|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 17:37:44   
Urška*
Ojla!

Naj opišem moj problem. Z mojim dragim sma se pogovarjala, kdaj boma dala krstit najinega :duda:. Do tu še je vse lepo in prav. Nato pa se pojavi vprašanje, kdo bo krstni boter oz. botrca. Jaz sem seveda za mojo sestro, ki vem da si to ZELO želi in da bo tudi zelo užaljena če ne bo botrca najinemu Žanu. Moj pa bi seveda rad da je njegov brat krstni boter. Problem pa je, da je brat že poročen in je njegova žena avtomatsko potem tudi botrca. Malo smešno pa je, da bi bile dve botrci in en boter(če bi hoteli vsem ustreči). Ima katera kakšen predlog kako to rešit? Ali je najboljše da izbereva sploh koga tretjega? Res ne bi rada prizadela nobenega.

Mogoče se vam zdi brezvezni problem, ampak mene to zelo grize.

Help

lp:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 17:42:24   
Teni_
Koliko pa si njegov brat želi bit boter? No, jaz bi v tem primeru(glede na to, da si tvoja sestra full želi bit botrca), za botro izbrala njo, njegovega brata pa za naslednjega otroka(če ga nameravata imet). Jaz sem sicer edinka, tako, da v vsakem primeru iz moje strani ni nobenega takega. Zdaj je bila botrca njegova sestra, naslednjič pa bo brat.

LP,
Mojca:rozica:

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 17:44:31   
lol
njegov brat je poročen.ali je cerkveno.ker če ni ne more za botra.

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 17:46:47   
Teni_
Lahko je boter. Odvisno od župnika. Tejina botrca je stara 16 let(torej vsekakor ni poročena, kaj šele cerkveno. Ko je bila botrca je bila stara šele 15 let, pa je takrat rekel župnik, da sicer pred 16. letom ne bi smela bit botrca, ampak naj ji bo, ker je pridno hodila k verouku.

LP,
Mojca:rozica:

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 17:49:14   
lol
če je oseba samska gre lahko za botra(obvezno pa mora ta biti krščen),če pa je to poročena oseba pa mora biti cerkveno.

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 17:52:39   
Teni_
Aha, ok, tega pa nisem vedela, samo mi je to full noro. No, kakorkoli. Če je lahko oseba samska, zakaj mora biti potem poročena cerkveno. Kdo bi to razumem.

Ko smo mi imeli priprave za krst mi je pa bilo full nerodno, ko je župnik vsakega spraševal, katere zakramente ima, pa sem bila jaz edina, ki imem samo krst. :ups:

LP,
Mojca:rozica:

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 18:23:47   
lol
sama sem bila v tej situaciji ker nisem mogla nečaku za botro,ker nisem cerkveno poročena.

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 18:24:32   
**NiNa**
Živjo Urška!
Mislim, da sta lahko oba botra, tako tvoja sestra kot fantov brat in to brez njegove žene. Ne razumem zakaj bi bila avtomatično tudi ona botra.
Primer: meni je bil boter poročen očetov brat (beri moj stric) brez njegove žene, in mamina najboljša prijateljica. Tudi moj oči je bil boter punčki naših prijateljev pa mami ni bila avtomatično botra, temveč druga družinska prijateljica.
Mislim, da je boter tisti, ki ga predlagata starša, mislim pa, da je obvezno, da sta obta različnega spola (beri boter in botrica). Upam, da sem ti kaj pomagala.
Nina

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 18:30:02   
CUKRČEK
ojla,
tudi jaz ne razumem zakaj bi morala biti žena avtomatično botrca :zmeden: .
Jaz sem bila botra nečakoma in moj mož je bil tudi njun boter -ampak le zato, ker ni bilo nobenega iz njegove strani, ki bi bil lahko boter( on nima nobrnr žlahte). Moji mali pa je bil boter možev brat in moja sestra.
Sicer pa ni važno kdo je boter, odločita starša, je pa res, da je veliko od župnika odvisno, ker imajo različne navade. tudi poroka ni ovira.


lp

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 18:37:57   
viva
Jaz sem ravno zadnjič klicala župnika, ker so vsi govorili da če sta dva botra, morata biti obvezno moški in ženska. Midva pa sva se odločila da bosta moževa sestra in moja teta. Pa je rekel župnik da zaradi njega tud če so tri ženske botre:)- , da samo pri poroki morata biti obvezno moški in ženska (ženin in nevesta):)- Pa še to ne bo več dolgo tako.

