|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Priimek po poroki
19.6.2005 18:24:17   
Nasy
Ne morem se odločiti, ali bi imela njegov priimek ali oba po poroki..oba imava še kar dolg priimek (7 in 8 črk).Skoraj se nagibam k temu, da imava samo njegovega, ma ne vem..:(
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Priimek po poroki
19.6.2005 18:39:52   
Anonimen
Nasy, to pa mislim, da je čisto samo tvoja odločitev. Kar je tebi lažje in ljubše.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Priimek po poroki
19.6.2005 18:42:36   
Lunca1
Jaz mojega ne bom šenkala, sem preveč navezana nanj:)-, ti se boš pa morala sama odločit. Imam pa to srečo, da imam kratko ime, pa tudi priimka sta kratka. Vse skupaj bo 12 črk.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Priimek po poroki
19.6.2005 19:14:34   
NinKa
Jaz sem vedno pravila, da bom imela svojega, če bom pred poroko diplomirala. Al pa bi imela oba, če bi skupaj pasala.

Pred 3 meseci, ko sem stala pred to odločitvijo, sem se na koncu odločila samo za tanovega. Ker moj stari je bil čist nemški - tut nemško zapisan. Sedaj tanovi pa je tipično slovenski...nikakor nista šla skupaj....in ker še nisem diplomirala....imamo vsi trije samo en in isti priimek....

:sloncek::kuza::sloncek:

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Priimek po poroki
19.6.2005 19:40:32   
lenika
Jaz sem se odločila za njegovega, ker imava tako podobna priimka, da skoraj ni razlike. In tudi pred poroko je marsikdo, ki je na hitro pogledal priimka mislil, da sva mož in žena.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Priimek po poroki
19.6.2005 19:50:10   
Anonimen
Odloči se tako, kot bo tebi ustrezalo.

Jaz imam sicer oba priimka, ker sem hotela, da se iz priimka vidi, da sem samostojna osebnost, čeprav poročena (recimo temu ženska emantipacija:zmeden:), sedaj mi je pa čisto vseeno. Uporabljam samo njegovega, razen pri kakšnih uradnih zadevah.
Danes mi je važno samo to, da najina zveza funkcionira kot zveza dveh enakopravnih oseb in da se imava rada.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Priimek po poroki
19.6.2005 20:11:05   
Joe
Jože Petrak Zajc

Petrak po Jančiki, vrstni red zaradi melodičnosti. Brez vezaja.

Uradno ime ne more biti okrajšano s piko kot npr. Valerija B. Zagrajšek. Lahko pa, nenavadno, se odločiš za obliko brez pike, a se mi zdi zelo nesimpatična: Valerija B Zagrajšek.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Priimek po poroki
19.6.2005 20:17:39   
Jančika_
Tudi midva s tamalim imava tak priimek. Vprašanje pa je, kako bi se odločila, če bi oba z Joejem imela dolg priimek, pa še ime povrhu:zmeden2:.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Priimek po poroki
19.6.2005 20:30:15   
lenika
To se mi zdi pa full fajn, da je tudi mož vzel tvoj priimek.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Priimek po poroki
19.6.2005 20:48:50   
Joe
Pravzaprav je zelo čudna in starožitna navada, da žena prevzame priimek moževe rodbine. Dandanašnji bi lahko npr. žrebala, če bi bila oba predolga. Ne vidim smisla v rodbinskem nasledstvu po priimku. Naj se raje nadaljujejo lepe družinske navade in človeške lastnosti ter izločajo nesmiselne ali slabe navade prednikov.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Priimek po poroki
19.6.2005 21:00:30   
sašaš

To se boš itak ti sama odločila! Po mojem mnenju pa sta 2 priimkka bedarija in vem, da bom vzela samo njegovega...

Lp :muca:

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Priimek po poroki
19.6.2005 21:01:21   
sašaš

...priimka...:ups: sej znam napisat...:)-

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Priimek po poroki
19.6.2005 21:03:23   
Sulfinija
Jaz imam oba moževega in svojega,vse skupaj 12.črk in sem nato zelo,zelo ponosna da lahko iamm tudi svojega.

