|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
26.12.2006 11:11:10   
Staša
Kopiram iz mojpes.net:

Poklicala me je gospa iz Verda, občina Vrhnika. Me dobila ravno na Vrhniki v trgovini...povedala, da je včeraj zvečer, ko je šla po seno za svoje zajčke, na svojem malem seniku opazila psa. Ni se premikal, ni mogel hoditi, kaj več pa niti videla ni. Nesla mu je hrano in šla danes pogledat. Kar je videla, sem videla tudi jaz, ko sem prišla ponj....slike sledijo, če je kdo bolj občutljiv, naj jih pač ne pogleda. Prinešeno hrano je pojedel in prišel toliko k sebi, da mi je danes na vsak način hotel pobegniti. Tako težkega "ulova" pa že dolgo ne...
Pregled pri veterinarju je pokazal, da ima kuža odbito gornjo čeljust, da ima namesto repka štrlečo kost in da nima več ušesa. Da je mlad, povsem, povsem shiran - za evtanazirat ali pa....
Odločili smo se za "ali pa...". Vladka je povedala, da ob zdravljenju raka dostikrat odstranijo čeljust in da kuža povsem normalno in kvalitetno živi. Ta fant je preživel - od poškodbe je vsaj mesec dni, neizmerno voljo ima, sam je in pije in to z velikim veseljem. Le izgleda ne tako, kot naj bi. Čaka ga operacija, s katero bodo uredili stanje v njegovem preostanku čeljusti, amputirali repek, ki ga bo ostalo vseeno toliko, da bo z njim še lahko mahal in kastrirali. Verjamem, da se bo našel tudi kdo, ki mu ne bo mar za pripombe vseh mogočih....takšnih, ki najbrž tudi invalidov druge vrste ne želijo niti videti.
Poškodba je stara vsaj mesec dni. Ne verjamem, da je najditeljica prva, ki ga je videla od tedaj. Tudi ni težko zamislit si glede na poškodbe, da so prišle od človeške roke. Bal se me je na smrt, dokler ni dojel, da mu nočem nič hudega, potem je pri veterinarju brez pomirjevala dovolil vse, kar je bilo nujnega. Samo še ime mu manjka.



Tukaj je povezava do teme na mojpes.net - tisti bolj občutljivi raje ne odpirajte, slike so namreč grozljive user posted image Mi je zelo žal, da si nisem prihranila te slike user posted image

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,11721.0.html



Kuža kljub vsemu kaže voljo do življenja, je pije, sam lula in kaka. V januarju bo operiran, strošek bo zagotovo velik. Vsi, ki vam ni žal kakšnega tolarja, lahko prispevate za operacijo. Vas bom kmalu obvestila več v zvezi s tem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
26.12.2006 11:20:00   
dory
javi kam lahko nakazem....slikc ne bom gledala,ker tega ne zmorem...rada pa pomagam mali zivalim...in ce ima voljo tale kuza potem ste se odlocili prav...upam,da se pozdravi in dobi krasen dom,ko si ga zasluzi...


no nisem se mogla zadrzat in sem si slike pogledala...zej mi nej pa eden razlozi,kdo je lahko tako krut in to naredi?? tako kruto bitje si ne zasluzi da zivi...


< Sporočilo je popravil teja. -- 26.12.2006 11:22:18 >

(odgovor članu Staša)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
26.12.2006 11:23:28   
Strawberrie Cherrie
Jaz bi tudi prosila za TTR

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
26.12.2006 11:31:12   
Staša
Spet kopiram:


18. januarja v Slovenijo prihaja veterinar, Anglež, strokovnjak s tega področja, ki bo skupaj z našimi Mora operiral. Zna biti, da bo izgledal kot kak bokserček, vsekakor bo situacija za videt bistveno bolje kot danes. Funkcionalnost že sedaj ni problem, kuža res je in pije povsem normalno. Najbrž poceni ne bo, mu bo treba amputirat še repek, ga kastrirat in popravit ali spulit oba spodnja caninusa, ker sta zbita. Po vsej verjetnosti bo "dobil" tudi novi nosnici, plastike pa niso poceni...kakorkoli, zbrat bo treba zanj, ja...akcija bo pa tako kot vedno pri večjih operacijah potekala preko našega društva (DZZŽ LJ) in Repka. Saj bosta Sara in Katarina dali podatke gor, sem prepričana. Ka je bilo danes, je plačalo zavetišče. Če bo kdo hodil okoli veterinarjev, mu pa lahko kupite še kak AD ali pa kakšno kilo Royala - starterja. Briketki so čisto čisto majhni, uporabljam jih pri mladičkih od treh tednov naprej, pa za njega tudi prav pridejo. Ima pa na obeh straneh čeljusti še po dva kočnika, kar je super...in me je danes ene dvakrat tudi prav lepo opozoril med lovljenjem na to, da še ima zobe .

