooooolgo casa, pa se je ne bom dotaknila (more biti ze res nuja) ... ce je pa doma ... potem je pa res tezko. Pa po malici mi vedno zapase nekaj sladkega in si skoraj vedno vzamem kako malo sladkarijo. Res mi je zelo tezko reci ne, v bistvu lahko recem, da mi nikakor ne znese.

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 0:21:22   
Marogica
Katera pa je "ta prava" zate?
In koliko kg pa tehtaš?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 7:08:45   
Volga
Ne kupuj je. če jo dobiš. jo daj naprej ali pa vrzi stran.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 7:38:37   
puncica
Sama sem bila tud odvisna od čokolade, kot otrok sva z bratom vse omare prešnofala samo da bi prišla do čokolade.

Kako nehat, ko je pri meni naredilo klik, da je čokolade in sladkarij preveč sem naredila črto in jo kake pol leta niti povohala, nisem je kupovala in če sem jo dobila sem rekla mojmu naj jo čim prej poje ali jo dala naprej bratu, svakinji, stran je glih nisem metala. Samo tako sem lahko nehala s čokolado ker tud sama vem kako je go si rečeš samo en košček in nasledn trenutek cele ni več, zato sem sama naredila popolno abstinenco, ker sem vedla da le tako se bom lahko začela kontrolirat.

Danes pojem zelo malo čokolade pa ne zato ker bi me odvisnost minila ampak zato ker se nekako znam kontrolirat, v trgovini je ne kupujem več in boš vidla kako dober občutek je ko prideš iz trgovine brez čokolade, takrat boš zmagala.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 7:56:01   
ursa_p
Puncica ... se cist strinjam s tabo. Vedno si recem, da je bom samo malo, potem pa pojem celo. Ali si imela kaksno nadomestila za pomanjkanje cukra? user posted image  Meni vedno po kosilu zapase nekaj sladkega - bonbonov ravno ne jem, piskotov tudi ne ... mogoce bi si mogla pa res kake bonboncke kupovat (te me ne premamijo prevec, za potesitev cukra bi pa mogoce bili v redu). user posted image

Marogica ... sej nisem glih obilna, ampak ce bo slo tako naprej, ne vem kako bo cez kako leto, dve. Imam 65 kg in sem velika 164 cm. Ce ne bi jedla cokolade, bi bilo kg sigurno veliko manj (ker ne jem glih veliko).

Se pravi bo enkrat potrebno narest crto ... se bom poskusala cimprej pripravit na to ... ce ne prej, pa takrat, ko dobim orbitrek. Nazadnje ko sem hodila na aerobiko sem pojedla cokolade veliko manj. user posted image

Lp, Ursa

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 8:11:21   
nu_tella
Draga moja, ko bi vedla kako ti pomagat tudi jaz nebi za zajtrk zdej pila kave in jedla piskotov z cokolado...ampak kosmice z mleko al pa kaj. Pa se cokolado mam na zalogi za pol...ker se je treba ucit in ne gre brez nje a ne? Sej ko s ucis ne sme bit se distrakcije v stilu "pomanjkanja cokolade"...

Mini bomboni "ne potegnejo". More biti sam čokolada in nč druzga ko točnodoločena čokolada...al pa nutella ;) In ja tudi jaz bi bla manj okrogla (predvsem busi mam neizmeren) če nebi jedla čokolade, ker migam full....

Vsak nasvet bi bil dobrodošel tudi zame.

Srečno.

p.s. mislim da je bla že neka tema odprta na to temo...mislim da pod Naše zdravje...


_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 9:08:31   
ursa_p
Hej ... nu_tella ... nick imas pa ocitno pravi! user posted image user posted image user posted image

Stresne situacije ... te so najhujse ... mene tudi to ne premaga, da imam napad zolca (cokalada je strup za to user posted image  )... kadar kaj ni ok, imam za tolazbo cokolado.

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
15.5.2008 9:15:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ursa_p)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 11:20:35   
bskrle
Tukaj še ena odvisnica od čokolade, ki ima običajno 1 kg zaloge.
user posted image Nič, najprej potalaj vso čokolado, potem pojdi v trgovino le sita, nič utrujena ali žeja in si namesto čokolade kupi najljubše sadje (v mojem priemru jagode, mango, ananas)



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 11:25:53   
ursa_p
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

... in si namesto čokolade kupi najljubše sadje (v mojem priemru jagode, mango, ananas)


Tu pa nastane problem, ker imam po vsakem sadju tezave s klislino (vsaj pozimi, poleti je vec izbire in lahko celo kako sadje pojem) ... se bom potrudila.

PS: Ej, ce mi je zmanjka, pa bo nuja ... hehe ... se ti javim in pridem na kak koscek. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 11:28:18   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ursa_p

Hej ... nu_tella ... nick imas pa ocitno pravi! user posted image user posted image user posted image

Stresne situacije ... te so najhujse ... mene tudi to ne premaga, da imam napad zolca (cokalada je strup za to user posted image  )... kadar kaj ni ok, imam za tolazbo cokolado.


tega pa ne razumem, da se zavoljo zdravja ne moreš upreti čokoladi.

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 11:52:10   
puncica
punce takole je, noben dobro namerni nasvet (kot smo vam jih že dale) ne bo pomagal če ne boste razščitile same s seboj in v svoji glavi in si to ne boste resnično želele. v temle se vidi da na to še niste pripravljene:

Pa se cokolado mam na zalogi za pol...ker se je treba ucit in ne gre brez nje a ne? Sej ko s ucis ne sme bit se distrakcije v stilu "pomanjkanja cokolade"...


PS: Ej, ce mi je zmanjka, pa bo nuja ... hehe ... se ti javim in pridem na kak koscek.


