|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rim
16.2.2006 13:34:17   
huda
Letos planiramo počitnice oz. izlet v Rim.

Zanimajo me vaše izkušnje:
- kako ste šli v Rim (prek agencije ali kar tako)
- kje ste prebivali
- kakšne so cene
- kaj si je vredno ogledat
- ...

Hvala za nasvete!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rim
16.2.2006 13:47:21   
viv_
- kako ste šli v Rim (prek agencije ali kar tako)
Vedno s svojim avtom (bili smo 3x).

- kje ste prebivali
Camping Roma, je na via aurelia 831 in je super, ker je odcep za kamp na avtocestnem obroču, ki gre okrog Rima. Pod kampom je postajališče mestnega avtobusa, tako da avto pustiš v kampu (edina varna stvar) in se okrog voziš z javnimi prevozi.

- kakšne so cene
Standardno evropske.

- kaj si je vredno ogledat
Oglej si film "Rimske počitnice" z Audrey Hepburn in Gregoryjem Peckom v glavni vlogi. Tam točno vidiš, kaj si je vredno ogledati.user posted image

(odgovor članu huda)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rim
16.2.2006 14:47:38   
*tasika*

Zanimajo me vaše izkušnje:
- kako ste šli v Rim (prek agencije ali kar tako)
 
Z avtom; v lastni režiji za 15 dni.
Meni niso všeč organizirani izleti, ker potem se moraš nenehno ozirat na druge in na načrt vodičev. Pa tempo je preveč hiter.
Jaz (oz. midva) si raje vzameva čas in si ogledava stvari, ki najo resnično zanimajo in uživava v tem. Da bi pa imela v mislih, da me neprestano nekdo preganja in kdaj avtobus odpelje - to ni zame.

- kje ste prebivali

Privat.
Tako,da ti tu ne morem svetovati.
Je pa izven mesta (slovenki katološki zavod) SLOVENIK; mogoče se najde tam kakšno prenočišče. (Ampak je za moje pojme preveč oddaljen od središča Rima).
 
Če pa hočeš več informacij o prenočiščih mi pošlji na privat, ker se lahko pozanimam.


- kakšne so cene

Takrat (leta 2000) so bile povrečne.
.
Spominki - v kakšnem skritem kotičku mesta (in ne pri glavnih znamenitostih) lahko najdeš zelo poceni spominke.
 
Midva sva bila v času, ko je bila razprodaja oblačil - oblačila so bila res znižana in sva si kar nekaj stvari nakupila.
 

- kaj si je vredno ogledat

Marsikaj.
Je pa tudi odvisno s kakšnim nameno greš v Rim. In seveda za koliko dni.
 
Midva sva bila tam 15 dni; videla sva ogromno, pa še vedno je ostalo veliko stvari, ki bi si jih bilo fajn ogledat.
 
Nekaj lepih znamenitosti in značilnosti Rima, ki so fajn za ogledat:
 
- Vatikan
  • bazilika sv. Petra - super je razgled iz kupole, čeprav je pot gor bila meni osebno groznauser posted image )
  • vatikanski vrtovi - če poznaš koga, ki te lahko prešverca za obzidje vatikana user posted image  (to se res splača videt, da dobiš občutek, kako dobre vrtnarje imajo v Vatikanu )
  • vatikanski muzeji - da dobiš občutek, kako bogata je katoliška cerkev user posted image  in kakšna zgodovino ima....
  • lepo si je ogledat tudi kapelo v Vatikanu, ki jo je naredil v mozaični poslikavi p. Rupnik user posted image user posted image user posted image


- tudi ostale tri bazilike si je vredno ogledat (meni je bila med vsemi najlepša bazilika Sv. Pavla) in še kakšno cerkev, ko se sprehajaš po Rimu
 
- Kolosej ( no ja, mene ni preveč fasciniral in tudi če ga nebi videla od znotraj, ne bi nič zamudila)
 
- Angelski grad (lepa zadeva)
 
- fontana di Trevi (tukaj je bilo res super in ko si tam upaš, da se boš kdaj vrnil v Rim)
 
-  Španske stopnice (zanimivo; pod njimi je ulica, kjer so najdražje trgovine user posted image  ; je pa lepo spomladi, ko so na španskih stopnicah rože;
midva sva bila v avgustu in takrat jih ni bilo)
 
- panteon
 
- via veneto
 
- katakombe
 
- piaza navona (zame najlepši trg v Rimu)
 
- piaza del popolo
 
- forum romanum,....
 
- in še in še .... (vsega se ne spomnim)
 
- ....
 
- tržnica in kakšen velik trgovski center
 
- najlepši so pa itak kotički, ki jih sam nepričakovano odkriješuser posted image
 
 
 
- pri nama je ostal neobiskan nogometni stadion user posted image user posted image
 
 
 
Priporočam ti edino to, da v Rim ne greste poleti, ker je svinj**** vroče. Ko sva bila midva je bilo več kot 40 stopinj in ni bilo za živeti.
 
Po mestu si se lahko potepal le zgodaj dopoldne in pozno popoldne.
Drugače je bilo nevzdržno. Razen, če si počival v kakšnem parku z litrom vode v roki.
 (pa še avgusta je šlo veliko italjanov na dopust, tako, da so kar nekaj majhnih trgovinic kar zaprli)
 
 
 
Pa pazite na cesti, ker so v Rimu neverjetno vozniki (nihče ne upošteva pravil user posted image ).
In kar hitro se ti zgodi, da te povozi kakšen >vespaš< user posted image
 


Malo pobrskaj po netu; v knjižnici si poglej kakšno knjigo od Rima. 
 
 
 




< Sporočilo je popravil *tasika* -- 16.2.2006 14:52:35 >

(odgovor članu huda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Družinsko potepanje: Lignano
photo
Lignano je italijansko letoviško mestece, primerno za enodnevni družinski izlet ali za podaljšan konec tedna. Nudi velik...
Aplikacija Gorski vodnik – pomoč na poti v...
Več kot 10.000 kilometrov je skupna dolžina planinskih poti, ki so jih posneli z GPS aparati. Podatke so zbirali več kot...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?