Sicer se pa zdajle oba počutiva dosti bolje kot prej...on je sit kot ena mala bombica, pretiravat ne smem, pa bi on vseeno še kar jedel. Spi, počiva, ni več prestrašen, vse ok.


Ko se začne zbiralna akcija, bom javila.


P.S. Baje sta se že našla dva potencialna posvojitelja, ko bodo kužka seveda spravili k sebi.

< Sporočilo je popravil Staša -- 26.12.2006 11:32:07 >

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
26.12.2006 11:39:12   
Njuškalo
Groza...pa to človek ne more verjet!Katerokoli besedo bi uporabila, ne bi opisala tistega,ki je to storil....na bruhanje mi gre!Tudi jaz bom prispevala kaj,da kužku  pomagamo!user posted image user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Staša)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
26.12.2006 17:03:49   
Anonimen
Ko se bo zbiralo, bom zraven, vsekakor. Vsa čast Poloni, malo je tako veličastnih ljudi.

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
26.12.2006 18:07:51   
LARIKA
ne morem verjeti no user posted image user posted image . Sem se kar zjokala ob slikicah user posted image user posted image .
Držim pesti za tega kužija,.. ko se bo zbiralo lepo prosim za TRR, da pomagam, kolikor bom lahko.
A te briketke se lahko dobi samo pri veterinarjih? Bom šla pogledat. Zanima me kam se lahko prinese te briketke? Je treba na  Horjul, ali se lahko kam drugam odnese?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
26.12.2006 23:29:48   
Anonimen
Tudi meni na zs TRR, ko se bo zbiralo.

Ko vidim kaj takega, pa me je sram da sem človek, kajti samo človek je sposoben take krutosti. user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu LARIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
27.12.2006 12:46:41   
Shania
Denar se bo verjetno zbiral prek ljubljanskega društva in društva Repek. Ko bodo znane točne informacije, bo napisano. Vsak tolar bo prišel prav, ker bo operacija draga. Super ste, ker ste pripravljeni pomagat!user posted image

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
27.12.2006 12:48:12   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: LARIKA


A te briketke se lahko dobi samo pri veterinarjih? Bom šla pogledat. Zanima me kam se lahko prinese te briketke? Je treba na  Horjul, ali se lahko kam drugam odnese?



Larika, briketi AD se dobijo samo pri veterinarjih, ja. Če ti ne bo zneslo v Horjul mi sporoči (lahko tudi na ZS) od kod si pa bom jaz v tvojem imenu odnesla gor.

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu LARIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
27.12.2006 13:02:25   
Shania
Torej, kot rečeno:

Donacije zbira Repek in DZZŽ Ljubljana.

Repkovi podatki:

REPEK - Društvo za pomoč brezdomnim živalim,
          Pot v Hrastovec 9a, 1231 Ljubljana Črnuče

T.R: 03107-1000197021, pri SKB banki

s pripisom : "Za Mora"

Hvala vsem!user posted image

 
lp,
Shania



_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
27.12.2006 13:58:37   
Staša
Super, me je že Shania prehitela s podatki user posted image


Dajmo pomagat Moru do lepšega pasjega življenja!!!!!

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
27.12.2006 14:08:01   
Anonimen
Revčekuser posted image .
Nimam besed za te ljudi, ki tako ravnajo z živalmi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Naj se jim vrne v isti meri user posted image

(odgovor članu Staša)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
27.12.2006 14:16:33   
delfinčica
Smo že nakazali - Repku in Katarini itak ogromno "dolgujemo".

