|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Smoothiji in frapeji
27.5.2012 18:27:24   
malaMravljica
Mi zna katera napisat kaksen fiiiin recept za ti dve zadevici. Napravo za to delat mislim da imam, sam ne vem pa kako se naredi. Ce bo rr uporabnica Mateyka sedaj spet kaksno slikco zalimala sem gor, take lepe barve, da moras prav novo temo zacet in za recept prosit user posted image user posted image  povem, da mislim tocno to. Sam recept rabim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Smoothiji in frapeji
27.5.2012 21:06:16   
Anonimen
Men je ful dober smoothie: banana + navaden jogurt + vanilin sladkor + žlica medu user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Smoothiji in frapeji
27.5.2012 21:24:58   
josephine27
jaz dam zdraven še jagode ( zdaj ko je sezona), pozimi pa borovnice. pa med včasih izpustim, ker mi je že brez njega dovolj sladko.



_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Smoothiji in frapeji
27.5.2012 21:51:15   
malaMravljica
No, za dva sedaj vem sestavine ampak jaz tega se nikol nisem delala. Kaj to zmecem vse v tisto stekleno posodo, ki jo das na mikser in zalaufam tok casa, da se vse premesa in zdrobi na nano delce? Pa pol kaj v hladilnik ali se kar takoj pije? In to je pol tudi fajn malica za otroka lahko?

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Smoothiji in frapeji
27.5.2012 21:57:37   
tajtaja
Danes sem delala pol svežega ananasa, tri kivije in za bolj sladko še eno banano zraven. Ena taka lahka popoldanska malica za otroke.
Včeraj smo pa meli jagode, kivi in bananeuser posted image .

Jutri pa....kdo ve....mal pobrskam po hladilniku in ..zdaj bom enkrat probala zelenjavnega, bomo vidli, kako se bom držalaluser posted image .

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Smoothiji in frapeji
27.5.2012 22:01:27   
Anonimen
Jaz jogurt in banano vzamem iz hladilnika, dam v mikser in zmiksam do gladkega in koj pijem ... fajn posladek ali vmesni obrok.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Smoothiji in frapeji
27.5.2012 22:15:52   
mateyka
haha, sem ravno razmišljala, če čem z mojo bananino kremo težit user posted image sem namreč ravno v petek porabila zrele banane za banana cream cups (imrovizirana sladica) - podobno temu kar iščeš, se dela na isti način, samo je bolj gosto, kot krema in bolj redilno (smetana) user posted image za kako uro dam v zamrzovalnik, da je na pol sladoled - svinjsko dobro user posted image
user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Smoothiji in frapeji
27.5.2012 22:29:20   
mateyka
jup, mikser pa kar rabiš za to.


IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Men je ful dober smoothie: banana + navaden jogurt + vanilin sladkor + žlica medu user posted image


jaz tud delam z jogurtom user posted image frapejčki in mleko mi nekak ne sede..

NAJBOLJŠI mi je melonin.
pol melone
pol litra navadnega jogurta
5 žlic navadnega ali vanilijevega sladoleda
opcija: 1 zrela banana

dobro zmiksaš in naliješ v kozarce. lahko dodaš še extra kepco kakega meloninga sladoleda (no, al pa vaniljevga) v kozarce za okras. super za malico user posted image
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Smoothiji in frapeji
27.5.2012 22:48:14   
Anonimen
Kaj pa recept za bananino kremo? user posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Smoothiji in frapeji
27.5.2012 23:09:38   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Kaj pa recept za bananino kremo? user posted image


za 5-6 porcij

Sestavine:
3 zrele banane
1 deci jogurta
1 žlica sladkorja v prahu
1 žlica vanilijevega sladkorja (s pravo vanilijo, ne aromo)
1 sladka smetana
5-6 digestiv piškotov
5- 6 alber keksov
temni in mlečni čokoladni posip v koščkih (čokoladne solzice)
sladki kakav


Priprava:
Zmiksamo banane, jogurt in sladkor v prahu. Stepemo sladko smetano z vanilijevim sladkorjem. Zmeljemo albert kekse in zdrobimo digestiv piškote na male koščke, vsake posebej.

