|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 7:30:50   
Volga
Smo se včeraj pogoavarjali s profesorico na srednji šoli in sem bila kar zgrožena. kakšne da delajo dijaki, a nič jim ne moreš. Med poukom poslušajo muziko, kartajo, ni da ni...ali pa jih sploh ni med poukom, ker sploh ne talajo več neopravičenih ur in ukorov, da o izključitvah sploh ne govorim. Negativnih ocen sploh ni, je samo nekaj, ne vem kako že, neke tri črke vpiše s svinčnikom v redovalnico in potem ga toliko časa sprašuje, da blagovoli priti do dvojke. Če se slučajno zgodi, da je ocenjen s temi tremi črkami, kao negativno, mu mora profesor izdelati individualen program in z njim delat po njem, nekako tako, in potem avgusta, ko so "popravci", ga sprašuje toliko časa, da mu lahko da usrano dvojko. Nobene discipline, nobenega reda, grozno....Tisti, ki so malo boljši v znanju, sploh ne hodijo k pouku, pridejo, odpišejo kontrolne, in gredo, ker ali ne morejo slediti pouku, ker je prevelik hrup in nedisciplina ali pa se jim pač ne da in raje sedijo po kafičih....skratka, jaz sem bila resnično zgrožena. Aja, da o starših sploh ne govorimo, pridejo ali pa ne na govorilne, četudi jih iz šole kličejo naj pridejo, jih ni...zagovarjajo svoje sončeke, veveričke, hroščeke, krofeke....mislim, ni da ni. user posted image

Bo kakšna učiteljica lahko povedala še kaj več, samo, če dajo ta trenutek podpisat peticijo, da smejo disciplinirat otroke v šoli, pa magari če je to ena okoli ušes, jo prva podpišem.

Pa kaj si ti nor. Včasih smo učitelje na hodnikih spoštljivo pozdravljali, danes pa jih že tretješolci pošljejo v p.m.

Nekaj bi se moralo spremeniti, samo se mi zdi, da je že tako zavoženo, da se bo težko kaj. user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 8:03:07   
gita10
Tudi jaz sem že poslušala zgodbo od prijateljice, ki uči na eni poklicni srednji šoli kakšne probleme imejo v razredu glede discipline. Ampak lahko oni delajo kar hočejo ker je pač takšen sistem. Meni včasih ko pridem po svojega prvošolčka kakšna vzgojiteljica iz podaljšanega bivanja pojamra kakšni so bili - so se tepli niso ubogali itd medtem, ko pa jim kaj takšnega na kraj pameti ne pade pri učiteljici- je malo staršejša in stroga dovolj, da ima mir v razredu. Enostavno si bodo morali učitelji  avtoriteto zgraditi in postavit v srednjih šolah zakone. Saj mi smo jih tudi imeli: okoli šole ni bilo kajenja, lahko si imel neko določeno št. neupravičenih ur, da ne govorimo o nespoštovanja do učitelja. Če se tega ne držiš izključitev in pomoje po parih izključitveh bi tudi starše prešinilo, da morajo z otroci se pogovoriti.

Sicer pa tako BTW zadnjič smo imeli nekakšno private party pri nas doma in ker nema je nečesa zmanjkalo sem odšla avtobusno postajo iskat. Zunaj je bila družbo otrok starih nekje med 12-15 letom, čutil se je vonj trave.
Če starš pusti, da mu osnovnošolec hodi v takšnem času okoli- potem ne vem kaj naj pričakujemo od srednješolcev.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 8:08:47   
CUKRČEK
Se popolnoma strinjam s teboj, da je to katastrofalno. In za to so v večini krivi starši, ker tako zagovarjajo svoje mulce. In otroci se točno zavedajo, da jim nihče nič ne more. Bognedj, da kateri učitelj kaj reče, da ukor ali kaj podobnega. Mulc se doma pojokca kako mu je hudo instarši takoj v luft
Kaj naj potem naredijo učitelji?!?