LP Mojca:sloncek::sloncek::sloncek:

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Priimek po poroki
19.6.2005 21:05:40   
Gina
A ni čisto vseeno, kako se pišeš? Vzemi tisti priimek, ki ti bolj sede. Jaz svojega zdajšnjega ne bi spremenila, čeprav je od bivšega moža. Pri tem priimku me nihče 2x ne vpraša, kako že? Pri prejšnjem in pri priimku mojega :love:, me pa zmeraj, ali se pa celo zmotijo pri zapisu.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Priimek po poroki
19.6.2005 21:23:01   
Naja31
Jaz imam samo moževega in sem prav ponosna. Pa še full paše k mojemu imenu.
Zanimivo pa je, da sem celo zivljenje govorila, da bom imela oba priimka in, da ni šans, da se odpovem mojemu.Nekako se mi je zdelo oboje predolgo, pa še fajn se mi je zdelo, da sem zdaj samo od moža :)-

Naredi kot tebi paše.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Priimek po poroki
19.6.2005 21:56:00   
emaa
jaz imam le moževega, ker imam dve imeni, je marsikdo mislil, da sem že poročena, si predstavljam, bi vsi mislili da imam tri priimke:)-.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Priimek po poroki
19.6.2005 22:31:33   
kalimero
Če se bom kdaj poročila bom vzela možev priimek.
Sicer je pa to res stvar osebne odločitve, meni dvojni priimki ne sedejo.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Priimek po poroki
19.6.2005 22:38:10   
Anonimen
Moj je pa rekel:

Tuđeg nećemo, svoga nedamo!!!!

...in mi ni pustil vzet svojga. Pol pa so mame skočile v luft, kaka familija da bova in še jest sem se mulila ene par dni, pol pa je pristal na to da imam oba.

Zdej bom pa spet na svojga vekslala. Je že vedel zakaj ga ni hotel dat :)-:)-:)-:)-

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Priimek po poroki
19.6.2005 23:23:02   
viv_
Jaz imam samo moževega...

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Priimek po poroki
19.6.2005 23:34:46   
Margareta
Jaz sem pa obdržala samo svoj priimek, zdaj imava pa otročka in se piše po njemu, tako da si bom verjetno še jaz dodala njegovega,:love:, ker bi rada, da imava s tamalim isti priimek.

Pa, če me zdele vprašate, ne vem zakaj že prej nisem vzela tudi njegovega:(

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Priimek po poroki
20.6.2005 1:11:31   
petra.horzi
tko k ste rekle, odločitev je tvoja, men vem da bi se zmešal če bi mela oba priimka- ;)njegov ma 7 črk, moj pa 12 in z mojim mam že od vedno probleme, k ga noben ne zna ne napisat ne prebrat:). celo njegovga mešajo zadnje črke (vsi namest U govorijo O)
vem da bom po poroki mela sam njegovga

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Priimek po poroki
20.6.2005 7:19:55   
puncica
jst imam svojga in njegovga, sicer pa je moj dolg 5 črk njegov pa 6. Pa se ne obremenjujem da bi bil predolg sem pač tako želela in tako je. Tako kot želiš, tako naredi.:bravo:

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Priimek po poroki
20.6.2005 7:43:07   
KIRA
tud jaz imam oba:
mojega, ker je tako redek v SLO (7 črk), ga najdeš samo parkrat
pa še njegovega, je pa zelo pogost (5 čk), predvsem v nekaterih "vaseh", pa pol vsi mislijo da si nekašen rod ali kaj takega... skupaj 12 črk.
tako da veš, zakaj sem se tako odločila---
podpisujem se pa običajno z obema priimkoma.
hčerka pa ima samo njegovega, če bo hotla si ga itak lahko spremeni ob poroki..

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
20.6.2005 7:59:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   Priimek po poroki
20.6.2005 8:58:59   
NinKa
Jaz sem bla na svojga prejšnjega ful navezana, ampak sem na uradnih zadevah, pa tut v šoli in zdravniku imela probleme, da ga niso znali prebrat, kajšele zapisat in vse zaradi tega, ker niso znali osnov nemškega jezika. Potem sem pa vedno črkovala....

No, kot je ena pisala, pri men je tut blo še to pomembno, da če smo že za tamalega škratka odločili atijev priimek,poročila sva se pa po rojstvu...sem hotela tut jaz, da se vsi trije pisemo isto....

:sloncek::kuza::sloncek:

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?