|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 17:13:50   
Nila20
Pozdravljene(i),

sem mamica 3.5 mes fantka in sem ugotovila, da imam problem z obnašanjem tašče do njega. Ker živimo cca 120 km od tašče in tašča, ga le-ta vidita na približno vsake 2 tedna. In ko smo pri njih nastane problem - tašča želi imeti tamalega nnstop po rokah in nikakor ga ne želi prepustiti ostalim, kaj šele meni (ker ga itak imam nnstop pri sebi, ko nismo pri njih). Primer: ta vikend ga je imela tašča skoraj celo soboto popldne v naročju in podobno je bilo tudi z nedeljo - včeraj zvečer ga je še ob 10h zvečer, ko bi otrok moral it spat s težo dala iz naročja. Fant to vse mirno prenaša, ker se mu zdi normalno, sama pa vse to sprejemam malce težje, ker mi ni normalno, da ne morem držat lastnega otroka v naročju tudi jaz, pa čeprav ga oni vidijo tako malo.

Tudi moje sprejemanje vsega tega se mi zdi malce skrajno, ampak ne morem si pomagat, da ne postanem nervozna vsakič, ko ga vzame v naročje. Nekaj časa sem še razmišljala, da je razlog za to, da ko smo bili v bolnici (v bolnici sem bila s tamalim 3 tedne, ker je zaradi preeklampsije imel ob rojstvu 1700 gr) ga je že ob prvem obisku vzela v naročje in zbudila, brez da bi karkoli vprašala, čeprav je otrok spal.

Zanima me, če je imela še katera od vas karkoli podobnega in kako je situacijo rešila.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 17:30:04   
blaža
Predvidevam, da je to tvoj 1. otrok user posted image . ja po mojem smo vse malo alergične na tašče, ki bi skoz pestvale naše prvorojence user posted image .

Predlagam ti, da to izkoristiš. Ko se podoji, oz poje, ga daš tašči, pa greš bna en sprehod z možem. Če si utrujena, se mogoče prileže tudi kaka urica dodatnega spanja, ker maš malega otroka.

Brez veze, da se živciraš, nič hudega mu ne bo pri babici.

No predvidevam, da ga nima skoz na rokah od kar pridete, nekaj pa ja mora pojest tašča v celem dnevu, pa tut lulat mora ituser posted image .

Ne zamerit, ker sem se malo pohecala user posted image .

No tisto o sprehodu in počivanju zate, sem pa mislila resno.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Nila20)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
13.8.2012 17:38:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 17:53:36   
Nila20
hvala :)

sej se zelo dobro zavedam, da je to vse na čustveni ravni in predvsem zaščitniška reakcija na tamalega. in njega tudi trenutno ne moti, ampak mene pa. :) sej to kar sem napisala je zelo preciscena in skrajsana verzija vsega :)

lahko nastejem se par primerov:
1. ob prvem nasem obisku, smo s tasco naredile cel krog po cetrti, da je tamalega pokazala vsem sosedam in to glih v taksnem casu, ko se je zacel dret, ker so ga dajali krci. pa se kar sosedam, ga je dajala pestvar, brez da bi me vprasala prej.
2. se en vcerajsni primer (sej nevem ce bi se smejala al jokala) - punca od fantovega brata je imela tamalega v narocju. in ko se je zacel mali oglasat, jo je fant (tj. otrokov oce) vprasal ce ga on prime. V trenu oka (brez zajebancije! :)) se je tasca dvignla in zletela mimo cele mize, samo da bi prijela ona tamalega in ne lasten oce. cesa takega se nisem dozivela.

sicer pa je tamali ze tako al tako full priden otrok in z njim res nimam velikega dela. in ja, je ta 1. otrok :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 18:05:30   
blaža
user posted image , en dan se boš temu še smejala, boš vidla, da ne bo hudega, čeprav ti para živce user posted image .

mene je pa vedno živciralo, ko je pršla tašča in je mali lih zaspal ( je mel ful krčev, je mel celo popokovno kilo od napenjanja in krčev). No skratka, lih je zaspal, pa pride s kolegico in ga tika po nogicah, da kako ma lepe nogice,.. dokler mi ga ni zbudila user posted image .

No ma imam vseeno dobro taščo, bilo pa prošlo. Ni ga življenjsko ogrožala.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Nila20)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 18:06:08   
Michelle12
Meni gre tudi to na živce in zto ne dovolim. So imele svoje otroke, so morale takrat izkoristit. Na začetku sem dovolila, v P so si jo podajali kot žogo in enkrat mi je bilo dovolj. Zdaj sploh ne dovolim nobenemu, da jo drži. Samo prijateljem, mojim.

