|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Presing forumov na mlade in neizkušene starše
4.2.2007 10:24:08   
Anonimen
Vse bolj ko berem ta forum, vse manj ga razumem. user posted image
Sicer sem res blond, vendar umetna user posted image .

Naj mi lepo prosim nekdo razloži, kako za vraga se lahko ena "nova" mamica danes posveti svojemu otroku, kako lahko posluša svoje srce, svoje razum, če jo z vseh strani bombardiramo s "pametnimi " nasveti. Tale AP, pa obvezno dojenje...pa kaj sme in ne sme jesti že v času nosečnosti, pa zakaj tako in zakaj se tega ne sme, potem pa še pridejo na vrsto babice, pa tete, pa sosede, pa....potem so še tu strokovne revije, kjer si lahko 1x prebereš da moraš tako, potem pa čez pol leta tega več ne priporočajo....

MIslim, pa če vse to prebiraš, se ti lahko samo zmeša.
Naravni porod, če ne, pa nisi AP user posted image . Pa pismo, no? Zdaj pa gremo nazaj v prazgodovino. Najboljše, da grem med one (kaj so že bili tisti pri beli masajki - sori sem ravno gledala včeraj film user posted image ). JAz sem rodila naravno čisto brez vsega, in sem prestajala peklenske muke. Pa se sprašujem ZAKAJ, KOMU na čast moram jaz trpeti user posted image  oz. KOMU se moram dokazovati?

Dojenje - sem dojila, ja. Vem, da so med dojenjem res eni posebni trenutki, včasih čarobni. Vendar vam povem, da če bi takrat, ko sem bila noseča toliko brala o dojenju, o tem kako MORAš dojiti in ne vem kaj še vse, da če ne dojiš nisi AP, ali kaj vse...vam povem, da verjetno zaradi že pritiska ne bi imela mleka in potem bi se še sekirala zaradi tega, da nisem fensi...

Torej ves ta presing okrog tega kaj MORAŠ oz. kaj ne SMEŠ,  oz. ves ta fajt okrog tega kako biti "POPOLN, NAJBOLJŠA MAMICA", se mi zdi zadnje čase tu mač. Sori, no...

Pa potem spet na drugem forumu: handling... Joj, pa ne otroka takole obračat, pa ne tako, joj, pa to moraš takole... In potem vzamejo otroka v roke babice in vsa trepetaš, da so ga narobe zagrabli, pa potem še stegneš jezik in jih podučiš, ker seveda nočeš, da bi tvoj otrok bil za kar koli prikrajšan, pa te vsi po vrsti čudno gledajo in si mislijo: tej se je pa zmešalo...ja zdaj smo pa potem vsi nori ali kaj. Pa: kako ste vi shodili...

PA potem spet prehrana dojenčka....bla, bla, bla...

In potem na forumu: kaj potrebujem za novorojenčka, lahko najdeš v 99% samo teme o vozičkih user posted image . A res potrebujete samo vozičkeuser posted image .
In, če se potem mamici zmeša od poroda, če pade v depresijo zaradi vsega presinga in nažene vse skupaj, ji namesto, da bi ji pomagali, pošiljate CSD, in ne vem kaj še vse. KAj pa če ta mamica potrebuje, samo dobro prijateljico, in en hag, pa malo časa zase ne samo za dojenčka?

Poslušaš babice, pa dedke, pa bereš forum, pa strokovne knjige, ker želiš svojemu otroku le najboljše, se kregaš s tem in onem...in na koncu se ti od vsega tega pritiska skoraj zmeša. In potem še tvoj otrok štrajka, pa si kriv in si očitaš, da si ti kriv, da hoče za večerjo čips, da v trgovini izsiljuje, da ga nisi naučil pravilnega vedenja, ...se sprašuješ, kako je to možno, če si delal vse kot MORA biti, kot piše v KNJIGAH kot vsi svetujejo....

in na koncu ugotoviš, da nisi poslušal SEBE, svoje SRCE, da nisi poslušal OTROKA, njegove potrebe.

