|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   SAMOPODOBA
10.10.2009 13:14:04   
žaki
Ste se kdaj pogledale v ogledalo in vam ni bilo všeč, kar ste videle? Včasih imam dneve, ko se počutim kot neka zguba. Gledam se in gledam v ogledalo, nekaj mi manjka a ne vem kaj ...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SAMOPODOBA
10.10.2009 13:20:18   
*alja*
Ja vsak dan user posted image

....pa kljub temu živim naprejuser posted image ne da bi kaj naredila na temuser posted image

Poskusi kaj spremenit na sebi (frizura, kak kilogram majn ali več,...) pa bo tudi samopodoba boljša. No sicer pa lahko je pisat sam k temu se spravt je ml težje.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SAMOPODOBA
10.10.2009 13:55:20   
Solero
Iskrice v očeh. Čar prihajajoče sobotne noči. Fatalka v meni.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SAMOPODOBA
10.10.2009 15:07:57   
Anonimen
vedno se kaj najde...kak dan sem za kozlat...kak drug dan pa mi je čisto ravno za vse...

(odgovor članu Solero)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SAMOPODOBA
10.10.2009 15:32:40   
dory
O ja...odkar sem dopolnila tretjo dekado večkrat zagledam v ogledalu nekaj,kar mi je celo všeč...očitno so leta, slabovidnost in skleroza :) haha

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SAMOPODOBA
10.10.2009 16:11:20   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: žaki

Gledam se in gledam v ogledalo, nekaj mi manjka a ne vem kaj ...



jaz mam čisto kontra problem....user posted image

gledam se in gledam, pa vidim, da me je čisto preveč....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SAMOPODOBA
10.10.2009 18:39:55   
Sreča in ljubezen
IZVIRNO SPOROČILO: žaki

Ste se kdaj pogledale v ogledalo in vam ni bilo všeč, kar ste videle? Včasih imam dneve, ko se počutim kot neka zguba. Gledam se in gledam v ogledalo, nekaj mi manjka a ne vem kaj ...




Skušaj prisluhniti svojemu telesu - njegovemu delovanju in občutkom, in se ne osredotočaj v prvi vrsti na njegov zunanji videz.
Tvoji odnosi in veščine so pomembnejše od tega, kar vidiš v ogledalu.
Tvoj videz se tebi zdi pomembnejši kot komur koli drugemu, zato se nehaj sekirati: "Kaj bodo drugi dejali".




(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SAMOPODOBA
10.10.2009 18:42:08   
Anonimen
jaz bi potrebovala novo ogledalouser posted image

(odgovor članu žaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SAMOPODOBA
10.10.2009 20:11:24   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: žaki

Ste se kdaj pogledale v ogledalo in vam ni bilo všeč, kar ste videle? Včasih imam dneve, ko se počutim kot neka zguba. Gledam se in gledam v ogledalo, nekaj mi manjka a ne vem kaj ...


Ne. Vsaj večinoma ne. Niti tako niti tako.

Sicer ne razumem tvojega vprašanja, ali si fizično nisi všeč, ali ti tvoje delovanje ni všeč?
Fizično si biti všeč ni stvar kil, je bolj stvar osebnega videnja sebe. Jaz mam recimo zdaj kar nekaj kil več, ker jem antihistaminike, pa se mi zdi, da sem si še bolj všeč kot prej, ker nisem pol toliko zmatrana, ker me bolezen ne daje, ker mam končno kaj jošk, pa ker me končno ne zebe. Drzugače se pa zdim sama sebi ista kot prej, nič dosti drugačna. Najbrž se ne bi zdela drugačna sama sebi nikdar. Moj okus ni tak, da bi se mi kdorkoli, ki ima normalne ali malo večje kile, zdel grd. (moje pojmovanje normalnih ali malo večjih kil je drugačno, kot pojmovanje večine deklet in žensk v sloveniji, prištej 10kg k njihovim pojmom in dobiš moje). Enostavno so mi ljudjevečinoma lepi - z malo bušija ali malo več bušija, z ritjo ali malo večjo ritjo, s stegni ali malo večjimi stegni, - všeč. Najbolj verjetno bi se mi tudi ti zdela lepa, kot večina drugih. Drugi ljudje te vidijo vedno v najslabšem primeru tako, kot vidiš ti sama sebe. Tako se nosiš. Lahko te vidijo pa ne glede na to, da sama sebe ne vidiš kot lepo, lepo.

Če pa ti ni všeč tvoje ravnanje, pa se to da čist konkretno spremenit. Lahko se nehaš obsojat, ker nisi popolna, pa si si všeč taka kot si. Z vsemi napakami vred. Kdo jih pa nima? Jaz jih imam polno, pa kadar kaj naredim narobe, sama sebi in drugim to priznam, pa probam tisto popravit, kadar pa vem, da me nekdo obsoja brez veze, naj se pa piše nekam, se ne sekiram zavoljo tega. Vse te reči, ko si psihično nisi všeč, ravno tako niso stvar biti popoln ali ne, ampak samo stvar osebnega dojemanja in kritičnosti.

