|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pediasure - dietetično živilo
9.4.2008 22:04:29   
biba 78
Pozdravček, mene zanima, če katera pozna oz. uporablja visoko kalorični napitek Pediasure. Namreč naša pikica se malo premalo redi in mi je zdravnik priporočal ta napitek. Pa me malo zanima, kako ve dajete te napitke vašim otročkom, kako ga prenašajo, če morda nadomestite en obrok s tem napitkom, skratka kar koli. Vsaka informacija bi mi prišla prav. Pa če se da to še kje drugje nabavit, razen v lekarni.

Lp


_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pediasure - dietetično živilo
9.4.2008 22:09:46   
StBarbara
Jaz sem našemu dajala shake (vanilijev); ampak se ni obneslo, tako, da smo opustili.
...kupovala pa sem v hospitaliji.
Sem ti ful pomagala user posted image


_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pediasure - dietetično živilo
9.4.2008 22:12:29   
StBarbara
Aja, pozabila sem napisat jaz sem našemu dodajala Polycal v večerni obrok, to se je pa bolj obneslo. Dajala sem mu ga v keksolino.

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pediasure - dietetično živilo
9.4.2008 22:25:00   
biba 78
Jaz sem tudi razmišljala o Polycalu, sem tudi vprašala njenega zdravnika o tem, pa mi je raje svetoval Pediasure. Me pa malo moti to, da je Pediasure od 8 kg dalje, naša pa jih ima komaj 5. Tako da ne vem, kako in kaj. Bom probala s tem, potem bom pa vidla. Mi lahko prosim poveš, kakšna je cena v Hospitaliji?



_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pediasure - dietetično živilo
9.4.2008 22:28:37   
StBarbara
Joj a veš, da se cene ne spomnim več.

Meni so na gastro oddelku na pediatrični najprej svetovali Polycal, potem pa šele pediasure, da je le-ta za večje otroke.
Naš ni nedonošenček, samo pomoje, to ne igra nobene vloge. Je pa prelahek.


_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pediasure - dietetično živilo
10.4.2008 1:07:25   
darinkaaa
V naši lekarni  stane škatla Pediasura nekaj manj kot 50€.Začela sem mu ga dajat,ko je imel približno 7 kg.Dodajali pa smo tudi že Polycal in Kokodeks.Ampak pri nas se je to slabše obneslo.Poskušajte od začetka pa z majnšimi količinami.

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pediasure - dietetično živilo
10.4.2008 11:27:15   
biba 78
Jaz sem se danes ravno posvetovala v lekarni in so mi tam svetovali Polycal. Imam doma na probi že tudi Pediasure in ga ne mara preveč. Po vsej vejetnosti bom začela z Polycalom, ki ji ga lahko vmešam v obrok, ker imam občutek, da ona teh šejkov ne bo zadosti (količinsko) popila. Koliko meric Polycala pa bi ji jaz morala dat na njeno težo- 5 kg.  Pa to verjetno samo enkrat na dan dobi, če se ne motim, ali kako je s tem. Rada bi čimveč še iz vaših izkušenj zvedla, da ne bom kaj narobe delala.  Saj razumete ne, več glav več ve....user posted image

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu darinkaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pediasure - dietetično živilo
10.4.2008 19:36:49   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: biba 78

Jaz sem se danes ravno posvetovala v lekarni in so mi tam svetovali Polycal. Imam doma na probi že tudi Pediasure in ga ne mara preveč. Po vsej vejetnosti bom začela z Polycalom, ki ji ga lahko vmešam v obrok, ker imam občutek, da ona teh šejkov ne bo zadosti (količinsko) popila. Koliko meric Polycala pa bi ji jaz morala dat na njeno težo- 5 kg.  Pa to verjetno samo enkrat na dan dobi, če se ne motim, ali kako je s tem. Rada bi čimveč še iz vaših izkušenj zvedla, da ne bom kaj narobe delala.  Saj razumete ne, več glav več ve....user posted image



Hm...jaz sem po naročilo gastroenterologinje dajala 9 meric NUJNO v večerni (zadnji) obrok. Takrat je mali imel malo več kot 9kg.
Začela pa sem postopno po 2 žlički sem dodajala...tule je debata, kjer sem jaz spraševala za Polycal http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1013890&mpage=1, če ti bo kaj v pomoč.
Srečno!