Kolikokrat sem se sama skregala z možem, ker sem naredila kot ste me tukaj prepričevali, kot sem prebrala v knjigah. Tudi jaz sem želela najboljše za svojega otroka, vendar vam povem, da bi velikokrat bilo boljše, da bi poslušala sebe, otroka in moža.

Pismo sem zabluzila, upam, da ste razumeli, kaj sem želela povedati. user posted image

< Sporočilo je popravil URSKA -- 4.2.2007 10:30:25 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 10:34:29   
tulip
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 10:35:30   
Maxica
Urska, fino si napisala, bi se kar strinjala s tabo.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
4.2.2007 10:36:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 10:48:27   
Anonimen
Veš, Urška, sodobna družba nas je pripeljala sem, kjer sedaj smo. Tudi jaz sem bila takoj po porodu popolnoma zbegana - eni so delali tako, drugi tako, vsak je vedel, kaj je najboljše za mojega otroka. Pred porodom so vsi bili pametni, kaj se sme in kaj ne, ipd., ipd.

Jaz in mož sva se odločila, da bova pri negi in vzgoji najinega otroka uporabljala predvsem srce in najino zdravo pamet. Pa se je do sedaj izšlo. Kljub temu, da sem pedagoginja, od rojstva svojega otroka nisem vzela v roke nobene knjige, ker je to moj otrok in ker ne potrebujem otroka vzgojenega po knjigi in po nasvetih babic in dedkov in prijateljic. Sem pa osnove vzgoje, ki jo prakticirava, res sedaj lahko identificirala s temljnimi načeli AP. Pa tega pred tem sploh nisem poznala.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 10:50:47   
Seven*
Urska. Pa saj dobro ves, da noben tukaj noce vzbujati slabe vesti, dalec od tega. Saj smo tukaj zato, da si pomagamo, ne zato da se kritiziramo. Vsi se predobro zavedamo, se celo ena je vceraj napisala, kako tezko je danes biti stars.

Se strinjam z tvojim pisanjem. Saj zato nekako je bil odprt tale forum. Narejen je bil predvsem zato, da poskusamo slediti temu kar nam narekuje nasa intuicija in otrokove potrebe, ker otroci so si razlicni, zato tudi pristop do vzgoje in ostalega.

In hvala bogu, da se debatira. Tukaj se ne odobrava samo osebkov, ki te hocejo prepricati, da je to kar delas cisto narobe in mimo. Vsak dela po svojih moceh in se trudi, da dela najboljse.

Sicer si pa odprla fino debato..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 10:53:59   
April
Jaz z takimi in drugačnimi vplivi nimam probleme. Naredim tako kot se meni zdi primerno, pa da je otrok zadovoljen.

Zato res ne razumem zakaj bi se ti ob prebiranju vseh teh nasvetov zmešalo. Jaz jih jemljem zgolj kot informacijo, način....nikol se mi pa ni zdelo, da se jih moram 100 % držat.

Tiste, ki so pa ob vsem tem zmedene so pa itak tud po naravi zmedene.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 10:58:15   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: April

Jaz z takimi in drugačnimi vplivi nimam probleme. Naredim tako kot se meni zdi primerno, pa da je otrok zadovoljen.

Zato res ne razumem zakaj bi se ti ob prebiranju vseh teh nasvetov zmešalo. Jaz jih jemljem zgolj kot informacijo, način....nikol se mi pa ni zdelo, da se jih moram 100 % držat.

Tiste, ki so pa ob vsem tem zmedene so pa itak tud po naravi zmedene.


Jaz bi se pa pod tole podpisala user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 10:59:18   
Seven*
Urska, recimo jaz imam bolj tak znanstveni pristop k vsemu. Ko v neke stvari dvomim, grem pa preberem vse kar obstaja o tem. Potem pa se odlocim. A se vedno se moram odlocati, ker kot ti pravis, je dejansko ful veliko razlicnih nasvetov kako in kaj.