Premalo kritičnosti ni nikdar škodilo, preveč pa vedno. Na vseh področjih. To je stvar osebne usmerjenosti, ne stvar realnosti.

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: SAMOPODOBA
10.10.2009 21:10:16   
pokica_
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: žaki

Gledam se in gledam v ogledalo, nekaj mi manjka a ne vem kaj ...



jaz mam čisto kontra problem....user posted image

gledam se in gledam, pa vidim, da me je čisto preveč....


Ta je pa dobra rija! user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: SAMOPODOBA
10.10.2009 21:12:36   
Anonimen
Ste se kdaj pogledale v ogledalo in vam ni bilo všeč, kar ste videle?


Ne spomnim se, kdaj je bilo to zadnjic, ziher petnajst let nazaj, ce ne vec.

V bistvu me vsak pogled v ogledalo, ko se gledam kar tako (ne tisto zjutraj, frizura in nekaj mejkapa), spravi v eno tako mladostnisko navihanost. Premalo se gledam, zgleda user posted image user posted image .

S kilami se ne ukvarjam, dokler se dobro pocutim, s celulitom sploh ne, samo kaksna dlaka je kje prevec....pa kaj pol user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu žaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: SAMOPODOBA
10.10.2009 21:18:54   
Petka09
Jaz sem tut zadovoljna sama s sabo.

Mogoče zato, ker mam pridno dete, pa imam še vedno energijo za vse ostalo.. Mogoče zato, ker je mož krasen človek, ob katerem se počutim še vedno seksi in lepa... Mogoče zato, ker tut še vedno sama dam nekaj nase in si ne dovolim, da bi minilo katero jutro, da se ne bi lepo uredila in počesala pred ogledalom in se primerno oblekla (in ne hodila v razvlečenih trenirkah z nepočesanimi neopranimi lasmi)... Mogoče zato, ker kljub otroku še vedno hodim nonstop okrog in se ne zapiram v hišo (no, s tem mislim,da tamalo popokam v voziček in se potepamo skoraj vsak dan)...

Slab dan pa pride tudi pri meni kdaj, ko se spričkam z možem, ko je dete sitno, ko imam stanovanje razmetano, ko še skuhat prav ne utegnem... Al pa če mam PMS user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: SAMOPODOBA
10.10.2009 23:14:15   
malecka24
Jst se tako pocutim cisto vsak dan.Ceprav mi pravijo da za dva otroka,izgledam super.Ampak ko pa vidim kako lepso in bolj postavno od mene potem me kar mine.Si mislim da sem debela in vedno najdem kako napako na sebi.Kljub temu da mi partner govori da nisem debela itd...
Se posebej ko gre ven zvecer na pijaco se sekiram da bo videl kako lepso od mene in da si bo zazelel da sem tudi jst taka.Ne vem no.Rada bi se resila tega kompleksa v moji glavi ker me res muci in me ubija:(

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: SAMOPODOBA
10.10.2009 23:49:09   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: žaki

Ste se kdaj pogledale v ogledalo in vam ni bilo všeč, kar ste videle? Včasih imam dneve, ko se počutim kot neka zguba. Gledam se in gledam v ogledalo, nekaj mi manjka a ne vem kaj ...



Tako sem se počutila kot 16-letnica, zdaj pa ne več. Zdaj mi je fajn sami s sabo, tako mentalno kot fizično.

Dokler sem bila pretirano samokritična in videla cilj zgolj v popolnosti, mi je šlo slabo. Potem pa sem si začela dopuščat biti človeška, imeti in delati napake in mi je fajn. Fajn, da sem vse bolj to, kar sem in ne kar svet pričakuje od mene, da bi morala biti.

(odgovor članu žaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: SAMOPODOBA
11.10.2009 1:57:00   
ronja
"I wanna change my clothes, my hair, my face..."
Bruce Springsteen

kot vidiš, nisi edina, ki tako razmišljašuser posted image . Sama se sicer nikoli nisem veliko gledala v ogledalo, v bistvu praktično nič, ker nosim očala, vendar jih v kopalnici, ko se umivam, nimam gor, ličim se ne... tak da dejansko nimam kaj videt razen enega zmazka... Vendar dostikrat nisem bila zadovoljna s sabo, čeprav to ni bilo tako zelo fizično, tudi tu se mi nikoli ni zdelo, da sem ravno lepa, vendar me to ni tako zelo motilo... Ampak zdaj sem si pa kar ok, nekaj že moram met, glede na rezultateuser posted image - ta argument lahko tudi ti uporabiš;) - nekdo te ima rad - brezveze gotovo ne...

