|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvošolček....sam doma?
9.10.2012 12:48:35   
divans1
Samo informativno me zanima....kam dati prvošolčka med počitnicami, če babic in dedkov ni....starša pa morata v službo? Kako vi rešujete tak problem, če ga imate?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvošolček....sam doma?
9.10.2012 13:06:23   
andea
Probala bi pri prijateljih, kakšnih drugih sorodnikih.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvošolček....sam doma?
9.10.2012 13:34:38   
divans1
Jih ni, oziroma so, pa niso primerni za to...ne morš otroka kar komurkoli zaupat....user posted image

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvošolček....sam doma?
9.10.2012 13:49:32   
Tippi
Jaz sem se večkrat znašla v takšni situaciji, in res ni fino user posted image Na koncu sem bila prisiljena službo potisniti na stran, četudi mi je grozila odpoved. No, ta se potem ni zgodila in ugotovila sem, in tudi kasneje vedno tako postopala, da se vedno vse stvari uredijo, samo vedeti moraš kaj ti je v življenju prioriteta. Mislim pa, da je danes možnost varstva veliko lažje dobiti kot pred leti, ko sem bila sama novopečena mamica. Zdaj obstajajo tudi privat vrtci, kjer se lahko dogovoriš za enotedensko varstvo, obstajajo tudi razni "tabori" kjer so še ostali otroci. nisi edina s tem problemom. Je pa res, da je seveda takšno varstvo plačljivo. itak. Ampak če druge možnosti ni, napraskaš tudi tiste dodatne evriče. Predlagam da se čim bolj aktivno lotite iskanja takega varstva. danes v dobi interneta je to mala malca. pa srečno user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvošolček....sam doma?
9.10.2012 13:54:42   
sazi
Sama imam sicer službo zelo prilagodljivo, tako da lahko pokombiniram, pridem kak dan kasneje ali le za krajši čas, tako da mi "zmanjka" manj tednov za pokrivanje dopustniškega manjka.
Nimam še vsega splaniranega, ampak že letos sem se dogovarjala z eno mamico iz šole/vrtca (sta oba otroka skupaj), da bi poleti kaj kombinirali - mi imeli njuna otroka in oni naša dva. Tudi s sosedi bi si za nekaj dni lahko pomagala. Obstaja tudi več poletnih dejavnosti, kamor otroka zjutraj pripelješ in popoldne pobereš. Nekatere organizirajo kar šole same, nekatere zveze ZPM-ji, nekatere pa večji delodajalci. Nekatzere so brezplačne, večinoma pa plačljive, ampak če so od zgoraj omenjenih, so relativno poceni.
Kot rečeno, se še nisem čisto poglobila, ker imam nekako v glavi, da bom že. Je pa res, da sem v službi, če ni neke posebne gužve dokaj prosta. Če bo gužva, bom pa delala popoldan in ponoči - k sreči imam delo prilagodljivo in je odvisno samo od mene.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvošolček....sam doma?
9.10.2012 14:22:51   
ronja
Nismo še tam, sva pa že malo gledala, ker naju tudi to še čaka, saj ne veš, kakšne bojo službe, zaenkrat je še vrtec in gre, pa še jaz sem na porodniški in sploh ni problem.

Kolikor sva spraševala okoli imaš:
- razne tečaje plavanja, ki so celodnevni, cel teden
- v muzejih in galerijah in pionirskem domu vem da imajo take celodnevne celotedenske delavnice med počitnicami
- tudi nekatere likovne šole to organizirajo
- skoraj vsi, ki ponujajo telovadbo imajo tudi varstvo v času počitnic, seveda pa vse te reči niso zastonj...
- prek sezama lahko najdeš kako študentko, ki bi jo potem lahko imela za vedno, kadar bi rabila - otrok se bi tako navajal samo na 1 osebo, ti bi imela pa tudi urejeno za ves čas in se ne bi rabila sekirat - je pa res, da je spet plačljivo
- mogoče poznaš kako sosedo, ki bi ji lakho zaupala otroka za kak dan - če je samo 1 in je že 6 let star, ni več tako naporen... Te pa razumem, sama zdaj tudi ne morem nikomur poturit kar vseh 3, tako da če bi želela neko varstvo, moram vedno najt vsaj 2 človeka istočasno, akr je pa včasih že kar mal problem;).
- babice/prijateljice/sorodniki/...
- če nimaš nikogar blizu, se lahko mogoče zmenite s starši sošolcev, da bi recimo vsak od vas vzel 1 dan dopusta in jih vsak dan 1 pazi - rabiš 5 staršev z istim problemom in imaš z 1 dnevom dopusta rešen cel teden. To bi bilo zastonj:)

Na netu boš po moje našla malo morje teh pondub - poglej pod varstvo med počitnicami ali kaj takega. Če se kdaj lahko zmenita z očetom, da dela en dop. drugi pa pop, bi tudi mogoče rešila kak dan...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvošolček....sam doma?
9.10.2012 16:33:57   
jakaracman
Naša je bila en teden z babi, nato morje 1 teden z babi, nato en teden varstvo živalski vrt, 4tedne z mano 1 teden plavanje, en teden babica, še en teden druga babi morje.Organizirani varstvi sta me stali 250 eur skupaj.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prvošolček....sam doma?
12.10.2012 12:50:51   
Bojana 29
Z varstvom sicer nimam težav, mi pa je prijateljica rekla, da njeni deklici med poćitnicami gresta v Zvezo prijateljev mladine (v MB - če je drugod tako ne vem) in tam preživita dopoldan. Res pa je, da nima 8-urnega delovnika. Otroci tam plešejo, ustvarjajo, ....

