|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Postavljanje baldahina
31.10.2008 8:56:45   
mala zirafa
Koliko časa se postavlja baldahin pred prikolico?Mislim na prik. za 3 osebe.Ima to kaj veze?če greš recimo za 3-4 dni kampirat, a je ful dosadno potem ta baldahin raztezat pa pospravljat ali je bolj pametno kupit šotor za kuhinjo?
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Postavljanje baldahina
31.10.2008 10:11:32   
Marogica
Ni mi čisto jasno:
1. Misliš predšotor ali baldahin?
2. Je baldahin samostojen(kot oni turški šotor) ali je "priklopi" na prikolico?

Odkrito povedano, meni se ne bi dalo vleči prikolice za 3-4 dni nekam...to bi bilo za nas komplicirano. Mi imamo za  takšna kratka potovanja kar večji šotor. Je najhitreje, najceneje...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Postavljanje baldahina
31.10.2008 13:47:38   
lelaval
če greš recimo za 3-4 dni kampirat, a je ful dosadno potem ta baldahin raztezat pa pospravljat ali je bolj pametno kupit šotor za kuhinjo?
Hvala.


Bi se raje poslužila variante s šotorom - brez prikolice.
Samo mislim, da sem jaz razumela, da greste v vsakem primeru s prikolico, edino ne veste, če bi postavljali predprostor ali šotor - ki bi služil za kuhinjo. Ker, če greste v vsakem primeru s prikolico, je bolje postavljat predprostor  - ne pa, da odpreš vrata od prikolice, pa ti že piha, slučajno dežuje,...


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Postavljanje baldahina
31.10.2008 15:48:59   
Mišni
a je ful dosadno potem ta baldahin raztezat pa pospravljat ali je bolj pametno kupit šotor za kuhinjo?


Ja, je, definitivno je ful dosadno vse to postavljat in pospravljat za 3 dni. Meni je že za celo leto bilo to fuuuuul dosadno.
Pa saj za 3 dni ne rabiš za kuhinjo šotora imet. Magari kakšno marelo odpreš, pa kuhinjo spodaj daš, pa je. Mi imamo tako.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Postavljanje baldahina
1.11.2008 7:57:11   
mala zirafa
Hvala vsem.Odločili smo se za nakup prikolice 2. roke, ker se v njej počutimo varneje pa še od tal si dvignjen.Mislila pa sem na baldahin ki se ga priklopi na prikolico.Očitno bomo samo marelo odprli.
Ne vem no za rabljeno prikolico daš malo več kot za nov večji šotor, pa se ne more sploh z njim primerjat.Vsaj mi smo takega mnenja.Pa zapelješ jo v kamp in ti ni treba ničesar postavljat in sestavljat.Razen baldhin za daljši čas.

Mimogrede, kakšne izkušnje imate s kampom Valkanela v Vrsarju?Bili smo samo na izletu na kavici za en dan, pa mi je kamp prekrasen, sploh za otroke.
lp

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Postavljanje baldahina
1.11.2008 16:39:45   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Pa zapelješ jo v kamp in ti ni treba ničesar postavljat in sestavljat.Razen baldhin za daljši čas.




Tako enostavno pa tudi ni. Moraš noge nacentrirat, postavit, potem vozš marsikaj v prikolici, kar moraš dati ven, ko kampiraš, saj drugače nimaš prostora. Če drugo ne, kakšni stoli mize....Je pa tega še tisoč in ena stvar...Sama kampiram že 32 let...tako, da vem, zakaj na krajše izlete po SLO raje vzamemo šotor.user posted image


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Postavljanje baldahina
2.11.2008 19:04:44   
Mišni
No saj, vsak po svoje, ampak meni je bolj všeč šotor. Prej smo imeli prikolico 8 let ali koliko, zdaj pa imamo šotor. Pa saj je postavljen v 10 minutah, tako d ares ni panike. Mi se selimo po 4-krat, 5-krat, pa nam ni nič hudega.
No, ampak res glavno, da vsi uživamo, a ne?user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Postavljanje baldahina
7.4.2010 11:19:59   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Hvala vsem.Odločili smo se za nakup prikolice 2. roke, ker se v njej počutimo varneje pa še od tal si dvignjen.Mislila pa sem na baldahin ki se ga priklopi na prikolico.Očitno bomo samo marelo odprli.
Ne vem no za rabljeno prikolico daš malo več kot za nov večji šotor, pa se ne more sploh z njim primerjat.Vsaj mi smo takega mnenja.Pa zapelješ jo v kamp in ti ni treba ničesar postavljat in sestavljat.Razen baldhin za daljši čas.

