|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ponoči za vsako bujenje dojite?
29.3.2007 21:08:38   
Anonimen
Kadar se vaš malček ponoči zbudi, ga za vsako podojite? Ker mi jih veliko pravi, da ni potrebno ponoči več dojiti (star je 5,5 mesecev), ampak naš user posted image  enostavno mora jesti ponoči, vsaj 2x, ker itak ko se zbudi ga lahko samo tako potolažim. Poleg tega pa mislim, da ni pretežek. Ima 70 cm in 8700g.

LP

< Sporočilo je popravil Mič -- 29.3.2007 21:15:30 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ponoči za vsako dojite?
29.3.2007 21:11:13   
rainbow
ja, če ne gre drugače pomirit otroka, pol pač tak, kot je navajen, na zizikouser posted image
dvakrat še res ni sile, kar v redu. glavno, da se tudi ti naspiš. dokaj.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ponoči za vsako dojite?
29.3.2007 21:12:19   
Maxica
Naš petmesečnik se zbudi prvič tam okrog petih in seveda ga podojim. Potem pa spi tja do sedmih, osmih morda, pa kakor kdaj, ponavadi jeva tudi šele ob devetih. Če se ti zdi lačen, mu seveda daj. Če se ti bo pa začel prepogosto zbujati, npr. na dve uri, mu pa zvečer raje daj rižolino npr., pa bo verjetno dlje zdržal brez hrane. Tako majhnih otrokov jaz še ne bi puščala brez hrane ponoči, no.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ponoči za vsako dojite?
29.3.2007 21:12:56   
maca24
Mi še zdaj včasih jemo ponoči, pa smo stari že več kot eno leto. Če je lačen mu kar daj jesti. Saj ni pretežak.

_____________________________

Ko se lestev prevrne, vsak ve, kako ne bi smela biti postavljena.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
29.3.2007 21:15:30   
Anonimen
Ja, sem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
29.3.2007 21:17:30   
Anonimen
Če je lačen mu kar daj jesti. Saj ni pretežak.


Kako pa naj ve, da je lačen?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
29.3.2007 21:17:50   
triša
Naša je stara 10 mesecev pa še zmeraj enkrat do dvakrat ponoči pije mleko, sicer na flašo po 180ml. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
29.3.2007 21:18:53   
Anonimen
Naša je stara 10 mesecev pa še zmeraj enkrat do dvakrat ponoči pije mleko, sicer na flašo po 180ml.


Razvajanje.

(odgovor članu triša)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
29.3.2007 21:29:41   
Miška76
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Naša je stara 10 mesecev pa še zmeraj enkrat do dvakrat ponoči pije mleko, sicer na flašo po 180ml.


Razvajanje.


user posted image user posted image


Če se otrok po šestem mesecu zbuja ponoči, se mu ponudi vodo ali čaj, ne pa mleko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
29.3.2007 21:39:55   
Blejka26
moja je stara 15mesecev in jo še vedno dojim zato se tudi ponoči dostkrat zbudi.Včasih tud 10krat,ker jo dajejo zobki...in vedno hoče pol zizo

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Miška76)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
29.3.2007 22:19:15   
mika
jaz sem do 13meseca, od takrat spi celo noč.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
29.3.2007 22:25:26   
eya
Ne, ob vsakem zbujanju nisem dojila. Do 11. meseca sem ga dojila okoli 2, če se je zbudil že prej (to se je včasih zgodilo tudi po večkrat zapored), se je običajno potolažil z dudo.

Poskušaj user posted image  najprej potolažiti drugače, če ne bo šlo, pa ga podoji.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
29.3.2007 22:29:50   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Miška76


Če se otrok po šestem mesecu zbuja ponoči, se mu ponudi vodo ali čaj, ne pa mleko.



Se ne strinjam. Jaz mojima dvema nisem ponudila NIČ več pri tej starosti. Če je otrok zdrav, sit, previt in "normalen", ne rabi pijače/hrane ponoči. Saj jo tudi mi ne. TOrej gre samo za razvado oz. tolažbo. Vsekakor pa ne gre za lakoto.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Miška76)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ponoči za vsako dojite?
29.3.2007 22:40:03   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

Naš petmesečnik se zbudi prvič tam okrog petih in seveda ga podojim. Potem pa spi tja do sedmih, osmih morda, pa kakor kdaj, ponavadi jeva tudi šele ob devetih. Če se ti zdi lačen, mu seveda daj. Če se ti bo pa začel prepogosto zbujati, npr. na dve uri, mu pa zvečer raje daj rižolino npr., pa bo verjetno dlje zdržal brez hrane. Tako majhnih otrokov jaz še ne bi puščala brez hrane ponoči, no.



user posted image user posted image user posted image   Zakaj se mojih otrok ne prime tak urnik spanja - kaj delam narobe???!!!!

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
29.3.2007 22:40:35   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: domennatalija

moja je stara 15mesecev in jo še vedno dojim zato se tudi ponoči dostkrat zbudi.Včasih tud 10krat,ker jo dajejo zobki...in vedno hoče pol zizo



Kako mi je to znao, že 2-ič.... Samo zdaj sem še duda zraven, Cpinka je vsaj to imela....user posted image

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
29.3.2007 23:49:20   
***pika***
Barby, jaz jo podojim , če z običajnimi prijemi (duda, božanje po glavi) ne zaspi - je pa res da je slabe tri kile lažja od tvojega in da bolj počasi pridobiva težo, pa čez dan včasih ful poliva, tako da ji dojenja ponoči ne odtegujem. Na srečo je to parkrat na mesec, ostale noči prespi.