Plasti:
- damo žlico sladke smetane na dno in potresemo z digestiv koščki
- zmešamo sladko smetano in bananino mešanico v kremo in jo dodamo v plasti 2-3 cm
- potresemo s koščki temne čokolade
- zmešamo albert kekse s preostalo kremo in položimo nove plasti v kozarce
- potresemo s kakavom in mlečnim čokoladnimi koščki

Kozarce damo v zmrzovalnik za eno uro nato postrežemo ali shranimo v hladilniku do uporabe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Smoothiji in frapeji
27.5.2012 23:32:19   
mateyka
evo, tegale bom kmalu probala (ga mam še v glavi):

sok ene limete
1-2 deci jogurta (moram še sprobat koliko je najbolj optimalno za 2 japka)
2 granny smith jabolki
sladkor v prahu po okusu (to moram še sprobat)

*ščep ali dva mete (a se vam zdi to dobra ideja?)

vse zmiksaš in to je to.

kako se vam zdi? pitno-užitno? user posted image


< Sporočilo je popravil mateyka -- 27.5.2012 23:36:25 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Smoothiji in frapeji
28.5.2012 9:05:44   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

evo, tegale bom kmalu probala (ga mam še v glavi):

sok ene limete
1-2 deci jogurta (moram še sprobat koliko je najbolj optimalno za 2 japka)
2 granny smith jabolki
sladkor v prahu po okusu (to moram še sprobat)

*ščep ali dva mete (a se vam zdi to dobra ideja?)

vse zmiksaš in to je to.

kako se vam zdi? pitno-užitno? user posted image





Pri nas se zelo veliko pije lime-mint juice ali mint cooller

V blenderju zmiksajo oprane metine liste in vodo, ter svež limetin sok. Če gre za cooller se zmiksa z ogromno ledu. Zraven pa dobiš posladkano vodo, ki si jo sam dolivaš po želji in s tem posladkaš zadevo. Tole je nekaj najboljšega, kar paše v vročiniuser posted image .

Sovražim ko v Slo naročim limonado in dobim zraven kristalni sladkoruser posted image user posted image

Pila sem tudi že apple mint juice, je tudi njamsi (na isti način, šop mete in sveži jabolčni sok iz zelenih jabolk)...brez sladkorja, ker so jabolka sladka in seveda brez jogurta- je vseeno juice in ne smoothiuser posted image

Z jogurtomuser posted image , definitivno mi ne deluje užitnouser posted image

Sicer že nasploh nismo ljubitelji jogurtovih smutijev, raje samo sadje zmiksamo. Najraje pa imamo: mango, papajo, ananas, banano, breskev, jagode, maline . Poljubne kombinacije iz teh sadežev, če je pregosto, pa razredčim s svežim pomarančnim sokom.



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 28.5.2012 9:08:19 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Smoothiji in frapeji
28.5.2012 9:39:18   
mateyka
joj, maline pa nikakor ne morem dat v smoothi - mi je greh, raj same, sveže pojem. ni rpimerjave.

Hope, če ne maraš jogurta, čist verjamem da ti je zanič napitek iz njega. user posted image kako (z)miksate led? jaz ga v mikserju ne morem. se mi zdi da bi se enostavno zataknil (mamo enga starga iz leta 70). bi morala posebno mašino zanj kupit al kaj.. kaka ideja?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Smoothiji in frapeji
28.5.2012 10:18:30   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

joj, maline pa nikakor ne morem dat v smoothi - mi je greh, raj same, sveže pojem. ni rpimerjave.

Hope, če ne maraš jogurta, čist verjamem da ti je zanič napitek iz njega. user posted image kako (z)miksate led? jaz ga v mikserju ne morem. se mi zdi da bi se enostavno zataknil (mamo enga starga iz leta 70). bi morala posebno mašino zanj kupit al kaj.. kaka ideja?


Jaz sem pred kratkim celo tukaj gor spraševala, kaj kupit al sokovnik al blender -> potem ni bilo kakšnega pametnega nasveta, pa sem malo brskala po netu in se odločila za blender. Brez problema zmelje tudi led.
Me pa zanima, kako mašino ima Hope, da dobi sladkano vodo. Se strinjam - kristalni sladkor v limonado ne gre user posted image , brez termičnega segrevanja se skorajda težko ves raztopi, limonada pa mora biti ledeno osvežujoča. Mnjami user posted image

p.s.: Mateyka, v Lidlu dobiš cel pakung zmrzjenih malin za male pare. Za sladice, frapeje, sokove - več kot odlične. Včasih jih samo segrejem in dam na sladoled.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 28.5.2012 10:20:13 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Smoothiji in frapeji
28.5.2012 10:33:19   
Najaa
Jao sem vedla, da ne smem te teme odpirat... zdej mi pa sline tečejo... user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Smoothiji in frapeji
28.5.2012 11:02:19   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

joj, maline pa nikakor ne morem dat v smoothi - mi je greh, raj same, sveže pojem. ni rpimerjave.

