|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pozitivne in negativne strani za CE porodnišnico
12.9.2009 15:45:28   
suminjam
Pozdravljene

Vem da je ta tema že bila odprta ampak mene zanimajo bolj sveži podatki torej,predvsem za mamice ki ste čisto na sveže rodile v Celjski porodnišnici sama imam namen rodit v tej porodnišnici ampak sem zadnje čase slišala že precej kritik na to porodnišnico no kako ste se počutile v celjski porodnišnici, najbolje če prosim napišete  vaše negativne in pozitivne straniuser posted image

In pa še kako so vas babice pripravljale na porod leže ali v kakšnem drugačnem položaju namreč prijateljica mi je povedala da je prvič rodila leže in se je zelo, zelo na matrala v več urah, ta drugič ko so jo spet hoteli položiti v posteljo je zahtevala če lahko rodi čepe in rodila je v pol ureuser posted image

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 15.9.2009 12:33:13 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pozitivne in negativne strani??
12.9.2009 22:12:48   
Goldy
Jaz sem bolj ali manj frišna, ki je rodila v CE P - pred 3 meseci. Sem pa zaradi težav v zadnjih 2 mesecih nosečnosti že prej 3 tedne preležala v P. Na gin1 - torej tam kjer ležijo nosečnice, so sestre ful v redu. Tja lahko prideš tudi po porodu, če je spodaj vse zasedeno oz. če prosiš za to. Veliko je bilo govora, da so na porodnem oddelku sestre user posted image , vendar sama nimam slabe izkušnje. Še tista, ki je bila najbolj "huda", je bila v dobrem pomenu, želela je pomagat, je pa malo bolj oštra.

Glede poroda, jaz sem rodila leže. Mi je pa sama zdravnica rekla, da me ne bo dala v porodno prej, dokler ne bom odprta vsaj 3 sm in popadki ne bodo na 3 min, ker se mi bo porod v nasprotnem primeru zelo vlekel. Mi smo porod v porodni sobi zaključili v 3 urah in pol. Pa še to je izstis trajal skoraj celo uro, ker mi je zmanjkalo popadkov... Babica je bila super, krasna, skozi je bila zraven, mi masirala križ, spodbujala... Le ena babica, ki je potem prišla pomagat, je bila malo zadirčna, češ, da ne morem bolj potiskat (samo res nisem imela več moči), pa jo je mož tako grdo pogledal, da ni več komentirala...
Mislim, da je mogoče roditi tudi drugače, saj so v sobah žoge....

V glavnem jaz sem imela s CE P samo lepo izkušnjo!

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu suminjam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pozitivne in negativne strani??
12.9.2009 22:13:20   
tweety83
Mislim da je porod od ženske do ženske različen in da to ni odvisno od babic - ne glede na vse,so le one tiste, ki so jih dale že veliko skozi.....
Res pa je da nima vsak človek vsak dan za dober dan.
Menim da ima vsaka porodnišnica svoje prednosti in slabosti, zato raje ne razmišljaj o tem. Prepusti se dogajanju in vedi da boš domov šla s svojim otročičkom. In ko boš doma o tem sploh ne boš več razmišljala.

(odgovor članu suminjam)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pozitivne in negativne strani??
13.9.2009 16:41:18   
emina83
Živjo!

Jaz sem že 2x rodila v CE P. Prvič 2,5let nazaj, drugič 10 mes. nazaj. Obakrat zelooo zadovoljna. Babice so bile super; prvič sem rodila na pol leže (ne znam opisat, tako pokrčena- z dvignjenim vzglavjem), bila sem na umetnih popadkih in ker se nisem hitro odpirala, sem malo hodila okrog, pa  na wc šla lulat 2x, pa na žogi sem hopsala(za hitrejše odpiranje), pa za gred se držala... vmes pa poslušala relaksacijsko glasbo,res v redu...