Mimogrede, kakšne izkušnje imate s kampom Valkanela v Vrsarju?Bili smo samo na izletu na kavici za en dan, pa mi je kamp prekrasen, sploh za otroke.
lp


Če misliš hodit na krajše izlete s prikolico si nabavi tendo, ki jo enostavno raztegneš, lahke zložljive stole in mizo in to je to. Kuhaj na takih krajših izletih v prikolici, ali zunaj na plinskem žaru, baldahin in kuhinjo pa pusti doma. Moj nasvet.

Poglejte samo Nizozemce, pa Nemce, kako se vozijo okol s prikolicami. Tik tak majo postavljeno, tendo ven, stole mizo in so že v morju. Slovenci si pa seveda s sabo peljemo še za kamion robe, pa lesen poden za baldahin, pa nevem kaj še vse.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Postavljanje baldahina
7.4.2010 11:22:11   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Pa zapelješ jo v kamp in ti ni treba ničesar postavljat in sestavljat.Razen baldhin za daljši čas.




Tako enostavno pa tudi ni. Moraš noge nacentrirat, postavit, potem vozš marsikaj v prikolici, kar moraš dati ven, ko kampiraš, saj drugače nimaš prostora. Če drugo ne, kakšni stoli mize....Je pa tega še tisoč in ena stvar...Sama kampiram že 32 let...tako, da vem, zakaj na krajše izlete po SLO raje vzamemo šotor.user posted image



Obstaja tud drugačen način karavaninga. Kot sem rekel, poglej Nemce.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Postavljanje baldahina
13.4.2010 22:01:46   
bomboncek1
šotor za krajše izlete komot? mogoče za prespat če imaš s sabo vrečo in zobno ščetko, ampak ne z malimi otroki... ko smo šli s svakom (oni v kamp, mi v app), so oni najprej 2 dni samo pripravljali svari in pakirali v prtljažnik. vse, kar prikolica že ima po defaultu, so oni komaj pakirali v prtljažnik. pa ko je prišla roba za otroke je bil šele problem, ni blo več ne placa ne volje za pakiranje. potem pa v kampu postavljanje šotora, vlačenje ven vsega iz prtljažnika, pa vse od otrok se je valjalo po šotoru, potem je prišel dež, potem so najprej 2 dni sušili in čistili dol blato in iglice, da je šlo kolkor tolko čisto v prtljažnik. ma ja, hvala lepa. prikolico imaš lahko že naloženo, nekaj oblek za preoblečt, brisače po omarah, posteljnino oz postelje že postlane od doma. ravno tako vlačiš s sabo stole in mizo v prikolci kot v šotoru, le da v prikolici lahko stvari zložiš pod ležišče in vržeš to ven ko rabiš, ne pa najprej zmetat ven vse iz prtljažnika, da prideš do teh stolov. res je moj svak pedanten v nulo in si vozi s seboj mali hladilnik (ta je že v prikolici), metre in metre kablov, vrvi, priključke, svetilke, komarnike, ma nema da nema, a najhuje od vsega - ima šotor, ampak vleče s seboj še neke vojaške podloge, arafata, lopate, sekiro, kladivo...vse v prtljažnik. ma predno je on to vse zmetal ven je trajalo pol dopusta.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Postavljanje baldahina
14.4.2010 10:55:47   
kalbo
No ja no, tko dramatično pa to spet ni. Šotor arafat, miza stoli, postelje, ni da ni je postavljeno v dveh urah, pa še pijača je zložena v hladilniku. V prtljažnik je šlo pa tud v eni uri vse. Dveh levih ne smeš met, pa vse gre.
Za prikolo ti pa po prvomajskih povem, kako je šlo, ker sam spadam med tiste, ki imajo vse živo s sabo.
Plus vsega pa kuhaš v svojih loncih, s svojimi noži, to men velik pomeni. V APP so ponavad noži, na katerih lahko jahaš brez da bi se urezal, ponve brez ročajov....ni da ni.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 14.4.2010 10:57:34 >