_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pediasure - dietetično živilo
10.4.2008 21:28:51   
biba 78
StBarbara, sem že vse te debate prečitala, ampak vseeno hvala za pomoč. Upam, da bomo našli pravo rešitev. Sem ji včeraj zvečer in danes zjutraj podturila Pediasure in mi danes cel dan ni pojedla vsega skupaj 100 ml. Zdaj pa ne vem, če od tega ali jo kaj druga matra. Sem jo prej morala točno po sondi nahranit, da je vsaj nekaj dobila v sebe. Joj, se mi zdi, da se bodo začele težave s hranjenjem. Verjetno bo zelo neješča, tako kot večina nedonošenčkov.  

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pediasure - dietetično živilo
10.4.2008 22:31:27   
StBarbara
Poskusi ji samo zvečer dati, zjutraj pa ne, ker pomojem zaradi tega noče potem nič jesti čez dan, ker je sita.
Naš ni nedonošen, pa je tako neješč, da je to groza...


_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pediasure - dietetično živilo
12.4.2008 11:53:04   
Janeja
Biba78, jaz Lei že 2 leti dajem Polycal. Če je kaj konkretnega učinka ne vem, sem pa vsaj sigurna, da vsaj pred spanjem dobi eno konkretno kalorično dozo.
Polykala daš 5 gr (eno merico) na kg telesne teže - torej ji za 5 ge daš 5 meric. Pa obvezno v zadnji obrok pred spanjem, ker jo bo to nasitilo do jutra.

Če te zanima kaj več se pa spet zvečer oglasim, ker imam danes ful gužvo.


(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pediasure - dietetično živilo
12.4.2008 22:00:26   
biba 78
Janeja, hvala za odgovor. Moram pa priznat, da me moja pika poka že dva dni kar malo ob živce spravlja. Sploh noče več nič jest. Noče mlečnih izdelkov, noče zelenjave, samo sadje bi jedla, pa še to ne več toliko, kot ga je še par dni nazaj, kar mi je pa še najbolj zanimivo, da bi nenehno pila sok po steklenički. Zgleda, da ji CPAP izsuši grlo in je nenehno žejna, potem pa imam občutk, da zaradi tega, ker veliko pije ne more jest.

Me pa še ena stvar zanima in sicer, koliko obrokov na dan naj bi moja punca pri tej starosti (teže ne moremo gledat) pojedla. Jaz se še vedno držim bolnišničnega urnika hranjenja, to je 6 obrokov (na 4 ure) na dan, kar ni bil do zdaj noben problem, pridno je pojedla skoraj vse, kar je dobila, zdaj pa je začela kar naenkrat štrajkat. Zdaj pa sem jaz malo nervozna, ker mi je pač zdravnik rekel, da bi se Alina morala bolj redit, kar bi bilo dobro za njena pljučka in prsni koš.  In kako se naj redi, če je začela zavračat hrano? Tudi Pediasura ne mara. Upam, da bo Polycal pomagal in da bo moja punca dobila apetit in pridno jedla ter se redila in rastla, da se čimprej rešimo tega kisika.