Hope, če ne maraš jogurta, čist verjamem da ti je zanič napitek iz njega. user posted image kako (z)miksate led? jaz ga v mikserju ne morem. se mi zdi da bi se enostavno zataknil (mamo enga starga iz leta 70). bi morala posebno mašino zanj kupit al kaj.. kaka ideja?


Jaz maram jogurt, ga obožujem, sam ga raje jem posebejuser posted image . Smoothi mam raje brez, ne vem, ob vsem sadju, mi je škoda mešat še jogurt zraven-prazne kalorije, odvečni dodatekuser posted image .

Definitivno rabiš en dober blender za led. Jaz ga še nimamuser posted image - ne delam coolerjev doma, jih pijem po kafičih. Doma mam tudi takega, ko si ne upam leda not datuser posted image Sladkano vodo pa delajo tako, da v vročo vodo dajo veliko sladkorja, tolk da se stopi in v hladilnik- lahk ap si ledene kocke narediš iz tega- to mi je zdaj na pamet padlouser posted image . Ali pa kuhajo sladkor in vodo, do sirup stopnje. in isto potem ohladijo. Itak tega narediš več, pa lahko stoji v hladilniku par dniuser posted image

Imaš pa nekaj receptov tudi na netu http://cocktails.about.com/od/mixology/r/simple_syrup.htm
http://allrecipes.com/recipe/simple-syrup/

Upam, da kak gostinec tole bere in začne tako delat limonadeuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 28.5.2012 11:11:30 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Smoothiji in frapeji
28.5.2012 11:18:42   
Tutan
Hope, pol je to čisto po domače - tole sladkano vodo delam jaz doma za navlažit kak biskvit - sam dam manj sladkorja. Bom sprobala potem zvečer, pa dala kar v kocke pa v skrinjo. Pa še kak list mete not vržem - se je orng razbohotila na vrtu, pa melisa, pa citronska melisa - očitno jim tale dež noro paše.

Drugače pa na Orcini strani danes tale recept -> za sladoled:
♥ "Recept ČuDoViT dan" ♥ (pssst, recept za sladoled:))

Potrebujete:
- pol skodelice kokosovega mleka (skupaj s smetano, ki se nabere na vrhu pokrovčka)
- 3 jedilne žlice BioIn ekološke acai jagod v prahu
- 6 zamrznjenih banan (jih olupite, narežete na kolutke in zamrznete)
- 3 kapljice esence vanilije

Postopek:
Najprej zmešate kokosovo mleko, acai jagode v prahu in esenco vanilije. Nato mešanici dodate še zamrznjene banane in ponovno zaženete blender. Maso predenete v lične skodelice in samo še... *UŽIVATE* ♥ Pa lep dan! :)


Jaz sem tole že delala, samo nisem kupovala teh acai jagod, sem dala kar domače oh in sploh bio borovnice. delala sem že z dodatkom kokosvega mleka in brez -> pa je brez enako dobro, pač bolj sorbetasta struktura - čeprav so dodane banane.
Aja, pa jaz banan prej ne zamrznem - imam ponavadi zamrzjene domače borovnice, pa dam potem še za cca 15min v zmrzovalnik - ni pa nujno, pride fajn struktura. Če pa je oboje sveže (banane + drugo sadje), se pa fino nadeva v tiste kalutke od lučk (Kik jih je mel po 50centov :P) - se potlači, se dajo not palčke, pa imajo otroci zabavo :)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Smoothiji in frapeji
28.5.2012 11:20:09   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jao sem vedla, da ne smem te teme odpirat... zdej mi pa sline tečejo... user posted image



Ufffffffaaa, ja, se strinjam.

Mislim, da bom popoldne šla v nabavo velike količine sadja. user posted image

mM - mi imamo blender in kakršnokoli fino sadje imamo, ga zmečemo notri. Če hočem bolj na sladko obrnit, dam še kako banano, če hočem bolj tekoče, dodam malo vode. Mleko/jogurt dodam samo občasno in še to samo sebi, ker moja dva imata rada samo sadje. Včasih dam še kaj iz skrinje - npr. zmrznjene maline ali kaj takega, za dodatek.

