|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pralne plenice Wonderoos
21.4.2009 2:31:09   
cepetavček
Zivjo,

kot novopečeni mamici, ki ze 5 mesecev, s tako ali drugace zapackanimi pleničkami svojega neutrudnega malčka, user posted image neprestano polni smeti, se mi je utrnila ideja, da bi naredila korak k čistemu okolju in nesebičnosti do narave. Zato se odločam za nakup pralnih pleničk.
Po temeljitem pregledu ponudbe, se mi po vsem prebranem najbolj dopadejo pralne pleničke Wonderoos.  Vendar bi rada slišala kakšno osebno mnenje vas dragih mamic in seveda očkov, ki že imate izkušnje s temi pleničkami.
Za svojega cepetavčka bi pač rada najboljše, hkrati pa ostala zvesta naravi.user posted image user posted image user posted image  

Že v naprej se vam zahvaljujem za vsa vaša mnenja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pralne plenice Wonderoos
21.4.2009 11:21:37   
midvasva
Tole pa je probrazba, pohvalno user posted image . Mi že dlje časa uporabljamo te plenice in smo res zadovoljni. Tudi čez noč ni problemov, perejo se prav tako bp, so relativno tanke. Všeč mi je, ker so ene velikosti in rastejo z otrokom.

Na začetku smo nabavili 3, da smo sprobali, potem smo jih dokupili še 10.

Skratka mi smo zelo zadovoljni. Več o njih pa lahko najdeš tukaj.

(odgovor članu cepetavček)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pralne plenice Wonderoos
21.4.2009 12:15:45   
Anonimen
Mi uporabljamo sicer bambino mio plenice, vendar me malce motijo ježki, ki se včasih obrnejo nazaj in ga začnejo praskat po trebuščku, pa tudi elastika zadaj je precej močna in se mu, če ga dovolj rahlo ne zapnem pozna črta na hrbtu, zato trenutno kombiniram z eko plenicami za enkratno uporabo Moltex ali Alana. Mi je pa ravno pred kratkim kolegica pokazala Wonderoos plenice, ki jih je tudi kupila kot zamenjavo za bambino mio in jih je full pohvalila, tako da bom tudi jaz pri drugem otročku prešla na te plenice. Se mi zdijo uporabnejše, kvalitetnejše in predvsem mehkejše, kar je še posebej pomembno pri novorojenčkih.

(odgovor članu midvasva)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pralne plenice Wonderoos
21.4.2009 12:49:20   
anika87
A mi lahko približno poveste, ker nimam še nobenih izkušenj z nikakršnimi pleničkami...
Koliko pa te stane vse skupaj - da nakupiš te pralne pleničke in vložke oz. vse kaj rabiš?
Koliko setov rabiš? A so pol res za skoz te ene in iste dobre? Ne rabiš različnih velikosti?
Koliko setov imate in na koliko dni jih potem perete? A vsakodnevno naštimavate stroj? (zaenkrat sva še samdva z možem in perem samo 1-2x na teden, zato si ne predstavljam, kolikokrat bo stroj laufal potem).




_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pralne plenice Wonderoos
21.4.2009 13:35:38   
midvasva
IZVIRNO SPOROČILO: anika87

A mi lahko približno poveste, ker nimam še nobenih izkušenj z nikakršnimi pleničkami...
Koliko pa te stane vse skupaj - da nakupiš te pralne pleničke in vložke oz. vse kaj rabiš?
Koliko setov rabiš? A so pol res za skoz te ene in iste dobre? Ne rabiš različnih velikosti?
Koliko setov imate in na koliko dni jih potem perete? A vsakodnevno naštimavate stroj? (zaenkrat sva še samdva z možem in perem samo 1-2x na teden, zato si ne predstavljam, kolikokrat bo stroj laufal potem).





Ponavadi priporočajo nekje 15 plenic za celotno obdobje. Mi jih imamo 13 in jih peremo na 2 dni. Najbolj se ti splača vzet kar ta velik set. Cena te pride cca. 330 EUR, dobiš pa še plenične predloge, krpice in veliko vrečko za shranjevanje, tukaj.
Lahko pa probaš na začetku s parimi, pa potem dokupiš. Mi jih uporabljamo cca. eno leto in so še polno funkcionalne.