< Sporočilo je popravil CUKRČEK -- 6.5.2009 8:14:54 >


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 8:13:33   
Anonimen
ja, zato jaz ostajam profesor na papirju

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 8:16:18   
higuys
 Aja, da o starših sploh ne govorimo, pridejo ali pa ne na govorilne, četudi jih iz šole kličejo naj pridejo, jih ni...zagovarjajo svoje sončeke, veveričke, hroščeke, krofeke....mislim, ni da ni


tu nekje se mi zdi , da je bistvo. Otrokom je dodeljen cel regiment pravic, s tem da  se na dolžnosti  gladko pozabi. In te pravice se otroci preko reakcij staršev še kako zavedajo. V vrtcih ni dobra hrana, prepih, prešmrkavo, preumazano...in seveda se mamica zavzame za svojega prestolonaslednika, se bo ja skupina petnajstih prilagajala njemu in ne obratno..in s tem otroci odraščajo...

In ker iz malega zraste veliko....

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 8:21:00   
resnično srečna
no ja pri mojem sinu na gimnaziji ni tako...jih kar na kratko držio...negativne ocene pa so vsak dan...je pa kriza, ker so tile otroci pa tudi precej obremenjeni...sem mislila, da razturam biologijo pa sem ugotovila, da moraš biti biokemik, da sploh razvozlaš kaj oz se moraš piflat cele verige...ki jih čez kak mesec ne veš več...ker drugače ti pregori pamet...pa ne vem zakaj...mar bi jih naučili kje se znanje lahko poišče ne pa da se pifla...

brezveze v glavnem...


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 8:31:48   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Aja, da o starših sploh ne govorimo, pridejo ali pa ne na govorilne, četudi jih iz šole kličejo naj pridejo, jih ni...zagovarjajo svoje sončeke, veveričke, hroščeke, krofeke....mislim, ni da ni


tu nekje se mi zdi , da je bistvo. Otrokom je dodeljen cel regiment pravic, s tem da  se na dolžnosti  gladko pozabi. In te pravice se otroci preko reakcij staršev še kako zavedajo. V vrtcih ni dobra hrana, prepih, prešmrkavo, preumazano...in seveda se mamica zavzame za svojega prestolonaslednika, se bo ja skupina petnajstih prilagajala njemu in ne obratno..in s tem otroci odraščajo...

In ker iz malega zraste veliko....


... ja sam žalostno je da so ti starši, vsaj večina zrasli ob drugačni disciplini kot zdaj. Dosti njih se gre enostranske demokracije.

Profesor, ki ima avtoriteto se mu to ne dogaja. Tudi jaz ko sem hodila v srednjo je bilo lih nekaj podobnega, pri profesorju, ki se je z nami za*ebaval, pa smo se tudi mi, pa neke alternativne profesorice ki so lih kar ušle iz faksa.

Dosti je na starših, sam profesorji so eni tudi čisto mimo.

Baje da ji je, to pred par leti, dijak zagrozil, da jo bo poču, če ne bo pozitivn. Profesorca pa nič, ni reagirala, pa to so grožnje, pa ne mi rečt, da nima možnosti za ukrepanje.

... reši pa nas lahko sam čas dragega Tita. Ker z namišljeno demokracijo so tudi starejši ljudje postali kar na lepem nevzgojeni.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 8:32:48   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: higuys


Otrokom je dodeljen cel regiment pravic, s tem da  se na dolžnosti  gladko pozabi. In te pravice se otroci preko reakcij staršev še kako zavedajo. V vrtcih ni dobra hrana, prepih, prešmrkavo, preumazano...in seveda se mamica zavzame za svojega prestolonaslednika, se bo ja skupina petnajstih prilagajala njemu in ne obratno..in s tem otroci odraščajo...

In ker iz malega zraste veliko....