Ravno zadnjic je ena prilepila tu gor en odstavek od avtorice, ki pise v revijo Mama. Bilo je nekaj v tem stilu: "Ko pustite otroka jokat v svoji posteljci in ce bruha zaradi joka, ga samo ocistite in pustite jokati naprej.."


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 10:59:34   
Anonimen
Tiste, ki so pa ob vsem tem zmedene so pa itak tud po naravi zmedene.


hudoooooooooo.... saj sploh ne vem kakšnega smajlija naj postavim zraven user posted image

Seven, raho...malo sta me razočarale, ker sem pričakovala, da se bosta 1. javile user posted image  user posted image

(odgovor članu April)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 11:04:03   
Anonimen
Urska, recimo jaz imam bolj tak znanstveni pristop k vsemu


Saj v tem je ravno fora user posted image . A ne bi bilo boljše, če bi imela naravni oz. intuitivni pristop k vzgoji otroka? user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 11:06:21   
petja
Glej raho, ravno v tem je point ... prej tega niste poznale, zdaj pa ful vsem pametujete s to AP vzgojo.

Brez zamere! Meni so nekatere ideje AP zalo blizu, zato z veseljem pogledam na tale forum, nekatere so mi pa čist mim in jih bom gladko ignorirala.

Samo ne mi pa rečt, da ste AP mame, zato ker otroci spijo z vami v postelji. Drage moje, če bi bile ve AP mame, potem bi se pred porodom odločile, da bo otrok spal z vami v isti postelji. Ampak ve (no, ne vse, priznam), ste se pa to odločile, da bo spal pri vas, takrat, ko ste imele dovolj nočnega bujenja. Nobene ne obtožujem, vsaka mama vzgaja po svoji zdravi pameti, tako ve kot jaz.

Mi je pa smešno, ker zdaj neka nova struja zagovarja tako vzgojo in ste to totalno prevzele in to zagovarjate z vsem svojim srcem. Spoštujem sicer tako zagnanost, ampak naj ostane v mejah normale, tole pa meji že na fanatičnost.

Pa ideja, da si čim več časa s svojim otrokom. Vse super, itak bo vsaka mama s svojim otrokom preživela toliko časa, kolikor ga bo sama želela oz. se bo njej zdelo prav. Ampa, raho, to da ne greš zvečer nikamor, zame ni preživljenja časa z otrokom.

Spet, brez zamere, samo opozoriti te hočem, kakšna nasprotja pišeš, kajti v drugi sapi napišeš, da si šla nazaj v službo po 105 dneh od rojstva (jaz mislim, da bi AP mama ostala doma še po izteku porodniške user posted image ), da si v službi tudi po 12h na dan (ne vsak dan), kar pomeni, da delaš npr. od 7h do 19h, si doma ob cca 19.30, otrok gre spat ob cca 21h, kar pomeni, da nisi ravno veliko s svojim otrokom. In dojenje tega ne spremeni.

Nobene nočem žalit, samo hočem vam pokazati, da ne delate 100% po načelih AP, da pa se trudite delati po svojih najboljših močeh. To pa delajo tudi mame, ki ne zagovarjajo načel AP. Ko boste to razumele, potem ne bo več kreganj po tem forumu.

Seven, tudi ti si se ogromno pritoževala po forumih, kako nič ne spiš, kako Ema noče jesti GH, kako si utrujena ... ampak po AP je to vse normalno, ne vem zakaj potem toliko tarnanja s tvoje strani. Zato, ker si konec koncev le človek, kot me vse tukaj in je to čist normalno, vse to razumemo in te podpiramo, ampak daj tudi ti razumi, da sem bila jaz čist srečna, ko se je tamala po 10 mesecih dojenja sama odstavila, ker če bi se zdaj pri 14 mesecih še vedno hotla dojit, bi se mi zmešal. Ampak to govorim zase, če tebi ustreza dojit, kvala bogu, da še vedno dojiš. Pač drugače gledava na vse skupaj, pa jaz sem zaradi forsiranja dojenja padlo v poporodno depresijo in zdaj pri sebi vem, da dojenje ali flašo, to je samo način, da nahraniš otroka.

