|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomanjkanje železa
11.11.2009 10:43:53   
dostmam
Moja 19m puncka ima premalo zeleza v krvi....to so ugotovili na sistematske pregledu prejsnji teden.Smo bili tudi na infekcijski kliniki....
Do sedaj sem nasla razne info. ribe,gov.jetra(kuhana), jedilna cokolada, soja, goveje meso peceno...tu je najvec zeleza.
Kaj pa zelenjava? razen rdecega fizola, brokoli... kje se se najde zelezo?
Pa se nekaj me zanima....slisala sem da ce pomesas hrano ki vsebuje zelezo in pa hrano ki vsebuje vlaknine nisi nobene koristi naredil user posted image da je treba locevat hrano....je to res?
Sicer bomo dobili sirup ampak vseeno....me zanima kako s prehrano.
Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomanjkanje železa
11.11.2009 10:57:05   
ledenaa
Vse kar te zanima in kar moraš vedeti imaš tukaj :

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1587779,1587779#msg-1587779
In na tem linku so še drugi linki,kar poglej ;)

(odgovor članu dostmam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomanjkanje železa
11.11.2009 11:16:08   
Najaa
Železo ji dajaj s c vitaminom. Npr. jaz sem moji dajala sok rdeče pese s pomarančnim sokom. Ali z mesom ji dam kozarec pom. soka ipd.
Za vlaknine pa ne bi vedla.
Železa je dosti tudi v žrebičkovem mesu, cvetači.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomanjkanje železa
11.11.2009 11:46:20   
Alči
Ja, dajaj želozo s C vitaminom, ker je boljša absorbcija. V konjskem/žrebičkovem mesu , v jetrcih, v temno zeleni zelenjavi.

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomanjkanje železa
11.11.2009 17:26:05   
dostmam
hvala

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomanjkanje železa
11.11.2009 17:29:20   
Felicita
aja, pa ne smeš mešat živil bogatih z železom z živili, ki vsebujejo kalcij (mleko & mlečni izdelki), ker dobiš kontra efekt kot z vitaminom c (poslabšana absorbcija). tko da kisla smetana v špinači odpade, ravno tko smetanove omake za k mesu.
za vlaknine pa prvič slišim user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu dostmam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomanjkanje železa
11.11.2009 20:47:20   
korica
Ojla,

tudi naša pupa je imela premalo železa in smo pili sirup Ferrum lek.
Ko pa smo s tem končali sem našla še en sirup, ki ima baje veliko železa, in sicer sirup iz koprive,
pa še zelo dober je za papat.

Lp

(odgovor članu dostmam)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomanjkanje železa
14.11.2009 22:47:51   
*zoe*

IZVIRNO SPOROČILO: korica

Ojla,

tudi naša pupa je imela premalo železa in smo pili sirup Ferrum lek.
Ko pa smo s tem končali sem našla še en sirup, ki ima baje veliko železa, in sicer sirup iz koprive,
pa še zelo dober je za papat.

Lp


Kje se ga pa kupi?

(odgovor članu korica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomanjkanje železa
17.2.2010 7:26:39   
Deja
veliko železa ima vsa temna zelenjava - zelena paprika, brokoli, pesa
pa tudi sadje - slive, borovnice, fige...


_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomanjkanje železa
17.2.2010 21:12:08   
khurde
kar se tiče železa v hrani rastlinskega izvora...

1. kombiniraj z vitaminom c - poveča absorbcijo,
2. uro in pol pred in po obroku ne dajaj mlečnih izdelkov - zavirajo absorbcijo, to v bistvu velja tudi pri jemanju sirupov, tablet ipd., absorbicjo zavirata tudi tein in kofein,
3. veliko železa imajo suho sadje (največ marelice), rdeča pesa, stročnice (leča, čičerika, fižol), timijan, ovseni kosmiči, proso, sezam, alge (chlorella in spirulina)...

to z vlakninami pa ne poznam user posted image

aha, sem šele zdele videla, da je tema stara in na novo obnovljena user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Deja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomanjkanje železa
16.5.2010 0:04:05   
frulica
tudi moj sonček je slabokrven...sva dobla sirup,pa je na koncu postala katastrofa,ker se je na vsako uro pokakal,pa še žulilo ga je v trebuščku.tak da sem mu nehala dajat-ampak pediatrinja je rekla da mu naj dam kapljice za uravnavanje prebave,pa zmanjšala je dozo sirupa....user posted image user posted image user posted image a,ima katera kaki nasvet kako in kaj....

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomanjkanje železa
16.5.2010 7:20:32   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

kar se tiče železa v hrani rastlinskega izvora...

1. kombiniraj z vitaminom c - poveča absorbcijo,
2. uro in pol pred in po obroku ne dajaj mlečnih izdelkov - zavirajo absorbcijo, to v bistvu velja tudi pri jemanju sirupov, tablet ipd., absorbicjo zavirata tudi tein in kofein,
3. veliko železa imajo suho sadje (največ marelice), rdeča pesa, stročnice (leča, čičerika, fižol), timijan, ovseni kosmiči, proso, sezam, alge (chlorella in spirulina)...




Se podpišem pod to. Hčerka je prejela 2x plazmo zaradi slabokrvnosti po rojstvu in potem smo se še eno leto borili proti slabokrvnosti.

Smo pa prakticirali vse zgoraj navedeno. S tem da je uživala tudi železo v sirupu - samo je imela potem velike težave z odvajanjem blata.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomanjkanje železa
16.5.2010 9:00:25   
Anonimen
Nas je pri enem letu tudi bil slabokrven in zraven zelo nejesc. Ferrum sirupa ni  pa ni spravil v grlo,potem pa sem v Avstiji nabavila  kapljice Aktiferrin tropfen ( pediatrin nasvet), glede na anvodila izracunala koliko mu jih moram dati na dan na njegovo tezo. 3 mesece jih je jemal,dala sem mu jih v stamprli in malo pomarancnega soka. Zelezo se mu je lepo popravilo od takrat naprej je postal normalno jesc in zelezo je od takrat vedno ok.





(odgovor članu **Tinkara78**)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomanjkanje železa
16.5.2010 14:53:16   
Ryssa
Jaz našemu dajem alge.
Je imel en čas muhe in ni hotel jesti nič zelenjave, nič sadja, še zbolel je, pa je imel železa kljub bolezni 125!
Mislim, da so alge glavni razlog za to. Ima super kri že odkar mu jih dajem. Dajem mu pa Algeo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pomanjkanje železa
23.5.2010 21:10:32   
sanelaa
Naš ima tudi slabo železo...........nam je tudi pediatrinja svetovala da v avstriji nabavimo Aktiferin kapljice.
Ampak glede na to da sem 14 dni pred rojstvom drugega otroka, še nisem uspela skordinirat odhoda v avstrijsko lekarno.
Zaenkrat mu dajem koprivin čaj, upam da bo pomagalo.

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Malčkov tek letos praznuje skupaj z Modrim...
photo
Udeležba na Malčkovem teku bo za vse mlade športnike brezplačna, kar omogočajo številni zvesti partnerji dogodka. Zaradi...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?