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvošolček....sam doma?
12.10.2012 16:53:35   
pelin
To je spet ena bolna na pol urejena zadeva s strani naše ljube države...ko sem bila sama prvošolec, sem bila večkrat dopodne ali popoldne sama doma, ker sem enostavno bila dovolj samostojna in kar je bistveno...eno leto starejša, kot so sedaj tile prvošolčki...starši in otroci, ki zapustijo vrtec, poleg brezskrbnega otroštva žal izgubijo tudi dragoceno varstvo, ki teče tudi v času šolskih počitnic...Tako so tile prvi črvi in njihovi starši že takoj po dveh mesecih že v zagati, kam dati otroke med krompirjevimi počitnicami, pa potem novoletnimi, pa zimskimi, prvomajskimi in gromozansko dolgimi ( za otroke seveda ne...za starše brez varstva pa trajajo celo večnost)poletnimi...K sreči ponekod to rešujejo šole s počitniškimi varstvi...žal pa še vedno v večini primerov ni tako...starši si res razbijajo glave in iščejo vsemogočne rešitve in veliko otrok je zaradi tega prisiljeno preživljati počitnice pri totalno neustreznih ljudeh in v neprimernih varstvih...Tu so zopet starši in otroci v večjih mestih, kjer je ponudba le tega večja, na boljšem, kot ljudje na periferiji...Manjši kraji in mesta, so glede tega zelo skromna in starši nemalokrat vodijo svoje počitnikarje v oddaljena večja mesta v organizirana javna varstva...tako otroci mnogokrat zaradi tega vstajajo tudi ob petih zjutraj, da jih starši pred službo odpeljejo v oddaljeno mesto...to večkrat poslušam od staršev, ki imajo enega otroka še v vrtcu, drugega pa v prvem razredu...žalostno je tole vse skupaj...

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvošolček....sam doma?
13.10.2012 9:19:02   
nanka
Mi živimo na podeželju in šola ima organizirano varstvo v času počitnic za prvošolčke. Vsaj za te tedenske, se mi zdi. Moji tega niso koristili zato ne vem čisto dobro, vem pa da sta prinesla otroka domov prijavnice. Se pa organizira, če je dovolj prijav.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prvošolček....sam doma?
13.10.2012 10:29:50   
divna

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

To je spet ena bolna na pol urejena zadeva s strani naše ljube države...ko sem bila sama prvošolec, sem bila večkrat dopodne ali popoldne sama doma, ker sem enostavno bila dovolj samostojna in kar je bistveno...eno leto starejša, kot so sedaj tile prvošolčki...starši in otroci, ki zapustijo vrtec, poleg brezskrbnega otroštva žal izgubijo tudi dragoceno varstvo, ki teče tudi v času šolskih počitnic...Tako so tile prvi črvi in njihovi starši že takoj po dveh mesecih že v zagati, kam dati otroke med krompirjevimi počitnicami, pa potem novoletnimi, pa zimskimi, prvomajskimi in gromozansko dolgimi ( za otroke seveda ne...za starše brez varstva pa trajajo celo večnost)poletnimi...K sreči ponekod to rešujejo šole s počitniškimi varstvi...žal pa še vedno v večini primerov ni tako...starši si res razbijajo glave in iščejo vsemogočne rešitve in veliko otrok je zaradi tega prisiljeno preživljati počitnice pri totalno neustreznih ljudeh in v neprimernih varstvih...Tu so zopet starši in otroci v večjih mestih, kjer je ponudba le tega večja, na boljšem, kot ljudje na periferiji...Manjši kraji in mesta, so glede tega zelo skromna in starši nemalokrat vodijo svoje počitnikarje v oddaljena večja mesta v organizirana javna varstva...tako otroci mnogokrat zaradi tega vstajajo tudi ob petih zjutraj, da jih starši pred službo odpeljejo v oddaljeno mesto...to večkrat poslušam od staršev, ki imajo enega otroka še v vrtcu, drugega pa v prvem razredu...žalostno je tole vse skupaj...



Ne gre samo za to, da smo bili leto starejši. Gre za to, da so takrat v večini imeli službe do 14. ure. Sama sem bila zmeraj sama med počitnicami. Preden sem vstala je bila ura že 9, sem pojzatrkovala, potem pa smo otroci iz bloka (nas je bilo ogromno približno isto starih) ali bili zunaj ali na hodniku bloka oziroma v sejni sobi bloka in se šli razno razne igre. Starša sta še prehitro prišla domov.
Danes so službe vsaj do 16, 17-ih in so praktično otroci večino dne sami.

Sama se sicer s to težavo nisem soočala, ker imamo lastno podjetje in sem delo opravljala doma. Kolegice pa so varstvo poiskale prek ZPM, raznih taborov in predvsem babic/dedkov.

lp

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?