_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pediasure - dietetično živilo
12.4.2008 22:30:56   
Janeja
Biba, tudi jaz srčno upam, da je tole pri Alini le ena prehodna faza ali trenutna slabost, da ti ne je tako, kot je prej. Pri naši Lei se je ta "faza" vlekla več kot dve leti. Verjemi, da te popolnoma razumem, ker sem bila velikokrat zaradi tega hranjenja tudi sama na robu živčnega zloma.
Sama nisem nikoli gledala koliko obrokov Lea poje. Hrano sem ji ponujala vsakič, ko sem videla, da je vsaj približno razpoložena za kakšno žličko. Zaradi njene nizke teže je kmalu dobila predpisan Polycal. Aja, ne vem če ti je znano, da lahko dobiš povrnjene stroške za nakup Polycala? Samo pediater naj ti napiše mnenje s katerim pojdi na ZZZS in dobila boš odločbo. Lei so jo zdaj že drugič podaljšali brez problema.
Jaz ji dam - zdaj ko je že večja - normalno večerjo, potem pa še v stekleničko ali kozarček sok v katerega zmešam Polycal. Ta je brez okusa, hrano ali pijačo kamor ga zmešaš samo malo zgosti. Res pa ji ga ne dajaj v obroke zjutraj ali čez dan, ker ti potem ne bo nič drugega jedla!
Pa tele zdravniške norme - koliko bi se moral otrok zrediti v določenem obdobju, pa koliko naj bi bil težak user posted image . Več kot dve leti sem rabila, da sem prišla k pameti in sem se nehala zarad tega sekirat. Je Lea pač po teži in višini pod vsemi temi krivuljami, pa kaj potem. Meni je važno, da se drugače lepo razvija in napreduje. Se mi zdi, da sem šele v zadnjega pol leta res začela sproščeno uživati ob naši mali princeski. Verjamem, da boste tudi pri vas doma kmalu vsi brezskrbno uživali. Alina vas je že velikokrat lepo presenetila in tudi tokrat vas bo - ko se bo znebila Cpapa in kisika bo vse dosti lažje.


(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pediasure - dietetično živilo
12.4.2008 23:09:26   
* Mateja *
Biba zdej boš okusila vse plati hranjenja nedonošenčkov. Jaz mu skor vedno dajem neki za apetit. Zadnje kar sem mu dajala je matični mleček in se mi je zdel ful v redu stvar! Mu je naredil apetit. Verjetno pa ni še primeren za Alino zaradi staosti.
Stara moja pripravi se, da ti ne bo jedla tako kot bi ti hotela. In res po naših izkušnjah, ne se s tem tako obremenjevat, ker boš živce zgubila. tako kot jih je marsikatera izmed nas. Jaz sem tud rabla ene 2 leti, da sem ga pustila da pač je kar mu paša in ne tekam več toliko s krožnikom za njim. Vztrajat zdej še moraš, sam ko mal zraste jo pusti, ne jo silit, ker mojemu se je hrana prav zafržamgala in jo je res čisto odklanjal.

SREČNO!!!!

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pediasure - dietetično živilo
12.4.2008 23:10:46   
biba 78
Ja, sem že zasledila, da ti povrnejo stroške in bom to tudi storila, ker jaz še zraven vsega tega kupujem MCT olje, ki pa pide 100 eur liter, pa zdaj še čakam na odgovor glede viagre, če bo plačniška ali ne, tako da se vsega skupaj kar nabere. Tako da pride prav, če dobiš kaj povrnjeno.

Midve se hranima nazadnje ob polnoči, verjetno bi bilo dobro, da ji takrat dam zraven v mleko Polycal, kaj praviš? Takrat še imama hranjenje po sondi in je idealna prilika, da bo res dobila cel obrok. Je pa ta naša punca tako navihana... Sok z užitkom pije po steklenički, mleka pa sploh noče. Mogoče naredi en požirek, ko pa ugotovi, kaj je, pa se vstran obrne in potem sploh noče ustik odpret..user posted image Pa tako ali tako mi to zadnje hranjenje nič ne diši, ker jo moram budit in potem je vsa tečna in razdražena. Ampak ima en kup zdravil takrat, zato jo moram nahranit. Pa ta obrok je vsaj konkreten. Ostali so tako ali tako minimalni. Par žličk, pa to je to...


_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pediasure - dietetično živilo
13.4.2008 10:54:53   
Janeja
Ja Biba, najboljš da ji daš v ta nočni obrok. Pa po sondici bo res dobila celo dozo, ker Lea velikokrat mal popije, drugo pa ostane.
Ji ga pa potem, ko bosta rešeni sonde, lahko zmešaš tudi v sok. Samo na steklenički luknjico malo povečaj, da se ne bo preveč matrala s pitjem.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?