|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pranje brisač - NASVET
24.8.2014 22:26:05   
Dirichlet
Znoru bom zdle!

(Resno) Potrebujem nasvet za pranje brisač. Pojma nimam kaj počnem narobe ampak stvar ne deluje. Dokler so suhe, so čist brez vonja, če pa že, pa vsaj lepo dišijo po mehčalcu.

A v tistem momentu, ko se človek začne brisat, v tistem momentu ko je na brisači vlaga, začne smrdet ko da v 25569 letih še tut enkrat ni bla oprana. In tko se stuširan obrišeš v najbolj smrdečo brisačo in si po tuširanju hujš ko pred tuširanjem. -.-

In resno bom znoru. Bom zlamu pralni stroj in vse kar je v kopalnici zdle. *****. :D

Prosim nekoga za nasvet:
1. Kako naj se znebim tega smrada? in
2. Kako naj ga preprečim, ko se ga enkrat znebim? :D
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pranje brisač - NASVET
24.8.2014 22:35:43   
LuLu
mogoče je vsa smrdljiva skrivnost v materialu brisač

če pa so različnih materialov, znamk,... potem pa ne vem
ali mogoče, da jih obesiš po brisanju tako, da se hitro posušijo

(odgovor članu Dirichlet)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pranje brisač - NASVET
24.8.2014 22:38:31   
Dirichlet
Ma brisače niso nove.

Nikoli niso smrdele, kr začele so in čedalje huje je (očitno) in norim (še bolj očitno).

Obešene so vedno takoj po pranju.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pranje brisač - NASVET
24.8.2014 22:43:07   
lara33
Tudi meni se dogaja pri nekaterih brisačah enako. Ne pri vseh. Zdaj jih celo spet dajem prat na 90. Pa nič ne pomaga. Sušim pa v sušilcu.

(odgovor članu Dirichlet)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pranje brisač - NASVET
24.8.2014 23:03:54   
JozicaH
...kaj nej rečem... sledim debati in mogoče kaki logični (al pa tud ne) razlagi. Za stuširat mi ne dela tok problemov, ker se posuši vmes, za roke brisat pa je zvečer po parih obrisanih rokah kot da je plesniva in že cel mesec tam visi. ...a je možno, da tud po pranju ostane še mal "svinjarije" al kaj not in se takoj ob stiku z vlago začne ta smrdeč vrag širit, razmnoževat, whatever... jaz jih perem na 60, ker če brisače kuham so "mastne" in smrdijo po nekem čudnem ne vem kako že, ko so še mokre.

(odgovor članu lara33)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pranje brisač - NASVET
25.8.2014 5:46:36   
Hope2
Mogoce tu najdes kak nasvet http://www.ringaraja.net/forum/smrde%C4%8De_perilo_iz_pralnega_stroja/m_3428834/tm.htm

(odgovor članu JozicaH)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pranje brisač - NASVET
25.8.2014 6:45:46   
mamica deklicam
ko mi je pred tremi leti prišel serviser popravljat stroj, mi je svetoval, da moram na vsake nekaj pranj nujno eno rudno tudi dati na najvišjo temperaturo. Če nonstop pereš na nizkih temperaturah, se v stroju naselijo alge in posledično cunje smrdijo.

Jaz brisače velikokrat prekuham, včasih jih dam med svetlo pisane. In nimam nobenega problema. Je pa tudi res, da trenutno uporabljam samo starejše brisače, ker smo jih veliko dobili od družinske prijateljice, ker je delala čistkouser posted image . In so novejše shranjene.

V glavnem, jaz jih prekuham, že kar nekaj časa ne uporabljam mehčalca, sušim klasično na prostem. In mi ne smrdijo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pranje brisač - NASVET
25.8.2014 10:02:29   
gsatalema
tudi jaz še vedno brisače perem na 90 stopinj, in namerno kopujem takšne ki jih lahko.... Saj barvaste so lepe, ampak na tem področju malce neuporabne...
V pralni stroj še dodam malo alkoholnega kisa in sode bikerbone in nikoli ne smrdijo....potem pa susim v sušilcu.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pranje brisač - NASVET
26.8.2014 15:22:40   
dskubin
Jaz sem sprobala vse živo. Vsake tolk jih prekuham, pa ne bi rablo, bi blo najbrž dovolj tudi 60 stopinj. Nehale so smrdet, ko sem začela uporabljat prašek namesto tekočine za pranje perila.

_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pranje brisač - NASVET
28.8.2014 14:28:25   
keira1977
Živjo,

naj povem da sem tudi sma imela te težave. Potem, pa mi je sestra rekla, da vedno ko se stuširamo moram dat brisačo, da se posuši in komaj potem v pralni stroj...in res deluje. Perem na 60 stopinj . Res je da ko se vsi tuširamo imam povsod razstavljene brisače. Pustim, čez noč, da se posušijo in drugi dan zmečem vse v pralni stroj.

LP S

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pranje brisač - NASVET
10.2.2015 18:06:19   
Bralec
Brisača pa ja more bit!
(prosto po Štoparju)

_____________________________

Dave...I'm affraid.

(odgovor članu keira1977)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pranje brisač - NASVET
11.2.2015 8:01:34   
Marčevka2010
Tudi stroj sam je lahko kriv. Naj bi se ga vsake toliko časa dalo na 90 stopinj, namesto praška alkoholni kis, da se tudi stroj malo očisti. Pa mogoče brez mehčalca prat, jaz ga ne uporabljam za brisače. Brisače lahko smrdijo zaradi stroja, ne zaradi materiala brisač.

(odgovor članu Bralec)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pranje brisač - NASVET
12.2.2015 8:51:21   
Balerina
Ja jaz sem že tudi večkrat prebrala da mora stroj vsake toliko prat na najvišji. Tudi serviser nam je to 1X povedal in zato 1X tedensko operem vse brisače na 95. Dodam malo domačega praška, mehčalca ne uporabljam. Itak kar sušim v sušilcu ne rabi mehčalca, tako ali tako pa peremo z deževnico, torej je tudi voda mehka. Ja pa stroj vsake toliko recimo pa pol leta ''očistim'' s kisom.
Pa mi brisače ne smrdijo. Meni bolj smrdijo tiste cujne kjer je preveč mehčalca, enostavno ne prenesem tega umetnega vonja.

(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pranje brisač - NASVET
12.2.2015 9:33:40   
mamica deklicam
Ko nam je pred 4 leti prišel popravljat pralni stroj, nam je serviser rekel enako. Na vsake toliko časa je potrebno eno žehto oprati na najvišji temperaturi, da uničiš alge v stroju. Ker sedaj večinoma peremo na nižjih temperaturah in postane stroj idealno gojišče zanje

Jaz delam tako, praktično ne mine teden, da se ne bi vrtel na 95°C, mehčalca že nekaj časa ne uporabljam pri nobenem pranju. Stroj pa v tem času (4-h letih) še ni rabil popravila, nobene cunje mi ne smrdijo.

Ena je omenila, da po tuširnaju brisače vedno posuši, preden jih da prat. Če dam prat takoj, potem brisač in ostalega perila ne sušim. V nasprotnem primeru vsako mokro stvar posušim, predno jo vržem na kup za pranje.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?