|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 14:00:26   
Shania
user posted image

http://www.moj-album.com/slike/1601452/Yhn5mLYeU03nUyQU.jpg

http://zavetisce.moj-album.com/slike/1601452/fuLtxay78M82HQmG.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/TxaMQmyMqPiZU89u.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/nVGcVRAyBxue9ZI1.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/v92W8mxWcFnDdROo.jpg

Sama ne bom pisala nič...ker sem brez besed, bom pa kopirala sporočilo Polone, ki je tegale malega in nesrečnega miška rešila trpljenja.

Miško mali, počivaj v miru! user posted image
 
Shania
 
 
Kuža je bil najden na Cesti na Brdo v živi meji. Ker je v naši državi vse natančno določeno, sem se na klic higienika, da gre za še živo žival, odzvala jaz. Pred mano je bila tam Zmagova lastnica (hvala ti, res...vsaj sam ni bil). V ambulanti se je izkazalo, da gre za starejšega samčka; in najbrž sem bila prva, ki ga je kdaj pobožala...poleg gobca mu je odpovedal zadnji del. Evtanazija ni bila mogoča po "redni" poti, ker je bil preveč garjast, da bi lahko našli žilo. Ko je dobil pomirjevalo, bi po logiki moral zaspati...pa je vsakič, ko sem se umaknila, pogledal za mano....
Zdaj že spi. Poleg njega je šlo v skrinjo še na tisoče garjavcev, bolh in glist.
In ti, ki si ga povozil/a in zelo očitno odpeljal/a naprej? Kako sploh lahko živiš sam/a s sabo? Pa lastnik....ki vrsto let nisi opazil/a, da žival trpi z vsemi garjami in ostalimi zajedalci na sebi? In vsi ostali, ki ste morali vedeti, da takšna žival živi nekje v vaši bližini, pa niste prijavili?

 
 

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 14:06:25   
Anonimen
Vedno znova, ko vidim kaj takega, se vprašam, ali je to sploh mogoče? user posted image
Mogla bi se vprašati kako je to sploh mogoče?

Uboge, uboge živali! user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 14:09:02   
timoteja



Moram odkrito povedati, da sploh nisem pogledala vseh fotk, samo dve, več nisem mogla, ker se mi žival preveč smili. In vedno, ko vidim kaj takega, za hip zasovražim ljudi, ki nimajo feelinga za živali, da bi jim kdo pomagal...In v srcu mi postane toplo ob misli na mojo maltežanko, jst ji rečem,  da je moja naj. frendica, saj najbolj čuti z menoj. In podarila mi je mnogo lepih trenutkov ter olajšala marsikatero grenko minuto.Imejte radi živali, naučite svoje otroke, da bodo imeli radi živali ter da jih bodo spošovali.Namesto tega, da otroke vozite po šoping centrih, jih peljite v naravo, pokažite, kje živijo polži, metulji, kako se oglašajo žabe. Mnogo več bodo imeli od tega, vi in otroci.



 

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 14:10:57   
cmokec
O groza user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 14:28:02   
Anonimen
O groza.user posted image user posted image user posted image

Drugače je pa tak kuža včasih bil v našem naselju. Imel ga je en stari gospod, pa še enega zraven. Nato je ta stari gospod zbolel, menda je imel raka. Gospoda ni več v naselju, kaj pa se je zgodilo s kužkoma, pa nimam pojma. Mogoče je pa take bil eden od njiju. Bom šla prav danes v alblum gledat, ker ga imam še nekje na sliki. Bogi, bogi kuža.

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 14:34:12   
srki
Ojoj, ubogi kužek in vsi tisti, ki jih lastniki zavržejo, pa ne samo kužke, vse domače živali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 15:02:31   
Anonimen
jaz sem se zadnjič pripeljala na takšno nesrečo.. mlada družina je povozila psa-zlatega prinašalca.. avto so ustavili, stopili ven, nato so hoteli odpeljati.. vse to sem videla, zapeljala svoj avto pred njihovega in jih "prisilila" da so poklicali policijo in veterinarja- pes je bil še živ, ampak so mu očitno odpovedale noge.. skupaj smo potem čakali policijo.. psa sem sama prestavila iz ceste (pa je imel kar okoli 50kg).. ko sem prosila moškega- sopotnika v tistem avtomobilu če mi pomaga je rekel, da ga pes lahko ugrizne.. no, in zato sem ga prestavila sama.. po pol ure je pes še zadnjič pogledal, me kakšne pol minutke gledal v oči in umrl... policija je prišla šele čez pol ure.. -vse skupaj eno uro...