Se strinjam in dodajam: učiteljem je dodeljeno preveč obveznosti in dolžnosti in premalo pravic.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 9:16:53   
Ribica **
Pri nas ni bilo nikoli tako. Noben ni kartal med poukom, mobitela se v roki nisi smel met, da bi te kdo videl (so jih tut vzeli kdaj), tiste tri crke so NMS - pri nas so mogli popravljat, dokler niso sami znali, jih niso tako sprasevali/testov sestavljali, da bi pa sigurno naredili itd. Neopravicene so dobival, pa tudi opomine zaradi neopravicenih, pa starse so klicali v solo in so starsi tudi prisli. Pa sem lani koncala gimnazijo user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 9:52:27   
hariba
Takšno stanje kot ga opisuje Volga je zlasti v poklicnih šolah, v strokovnioh mnogo majn, v gimnazijah pa sploh ne.  V poklicne šole se itak večinoma vpišejo učenci, ki jim že v osnovni šoli se ni dalo učit in so raje razgrajali in špricali in jih na druge šole  ne bi sprejeli. In je potem normalno, ko so sami taki na kupu katastrofa. Se je zdaj tisto iz osnovnih šol, da naj ne ja nihče ponavljal preneslo še v poklicne šole, da naj bi vsak osvojil neko izobrazbo, zato so se  kriteriji močno znižali. Rezultat tega je totalna anarhija. Se res sprašujem kako bo s temi mladimi, ki jim potem dajo dvojko samo zato, da se jih prfoksi znebijo in nimajo več opravka z njimi. Kakšni kuharji, mehaniki in trgovci bodo le to? Samo s papirjem, brez znanja in odgovornosti do delauser posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 9:58:20   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: hariba

Samo s papirjem, brez znanja in odgovornosti do delauser posted image


velik (preveč) takih maš celo univerzitetnih diplomantov, čist tko (samo da jih večina še misli da so zagrabil boga za jajca ker majo pa diplomo).

sicer pa ja, je problem večinoma poklicnih šol, pa seveda tudi tamkajšnjih profesorjev, ki jim dobesedno dol visi za vse. itak so otroc bedni, slabi, neumni, čemu se sploh trudit?! na gimnaziji je vsaj upanje da bi kej nardil iz sebe, tam pa ne. in ko bojo profesorji spremenil miselnost in pridobil neki avtoritete, potem bo tut tam boljš.
aja, pa seveda, ko bojo straši nehal zagovarjat svoje mulce na vsak način. ker oni niso nikol ničesar krivi.


< Sporočilo je popravil Felicita -- 6.5.2009 9:59:55 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 10:12:48   
Splišni
Moja sestra ima 3 otroke po 3 srednjih  šolah (1 je že končala, 1 je na poklicni), pa je po vseh stanje zelo v redu. Se imajo prav fletno in radi hodijo v šolo. Po moje je veliko odvisno od ravnateljev.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 10:19:15   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: hariba

Se res sprašujem kako bo s temi mladimi, ki jim potem dajo dvojko samo zato, da se jih prfoksi znebijo in nimajo več opravka z njimi. Kakšni kuharji, mehaniki in trgovci bodo le to? Samo s papirjem, brez znanja in odgovornosti do delauser posted image


ah dej no, zato ker dobi dvojko v slo. bo ravno tako dober mehanik, pa kuhar, pa prodajalka tudi. Se tudi na gimnazijah dogaja.
A tako je pol to, dijaki na gimnazijah olikani, na poklicnih pa ne.

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 10:21:49   
Anonimen
sicer pa ja, je problem večinoma poklicnih šol, pa seveda tudi tamkajšnjih profesorjev, ki jim dobesedno dol visi za vse. itak so otroc bedni, slabi, neumni, čemu se sploh trudit?! na gimnaziji je vsaj upanje da bi kej nardil iz sebe, tam pa ne. in ko bojo profesorji spremenil miselnost in pridobil neki avtoritete, potem bo tut tam boljš.
aja, pa seveda, ko bojo straši nehal zagovarjat svoje mulce na vsak način. ker oni niso nikol ničesar krivi.



pod tole se podpišem.

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 10:23:33   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

sicer pa ja, je problem večinoma poklicnih šol, pa seveda tudi tamkajšnjih profesorjev, ki jim dobesedno dol visi za vse. itak so otroc bedni, slabi, neumni, čemu se sploh trudit?! na gimnaziji je vsaj upanje da bi kej nardil iz sebe, tam pa ne. in ko bojo profesorji spremenil miselnost in pridobil neki avtoritete, potem bo tut tam boljš.
aja, pa seveda, ko bojo straši nehal zagovarjat svoje mulce na vsak način. ker oni niso nikol ničesar krivi.



pod tole se podpišem.