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: SAMOPODOBA
11.10.2009 7:31:40   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: žaki

Ste se kdaj pogledale v ogledalo in vam ni bilo všeč, kar ste videle?



nikoli,ker sem popolnoma zadovoljna sama s sabouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: SAMOPODOBA
11.10.2009 7:38:58   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: malecka24


Se posebej ko gre ven zvecer na pijaco se sekiram da bo videl kako lepso od mene in da si bo zazelel da sem tudi jst taka.Ne vem no.Rada bi se resila tega kompleksa v moji glavi ker me res muci in me ubija:(




to pa ni fajn občutek....probaj si nekako o sebi ustvarit lepo mnenje,bodi lepa navznoter,šele potem boš žarela tudi v zunanji podobi.Na kocu boš prišla do zaključka,da si res posebna,ker si pač to ti..in da je vseeno če zravn tvojega moškega sedi sto lepših od tebe......in boš vedela,da si on želi samo tebe. Ker vedi,da pozitivno pritegne tud pozitivno k tebi ali pa obratnouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: SAMOPODOBA
11.10.2009 7:41:00   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica


Dokler sem bila pretirano samokritična in videla cilj zgolj v popolnosti, mi je šlo slabo. Potem pa sem si začela dopuščat biti človeška, imeti in delati napake in mi je fajn. Fajn, da sem vse bolj to, kar sem in ne kar svet pričakuje od mene, da bi morala biti.



res lepo si napisala to.Ravno raznolikost ljudi je tisto,kar pritegne user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: SAMOPODOBA
11.10.2009 9:33:08   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

"I wanna change my clothes, my hair, my face..."
Bruce Springsteen

kot vidiš, nisi edina, ki tako razmišljašuser posted image . Sama se sicer nikoli nisem veliko gledala v ogledalo, v bistvu praktično nič, ker nosim očala, vendar jih v kopalnici, ko se umivam, nimam gor, ličim se ne... tak da dejansko nimam kaj videt razen enega zmazka... Vendar dostikrat nisem bila zadovoljna s sabo, čeprav to ni bilo tako zelo fizično, tudi tu se mi nikoli ni zdelo, da sem ravno lepa, vendar me to ni tako zelo motilo... Ampak zdaj sem si pa kar ok, nekaj že moram met, glede na rezultateuser posted image - ta argument lahko tudi ti uporabiš;) - nekdo te ima rad - brezveze gotovo ne...




Ej, ronja, tebe si pa predstavljam kot zelo lepo žensko. Pa ne po trenutnih modnih standardih, ampak kot celota se mi zdi, da moraš zagotovo okoli sebe izžarevat eno zelo lepo, močno, pozitivno energijo. To je pa tisto, kar je meni lepo.

Pa tudi drugi ljudje so mi lepi. Grdi se mi zdijo samo tisti, za katere vem, da namerno delajo škodo drugim, da sebe filajo skozi to, da drugim delajo težave. Pa so lahko vizuelno zelo lepi, ampak me taka negativna karizma odbije.
Tako da, velikokrat ne razumem kolegic, ko začnejo glasno razmišljat, kaj je vse narobe z njimi, kako bi morale shujšat, so premalo aktivne,... bla, bla, bla. Zakaj bi sam sebe poniževal? A ni bolj smiselno reči: sem prav fletn, ja, saj res ni vse popolno, tisto se da popravit, ampak kot celota sem pa OK?

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: SAMOPODOBA
11.10.2009 12:37:55   
žaki
Ste me spravile v dobro voljo user posted image  . Ma nisem mislila toliko na zunanji videz. Sem povprečna oseba z nekim povprečnim izgledom. Mogoče me prav to matra user posted image   To je po mojem bolj "psihičnega pomena" user posted image  .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: SAMOPODOBA
12.10.2009 15:29:17   
ronja
Jaz mam recimo zdaj kar nekaj kil več, ker jem antihistaminike

A majo tudi take učinke? Svašta, sploh nisem vedela - pa sem jih dolgo jemala... Bi morala bolj prebrat navodila, hehe. No, bom vedela za drugič, če jih bom še kdaj rabila. (sicer se nisem takrat nič zredila, ampak to je itak odvisno -ne dobimo vsi istih str. učinkov).

samo kaksna dlaka je kje prevec....pa kaj pol

No, to je še najlažje odpravit - če bi si lih želelauser posted image .

probaj si nekako o sebi ustvarit lepo mnenje,bodi lepa navznoter,šele potem boš žarela tudi v zunanji podobi.