Drugič sem pa od 35t naprej malinov čaj pila, in se v hitrem času doma odprla, ko sem prišla pred P me je prišla babica ven iskat, in je sodeč po mojem dihanju in popadku, ki je ravno ta čas mineval rekla uuuuu, tole je pa proti konc, a ... no, pogledala me je kr na wc-ju ( itak so postelje not), ker je bila pregledna soba zasedena in jaz odprta 9cm, šibama not v porodno sobo, še kanal ni blo  časa nastavit, in sem v parih popadkih rodila- tokrat sede, na levem boku- mi je tako najbolj pasalo.

Res pohvale za P CE in vse babice in sestre na oddelku, vedno so me poslušale in uresničevale moje želje, res.

Je pa tudi res, da če si tiho in nič ne poveš kaj ti ne odgovarja med porodom, ti ne more noben ustreč, tako, da ti kr lepo povej kaj ti paše in kaj ne, in ni vrag, da ne bodo naredile vse, da ti bo lažje!

Pa lep in lahek porod želim!

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pozitivne in negativne strani??
9.10.2009 17:07:52   
_sanja_*
Jaz sem v CE rodila decembra.

Načeloma sem zadovoljna, zmotilo me je to, da so me eno uro in pol pustile popolnoma samo priključeno na CTG. Groza. Popadke sem imela na 1-3 min, bolelo me je tako, da sem mislila, da bom umrla, na spregled pa ni bilo niti babice niti zdravnika. Še čistilke ne.
Itak ane, saj je prvi porod, se sploh ne mudi, itak prvič traja dolgo.

No, pri meni ni trajalo dolgo. Voda mi je odtekla okrog 12.30h, v P prišla ob 13.30h, potem sem bila na CTG do 15h, potem je pa končno prišla zdravnica, me pregledala, rekla da sem odprta 5 cm, potem pa tuhtala ali bi me dala na oddelek, ker se še ne mudi ali pa v porodno! No, pa reče, da bomo vseeno šli v porodno, ker se ne vidi kakšne barve je plodovnica. Rodila sem ob 15.52h. Če bi me dala na oddelek, bi verjetno rodila tam. No, potem sta se obe - babica in zdravnica čudili, da "kako je šlo to hitro, pa za prvi porod."

Meni se ni zdelo hitro, ko sem ležala na CTG.

Porodna soba je druga zgodba. Ob meni je bil partner, zato sem bila pomirjena, vedela sem da lahko gre po babico, dajal mi je piti vodo, me bodril... Super.

Sem pa morala ležati strogo. Nikakor nisem smela vstat. V mojem primeru ne drži, kot je napisala emina: "Če si tiho, ti ne morejo ustreč". Jaz nisem bila tiho, pa mi niso hoteli ustreč.

Če povzamem...
Če sem bila prej z babico strašno nezadovoljna, se je to v porodni spremenilo. Tam se je izkazala. Zaščitila mi je presredek, niso me rezali, niti se nisem raztrgala, mali je bil ok, porod tekoč, hiter. Nimam pripomb, z izjemo začetnega sprejema. Z veseljem bom rodila še enkrat, kljub temu, da je blo res intenzivno. Mene je verjetno rešilo to, da je bil porod hiter. Če bi trajal par ur več pri taki intenzivi in strogem ležanju verjetno ne bi danes govorila o lepi izkušnji...






(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pozitivne in negativne strani??
10.10.2009 11:38:59   
metka_zone
Rodila sem 3 tedne nazaj in imela sem eno mlado babico,ki ji gre sama hvala z moje strani user posted image ...So pa cimre hvalile tudi še eno mlado babico,tako da sta ti dve očitno bili res tapravi tisti teden.Moja se je zelo trudila ...
Je pa groza kar se zdravnikov tiče,ampak če preslišiš njihove komentarje in cinično gledanje ob koncu smene,je vse o.k....Jaz bi jo user posted image ...

Babice pa so super!

Lp

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?