Morda večinoma, jaz sem opisovala srednjo ekonomsko NM.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 10:25:56   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

sicer pa ja, je problem večinoma poklicnih šol, pa seveda tudi tamkajšnjih profesorjev, ki jim dobesedno dol visi za vse. itak so otroc bedni, slabi, neumni, čemu se sploh trudit?! na gimnaziji je vsaj upanje da bi kej nardil iz sebe, tam pa ne. in ko bojo profesorji spremenil miselnost in pridobil neki avtoritete, potem bo tut tam boljš.
aja, pa seveda, ko bojo straši nehal zagovarjat svoje mulce na vsak način. ker oni niso nikol ničesar krivi.



pod tole se podpišem.




Morda večinoma, jaz sem opisovala srednjo ekonomsko NM.



Na ekonomski v Kr so odnosi prav super. Očitno je res od ravnateljev odvisno.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 10:26:53   
Anonimen
Morda večinoma, jaz sem opisovala srednjo ekonomsko NM.


itak da je povsod lahko tko. sam jaz mislim da še zmeri je velik na profesorjih, kolk so sposobni in si znajo ustvarit avtoriteto. ker isti razred pri enem bo delal totalno štalo in ga ne bodo šljivili pet posto, pri drugem bo pa red, celo čisto prijetno vzdušje.
največ ja pa seveda vzgoja, sej ajd, te družba potegne, da počneš bedarije, sam če imaš dobro, zdravo osnovo, se boš ob teh bedarijeh slabo počutil. in ker se noben ne počuti rad slabo nonstop in karnaprej, boš slejkoprej pršu k pameti in zamenjal družbo.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 10:32:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Smo se včeraj pogoavarjali s profesorico na srednji šoli in sem bila kar zgrožena. kakšne da delajo dijaki, a nič jim ne moreš. Med poukom poslušajo muziko, kartajo, ni da ni...ali pa jih sploh ni med poukom, ker sploh ne talajo več neopravičenih ur in ukorov, da o izključitvah sploh ne govorim. Negativnih ocen sploh ni, je samo nekaj, ne vem kako že, neke tri črke vpiše s svinčnikom v redovalnico in potem ga toliko časa sprašuje, da blagovoli priti do dvojke. Če se slučajno zgodi, da je ocenjen s temi tremi črkami, kao negativno, mu mora profesor izdelati individualen program in z njim delat po njem, nekako tako, in potem avgusta, ko so "popravci", ga sprašuje toliko časa, da mu lahko da usrano dvojko. Nobene discipline, nobenega reda, grozno....Tisti, ki so malo boljši v znanju, sploh ne hodijo k pouku, pridejo, odpišejo kontrolne, in gredo, ker ali ne morejo slediti pouku, ker je prevelik hrup in nedisciplina ali pa se jim pač ne da in raje sedijo po kafičih....skratka, jaz sem bila resnično zgrožena. Aja, da o starših sploh ne govorimo, pridejo ali pa ne na govorilne, četudi jih iz šole kličejo naj pridejo, jih ni...zagovarjajo svoje sončeke, veveričke, hroščeke, krofeke....mislim, ni da ni. user posted image

Bo kakšna učiteljica lahko povedala še kaj več, samo, če dajo ta trenutek podpisat peticijo, da smejo disciplinirat otroke v šoli, pa magari če je to ena okoli ušes, jo prva podpišem.

Pa kaj si ti nor. Včasih smo učitelje na hodnikih spoštljivo pozdravljali, danes pa jih že tretješolci pošljejo v p.m.

Nekaj bi se moralo spremeniti, samo se mi zdi, da je že tako zavoženo, da se bo težko kaj. user posted image