Včeraj se je zbudila zaradi vetrov in se nikakor ni mogla umiriti. Dvomim, da je bila ravno lačna, ampak tako majhni otroci težko razlikujejo trebušna neugodja od lakote. Semjo pač podojila in se je umirila in zaspala.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
30.3.2007 10:19:40   
mika
Jaz mojima dvema nisem ponudila NIČ več pri tej starosti. Če je otrok zdrav, sit, previt in "normalen", ne rabi pijače/hrane ponoči. Saj jo tudi mi ne. TOrej gre samo za razvado oz. tolažbo. Vsekakor pa ne gre za lakoto.


marogica, verjamem da tvoja dva nista ničesar potrebovala ponoči. moja pupa pa je. dokler sem jo dojila, ponoči ni hotela drugega kot se dojit.  men to ni bil problem, če bi mi bil, bi verjetno drugače delala.
prekuhano vodo je pila  že v porodnišnici. tudi sedaj pri dobrih dveh letih veliko pije. ko se zjutraj zbudi najprej zexa kozarec soka.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
30.3.2007 11:05:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
30.3.2007 11:08:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
30.3.2007 13:14:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Miška76


Če se otrok po šestem mesecu zbuja ponoči, se mu ponudi vodo ali čaj, ne pa mleko.



Se ne strinjam. Jaz mojima dvema nisem ponudila NIČ več pri tej starosti. Če je otrok zdrav, sit, previt in "normalen", ne rabi pijače/hrane ponoči. Saj jo tudi mi ne. TOrej gre samo za razvado oz. tolažbo. Vsekakor pa ne gre za lakoto.


Jaz jo. Sploh zdaj ko dojim, vedno zraven ponoči vodo pijem. Tudi otrok je najbrž lahko kdaj ponoči žejen, čeprav je pa res, da pri tej starosti naj ne bi več nujno jedel ponoči.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
30.3.2007 13:28:26   
Jančika_
Prvemu sem za vsak pisk ponoči tiščala joško, rezultat je bil, da je bil prenažrt in zaradi polnega trebuščka ni mogel spati in se je pri 4ih mesecih zbujal na eno uro. Podnevi pa ni jedel, seveda ne, če se je pa ponoči tako napokal. Mi je kar hudo včasih, ko se spomnim, kako sem ga sračkalauser posted image . Po nasvetu pediatrinje sem ga pri 4,5 mesecih ponoči nehala dojiti in je takoj začel spati (prvo dojenje oz. kasneje flaša ob petih zjutraj, s tem, da je hodil spat ob pol sedmih zvečer).

Drugemu sem praktično od začetka ponoči najprej dala dudo in šele potem joško. Tako se je nekaj časa dojil samo 1x na noč, ob uvajanju goste hrane pa je bil zgleda žejen in se je nekaj časa dojil 2x (ker je vsakič takoj zaspal nazaj, se mi to ni zdelo problematično). Vsak pač počne tisto, kar se mu zdi sprejemljivo in meni se pač je - do njegovega osmega meseca, ko ga je ponoči prevzel ati in če se mali zbudi (se pa največ 1x), dobi vodo.

Sama ponoči spijem kakšna dva deci vode, meni se to ne zdi čudnouser posted image . Če se zbudim in grem lulat, še nekaj spijem, kozarec imam vedno ob postelji. Mož tudi.

< Sporočilo je popravil Jančika -- 30.3.2007 13:30:59 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
30.3.2007 14:07:47   
rainbow
Meni pa se sploh ne zdi, da je zbujanje povezano z lakoto, vsaj nekje od šestega meseca dalje ne, ampak s spalnim ritmom, in dejstvom, da se otrok mora naučiti sam zaspat in ko se zbudi, nazaj zaspat torej.
S tem seveda ne pravim, da naj ne bi dojili ali kaj takega; jaz sem pri moji drugi user posted image  dolgo vztrajala pri dojenju (na dve uri) do več kot leta njene starosti (zdaj bo Marogica rekla-razvajanjeuser posted image ), no, da ne bom šla v podrobnosti, saj potem sva nehali in zdaj pri dveh letih spi brez sesanja normalno. Starejša pa je imela dudo in potem prst, ki ga ima še zdaj in ga tudi ponoči pridno vleče, stara pa je 3,5. Tak da po moje se mi je to dolgo dojenje dolgoročno vseeno izplačalo, v primerjavi s prstkom, ki bogvekdaj se ga bo starejša odvadila.

vsem želim čim več naspanih nočiuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
30.3.2007 16:45:48   
Baucka
Poskusi, da bi zaspala nazaj drugače, kakor samo na zizi. Če bo uspelo ni lačen, drugače pa mu daj.


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
30.3.2007 22:11:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Baucka)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ponoči za vsako bujenje dojite?
30.3.2007 23:08:04   
majas
Moja je stara 4M in se že ene 2Meseca ne dojive ponoči.. Ko se prvič zbudi ji dam samo dudo in zaspi nazaj, ponavadi tudi do 2-3ure, ko pa se 2X zbudi na eno uro pa jo vzamem k sebi in jo podojim.
Tako mi ej tudi pediatrinja priporočala in je hvalabogu pri nas uspelo 

_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?