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
27.12.2006 15:11:16   
Staša
Vzpodbudnejša slikca:

user posted image

(odgovor članu delfinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
27.12.2006 15:16:32   
Shania
Frajer mali, hehe. Pravi borec je, z ogromno voljo do življenja!user posted image

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Staša)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
28.12.2006 11:41:06   
delfinčica
Dinarčki se pridno nabirajouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
28.12.2006 12:49:39   
Shania
Repka sporoča:

"PA VI STE FENOMENALNI!!!!!
DO TE MINUTE STE ZA MORA NAKAZALI ŽE 108.500,00 SIT!!!!!!!!!!!!!" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

 
lp,
Shania



_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu delfinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
29.12.2006 10:02:52   
Shania
Polona sporoča:

"Dober večer...danes je bil Moro po navodilu inšpekcije odjavljen s strani lastnika, poslal bo njegove dokumente nam, kuža pa bo do odhoda v nov dom prijavljen na nas. Kaj naj rečem...odziv je neverjeten. Inšpekcija se je odzvala hitro (hvala še enkrat za vse, kar ste naredili), vi tam na drugi strani s prispevki tudi....pa vseh tistih, ki mislijo, da ga mučimo, je tudi ogromno. Danes sem bila veliko na terenu in bolj malo doma. Ko sem prišla, se je razveselil kot en mladiček...delal je poklončke, mahal z repkom, cvilil...srečen kuža. Tudi voha in to zelo dobro - sem brala, da sprašujete drugje, če lahko voha. Seveda, nadvse rad poje hrano tako, kot mu vonj narekuje: najprej kuhanega piščanca, potem AD, potem pa še brikete, če je sila.
Koliko bo stala operacija, ne vem. Niti približno ne...dokler se ne bodo odločili, kolikšna bo plastika, tudi ne bo znano. Potem je še repek za amputirat in kastracija. Vsekakor ne pričakujem kakšnega nehumanega zneska....je pa jasno, da nobena plastika ni zastonj.
Pa še ena super novica: krvni izvidi so glede na stanje, v kakršnem je prišel, odlični. Še malo podpore v obliki dobre hrane in počitka, pa bo."

 
lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
8.1.2007 23:51:38   
Staša
 
Kopiram - mojpes.net
Cin cin cin, zvončkljajo vaši eurčki !

V letošnjem letu ste za tegale kužona nakazali malo več kot 700 Eurčkov, kar zdaj znaša skupaj z zneskom, zbranim do konca lanskega leta - en drobižek več kot 1000 Eurotov!!!! user posted image user posted image

Pridni, pridni! user posted image

lp, Katarina



user posted image  
 
Za prikaz vecje slike, klikni nanjo. Ribica RR

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 9.1.2007 0:01:48 >

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
9.1.2007 13:20:55   
Mary Poppins
Sem vesela, da je toliko ljudi, ki so pripravljeni pomagati. Tudi sama sem ob nakazilu za mojo "posvojenko" primaknila še nekaj za Mora.

(odgovor članu Staša)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
15.1.2007 22:13:35   
pravljica
sama bi prej pomislila, da mu je to storila kakšna žival...si ne predstavljam, kako bi bilo to možno s strani človeka user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Mary Poppins)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
15.1.2007 23:24:02   
Shania
pravljica na žalost je user posted image  Sicer ne trdim, da je pri Morotu zagotovo to storil človek (hmnja..), ampak so že bile nedavno nazaj hude, hude, hude poškodbe s strani človeka napram živali;  spomni se samo Ninka, ki je bil obljavljen nedavno nazaj, ko se ga je nekdo (človek) lotil s sekiro. user posted image  Ampak po zahtveni operaciji je tudi Ninko popolnoma okreval in danes uživa v novem domu user posted image user posted image
 
Za našega Mora pa se je zbralo že 465 Eurotov user posted image user posted image user posted image  Operacija bo najverjetneje nekje po 22. jan.
 
lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
15.1.2007 23:26:28   
Shania
Še ene par luštnih, kjer se vidi, da Moru prav nič ne manjka. In res mu ne, ker je mali super:

user posted image

user posted image

user posted image

< Sporočilo je popravil Shania -- 15.1.2007 23:27:24 >


_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Poškodovan kuža ali krutost ne pozna meja
16.1.2007 12:58:44   
Shania
Sprememba plana:
sporočam, da je Moro je pravkar na operacijski mizi!! Držite pesti in mislite pozitivno za našega Mora, jaz pa javim, ko bo kaj več znano!  user posted image

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?