|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rokavčki ali jopič
18.5.2006 8:30:53   
Anonimen
Imam eno vprašanje. Za 1,5 letnega otročka, kaj je bolj priporočljivo, da kupimo, rokavčke ali rešilni jopič. Jaz navijam za rokavčke, mož pa bolj za jopič, češ da rokavčki ožulijo.

Kakšne so vaše izkušnje?

Hvala, lp.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 8:41:51   
muha1
mi smo pri sinu imeli rokavčke, pa ga niso nikoli zažulili (mogoče je odvisno od plastike). Sedaj pri 10letni hčeri pa iščemo primeren obroček.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 8:50:00   
Anonimen
A ni obroček nevaren, da se na glavo otrok postavi? Ne vem , mogoče sem neumnost bleknila, ampak sem nova v tem.

(odgovor članu muha1)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 8:53:34   
Anonimen
rokavčki so po mojem veliko bolj primerni kot rešelni jopič. ker tisti mora pav res tiščati na nežnem teleščke, nežni koži. se mi zdi to bolj primerno za na kakšno ladjo, za čez obleko. rokavčki so pa zakon.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 9:09:25   
viv_
Najboljš je tista "kača", katere se otrok prime in plava z njo. Fajn je tudi, ker ima otrok pravi položaj v vodi, leži vodoravno na vodi. Pri rokavčkih se pa postavi z nogami navpično dol. Samo, pri letu in pol je mogoče še mal majhen...

Mi smo imeli pri letu in pol rokavčke na morju, zdaj imamo pa samo še kačo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 9:11:23   
lelaval
Mi smo uporabljali rokavčke. Jopič je bolj za na čoln - za vsak primer.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 9:17:17   
tinica
Mi smo lani kupili jopič, da če gremo z čolnom, da ga pač ima gor stari pa smo bili 9 mesecev. Vendar ko sem mu gor dala jopič se je tako jokal, da je bila groza, pa še full neudoben je.
Letos pa bomo nabavali rokavčke.

Lp, Tina

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 9:45:30   
viv_
Sem pa dala v album sličico od našega jopiča - notr ma narejene take žepe in v vsakem en stiroporast plovec, tako da jih potem jemlješ ven in ima otrok vedno manj opore, ko se uči plavat.

Prizvajalec tega je Wencke outdoor, ampak je bil Mirni lani še malo prevelik...

(odgovor članu tinica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 9:57:34   
KODA
Imamo rokavčke,pa tisto penasto kačo.
To se mi zdi čisto v redu.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 12:08:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Najboljš je tista "kača", katere se otrok prime in plava z njo. Fajn je tudi, ker ima otrok pravi položaj v vodi, leži vodoravno na vodi. Pri rokavčkih se pa postavi z nogami navpično dol.


user posted image user posted image user posted image

Kot učitelj plavanja svetujem jopič ali kar koli, da je v vodoravnem položaju. Rokavčke strogo odsvetujem

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 17:18:30   
Maleal

Kot učitelj plavanja svetujem jopič ali kar koli, da je v vodoravnem položaju


Kaj pa Fredov obroč,mi smo mislili tega nabavit?

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 20:36:32   
Anonimen
seveda ta je pa itak najboljši za dojenčka in tam nekje do 3. leta. V tem obroču je dojenček v vodoravnem položaju,saj ima napihnjen del tudi pod trebuhom. Naš Max uživa v njem in pridno brca z nogicami. Star je pa 6 mesecev.

Po 3. letu pa svetujem spužvico ali kakšno deskico za plavanje, pa roke od staršev.

(odgovor članu Maleal)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 21:02:01   
Anonimen
Kot učitelj plavanja svetujem jopič ali kar koli, da je v vodoravnem položaju. Rokavčke strogo odsvetujem


urška, ne ga srat. otrok mora v vodi uživat. bolj bo užival, manj se bo vode bal, prej bo splaval. čeprav to niti slučajno ni čisto nič pomembno, ne glede razvoja, ne glede športne aktivnosti, tudi plavanja.
lahko napišem še to, da govorim iz lastnih izkušenj, iz izkušenj sestrinih treh otrok, kot nekdanja plavalka, kot hčerka dipl. trenerja plavanja in nečakinja nekdanje trenerke boruta petriča. bo dovolj nazivov?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 21:13:23   
kofetek2010
naš je imel rokavčke in pri 3,5 letih splaval user posted image  


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 21:25:26   
Anonimen
Saj splišni otrok mora uživati v vodi. Kdo pa je rekel da ne sme. Lahko ti lahko samo iz izkušenj povem, da tisti ki imajo rokavčke gor potem na šoli plavanja ne vedo kaj početi z nogami, ker jih imajo le navpično dol. Sploh pri tistih starših, ki se v vodi ne ukvarjajo znjimi in jih le pustijo, da lebdijo. ČE je starš aktiven u otrokom, mu pomaga pri plavanju, seveda, da bo splaval.

Glede rokavčkov pa lahko za mnenje vprašaš katerega koli učitelja. Čim dlje bo imel rokavčke gor, tem težje ga je naučiti plavati. Nihče pa ni rekel, da ne bo splaval.