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pralne plenice Wonderoos
22.4.2009 7:33:29   
anika87
Hvala za odgovor in link.

Še eno vprašanje. A je potem to treba vse zlikat? Al je v redu če zložiš? Če pereš na 90° potem je menda dobro očiščeno bakterij? A jih sušite v sušilcu tudi?
Se mi zdi, da je ful veliko dela, če moraš vsak komad zlikat...
Kako pa se vam zdi, kolk je dela s tem?


< Sporočilo je popravil anika87 -- 22.4.2009 7:36:23 >


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu midvasva)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pralne plenice Wonderoos
22.4.2009 14:59:27   
midvasva
Mi ne likamo. Peremo na max. 60°, na več ne priporočajo. Do sedaj ni bilo nobenega problema z bakterijami zaradi tega. Sušimo jih pozimi v sušilcu, drugače pa kar na zraku (so hitro suhe).

Glede dela, se hitro navadiš in ga niti ni toliko kot na začetku zgleda. Na začetku, ko še ne poznaš stvari ti vzame malo več, potem ti zadeve stečejo in ni omembe vredno.

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pralne plenice Wonderoos
22.4.2009 19:58:56   
anika87
Hvala za odgovore!
Saj sem sicer potem tudi sama šla iskat in sem prebrala kako se perejo in nič ni pisalo o likanju. To mi je še en +, ker sicer bi blo kar dosti dela, ne...
Sploh če bo dojenček "zahteven" (mislim glede svojih potreb, krčev...).


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu midvasva)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pralne plenice Wonderoos
28.4.2009 21:18:42   
sora
Pri nas smo s plenicami Wonderoos zelo zadovoljni. Najprej me je sicer skrbelo kako bo s pranjem in pa vpojnostjo, vendar po nekaj dneh uporabe padeš v ritem pralnih plenic in ni problema. So pa zelo vpojne in ne premočijo. Mi smo ravnokar preboleli rota virus in niti enkrat niso premočile, čeprav je šlo iz naše pupike res vse v tekočem stanju.

Res jih priporočam. Mi smo se odločili za te plenice, ko smo v neki oddaji videli, koliko smeti en dojenček dejansko naredi, če uporabljaš plenice za enkratno uporabo, in je groza. V teh 2,5 letih toliko, da ti napolnijo stanovanje. Grozno.

Likamo pa jih tudi mi ne, ni potrebno.

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pralne plenice Wonderoos
4.5.2009 14:59:12   
Tanchy
Živjo,

tudi jaz se počasi odločam za take pleničke, samo me še nekaj zanima - koliko je pa koža suha pri otročku, ko se polula in je ne zamenjaš takoj. Te za enkratno uporabo imajo neke želatinaste granule notri, da zadržijo tudi vlago, kako je pa s temi pleničkami?

Hvala


_____________________________

Najlepše je živeti za svoje otroke!


(odgovor članu sora)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pralne plenice Wonderoos
7.5.2009 9:21:19   
midvasva
Živjo,

koža zna bi s pralnimi včasih malo bolj vlažna, ampak to ni omembe vredno, ker te zelo dobro vpijajo. Predvsem pa so granule lahko razlog raznih težav pri malčku.  

(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pralne plenice Wonderoos
20.5.2009 0:46:28   
cepetavček
Zivjo,

najprej je skrajni čas, da se vam vsem zelo lepo zahvalim za mnenja, ki so me vsekakor pritegnila k nakupu prvega seta teh pralnih pleničk.

Na začetku sva se z možem morala kar malo navaditi na uporabo, pranje,... vendar zelo hitro spoznaš, da vse skupaj ni nobena težava in se kaj hitro navadiš vsega, user posted image user posted image kar pač potegnejo pralne pleničke za sabo. Predvsem pa lahko smeti odnašaš spet enkrat na dva dni in se po stanovanju iz koša ne širi smrad tvojega malčkauser posted image user posted image user posted image   hkrati pa s sebe pahneš krivdo ekobarabeuser posted image user posted image user posted image . Je sicer malo več pranja, ampak glede na dejstvo da v vsakem primeru stroj uporabljamo na dva dni, sploh ni nobene težave.