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Postavljanje baldahina
14.4.2010 16:40:12   
Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

šotor za krajše izlete komot? mogoče za prespat če imaš s sabo vrečo in zobno ščetko, ampak ne z malimi otroki... ko smo šli s svakom (oni v kamp, mi v app), so oni najprej 2 dni samo pripravljali svari in pakirali v prtljažnik. vse, kar prikolica že ima po defaultu, so oni komaj pakirali v prtljažnik. pa ko je prišla roba za otroke je bil šele problem, ni blo več ne placa ne volje za pakiranje. potem pa v kampu postavljanje šotora, vlačenje ven vsega iz prtljažnika, pa vse od otrok se je valjalo po šotoru, potem je prišel dež, potem so najprej 2 dni sušili in čistili dol blato in iglice, da je šlo kolkor tolko čisto v prtljažnik. ma ja, hvala lepa. prikolico imaš lahko že naloženo, nekaj oblek za preoblečt, brisače po omarah, posteljnino oz postelje že postlane od doma. ravno tako vlačiš s sabo stole in mizo v prikolci kot v šotoru, le da v prikolici lahko stvari zložiš pod ležišče in vržeš to ven ko rabiš, ne pa najprej zmetat ven vse iz prtljažnika, da prideš do teh stolov. res je moj svak pedanten v nulo in si vozi s seboj mali hladilnik (ta je že v prikolici), metre in metre kablov, vrvi, priključke, svetilke, komarnike, ma nema da nema, a najhuje od vsega - ima šotor, ampak vleče s seboj še neke vojaške podloge, arafata, lopate, sekiro, kladivo...vse v prtljažnik. ma predno je on to vse zmetal ven je trajalo pol dopusta.


Oh, bonbonček ... če bi bilo vse to res tako ... a misliš, da bi se mi selili na 3 dni po Grčiji 3 tedne?

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Postavljanje baldahina
14.4.2010 21:40:45   
borkla
Pomembno pri kampiranju je užitek tudi pri postavljanju in pospravljanju.user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Postavljanje baldahina
15.4.2010 7:50:03   
bomboncek1

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni


IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

šotor za krajše izlete komot? mogoče za prespat če imaš s sabo vrečo in zobno ščetko, ampak ne z malimi otroki... ko smo šli s svakom (oni v kamp, mi v app), so oni najprej 2 dni samo pripravljali svari in pakirali v prtljažnik. vse, kar prikolica že ima po defaultu, so oni komaj pakirali v prtljažnik. pa ko je prišla roba za otroke je bil šele problem, ni blo več ne placa ne volje za pakiranje. potem pa v kampu postavljanje šotora, vlačenje ven vsega iz prtljažnika, pa vse od otrok se je valjalo po šotoru, potem je prišel dež, potem so najprej 2 dni sušili in čistili dol blato in iglice, da je šlo kolkor tolko čisto v prtljažnik. ma ja, hvala lepa. prikolico imaš lahko že naloženo, nekaj oblek za preoblečt, brisače po omarah, posteljnino oz postelje že postlane od doma. ravno tako vlačiš s sabo stole in mizo v prikolci kot v šotoru, le da v prikolici lahko stvari zložiš pod ležišče in vržeš to ven ko rabiš, ne pa najprej zmetat ven vse iz prtljažnika, da prideš do teh stolov. res je moj svak pedanten v nulo in si vozi s seboj mali hladilnik (ta je že v prikolici), metre in metre kablov, vrvi, priključke, svetilke, komarnike, ma nema da nema, a najhuje od vsega - ima šotor, ampak vleče s seboj še neke vojaške podloge, arafata, lopate, sekiro, kladivo...vse v prtljažnik. ma predno je on to vse zmetal ven je trajalo pol dopusta.