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 11:15:10   
Anonimen
Poglej, petja, nihče ni nikoli rekel, da je AP mama. In nihče ne pametuje z AP vzgojo (to sploh ni vzgoja). Meni so načela AP filozofije blizu. In ne pišem nasprotij. Nikjer nisem napisala, da sem AP mama in da se sedaj teh načel držim kot pijani plota (žal, ve to tako razumete). Meni so ta načela enostavno všeč in jih zagovarjam, kolikor se da. Nekej (sam sedaj res več ne vem, kjeuser posted image ) sem že tako ali tako zapisala, da ideala ni in ga nihče ne more doseči. In žal mi je, da niste vse toliko fleksibilne v razmišljanju, da bi lahko tekla konstruktivna debata, ampak nekoga, ki kanček drugače razmišlja, takoj obtožite vseh neumnosti. In ve potem delate iz posameznih uporabnic izmečke in izrodke. Nikjer nisem napisala, da sem nenehno z otrokom, se pa trudim, po svojih najboljših močeh, da sem z njim takrat, ko lahko.

Stvari pa napačno razumete(jo) in karikirate(jo) tiste, ki tako ali tako povzročajo kreg na vseh forumih, ne samo na tem. Včasih imam občutek, da se ene šteajo gor in dol po tem forumu samo zaradi tega, da bi lahko provocirale in pljuvale po drugih. Žal. 

(odgovor članu petja)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 11:27:28   
petja
IZVIRNO SPOROČILO: raho
Stvari pa napačno razumete(jo) in karikirate(jo) tiste, ki tako ali tako povzročajo kreg na vseh forumih, ne samo na tem. Včasih imam občutek, da se ene šteajo gor in dol po tem forumu samo zaradi tega, da bi lahko provocirale in pljuvale po drugih. Žal. 


Draga moja, vse povzročate kreg. Samo tega ne vidite. Najlažje pa to potrdimo tiste, ki nismo veliko/dolgo časa na RR ali se ne vmešavamo toliko v debate. Ker smo bolj distancirane in potem vidimo totalen fajt, na koncu pa sploh ne vemo več, zakaj je do njega prišlo.

Obe "strani" bosta morali počistiti pred svojim pragom. Bolj vas (uporabnice RR) berem, bolj vem, kako boste odreagirale v svojem naslednjem sporočilu.

Ah, itak smo vse iste. Punce, PEACE!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 11:28:12   
Seven*
Urska, skoda se mi zdi, se upala da bos vsaj to debato speljala smiselno do konca, ne pa spet namigovala. Daj no, saj ti noben nic noce.

Petja, seveda sem jamrala, saj sem samo clovek. Poglej si zgoraj kaj pise pod "Kdo smo povezani starsi". Ravno to pise, da so to ideali, idealnih ljudi pa ni in da dejansko noben ne izpolnjuje vseh osem tock. Gre se samo za to v kateri smeri razmisljas.

A res ne premoremo malenkost strpnosti, cetudi mogoce razmisljamo drugace?


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 11:30:41   
Anonimen
pteja, tvoja zdanja poved mi je všeč.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu petja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 11:31:52   
Seven*
Urska, lej zanalasc nisem pobrisala tvojih zadnjih sporocil, sicer bi jih, pa ne zato ker si mogoce drugace misleca, ampak ker dejansko nisi nic drugega napisala, ko se posmehovala. Skoda..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 11:37:56   
petja
IZVIRNO SPOROČILO: Seven
A res ne premoremo malenkost strpnosti, cetudi mogoce razmisljamo drugace?


Kot kaže, ne ... Žal ...