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 18:42:15   
Natasa-6
Tudi pri nas sta bila botra moja sestra in moj brat, pa sta oba porocena. Tako ima Teja uradno dva, neuradno pa stiri botre, ki so vsi cisto nori na njo, pa se zamere ni bilo nobene.

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 18:44:54   
Nogavička
To ni res, da je žena od brata avtomatsko botrca. Lahko pa imaš dva krstna botra, sestro in brata - tako smo mi imeli obe babici. In je problem rešen.

L.p.

Tea

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 19:04:06   
lucika
sin moje kolegice ima tudi dva botra. je zupnik povedal: boljse dva vredu, kot en slab!

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
19.1.2005 19:24:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Urška*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 19:37:15   
Nogavička
Bagi, botri sicer niso dolžni skrbeti za otroka, če se staršem kaj zgodi, ampak verjetno večina bi.

L.p.

Tea

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
19.1.2005 19:44:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Urška*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 21:07:11   
Blanka77
Viva, tale tvoj župnik je pa faca. Pri tem pa res ni treba komplicirat.

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Rahel problemček glede krsta
19.1.2005 21:57:22   
Urška*
Hvala punce!:bravo:

Se bomo že nekako zmenili, upam da uspešno,brez zamer.

LP:)

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Rahel problemček glede krsta
20.1.2005 21:03:20   
MB
Jaz ne vidim tukaj prav nobenega problema. Kot jih je ze nekaj povedalo pred mano: tvoja sestra in partnerjev brat sta lahko botra, ce vidva tako zelita - in ce imata bodoca botra potrebne zakramente. Za samske je to birma, za porocene pa cerkvena poroka.
Sama sem bila krstna botra mozevi necakinji (hcerki njegove sestre), moja "sobotrica" pa je bila babica krscenke (po ocetovi strani). Moj moz ni imel s tem nic. Je pa bil moj moz boter svojemu necaku. Tukaj pa jaz nisem imela nic zraven.

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Rahel problemček glede krsta
22.1.2005 20:37:42   
Anonimen
Po nekaterih krajih v Sloveniji imajo navado, da če je krstni boter poročen, je potem njegov/ žena/mož avtomatsko tudi botra.
Kdo bi to razumel:zmeden:, ampak je tako (neke vrste tradicija, stara šega...)

Krstni boter je lahko samo eden ali pa sta dva. Spol nikakor ni pomemben. Mora pa imeti boter vse zakramente (če se je že poročil, mora biti cerkveno poročen).

Jaz menim, da je izbira vaša, koga bosta izbrala za krstna botra. Razložita obema situacijo in vajino odločitev. Saj boso razumeli. :)

(odgovor članu Urška*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   Rahel problemček glede krsta
22.1.2005 21:56:15   
BARBARA R.
Bagi in *anit* imata prav.Smisel in namen krstnih botrov je,da v primeru starševe smrti poskrbijo za otroka.In zato sta krstna botra običajno partnerja,ker le na ta način lahko otrok živi v krščanskem duhu in vzgoji.

:muca:

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Rahel problemček glede krsta
25.1.2005 9:03:16   
korosec74
Se povsem strinjam z Majo. Tudi meni krščanska vzgoja nekaj pomeni in ga bom vzgajal v tem duhu. Se mi v tem norem svetu zdi to še edina svetla luč za kolikor toliko dostojno in umirjeno življenje. Sicer imam pa sam enak problem glede krsta svojega otroka. Ne moja sestra ne ženina brat nimata partnerjev in sta oba bolj tako tako in nikakor ne moreš človek dati v varstvo svojega otroka takšnim osebam. Primerni bi bili bližnji sorodniki, ki pa nisi bog ve kaj verni, tako da sem čist zmeden kaj in kako, čas krsta pa se res hitro bliža!!!

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Rahel problemček glede krsta
27.1.2005 16:36:15   
MB
Glede pedofilije, se enkrat, nisem rekla da je to podtikanje medijev, ampak da je podtikanje medijev splosno negativno mnenje o RKC. Razumi pa ze vendar, da gre za LJUDI in ne INSTITUCIJO. Cerkev ne zganja pedofilije ampak posamezniki. Te obsojam tudi jaz, pa jih ni najvec v Cerkvi!

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?