Eni tašči je žal, ker je bil drugi otrok fantek, ona si je želela punčko..in žal ji je da ni naredila splava.
Druga tašča pa je raje hodila okoli in žurala cele noči.
Zdaj bi pa obe rade vnukinjo imele cel dan pri sebi. Veš, da ja. 1x tedensko je čisto dovolj. Da jo vidijo. Več ne dovolim.
Najbolj mi pa grejo na živce te stare kokoši, ki jih sploh ne poznam! in pridejo, hočejo vzet otroka iz naročja/vozička. Itak ne dovolim, pol so pa užaljene. Ja pa naj bodo.

Če tebi ne paše, ne dovoli. Lej, imela je svoje otroke. Če bi se z njimi max ukvarjala in jih cartala, ne bi imela zdaj take potrebe po vnuku. Itak, da si zaželi, da ga stisne in to..ma ne, da ga ima cel dan v naročju. 10min je čisto dovolj. Če ji pa manjka ljubezni, ima moža.


_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu Nila20)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 18:25:15   
Anonimen
Verjetno je tudi njen prvi vnuk in je malo preveč navezana? Dokler mu ne daje (neprimerne) hrane in lepo skrbi zanj, je še ok, čeprav tudi meni tako obnašanje ne bi bilo všeč (sploh to, kar si nazadnje napisala).

Ampak ... a je sploh primerno, da je otrok po cele dneve v naročju? Hrbtenica in to? user posted image

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 18:46:48   
benika
Tudi ve boste enkrat tašče, upam, da se tega močno zavedate.

Pretiravaš u iber, več ne mislim komentirat. Pa zanima me, če ti gre lastna mati tudi na živce ko prime tvojega otroka?

(odgovor članu Nila20)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 19:36:40   
Nila20

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Tudi ve boste enkrat tašče, upam, da se tega močno zavedate.

Pretiravaš u iber, več ne mislim komentirat. Pa zanima me, če ti gre lastna mati tudi na živce ko prime tvojega otroka?



mogoče si nisi prebrala, ampak sem zgoraj napisala, da se cisto lepo zavedam, da prekomerno reagiram in da se popolnoma in da moje razmisljanje ni pravilno. zato pa tudi sprasujem tukaj, ce je imela katera kaksen podoben problem in kako je to resla.

ne bos verjela, tudi ce moja mama se prevec vrti okoli njega postanem nervozna, se posebej ce prevec pametuje s takimi in drugacnimi nasveti.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 19:45:20   
TomTaylor
Eh. Prvi otrok. In taščin prvi vnuček verjetno. Navadno.

Ja. Tvoja reakcija je pretirana.

Pri drugem otroku boš komaj čakala na tisti dan, ko boste šibali k tašči, da si boš lahko malo odpočila.

Pri tretjem otroku pa boš jezna, ker tašča več ne bo pri močeh cel dan ga držati v naročju.



Tako gre.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Nila20)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 19:50:28   
Michelle12
Ne poslušaj teh neumnih kometarjev, kot so, da boš tudi ti enkrat tašča. To sploh nima veze s tem kakšno taščo imaš oz kakšna si ti.
Taki komentarji so popolnoma mimo.

Jaz bom tudi enkrat tašča, mi je jasno, ampak jaz se zavedam, da ima vsak svoje življenje in ne bom pametovala kot dela večina tašč in mam. In bom izkoristla zdaj, da sem čim več s svojimi otroci, da ne bom imela potrebe po drugih.
In ne bom kot dosti mam, ki svoje sinčke zamenja za može. Moža pa odrine od sebe. Imam trenutno doma en tak primer in je noro, ko vidiš kaj ženska dela. HB, da ji nisem jaz snaha.
Tako, da...jaz se ne bojim, da bi bila slaba tašča in da me snaha(če bom imela sina) ali zet, ne bi marali.....ker bom na tem delala. Za odnos sta potrebna dva ali več oseb. Đabe, da se ena stran trudi in druga ruši ali ne naredi nič.....

Torej, taki in podobni komentraji so popolnoma odveč...

_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu Nila20)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 20:07:33   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Michelle12

Jaz bom tudi enkrat tašča, mi je jasno, ampak jaz se zavedam, da ima vsak svoje življenje in ne bom pametovala kot dela večina tašč in mam.
Torej, taki in podobni komentraji so popolnoma odveč...


Torej, še nisi tašča. A mama si pa že? Mislim, bi pričakovala potem en nasvet, ne golo pametovanje.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
13.8.2012 20:08:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Michelle12)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 20:15:59   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor



Pri tretjem otroku pa boš jezna, ker tašča več ne bo pri močeh cel dan ga držati v naročju.