lahko rečem samo eno... sama sem velika ljubiteljica živali-če bi lahko bi jih imela 100... pustiti psa takole ob cesti, brez da bi poklicali veterinarja... -groza..

pes bi lahko živel še kak dan ali dva, se matral.... pa nobeden ne bi poklical veterinarja.. ker so pač raje hoteli odpeljati naprej.. pes se ni premikal- najbrž poškodba hrbtenice.. če se ne bi pripeljala mimo, bi tisti "ljudje" psa pustili na robu ceste.. lahko bi ga povozil drug avto, ali pa bi se kuža še matral par dni, ker bi vsi mislili, da je itak mrtev..

še danes se vedno spomnim na tistega kužata, kadarkoli se peljem mimo... in še vedno vidim njegov pogled, čutim njegovo kri na mojih rokah, še vedno čutim težo njegovega telesa, ko sem ga prestavila stran od ceste... in navsezadnje še vedno vidim tiste 2 budali, ki sta hoteli odpeljati, brez da bi poklicali pomoč...user posted image

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 15:18:55   
lelaval
user posted image user posted image  Ubogi kužek user posted image user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 15:20:15   
brina_3
user posted image user posted image user posted image
nimam komentarja
user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
19.9.2006 16:24:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu brina_3)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
19.9.2006 16:42:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 17:19:56   
Anonimen
user posted image gnusobe kaj počnejo z živimi bitjiuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 17:54:32   
nejcko
Nimam besed user posted image user posted image user posted image ... človeška zloba in brezbrižnost ne poznata meja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 18:31:17   
Shania
Mogoče vseeno par besed, mali si zasluži vsaj to.

Močno in iskreno upam, da takšne zgodbe ne izzovejo zgolj zgražanja in obsojanja s strani ljudi. Kar želim ali bolje rečeno upam, je predvsem to, da naslednjič, ne bo nekdo okleval ali pri neki kepi, ki jo vidi od daleč iz avta ustaviti ali ne. Da se nekdo naslednjič ne bo spraševal ali naj pokliče VURS ali DZZŽ, ko bo videl soseda, ki zavija vrat mladim mačkam. Upam, da se nekdo ne bo naslednjič spraševal, kaj storiti, ko bo videl pred hišo zavezanega psa na verigi, katera se bo že zažirala v njegov vrat. Upam, da take zgodbe pripomorejo k temu, da se ustavimo, ko naslednjič vidimo mučenje, zlorabljanje, pohabljanje ali smrt živali, do katere ne bi smelo priti.

Lastnik tegale malega kosmatinca, danes verjetno že išče novega psa po oglasniku. Saj ni važno od kje je. Da je le zastonj in bo opravljal svoje delo verigarja in čuvaja hiše. Kot ga je verjetno zvesto tale revček.

Poleg vsega, ne razumem in nikoli ne bom, kako lahko poleg vsega, kar je matralo tegale psička obenem še mirno gledajo tako garjastega psa, tako garjastega, da je bila tudi evtanazija skoraj onemogočena, saj ga niti pičiti niso mogli!

Kje imajo srce? Kako se lahko pogledajo, v ogledalo? Tega ne bom nikoli razumela.

Tisti, ki ga je povozil in odpeljal naprej pa...nimam besed.

Ti mali psiček, pa počivaj v miru.user posted image

In biba12, ko bi bilo le več takih, kot si ti...Samo ustaviti se je treba in pomagati.

Shania

< Sporočilo je popravil Shania -- 19.9.2006 18:34:21 >


_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 18:53:00   
Primoza
Dober tek. Tisti ki nam je kar mar za živali imamo pokvarjen dan, tisti ki jim ni mar jim pa še naprej "dol visi", če jih v živo ne moti jih tudi na fotkah ne.

