|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Računi izdani s strani (osnovne) šole
13.10.2012 12:37:40   
BarbaraO
Pozdravljeni!
Zanima me, če šolo kot negospodarsko družbo in nezavezanca za DDV kakšen zakon vseeno obvezuje, kako mora izgledati račun za storitve (npr. zaračunavanje šolske prehrane) oz. katere obvezne sestavine mora vsebovati? Mi lahko katera(-i) namigne zakonsko podlago? Ker v primerjavi z ostalimi računi, ki jih dobivam, tile od šole nimajo navedenih pol podatkov (npr. datum in kraj izdaje, obdobje obračuna, izjava o DDV, kateri program je zaračunan - pri vrtcu itd.). Sem dolžna plačati tak račun ali bi vendarle moral imeti navedene vse sestavine?

Hvala za mnenja in izkušnje!

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Računi izdani s strani (osnovne) šole
13.10.2012 15:30:31   
hubi
Daj v ponedeljek zjutraj lepo pokliči šolsko računovodkinjo in jo prijazno vprašaj o manjkajočih podatkih. Prepričana sem, da ti bo znala odgovoriti. Ti boš pa tudi račun prej ali slej morala plačati. Konec koncev je tvoj otrok vso zaračunano hrano pojedel. Dolgoročnim zamudnikom se pa v skrajni sili zagrozi z odpovedjo prehrane otroku.

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Računi izdani s strani (osnovne) šole
13.10.2012 17:25:58   
Tutan
Pri nas je navedena storitev (plesna delavnica, gledališče, kino, kosilo, malica), cena, znesek - skupaj plačilo. Na koncu piše - velja kot račun. Na podlagi 42.člena 8.točke 1.odstavka ZDDV-1 se DDV ne obračunava.
Zgoraj je št.računa, kraj, datum, datum opravljene storitve in datum zapadlosti.
Vse tako kot mora bit.
Če tega ne bi bilo navedenega, predvsem pa razčlemba storitev, bi tudi mene zmotilo. Ne morejo mi dat kar en znesek in rečti, zdaj pa plačaj. Bom plačala, seveda, samo obrazložite mi, kaj plačujem.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Računi izdani s strani (osnovne) šole
13.10.2012 20:24:22   
BarbaraO
Sem že poslala računovodstvu (oz. tajnici, ki izdaja račune) primer računa, ki sem ga dobivala v enem od ljubljanskih vrtcev, kjer je bilo navedeno res vse. Tukaj, na vasi, je pa kar vse 'po domače'. Na računu manjka pol stvari, položnico pa znajo izpolnit tako kot je treba. Skratka, zanima me, če je kje PREDPISANO, katere sestavine mora vsebovati račun - pa čeprav izdan s strani šole, ki ni davčni zavezanec, fizični osebi (staršem).
Zagotovo je med vami kakšna računovodkinja, ki ima te stvari v malem prstu. Res hvala za vsakršne koristne informacije!

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Računi izdani s strani (osnovne) šole
13.10.2012 20:48:28   
petea
seveda so obvezne sestavine, ki jih mora vsebovati račun, določene;

več lahko prebereš npr. tukaj ali tukaj - glej podatke o izdajanju računa osebam



P.S.: zavod je davčni zavezanec, ni pa zavezanec za DDV

< Sporočilo je popravil petea -- 13.10.2012 20:49:15 >

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Računi izdani s strani (osnovne) šole
8.11.2012 12:27:22   
BarbaraO
Hvala, petea!

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Računi izdani s strani (osnovne) šole
8.11.2012 14:20:12   
petea
si rešila zadevo?

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Računi izdani s strani (osnovne) šole
17.11.2012 20:08:46   
BarbaraO
Še ne povsem. Delno so spremenili podatke, vendar še ne ustrezajo povsem. Še vedno ne vem, če je za javni zavod dovolj, da izdajo le poenostavljen račun (glede na to, da niso zavezanci za plačilo DDV). In koliko jih lahko sploh gnjavim s tem... Se mi zdi pa butasto, da so tako površni. Vendar, če nimam konkretne pravne podlage, jih nimam s čim pritisnit. Bom še težila - takšna pač sem ;-)

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
17.11.2012 20:12:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BarbaraO)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Računi izdani s strani (osnovne) šole
21.1.2013 22:31:34   
Saralina
Ups mi je znano! ;)

Kaj pa ta primer... ki kao pozabijo računat kosilo in to za obe osnovnošolarki... celo za dva meseca... Potem pokličem pa vprašam, pa rečejo so pozabli... sem dolžna plačat. Seveda za kosilo ni mali stroške za dve na mesec! Kontrolirat moraš v službi vse, doma otroke.. druge.. ma zarola se ti!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Računi izdani s strani (osnovne) šole
22.1.2013 10:36:01   
petea
saralina,
če račun ni izdan, nimajo osnove, da te terjajo,
če je račun napačno izdan, morajo izdati novega, s pravilnimi postavkami in z novim plačilnim rokom

če kosila ne obračunajo, ga (očitno) ne rabiš plačati


nekaj plačati, za kar ni izstavljen račun, računovodsko ne gre 'skozi'

(odgovor članu Saralina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Računi izdani s strani (osnovne) šole
22.1.2013 21:30:55   
Saralina
Me strašno veseli da mi za 3 mesece za nazaj naredijo račun za kosilo za 2 pupke... pismo obrok za kredit! ;((

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?