Tako gre.



kje je LIKE knof? user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 20:17:37   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

IZVIRNO SPOROČILO: Michelle12
Za odnos sta potrebna dva ali več oseb.
 


To si pa 100_x_ počasi in z razumevanjem preberi, potem pa še enkrat preberi, kaj si napisala o svojem odnosu do tašče ter odnosu babi-vnučka. Mogoče ti potem potegne, kaj je Benika mislila.



kje je še drugi LIKE knof?????


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 20:31:09   
Michelle12
Ja, mama sem že. In sem tudi dala nasvet. Preberi še malo za nazaj.

In ja, potrebno je več ljudi za odnos. Samo sem pozabla, da so za vas odnosi podrejanje taščam.
Jaz taščam (moji in njegovi) svojega otroka ne dovolim. Same so si krive. Pika. Mati je tista, ki začne gradit odnos z otrokom, z rojstvom otroka, ne pri 16ih, 18ih ali ne vem kdaj kasneje, veš?
Ali pa tašča, takrat, ko je videla, da je med nama resno in da ne bo po njeno.... torej, zakaj bi jaz morala njim dovolit, da svoje potrebe zadovoljujejo na mojem otroku?

_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 20:31:41   
Michelle12
Aja in kaj pomeni knof?

_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 20:35:36   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Michelle12

Aja in kaj pomeni knof?




tole:
user posted image



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 20:38:01   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Michelle12

Aja in kaj pomeni knof?



gumb

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 20:39:37   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Michelle12

Ja, mama sem že. In sem tudi dala nasvet. Preberi še malo za nazaj.




"moja kolpa" (mea culpa), res nisem gledala predhodnih odgovorov. Sori.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 20:44:17   
Splišni
Če ti ne paše, ji ne pusti. Ti si mama, ti odločaš, kdaj boš svojega otroka imela v naročju in kdaj ne, ne tvoja tašča. Čwe čutiš, da moraš otroka objet, ga objami. Tašča mora tu bit popolnoma postranskega pomena.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 20:44:44   
Katjuska986
Priznam tudi meni je šlo to na živce... kar ni mi bilo prav da jo vzame in dela po svoje.. sama sem jo kar malo odrivala (samo s tem da mi živimo v isti hiši)... no potem pa mi je bilo hudo ker je bila žalostna (čeprav jo ne maram kej preveč) pa sem se omehčala, pa še malo, pa še malo... in tako mi zdj (miška je stara 11 mesecev) ni noben problem jo pustit pri njej. razumeta se odlično user posted image , skrbi zanjo bolj kot pa bi mogoče sama user posted image .. konec koncev zelooo se je izkazala kot babica. user posted image Vem da ima tamalo norooo rada (sicer ni njena prva vnukinja je pa precej let že od zadnjega), da ji cel dopoldne kuha, da se vozita okoli.. čeprav mi jo je zeloo razvadila in je pri meni (k vsega ne sme) obupno trmasta (me grize, odriva, hoče k tašči oz. babici).. pa sem pač ugotovila da bo vedno tako.. babice so zato da jih razvajajo, me pa zato da jih vzgajamo.. zato bo verjetno name bolj huda kot na njo. ampak kakorkoli pa vzameš sem pa še vedno njena mamica in ona moja hčerkica.. user posted image tega mi pa nihče ne more vzeti.. kot je tudi miška vnučka od babice in nočem ji vzeti tega veselja.. Drugače se pa tudi še sebe spomnim kako sem bila rada pri svoji stari mami in kako me je crkljala... kuhala samo tisto kar sem rada jedla pa če nism hotla mi je skuhala drugo stvar... user posted image res ne vidim razloga da bi jaz svoji hčerkici to preprečila.. tudi na račun tega da tašče ne maram preveč

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 20:50:15   
*miska.mcc*
ok. resno.
vidite se 1x na 14 dni. daj, pusti babi naj se nacrklja in tako, kot so ze prej pisale, si ti ta cas malo odpocij.   zdaj verjetno ne verjames in ne dojemas kaj pomeni pol ure miru, ker je dete se mikeno.

ampak sez 1,2 leti bos sama sebi, predvsem pa tasci hvalezna za vsako minutko, ko boš otroča grdo receno frej.





_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 20:55:28   
mateyka
babe, kje je una tema od RRonje, ko je rodila svojo prvo pupo in se je tašči odrolal - a jo kera lahko najde? user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Problemček z obnašanjem tašče
13.8.2012 20:57:58   
*miska.mcc*
uf....to je ene 2007/08?



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?