Poleg vsega pa moram reči, da so wonderoos-ke res zelo dobre, saj nimamo nobenih težav z upojnostjo, ki je zelo zadovoljiva in tudi čez noč s pomočjo dvojnega vlozka moj cepetavček ostane čisto suh. Poleg tega ni nobenih težav z draženjem kože saj je notranji del res zelo mehek in je kljub začetnim pomislekom, malček izredno sproščen in srečenuser posted image user posted image user posted image , saj ga pri njegovem kobacanju ne plenička praktično ne ovira, pa še rita ne zgleda otečena kot bi jo popikalo 1000 sršenov user posted image .

Še enkrt prisrčna hvala za nasvete in vse kar lahko dodam

WONDEROOS-KE SO RES ZAKON!!!





< Sporočilo je popravil cepetavček -- 20.5.2009 0:47:39 >

(odgovor članu midvasva)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pralne plenice Wonderoos
27.5.2009 19:30:59   
midvasva
Čestitke cepetavček ob spreobrnitvi. Upam, da bo še več takšnih kot ti. Počasi bomo naše malčke povijali tako kot so mame nas - s pralnimi plenicami. 

(odgovor članu cepetavček)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pralne plenice Wonderoos
28.5.2009 12:12:37   
darjussa
Olla...

No dolgo časa že berem vse kar je v zvezi z pralnimi plenicami. NAjprej sem zasledila članek v neki reviji in me je to zelo navdušilo...ampak potem sem mislila: ahhh kaj bom jaz nekaj drugače.. Vendar zakaj ne?! Res mi je všeč in sedaj sem zares odločena, da izberem pralne plenice. Za paketek se nisem odločila in sem vzela denar, ki ga bom lepo zapravila za pralne plenice. Sicer sem se dolgo odločala katere (tudi pri teh je že velika izbira) pa so me sedaj navdušile Wonderoos-ke. Upam, da sem prav izbrala...kajti že ob misli na to, da bo moj bebi mel na ritki nekaj naravnega in ne plastike, sem bolj zadovoljna.

Tod okoli sicer ne poznam nikogar, ki bi mi jih lahko pokazal oz. tako rečeno demonstriral, pa vendar me moja mami podpira in mi vedno reče, da mi bo ona pokazala kako se stem dela user posted image , saj je tudi mene previjala s skoraj takšnimi pleničkami.

Edino kar me še zanima, ali lahko že takoj po odhodu iz porodnišnice uporabljam te pleničke, al moram na začetku še tiste tetra (ki so itak isto)?? Ali mi jih 15 zadostuje, kot jih je v tistem paketu "vse v enem"? Kako si pa naj sestavim paket, če bi si kupila pleničke Racman (iz teh se ne razumem najbolje) ?

Lepo se mejte in hvala za odgovore tistim, ki mi lahko pomagajo!

Darja




_____________________________

26.7.2009 je prikukala na svet moja mala pikica Kiara!

(odgovor članu midvasva)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pralne plenice Wonderoos
2.6.2009 14:19:36   
*Orhideja*
Mene pa zanima iz kakšnega materiala je ta zunanja (barvna) plast pri plenicah Wonderoos. Meni na sliki zgleda, kot da je plastika. Nikjer pa nisem našla podatka. Zato prosim uporabnice teh plenic, če lahko napišete iz kakšnega materiala je.

Hvala!


_____________________________

Benjamin: 13.8.2009

(odgovor članu darjussa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pralne plenice Wonderoos
2.6.2009 15:48:16   
Akil
hojla, mene pa zanima ali je treba potem kaj dokupovat? Tudi jaz razmišljam o preklopu na naravo, saj ima naš fantek probleme z ritko. Tako da ga včasih čez dan dam v navadne tetra pleničke, da grejo izpuščaji nazaj.

_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!

(odgovor članu *Orhideja*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pralne plenice Wonderoos
5.6.2009 8:14:33   
darjussa
IZVIRNO SPOROČILO: *Orhideja*

Mene pa zanima iz kakšnega materiala je ta zunanja (barvna) plast pri plenicah Wonderoos. Meni na sliki zgleda, kot da je plastika. Nikjer pa nisem našla podatka. Zato prosim uporabnice teh plenic, če lahko napišete iz kakšnega materiala je.