Nisem učiteljica daleč od tega,sam ko tole preberem me mine res.Nisem nevem kok že stara("samo"32 let) pa ko sem jaz hodla v šolo,mi nismo upali nič učitelju rečt,vsi smo imeli rešpekt pred njimi,današnja mladina je pa taka.
Vse je pa odvisno od domače vzgoje,tako kot se doma med samo pogovarjajo,tako se mularija potem z učitelji.Ko je pa kej narobe jih pa ateki in mamice zagovarjajo.Pr nevem kolkih letih dobijo avto,plačajo jim izpit....Sej pol pa ni čudn,da je tak.Kar se pa pravic učiteljev tiče,jih pa imajo absolutno premalo.Če bi jih kdaj kater od učitelja dobil okrog ušes,ali pa kako brco v tazadnjo bi se jih bolj bali.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 10:35:13   
Felicita
aja no, še to, sej se bo mogoče grdo slišal, ampak pomoje je dejansko v 'ruralnih' šolah več problemov kot v npr. ljubljanskih... v NM se jim verjetno ni treba na trepalnice postavt, ker bojo zihr dobil dijake - če druge ne, pa tiste, ki ne bojo mel dnarja hodit v maribor/lj na kakšno 'boljšo' šolo... in ker majo vsa mesta zagotovo zapolnjena, se jim tudi ni treba trudit, na noben način. v lj je na primer 30 šol (tko od oka) in more vsaka neki narest zato, da se bojo ljudje odločil glih tja it. pa ne me zdej narobe razumet da poveličujem lj, tut v lj mamo šole v totalnem razsulu (npr tista gručica, ki jih čepi na aškerčevi), samo se mi zdi da vseen manj kot v mestih kjer je npr izbira samo ene ali dveh šol. pa ne vem, tudi zdej na faksu opažam, kakšne so razlike v znanju tistih, ki smo prišli z 'dobrih' gimnazij pa tistih od drugod...
ok, prosim ne planit name, samo moje opažanje...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 10:38:03   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Smo se včeraj pogoavarjali s profesorico na srednji šoli in sem bila kar zgrožena. kakšne da delajo dijaki, a nič jim ne moreš. Med poukom poslušajo muziko, kartajo, ni da ni...ali pa jih sploh ni med poukom, ker sploh ne talajo več neopravičenih ur in ukorov, da o izključitvah sploh ne govorim. Negativnih ocen sploh ni, je samo nekaj, ne vem kako že, neke tri črke vpiše s svinčnikom v redovalnico in potem ga toliko časa sprašuje, da blagovoli priti do dvojke. Če se slučajno zgodi, da je ocenjen s temi tremi črkami, kao negativno, mu mora profesor izdelati individualen program in z njim delat po njem, nekako tako, in potem avgusta, ko so "popravci", ga sprašuje toliko časa, da mu lahko da usrano dvojko. Nobene discipline, nobenega reda, grozno....Tisti, ki so malo boljši v znanju, sploh ne hodijo k pouku, pridejo, odpišejo kontrolne, in gredo, ker ali ne morejo slediti pouku, ker je prevelik hrup in nedisciplina ali pa se jim pač ne da in raje sedijo po kafičih....skratka, jaz sem bila resnično zgrožena. Aja, da o starših sploh ne govorimo, pridejo ali pa ne na govorilne, četudi jih iz šole kličejo naj pridejo, jih ni...zagovarjajo svoje sončeke, veveričke, hroščeke, krofeke....mislim, ni da ni. user posted image

Bo kakšna učiteljica lahko povedala še kaj več, samo, če dajo ta trenutek podpisat peticijo, da smejo disciplinirat otroke v šoli, pa magari če je to ena okoli ušes, jo prva podpišem.

Pa kaj si ti nor. Včasih smo učitelje na hodnikih spoštljivo pozdravljali, danes pa jih že tretješolci pošljejo v p.m.

Nekaj bi se moralo spremeniti, samo se mi zdi, da je že tako zavoženo, da se bo težko kaj. user posted image

Žal se mnogo od naštetega dogaja že v OŠ... In to v 4. razredu. Osebno poznam enega takega fanta, ki terorizira učiteljico, se iz nje pred vsemi norčuje, jo ponižuje z zelo grobimi žaljivkami, ji grozi z batinami ipd. Ej, nič mu ne morejo! Ali pa nočejo??? Žal ravnateljica živi v oblakih. Ali pa verjame v tisto "univerzalno resnico" s sosednjega foruma user posted image Npr. ravnatelj druge OŠ v istem kraju ima čisto drugačne prijeme.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 10:49:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hariba