Za zelenjavne smoothije pa se doma še nisem opogumila, samo ko si na tržnici kupim. Si pa v sokovniku delamo sok tudi iz zelenjave (korenček, rdeča pesa...) - samo pol obvezno zraven kako sladko sadje (grozdje, pomaranča), da ni zanič okus.

So mi pa všeč tile recepti iz mete - se nam je na vrtu zaredila in jo je treba nekako ukrotit user posted image . Zaenkrat naredimo kakšen čaj, ali pa kar v vodo, ki se malo navzame okusa.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Smoothiji in frapeji
28.5.2012 11:23:15   
Tutan
Evo pa še en dvoslojni smoothie: (sem ga tudi že delala, pač brez veganskih jogurtov itn user posted image )
Potrebuješ:
- zmrznjen mango (tega sem dala zamrznit - na koščke, 15minut v zrmzovalniku, da je malo bolj kompakten)
- 1 vanilijin jogurt (veganski ali jogurt po vaši želji - jaz jih vzamem kar v Hoferju)
- jedilni žlici vode

- 2 kivija
- 2 kocki ledu
- 2 čajni žlički ječmenove trave (kamot lahko izpustite - sem delala že brez)
- 1 čajna žlička agavinega sirupa (nisem imela agavinega sirupa, sem pa vzela aloe vera sirup - za kak smoothie ga je fajn imet, drugač je predrag, da vse po vrsti sladkaš z njim)

V blenderju najprej zmešate mango, vanilijin jogurt in dve žlici vode ter nalijete v kozarec. Nato ponovno zavrtite blender in zmešate 2 kivija, 2 kocki ledu, 2 žlički ječmenove trave in eno čajno žličko sirupa. Nalijete v isti kozarec, drugo mešanico na prvo user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Smoothiji in frapeji
28.5.2012 11:26:06   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: rozilu



Za zelenjavne smoothije pa se doma še nisem opogumila, samo ko si na tržnici kupim. Si pa v sokovniku delamo sok tudi iz zelenjave (korenček, rdeča pesa...) - samo pol obvezno zraven kako sladko sadje (grozdje, pomaranča), da ni zanič okus.

So mi pa všeč tile recepti iz mete - se nam je na vrtu zaredila in jo je treba nekako ukrotit user posted image . Zaenkrat naredimo kakšen čaj, ali pa kar v vodo, ki se malo navzame okusa.


http://www.girlcooksworld.com/2011/08/cucumber-lime-and-mint-cooler.html

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Smoothiji in frapeji
28.5.2012 11:27:02   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Hope, pol je to čisto po domače - tole sladkano vodo delam jaz doma za navlažit kak biskvit - sam dam manj sladkorja. Bom sprobala potem zvečer, pa dala kar v kocke pa v skrinjo. Pa še kak list mete not vržem - se je orng razbohotila na vrtu, pa melisa, pa citronska melisa - očitno jim tale dež noro paše.



Ja itak, tolk simple in tolk boljš, pa se noben ne spomni tegauser posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Smoothiji in frapeji
28.5.2012 11:28:17   
malaMravljica
Super ste s temi recepti, hvaaala!
Naredila sem tega prvega, jogurt, banana, vanilin cukr in med, njami, res fino. Bom sla pa kar po spisku dol in zato hvala za vse ideje. Pa tista krema sladica se slisi tudi super.
Sam se vedno nekaj ne vem, kaj je to blender al kaj ze pisete. A je to lahko tudi tisti nastavek na kuhinjskem aparatu? Jaz sem v tem naredila, sam moj je plasticen in si neb upala ledu notri dat.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Smoothiji in frapeji
28.5.2012 11:37:49   
Tutan
Evo - http://www.regaloservice.com/shop/product.php?productid=156&cat=281&bestseller=Y - blender user posted image
Jaz sem si ga prek neta naročila Oster-jev je, mal sm brskala, ujagala nekaj po solidni ceni, en teden pa je bil pri meni user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Smoothiji in frapeji
28.5.2012 11:51:28   
mateyka
drugač so po 10 ojrov, samo ice crusherji so pa dražji..

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj lahko dojenčku ponudimo marelice? (+ ...
Sezona marelic se začenja in će imate doma dojenčka, ki ste mu začeli uvajati gosto hrano, je to sadež, ki ga lahko posk...
Uvajanje novih živil: Pravilo štirih dni
S pravilom štirih dni boste otrokove potencialne težave z določeno prehrano ali prehransko sestavino ugotovili že na sam...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?