Toliko o sranjuuser posted image

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 21:28:03   
Anonimen
Sem pa še pozabila povedati, da je najpomembnejše to, da je otrok navajen na vodo. Če ni, so zastonj rokavčki, spužvice ali fredov obroč. Tak otrok tudi ne bo užival v vodi. Za to pa so odg. starši. No pa sem še malo srala user posted image . Splišni tu se pa ne pustim, ker imam preveč izkušenj ravno s temi otroci (3-5 letnimi)user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 21:35:03   
Anonimen
saj zdaj si napisala točno to, kar trdim jaz. prej bo splaval tisti, ki je v vodi korajžen, ne glede na vse pripomočke.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 21:38:12   
Anonimen
glej, tibor ima gor rokavčke. ampak on prej, ko je imel fredov obropčč, res ni vedel, kaj početi z nogami. na vodi je resnično lebdel in to je bilo  vse. ko smo mu dali pa rokavčke gor, pa je začel delati z nogami, se odrivati in je kam prišel. najbrž mu je bilo bolj všeč, ker je imel več stika z vodo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 21:41:34   
Anonimen
No potem moram povedati, da je tvoj Tibor en zelooooooooo redkih talentov. Naš Max pa zeloooooooo lepo plava v Fredovem obročkuuser posted image .

Govorim seveda iz 9 letnih izkušenjuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 21:41:35   
Anonimen
A mi lahko kdo pove, kaj je to "kača"?
Punčka je stara 10m, bi bilo to za njo v redu?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 21:44:46   
Anonimen
Mič to so ene take spužvice dolge. Tvoja je malo premajhna za te spužvice. Uporabljajo se kot pripomoček pri učenju plavanja, ker lahko treniraš roke in noge hkrati ali vsako posebej, pa še za zabavo se lahko uporabi. LAhko jo jahaš, ali sediš kot na gugalnici, telovadiš z njo, lahko se naredi obroček....

Prodajajo jo vedno pred poletjem v Sparu. LAnsko leto je stala cca. 800 sit, če se ne motem. Nisem pa ziher.

Primerna je nekje tam od 3 leta za učenje plavanja. Za igro pa seveda tudi prej. Ne pa še pri enem letu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 21:45:21   
Anonimen
urška, potem ste pa pri vas res zelo zavzeti in prijazni trenerji. ker pri nas niti pod razno noben trener za nobenega otroka ne ve, kaj so starši zanj uporabljali v smislu privajanja na vodo, preden je prišel v tečaj.
a to potwem vi vse starše to izprašate ali kako?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 21:48:16   
Anonimen
Kaj je pa pri enem letu najprimerneje?

Sem mislila, da je to Fredov plavalni obroč, se tako učeno user posted image  user posted image  sliši....Zdej pa spet nič ne vem....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 22:02:09   
Anonimen
Splišni to se takoj vidi, ko stopi otrok v vodo. Jih ne rabiš nič vprašati. Če otrok uživa v vodi še ne pomeni, da je navajen na vodo. (To sem že 1x pisala, pa bom še 1x). Preden se zares uči otroka plavati (tehnika) mora vedeti gledati pod vodo (šteti prste, pobirati razne predmete), izdihovati v vodo (delati npr. mehurčke), drseti na vodi; mrtvaka, se naučiti, da si ne briše z rokicami vode iz očk, ko se npr. potopi, ampak mora počakati, da voda sama odteče, itd. POmembno je tudi, da se ne sme bati, če kdo škropi,..

Navajati je pa potrebno vse skozi igro!!!!!TAko najbolj pali, pa po možnosti z drugimi otroci, ker eni drugega vzpodbujajo.

Pa tudi vsako plavanje ne pomeni znati plavati. Za otroka, ki brez problema preplava 25 -50 m lahko rečemo, da zna plavati. Vendar še vedno ni varen sam v vodi.

Mič mi bomo imeli nekje do 1 - 1,5 leta fredov obroč (odvisno od Maxa) potem mu bom pa dala v roke res kakšno spužvico ali igračo, da bo prisiljen delati z nogami (ampak samo njemu, ker vem kako postopoma učiti in imam za njega čas) v glavnem bo pa na mojih rokah v vodoravnem položaju brez vsega.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Rokavčki ali jopič
18.5.2006 22:59:22   
Baldi
A sta se zdej zmenle, al še neuser posted image  Je prav fino brat tole žgočo debato.
URŠKA,  mene si že skoraj prepričala...Kje si bila pa zadnjič, ko sem jaz postavil podobna vprašanja?
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=913855&mpage=1 

No, na srečo ni prepozno, ker odločitev še vedno ni padla...

LPuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najboljši slovenski ranči za družine
Preverite seznam najboljših slovenskih rančev za družino po regijah, ki smo si izposodili na spletni strani Kamzmulcem.s...
IDEJA ZA VIKEND: Korita Krčnik
Poletje počasi prihaja, izkoristimo proste dni za družinske izlete po Sloveniji. Vabimo vas, da obiščete korita Krčnik, ...




Baby shower
Michonne RR

Ali ste imele zabavo pred rojstvom otroka (Baby shower)?

Da-organizirala sem jo sama (26%)

Da-organizirale so mi jo prijateljice (23%)

Ne-takrat tega še nisem poznala (13%)

Ne-to mi je totalno mimo (38%)


Število vseh glasov: 39

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!