Oh, bonbonček ... če bi bilo vse to res tako ... a misliš, da bi se mi selili na 3 dni po Grčiji 3 tedne?


ja, glej, tisto kar sem videla jaz, je bilo tako. kako je pri drugih, ne vem, verjetno so ekstremi kot moj svak (sem tudi napisala zgoraj, da je pedanten - in to v nulo), in so ekstremi, ki pač prinesejo zrolan šotor, dva zvitka spalnih vreč, en pipec in tri konzerve in se pač selijo.
meni se osebno zdi postavljanje šotora in razpakiranje opreme, posode, hrane in oblek ter ostalih pripomočkov vključno s stoli in mizami iz prtljažnika bolj zamudno kot postavljanje baldahina pred prikolico, ki ima notri že vse naloženo na svojem mestu, vključno s pijačo ŽE v hladilniku user posted image
Mi smo sprakticirali varianto s parkiranjem prikolice in postavitvijo na nogice (to je par minut), potem sledi dan na plaži za vse, zvečer se spoka otroke not spat in mož postavi baldahin v....hmmm....ne vem, mogoče eni uri. so pa vse palice označene z oštevilčenimi obročki tako da samo dela šklip šklap in je palica že gor. In res je tudi to, da ne nosimo s seboj podov, kot je zgoraj napisal kalbo menda, in niti ne preselimo celotne kuhinjske opreme v baldahin. kar ne smrdi kuhamo v prikolici, ostalo pizza pan. niti mi nismo komplikatorski, morda se nam zato prikolica zdi lažja oblika postavljanja kot šotor pri mojem svaku. Un teden ko smo pa bli s svakom je pa tip cel teden rihtal šotor, pa napenjal razne vrvi okoli, pa preverjal kline, pa ravnal, pa zračil, pa pometal ipd. user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Postavljanje baldahina
16.4.2010 13:30:49   
Splišni
Potem je mogoče ta tvoj svak res kakšen ekstrem, ker sicer pa tisti, ki smo kolikor toliko običajni, porabimo za postavljanje šotora, pripravljanje "postelj", postavljanje kuhinje s hladilnikom in štedilnikom vred, postavljanjem mize in stolov, v glavnem vsega, kar človek rabi za udobno kampiranje, pol ure. Tolk mi orabimo. Največ. Pa imamo vse, ni da ni.
Za pospravljanje pa mal več, tisto gre pa kakšni 2 uri, recimo. Ampak res lepo počaaaasi.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 16.4.2010 13:31:17 >

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Postavljanje baldahina
16.4.2010 17:17:59   
blazinca
Ni kaj, kar moram se oglasit. Tudi jaz imam veliko letne izkušnje s prikolico. Mi prikolice nismo vozili domov, ampak smo jo imeli sparvleno pri enem kmetu blizu kampa. Res je, da smo jo imeli postavlejno 2 meseca. Ampak postavljanje prikolice  - cela štala - prostor dovolj velik, kup šare, skratka bili smo ob cel dan, da ne govorim o pospravljanju na koncu sezone.
Sedaj pa že 3 leta dopustujemo s šotorom. Pravljica- hitro postavleno, urejeno, doterano...... same pozitivne o kampiranju s šotorom. Pa moram reči, da nam nič ne manjka in smo strašno na komot. Kot nekateri pravite NI DA NI. Pa moram povedat, da z možem nisva ravno mlada. Sem za šotor.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Postavljanje baldahina
19.4.2010 18:16:52   
Splišni
Ja, se strinjam, blazinca.
Mi smo tud prej imeli prikolico, zdaj imamo pa šotor, pa nikoli več ne bi šla menjat nazaj. Je tolk bolj na izi šotor, res. Tako bolj svobodonega se počutiš, pa dela je res manj.