Hvala!




Ja to tudi mene zanima?


_____________________________

26.7.2009 je prikukala na svet moja mala pikica Kiara!

(odgovor članu *Orhideja*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pralne plenice Wonderoos
5.6.2009 17:04:46   
tanja1980
No mene tudi nekaj zanima...

in sicer, kupila sem dve plenički wonderoos da vidim, kako in kaj izgledajo. V materinski šoli sem videla tiste od tosame, racmanka ali kako že. In te so bombažne. Danes pa sem dobila na dom plenički wonderoos in ugotovila, da sta sintetični, da je pravzaprav vse sintetično. kar je najbrž super za pranja, ne vem pa kak je za rito. Bombaž je najbrž bolj ritki prijazen...ali ne?

Glede na to, da ste vse zelo zadovoljne z wonderooskami. Pa še neo butasto vprašanje...tisti vložek se da v žepek med barvnim delom planičke in njenim mehkejšim delom (pač da se vstavi v odprtino ali se da na vrh, ker pri tosami mislim da se da na vrh???)? Nimam še dojenčka in sem še leva???

najlepša hvala,

lp

(odgovor članu darjussa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pralne plenice Wonderoos
5.6.2009 21:30:16   
Polonca s piko
Tanja1980 - Pri Racmankah se da na vrh, ampak se nič ne premika ali leze ("testiram" že 17mesecev). Mam tudi par Popolinijevih, k se da vložek v žepek, pa mi ni preveč všeč - samo dodatno delo, še tam ga polagam na vrh.
Kar se tiče tega, da wonderoos izgledajo sintetično; tudi pri Racmankah se da po vrhu prekrivne hlačke, ki so umetne, da preprečijo puščanje. Ampak men je všeč, da so posebej, ker jih ni potrebno vedno oprat, če niso umazane, jaz tudi po 5 previjanj uporabim isto (dokler ne dobijo vonja po urinu). Ne vem, kakšna je notranja sestava, vendar moje osebno mnenje je, če je večji del umeten ne naredi dosti za otrokovo kožo; obstaja dosti takih, ki so naravne (bambus, bombaž, tencel), npr. že omenjene Racman, Popolini, Lotties, Štorklja...

Darjussa
: Jaz sem začela pralne uporabljati, ko sem bila dovolj pri sebi - po 14 dneh. V tetra ti ni treba povijat, če ti ne naročijo širokega povijanja, pa tudi v tem primeru lahko kupiš primerne krojene, jaz sem imela ene dve plenički široki racman (pa sej zvenim že kot reklama :D).

Tancy: Otrokova koža je v pralnih pleničkah vlažna. Pa s tem ni nič narobe. Ko je zrel zato, mu pomaga, da začuti kdaj se polula in je moker in se lažje privadi kahlice. To, da ima vlažno rito, je mojo dosti manj motilo (beri: rite ni več potrebno mazati), kot umetna plenička z gelom, po kateri ima hitro rdečo ritko. Gel (natrijev poliakrilat) je kar precej škodljiv, več o tem si lahko prebereš tukaj.

Cepetavček, me veseli, da si navdušena! Res je fino, da nas se vedno več zaveda ekologije, zdravja...

Ene ste spraševale o stroških. Tudi na tej strani (klik na NOVO...) je en fajn izračun, dopade se mi, ker je prirejen na slovenske cene in razmere. Je pa seveda izračun za njihove plenice.

Kar sem si še ogledala na spletni strani wonderoos, me preseneča cena, ki je kar precej visoka. A ni lepo podpret domača podjetja?
Druga stvar, ki pa me je zelo zmotila (priznam zato, ker imam največ Racmank in sem z njimi zelo zadovoljna!), pa je napis, da so "razglašene za najboljše pralne plenice" - glede na kaj? Kaj je bilo odločilno? Sestava najbrž ne. Vpojnost? Mehkoba? Ahhh... meni zelo odbijajoč zapis, a najbrž zelo prepričljiv za nekatere potrošnice...