Pač, virtualni svet, skrivamo se za svojimi nicki in si damo duška in se pokažemo kot hudi psihopati user posted image user posted image user posted image . Šala!

Po pravici povedano, se ful velikokrat ugriznem v prste, da ne odgovarjam na teme, predvsem na tiste, na katere bi res grdo odreagirala. Ampak, jaz se ugriznem v prste, druge se pač ne. Sem namreč mnenja, da čeprav se ne poznamo, se vseeno ne smemo obkladati z zmerljivkami ... ampak moramo ohraniti nek nivo debate. Pa malo več posluha za nasprotno misleče rabimo, pa ne skočit na vsako kost, pa bo.



_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 11:40:22   
Seven*
Petja, tole si dobro napisala. Saj tudi meni se kdaj zamajejo tla pod nogami, pa potem razmislim in se cez par ur opravicim. Vsi smo samo ljudje in je cisto clovesko, da tako odreagiramo. Zato pa poskusajo moderatorji biti cimbolj nepristranski, koliko se to sploh da..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 11:51:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Urska, lej zanalasc nisem pobrisala tvojih zadnjih sporocil, sicer bi jih, pa ne zato ker si mogoce drugace misleca, ampak ker dejansko nisi nic drugega napisala, ko se posmehovala. Skoda..



Lej Seven, si me čisto narobe razumela. Nikjer se nisem posmehovala. Tam, kjer sem napisala, da sem pričakovala, da boš 1. odgovorila je bil hec in ne posmeh, ker vem, da če kdo ima kontra mnenje glede tega, da ti 1. odgovoriš. IN tu nisem mislila, nič slabega. 
Ti pa najprej izkažeš svojo moč (nisem pobrisala... ), za kar me pa res en...

Uživajte nedeljsko popoldne. Grem z otrokom na izlet, da bom bolj AP (ni posmeh)

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 12:26:18   
A-N-J-A
Men se tud zdi da ene mal pretiravajo s tem AP.Mislim da bi mogli vsi najdit eno srednjo pot.Tud men so ene stvari AP blizu,ene pa totalna bedarija.Ampak za vse stvari glede mojega otroka sem se jaz odločila instiktivno,ne zato,ker je zdaj to moderno,al pa kje piše.
Mamice samo poslušte svoje srce in vse bo okuser posted image .


P.s.:drugač se pa zelo strinjam z URSKOuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 12:32:31   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Urska, skoda se mi zdi, se upala da bos vsaj to debato speljala smiselno do konca, ne pa spet namigovala. Daj no, saj ti noben nic noce.

A res ne premoremo malenkost strpnosti, cetudi mogoce razmisljamo drugace?



Berem, berem, pa mi ni vse jasno. Zakaj bi mogla sploh urška spelat to temo do konca. Urška je podala mnenje, ki je še kako resnično user posted image in jaz se popolnoma strinjam z njenimi besedami, tako kot še nekatere ženskeuser posted image .
Saj če je tako, potem je vsako mnenje namigovanje, tudi to tvoje Seven, ko naprej mečeš  brisanje teme. To je zame še večje namigovanje, že približek majhni grožnji (jaz se moderator, mam moč, lahko brišem kar koli). Postavila se je debata in naj se o debati debatira, celo ker je očitno, da ni nobenega posmeha (sploh ne vem od kje kak posmeh viden) ali kritiziranja in grdega govorjenja.