Ko se enkrat odločiš in imaš voljo se da, tudi učit se da brez čokolade. Kaj pa kakšno suho sadje, rozine, marelice, kakšni oreščki, pa popit več vode ko te zagrabi da bi čokolado pač spiješ kozarec vode, tako se želodec napolne in želja po sladkem je manjša čeprav če razmislim to tud men ni pomagal user posted image kot prvo pa je treba skenclat vso čokolado ki jo imaš doma in je ne več kupovat. Ko si to naredila si naredila prvi korak, dokler pa so zaloge doma pa odvajanje po moje ne gre.

Zdej sama če si zaželim neki sladkega, predvsem čokolada si kupim črno čokolado tisto gorenkino, tisto s 85% kakava in  jo pojem en košček pa jo imam dost, ker je res grenka in je edina ki ima med sestavinami sladkor na tretjem mestu. Potem če mi to ni to, si kupim kakšno ploščico iz sadja, kjer je noter med al pa uno sezamovo z medom al pa zeleno frutabelo, ki vsaj mal poteši željo po čokoladi saj ima čokoladni obliv ampak je po moje boljša varianta kot kakšna čokolada s celimi lešniki al pa je podobnega.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 14:29:41   
ona
Jaz sem bila tudi nora na čokolado,do predkartkim,ko je ena punca tle na forumu naznanila,da je jedla milko z lešniki,kjer so bili črvi in baje,da je bila še v roku trajanja in od takrat jo ne spravim v usta!vsaj z lešniki NE!
In res od takrat sem drastično zmanjšala čokolado,zdej pojem le kakšno kinder bueno ali pa niti to neuser posted image user posted image
Če ti bo moj nasvet kaj pomagaluser posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 14:36:46   
mojsoncek
Zacni kupovati ta temno cokolado s 70 ali vec % kakavovih delcev. Je dobra, ker ni tako sladka, pa se pojesti je ne mores veliko.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 16:51:06   
nu_tella
ursa_p ma ni problema pridi kadar hoces. Sam prej se najavi da skocim do trgovine, ker je velika nevarnost da zaloga skopni prej ko prides ;)

Punce nic ne pomaga. Ne ponos ko gres po malco, pa prides ven brez cokolade/sladoleda,... ne temna cokolada... zdej stekam kadilce :(

Nc nazaj ucit...


_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 21:38:31   
ursa_p
Bi bila katera pripravljena reci dokoladi ne in skupaj poskusamo uspet? user posted image

Lp, Ursa

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
15.5.2008 23:02:26   
tinkatonka
Bi bila katera pripravljena reci dokoladi ne in skupaj poskusamo uspet?
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pa to je tko, kot zivet brez hrane user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
16.5.2008 9:36:07   
nu_tella
Se strinjam s tinkotonko ;)

Sem pa jaz bolj za varjanto, da se spodbujamo k minimalni količini čokolade dnevno, ker jaz zase vem, da grem raje 2x v enmu dnevu na Šmarno goro kot da se odpovem koščku čokolade, čeprav vem da za moje telo to ni dobro...

Katera se prijavi v klub "čim manj žri čokolado"?

Lep dan,
N.


_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
16.5.2008 9:44:23   
ursa_p
IZVIRNO SPOROČILO: nu_tella

Katera se prijavi v klub "čim manj žri čokolado"?


Jaz user posted image ... kdaj zacnemo in kaj je to cim manj ... 1 vrstica na dan??? A bo slo??? S tem da pisemo dnevno porocilo o nasih uspehih.

Lp, Ursa

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Odvisna od cokolade - na pomoc!
16.5.2008 10:40:30   
beli
hojla.
Jaz sem bila tudi hud odvisnik od čokolade, čokoladnih keksov, napolitank....sladoleda in še in še, skratka sladkarij. Lepo sem se redila in ko sem sama sebi rekla, da zdaj bo pa treba shujšat, sem vedela, da bodo sladkarije prvo, kar bom morala dat stran. Je bilo tak težko, predvsem zato, ker fant obožuje sladkarije in prav tako hčerka in ni šans, da jih doma ne bi imeli. En mesec jih skoraj nisem jedla, res v sili kakšno čokoladno kroglico pred menstruacijo, ampak kupovala nisem nič sladkega. Prej se res nisem mogla upreti, pojedla sem škatlo keksov ali čokolado kot za šalo in zdaj,ko pomislim na to, si mislim, da ni bilo normalno. Ko se telo navadi na malo sladkorja, ga ne potrebuje več in ni več takšne velike želje, ampak traja pa kak mesec, ko te meče. Pol pa sem še brala knjigico o krčnih žilah in so se mi tiste slikice z maščobnimi oblogami na stenah žil kar zagabile. Prijatelj pa je rekel, da je šel 30.letni fant na čiščenje žil in to me je malo spravilo k sebi. To je res taka odvisnost kot od kakšnega nikotina. V sili pa res raje posezi po temni čokoladi, ta hitro zasiti željo po sladkem. Meni je tudi zelo dobra.

Pa obilo uspehov ti želim!

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Odvisna od cokolade - na pomoc!
16.5.2008 13:22:55   
fusia
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: ursa_p

Hej ... nu_tella ... nick imas pa ocitno pravi! user posted image user posted image user posted image

Stresne situacije ... te so najhujse ... mene tudi to ne premaga, da imam napad zolca (cokalada je strup za to user posted image  )... kadar kaj ni ok, imam za tolazbo cokolado.


tega pa ne razumem, da se zavoljo zdravja ne moreš upreti čokoladi.


Zato pa je to odvisnost, a ne?  Žal poznam tudi samauser posted image   Odvisnost od česarkoli pač ni kar tako, da si boš lepo rekel "oh, tole pa ni dobro zame" in ne boš več tega počel.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?