(odgovor članu blazinca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Postavljanje baldahina
2.5.2010 22:36:53   
bomboncek1
no, ja, kakor koli...težko me boste prepričali, da je postavljanje šotora lažje kot postavljanje baldahina pred prikolico ali avtodomom, že iz tega razloga, ker če je prav sila in ni časa in res se nam ne da - mi pač baldahina niti ne rabimo postavljat, ker je za prikolico oz. avtodom baldahin le stvar komoditete, pri šotoru pa je postavljanje nujno, če pač hočete nekje spat. mi imamo v prikolicah posteljo že namreč postlano user posted image


(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Postavljanje baldahina
8.5.2010 16:40:28   
Splišni
Med postavljanjem šotora in postavljanjem baldahina pri prikolici (imamo oboje) ni primerjave. V prid postavljanju šotora.

Mi pridemo v kamp tudi ob polnoči. Šotor za spat imava z možem postavljen v temi največ v 15 minutah, če ne prej (z blazinam - samonapihljivim in spalkam not).
Danes so šotori enostavno narejeni, sploh, če je iglu.

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Postavljanje baldahina
9.5.2010 14:22:32   
bomboncek1
še vedno zame ostajajo dvomi. v bistvu v samem postavljanju je in ni primerjava. časovna gre morda v prid samopostavljivim šotorom, namenska pa res ne more obstajat, kajti kot sem rekla v prejšnjem postu - prikolica je že sama po sebi potujoče bivališče in če baldahina nočeš postavljat ker se ti zdi baldahin le luksuz, ga pač ne postaviš. še vedno imaš kje spat, odpreš vrata in prespiš.
tudi med daljšo potjo se s prikolico sparkiraš v kamp ali na prilagojene parkinge, včasih je ne rabiš niti odklopit z avta in že lahko spiš. šotor pa hočeš nočeš, moraš postavljat, če želiš prespat. ker smo včasih šotorili, ko še ni bilo otrok, si ne predstavljam seljenja s šotorom, po možnosti če je prejšnji dan deževalo, da moraš vse podirat, spravljat tisto mokro v prtljažnik, se peljat dalje in postavljat moker šotor v drugem kampu. moraš imet res živce in čas in predvsem ne malih otrok poleg.

mi smo ravno pred nekaj dnevi postavili baldahin zato, da ga pripravimo na sezono, da ga malo očistimo, osvežimo. vse palice imamo označene po ključu za zaporedje sestavljanja, baldahin je postavljal moj mož, sam. med sestavljanjem je vsako palico preveril, obrisal in sestavil. baldahin, je bil gor v max 1 uri, s tem da je pregledoval palice in si ogledal vsako plahto baldahina. mi ga postavimo, če nam paše. za krajše postanke ne, za daljše pa nam paše, ker v njemu posedimo, pokramljamo, pojemo zajtrk, včasih večerjo, otroka se pa igrata, mi pogledamo kakšno oddajo na prenosniku in to je to. če so postanki krajši, uporabljamo samo prikolico.
ne vem v kakšne kampe so hodili tisti, ki pravijo kako zamudno je postaviti prikolico. naša je res na tretjo tablico, torej max 750 kg, mož jo odklopi sam in jo sam postavi na nogice to je v par minutah fertik.

zaključek user posted image nima smisla primerjat. šotor je bivališče in za bivanje nujen, baldahin je pa samo predprostor in za bivanje optional.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Postavljanje baldahina
9.5.2010 15:01:30   
Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

še vedno zame ostajajo dvomi. v bistvu v samem postavljanju je in ni primerjava. časovna gre morda v prid samopostavljivim šotorom, namenska pa res ne more obstajat,


Ne samo samopostavljivim, ampak vsem.

Z namensko je pa tako, da v par kampov lani v Grčiji s prikolo sigurno ne bi mogli, ni šans da se namovoriliš z njo po tistih klancih in ovinkih v kampu. Bivanje v šotoru je pa čisto nekaj drugega kot v prikolici, tu pa tudi ni primerjave, zame vsekakor v prid šotoru.

Tudi z majhnimi otroci se da šotor komot postavit, ker ga postavi en sam.



(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?