Takšno stanje kot ga opisuje Volga je zlasti v poklicnih šolah, v strokovnioh mnogo majn, v gimnazijah pa sploh ne.  V poklicne šole se itak večinoma vpišejo učenci, ki jim že v osnovni šoli se ni dalo učit in so raje razgrajali in špricali in jih na druge šole  ne bi sprejeli. In je potem normalno, ko so sami taki na kupu katastrofa. Se je zdaj tisto iz osnovnih šol, da naj ne ja nihče ponavljal preneslo še v poklicne šole, da naj bi vsak osvojil neko izobrazbo, zato so se  kriteriji močno znižali. Rezultat tega je totalna anarhija. Se res sprašujem kako bo s temi mladimi, ki jim potem dajo dvojko samo zato, da se jih prfoksi znebijo in nimajo več opravka z njimi. Kakšni kuharji, mehaniki in trgovci bodo le to? Samo s papirjem, brez znanja in odgovornosti do delauser posted image


No tole je pa čist zgrešeno,če pogledaš osnovne šole lahk vidiš da so učitelji eni in isti in da so nekaterim otrokom naklonjeni že od začetka,pač poglejmo resnici v oči,da je to mišljenje čist zgrešeno ker če si imel v osnovni šole dvojke si nič več ne zaslužiš kot da bi šel na eno poklicno šolo pa čeprav se učiteljicam ni dal mal več ukvarjat s tabo da bi ti snov razumel ampak sam da poskrbi za tiste pametne riti. In da je v poklicnih tako in na gimnaziji pa ne ja pa a ste slepi al kaj?isto sam tm uredijo na drugačen način da ne izve cela slovenija pri poklicnih naj bi bil pa že itak standarduser posted image otroc niso nč krivi če se staršem ne da z njimi ukvarjat,oni pač sledijo poteku življenja k drgač ne znajo,učitelji pa bi mogl znat si postavt respekt prvo do sebe in k bodo sebe spoštoval bodo potem tud otroc sam sej pravm da mora bit pravilna vzgoja pri starših kot tudi pri učiteljih.



(odgovor članu hariba)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
6.5.2009 10:50:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 13:29:19   
Volga
O.K., vsi se nekako strinjamo, da je največ odvisno od vzgoje pa od družine. Kakšna potem mora biti vzgoja, po vašem mnenju, da otroka ne bo sodil med bando, ki dela nerede v razredih? Prosim, konkretno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 13:33:55   
Anonimen
joj volga, zdej pa nemogoče zahtevašuser posted image konkretnouser posted image

kakšna bi morala bit vzgoja? verjetno takšna, da ti rata vzgojit samozavestnega mladega človeka, ki ne bo kr takoj padu pod vpliv neke družbe. ki ima vcepljene neke moralne vrednote, kaj ja in kaj ne. ki ima privzgojeno sočutje, pa spoštljivost ( do ljudi in do lastnine). mladega človka, ki ma pred sabo nek cilj, neglede na katastrofalno splošno stanje v družbi in državi.ki zna priznat napake, sprejet napake drugih, ki zna razumet drugačnost.
kako to dosečt? verjetno ni nekega univerzalnega recepta. najprej pa z vzgledom.

matr, nas težko delo čaka....

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 6.5.2009 13:35:16 >

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: SLO srednješolstvo...katastrofa.
6.5.2009 13:46:56   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

joj volga, zdej pa nemogoče zahtevašuser posted image konkretnouser posted image

kakšna bi morala bit vzgoja? verjetno takšna, da ti rata vzgojit samozavestnega mladega človeka, ki ne bo kr takoj padu pod vpliv neke družbe. ki ima vcepljene neke moralne vrednote, kaj ja in kaj ne. ki ima privzgojeno sočutje, pa spoštljivost ( do ljudi in do lastnine). mladega človka, ki ma pred sabo nek cilj, neglede na katastrofalno splošno stanje v družbi in državi.ki zna priznat napake, sprejet napake drugih, ki zna razumet drugačnost.
kako to dosečt? verjetno ni nekega univerzalnega recepta. najprej pa z vzgledom.

matr, nas težko delo čaka....


evo, se strinjam, dodala bi še, da se je treba kot starš potrudit, da se že vzgojiteljem, kasneje učiteljem in nazadnje profesorjem ne zbija avtoritete. in ne pravim, da je treba bit kimavc, ampak pač to drugače povedat/uredit. namest 'ja, tvoj prfoks je res totaln idiot, ne vem kaj sploh še dela na šoli.' rečeš: 'ok, ni naredu prov, potrudi se, poskusi se pogovort z njim,...' varianto.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?