No, sem se razpisala...

(odgovor članu tanja1980)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pralne plenice Wonderoos
6.6.2009 7:46:49   
Tašana
Verjetno so wondeross in bumgenius zato dražje, ker je ENA plenica za vse velikosti. Preverjeno deluje ... ko je potrebno samo preklopiš gumbke in že imaš večjo plenico

(odgovor članu Polonca s piko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pralne plenice Wonderoos
8.6.2009 16:56:48   
midvasva
Pri nas ni nobenih izpuščajev na ritki, kljub temu, da niso bombažne (frotir). In tako kot je rekla "Polonca s piko" je ritka včasih rahlo vlažna, a to ni nič slabega. Problem so predvsem geli.

Vložek se vstavi med zunanjo plastjo in žepkom (podlogo iz mikroflisa). Vse je enkrat prvič :).

"Akil": načeloma ni potrebno dokupiti (ena velikost, uravnavaš s pritiskači). Mi smo začeli s tremi wonderooskami (mali set), preizkusili in potem dokupili. Če pa že v začetku vzameš veliki set pa po mojem mnenju ni potrebe po dodatnih plenicah.

(odgovor članu tanja1980)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pralne plenice Wonderoos
17.6.2009 9:05:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Akil

hojla, mene pa zanima ali je treba potem kaj dokupovat? Tudi jaz razmišljam o preklopu na naravo, saj ima naš fantek probleme z ritko. Tako da ga včasih čez dan dam v navadne tetra pleničke, da grejo izpuščaji nazaj.


po moje je neki kot mikroporuser posted image ne vem, men tele plenice ne potegnejo, glih zarad tega, ker je vse v enem....mi uporabljamo racmanke, tam je posebej bombažna plenica, čez daš pa prekrivne hlačke iz mikroporja. in zdej - plenico je fajn oprat vsaj na 60 stopinj, da res uničiš vse bakterije, mikropor pa na mx. 40, ker drugače ga "scedi" in pol prepušča (preverjeno, sem dvoje uničla, ko sem jih parkrat prala na 60...) in zdej mi ni jasno, kako pereš te plenice pol? če jih na 40, je za moje pojme premalo za blato in urin, če jih na 60, jih pa uničišuser posted image pa spomnem se da je že ena uporabnica glih to pisala, da so ji te pleničke spustile, verjetno jih je res uničla, ko jih je na previsoki temp. pralauser posted image

tko da jst prisegam na racmanke, je res mal več dela, ko morš posebej dat gor še prekrivne hlačke, samo previjanje je pa itak eno tako luštno delo, ne vem v čem je fora da mora bit ck pk fertikuser posted image

(odgovor članu Akil)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pralne plenice Wonderoos
17.6.2009 12:54:06   
Polonca s piko
Ulla80 ... a pa imaš Racmanove prekrivne? Ker jaz jih perem skupaj z ostalimi plenicami na 60°, občasno, ko zavrtim na 90. so tud vedno kake prekrivne zraven, pa nimam nobenih težav. Sej je mikropor na 95°C deklariran... bi moralo biti vse OK...?
Ampak, če praviš, da imaš tako izkušnjo...
Jst sem samo to opazila, da tiste, ki imajo čez bombaž (s potiskom) dosti prej prepuščajo, kot tiste brez potiska.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pralne plenice Wonderoos
17.6.2009 13:52:36   
midvasva
Mi peremo tudi na 60 pa ni nobenih problemov. Nam je ravno to všeč, da ni dela še s prekrivnimi hlačkami, pa bolj "diht so". Mi smo probal Racmanke, ampak so se Wonderoos bolj izkazale (boljša vpojnost in mehkejše so).
Uničiš jih pa najbrž na 90 stopinj,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pralne plenice Wonderoos
21.6.2009 11:29:33   
annya
Ta zunanja plast (barvasta) je iz poliestra...jaz jih vedno perem na 60 pa niti malo ne puščajo...na začetku me je malo skrbelo da se kakec ne bo vredu umil, da bodo flekci, ampak gre vse dol in pleničke in vložki (ki se dajo v pleničko) so lepi beli...

(odgovor članu midvasva)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?