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 18:59:18   
dory
slikc ne morem gledat, ker me je ze cist stisnilo kar sem prebrala...jst sem nora na zivali, pomagam kar se da in preziram iztrebke,ki jih mucijo ali z ubogimi zivalmi pocnejo nehumane stvari...upam tudi,da ta kreten,ki je povozil tegale boscka, da bo kaznovan..sej vsaka palca za vsako rit raste...groza....

sem cist sokirana...ne morem verjet...

obcudujem punce kot je polona2 in shania....kapo dol....ostanita taki se naprej...mali kosmatinci nas kakorkoli pogledas potrebujejo....

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 19:00:22   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: primoza

Dober tek. Tisti ki nam je kar mar za živali imamo pokvarjen dan, tisti ki jim ni mar jim pa še naprej "dol visi", če jih v živo ne moti jih tudi na fotkah ne.


Morda res. Samo jaz sem večni optimist, zato sem tudi napisala zgornji post. Upam, da se bo vsaj nekdo naslednjič ustavil...pomagal.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
19.9.2006 19:12:02   
polona2
Kriza...Ljudje znamo biti res...bljeah...

Miško, imej se lepo v pasjih nebesih in nadoknadi vse, kar si zamujal v življenju na tej zemlji, ko si na verigi služil nekomu namesto alarma in jedel pomije...

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
20.9.2006 17:16:38   
Magi*
se strinjam primoza.

ne morem pa verjeti, da je imel kuža domek. po drugi strani pa, ljudje znamo biti res brezsrčni. naš pokojni kuža se je k nam pritepel ves pretepen, pol repka mu je manjkalo, po glavi so se videle sledi tepeža... najbrž se res marsikaj dogaja...

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
21.9.2006 10:47:21   
medika13
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
21.9.2006 11:28:57   
marjetka
Vidla že dosti hujš, pa od lastnikov ki so se delali da so ne vem kakšni ljubitelji živali, a so pripeljali na kliniko živali v takšnem stanju, da nisem vedla al nej grem vn al kaj.
Zato jemljem vse tiste, ki se zgražajo nad takimi fotografijami z rezervo, ker vprašanje kaj je pa pri njih doma, saj ko je treba nekaj denarja dat ljudje neverjetno hitro spremenijo svoj obraz oz. pokažejo pravi obraz. Pa brez zamere,

lp

(odgovor članu medika13)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
21.9.2006 11:41:13   
CIPRESA
Sama nisem velika ljubiteljica živali, in mi ni preveč mar za živali tako kot si ti napisal Primoza ampak imam pa sočutje do vseh živih bitij. Tu ni vprašanje tega ali nam je mar ali nam ni mar ampak gre za človeško srce, moralo iz katere naj bi izvirala pomoč do vsakega.
Četudi mi ni mar do njih in jih sama nebi imela in jih nimam rada tako zelo, si v takem primeru tudi žival (katerakoli) zasluži da jo ne pustimo kot kup smeti, ampak ji nudimo pomoč. O zanemarjenosti  nekaterih hišnih ljubljenčkov pa imam posebno mišljenje. Še vseeno se zdim sama sebi boljša ko jih nimam, kot pa tisti ki za žival ne skrbi.


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
21.9.2006 12:11:48   
marjetka
CIPRESA:

Se podpišem 2x pod tvojo izjavo!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
21.9.2006 13:11:52   
Anonimen
Marsikdo tudi človeka zbije pa ga pusti. Pa mačke, ježke, no nam je celo nekdo telička zbil. Tako da tole ni nič novega, na žalost.

(odgovor članu marjetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
21.9.2006 16:00:00   
Shania
Ja, seveda, marsikdo se zgraža, ko je treba pa kaj naredit (ne samo, kadar je vprašanje denarja, ampak ko je treba dejansko tako ali drugače pomagat) ga pa ni od nikoder. Zato sem tudi napisala, da upam, da tale miško ne bo samo primer zgražanja ampak, da se bodo naslednjič ljudje zamislili in ustavili, ko bodo videli trpinčenje ali zlorabo živali, povoženega mucka ali psa ali kakšno drugo (tudi divjo) žival.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?