(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 12:36:54   
lenika
Urška user posted image  se strinjam.
Seven ni potrebno vsega videt kot posmeh. Če hočeš, da je debata konstruktivna, morajo biti tudi drugače misleči. Če bi vsi eneko razmišljali bi si samo ploskali in si kimali oziroma debata sploh ne bi bila potrebna. In ja, lahko me zbrišeš, če ti bo to v zadovoljstvo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 12:46:49   
Anonimen
Urška ima popolnoma prav. Se strinjam z njo in z vsem, kar je napisala. Bi pa reda napisala nekaj sovjih izkušenj o pressingu družbe v času nosečnosti in prvih mesecev z otrokom.
Ko sem ugotovila, da sem noseča, sem najprej ostala brez besed (ni bilo načrtovano), potem pa sems e začela veseliti. Pojma nisem imela, da je toksosplazmoza v nosečnosti lahko nevarna. Zato sem še naprej jedla pršut ali pa kak večer tatrec namazan na kruh ali pa kak steak. In potem preberem na forumu in vstrokovni literaturi, da je to nevarno za plod, ker če se okuži s toksosplazmozo... Pa nismo več jedliuser posted image

Smo šli na morje in jem skoraj vsak dan školjke pa pridemo domov in prijateljici veselo razlagam, kako sem se najedla školjk in mi začne razlagati, kako neodgovorna sem, da sem jedla školjke, ker (ma pozabila sem že kaj). OK. Tudi školjk več ne bomo jedli.

Pa smo kupovali otoško opremo in seveda poslušali vse nasvete vseh staršev in vseh na forumu. In kaj se je zgodilo? Kupimo najbolj varno lupinico in tamali v njej ni bil niti 2 meseca, ker se je počutil utesnjenega in nama je tulil v lupinici tako dolgo, dokler ga nisem vzela iz nje in ga v času vožnje odzadaj lepo držala v naročju, obenem pa poslušala očitke moža, da se to ne sme (je policaj).

Potem je bila na vrsti tema plenice - katere za enkratno uporabo. Ma valjda sem spokupila vse, da sem končno ugotovila, da so fixiesove za našega fantka najbolj primerne (in so eni spet zavijali z očmi in komentirali, da otroku ni potrebno najdražjih plenic in da so pampersi čisto ok).

Potem je bila na vrsti prehrana matere, ki doji. Vsak je pametoval po svoje, dokler sama nisem ugotovila, da svinjskega mesa ne smem pogledati niti od daleč. In ker sem res zelo pazila pri prehrani (raje smo imeli mir kot pa se ubadali s kolikami) so se eni pač imeli možnost zgražati nad tem.

Potem je bilo na vrsti nošenje otroka. Eni nosi, drugi ne nosi, tretji pusti naj joka. Dokler mi moj pediater ni rekel: Pestuj in cartaj ga - prehitro bo prišel čas, ko tega več sploh ne bo hotel.

In na podlagi tega sem se odločila, da bom pri vzgoji upštevala predvsem svoje srce ins voja čustva, vseh dobronamernih nasvetov pa se bom raje izogibala.



(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Presing forumov na mlade in neizkušene st...
4.2.2007 13:04:34   
Mavrična zvezdica
Popolnoma se strinjam s tem, kar je napisala Urška. Ne moti pa me toliko številčnost informacijo, kot pa to, da določeni vir ali pa osebe res preveč posiljujejo ostale s svojim mnenjem, ob enem pa pridigajo o strpnosti in lastni izbiri.

Bi pa še nekaj dodala: forum spremljam dokaj redno, odgovarjam pa bolj malo, ker sem bila kar nekajkrat pošteno napadena, pa sem samo povedala svojem mnenje.

Rezultat: večkrat sem raje tiho in ne sodelujem, ker se mi žal zdi, da nekatere vse prevečkrat reagirajo predvsem z napadanjem in žal tudi žaljenjem - tukaj ne mislim nobene poimensko, ker po pravici povedano berem poste zaradi vsebine in ne po tem, kdo jih je napisal in priznam, da večkrat preprosti ignoriram imena na levi.

Glede AP pa - bodimo eklektiki: vsak naj izbere tisto kar njemu in njegovemu otroku odgovarja in to pravico pušča tudi ostalim. Pogled v zgodovino bo pokazal, da so take in drugečne pedagogike, metode, načela... zaznamovala določena obdobja, a čas je vedno pokazal, da določene ideje so pač ok druge spet ne.

LP

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?