Vem, da obstaja ta mit, ampak nisem čisto ziher, da drži... Jaz se v puberteti nisem glih preveč lepa zdela sama sebi, ampak "žarela" sem pa baje kar... Ker žariš lahko tudi zato, ker govoriš o nečem, kar imaš rad ali pa enostavno zato, ker rad živiš. Pa čeprav nimaš o sebi ravno najlepšega mnenja...

Ej, ronja, tebe si pa predstavljam kot zelo lepo žensko. Pa ne po trenutnih modnih standardih, ampak kot celota se mi zdi, da moraš zagotovo okoli sebe izžarevat eno zelo lepo, močno, pozitivno energijo. To je pa tisto, kar je meni lepo.

Hehe, ankica, hvala, le živi v lepem prepričanjuuser posted image . Upam, da ne boš kdaj razočarana, če se kdaj spoznava v živouser posted image . Ma, saj nisem grda, ravno ne vem kak lepa pa tudi ne. Normalna pačuser posted image , mogoče mal bolj suha kot normalno, pa mal daljše lase kot normalno, pa očala, to je vse. Na splošno so mi punce všeč, če imajo kako kilo več kot pa jih imam jaz - ampak sama se pa boljše počutim pri teh kilah (no, mogoče kaka kilca gor bi bilo idealno). ampak ko neham dojit, se ne bojim, da mi to ne bi ratalo brez kakega hudega trudauser posted image .

Vem pa, da mam nekaj tretjega: ne vem, kaj je to, ampak nikoli mi ni bil problem, da me ljudje ne bi opazili, ali pa da ne bi bila všeč nekomu, ki je meni všeč, da si me ne bi zapomnili (kar je problem, ker jaz pa ta problem imam, da si ljudi dostikrat ne zapomnim...), ipd... Mogoče so to "iskrice v učkih"? Ali pa vonj? Pojma nimam, ampak nikoli se nisem počutila povprečno ali nevidno. Kvečjemu preveč vidnouser posted image .

Moram pa priznat, da v resnici ne bi nikoli hotela zamenjat telesa s kom drugim! Obraza sploh ne, ker ta je pač moj, pa čeprav je milijon lepših, na tem je napisano to, kar jaz mislim... Postave pa tudi ne bi menjala - ne vem, zakaj točno - pač mi je čisto ok ta, ki jo imam... Mislim, da sem samo enkrat v življenju srečala punco, za katero sem si rekla, evo, ta je pa tako lepa, da bi zamenjala postavo z njo - ampak takrat še nisem mela teh joškuser posted image - tak da zdaj spet ne bi menjalauser posted image .

Ta test tudi tebi priporočam, žaki! A obstaja na svetu ena ženska, s katero bi ti bila pripravljena zamenjat - karkoli: telo, obraz, celo življenje? Boš videla, da na koncu koncev si najrajši ti sama... Torej si čisto superuser posted image .

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: SAMOPODOBA
12.10.2009 16:58:09   
Teya*D.
Ojla!

Ja, lahko rečem, da je tudi mene samopodoba ubijala... še zdaj me ampak se skušam prepričat, da sem to pač jaz, da takšna sem. Nikoli nisem imela nekega vzora, da bi pa morala zgledat kot nekatera dekleta ali da bi imela karkoli kar imajo druga dekleta. Vse kar imam in za kar se odločim, se sama in to zato ker mi je tisti trenutek to všeč. Res pa je, da včasih pomislim, da bi moj ušel za kakšno drugo postavno mladenko. Včasih sem zelo potrta, ko bi na primer oblekla kaj kar mi je všeč in ne dobim naseuser posted image  ( sem že pomislila, da so na svetu same suhice hehe ) ampak izberem kaj drugega. Rada pa bi se spremenila predvsem zaradi sebe ( bolj navzven kot navznoter ), saj verjamem, da se za odvečnimi kg, ki so ostali po dveh porodih še vedno nekje skriva 'unikatna jaz'user posted image .

Manekenke pa mi sploh nikoli niso bile všeč, saj mi je izstopanje vseh kosti, ki se vidijo na njih prav nič ni všeč.

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: SAMOPODOBA
13.10.2009 12:54:27   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: žaki
nekaj mi manjka a ne vem kaj ...

Manjka ti zavest/ve'denje, da te nekdo ljubi. Brezpogojno.

Manjka ti ljubezni. Vsi smo "bottom line" žejni ljubezni. In tisti, ki ljubezni ni prejel v otroštvu od matere, očeta, nosijo celo življenje to bolečino s seboj in ta rana se odraža v vsakdanjem življenju, mišljenu, dojemanju.

In vedar. Nekdo te ljubi brezpogojno. Že zdavnaj te je ljubil, še predno te je poznal, "tvoje ime je vrezano v Njegovo dlan".

Torej ni problem, da te Nekdo ne bi ljubil, problem je, da tega, da te Ta ljubi, ne vidiš.

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?