|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 12:51:44   
Paštetka
Dilema.

Kaj bi bilo pametneje, boljše za vse, racionalneje.

1. Sobica, ki si jo delita bratec in sestrica (3 leta in 1,5)
a) nadstopna postelja (ki se potem razstavi v 2) - a je 3-letnik že sposoben spati zgoraj? user posted image
b) vsak svojo posteljo (starejši bratec 200 cm, sestrica 140x70- že imamo). V tem primeru ne bi bilo toliko prostora za igranje
2. Vsak svojo sobico
a) vsak s svojo 2 metrsko posteljo
b) ali naj vseeno sestrica ima 140 x70 cm posteljo


Kako ste pri vas reševali? Kaj se je izkazalo za boljše? A je boljše, da se skupaj igrata, spita v eni sobici? Ali ločeno spanje?

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 18.8.2008 12:58:02 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 12:53:05   
Volga
Kaj pa b?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 12:55:39   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Kaj pa b?


prehitro kliknila user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 12:56:06   
anju

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Kaj pa b?

tud meni neki manjka...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 12:57:34   
bingi
2.a.user posted image

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 12:59:43   
anju
hmmm, nimam (še) dveh, ampak... kolikor se spomnim sva z bratom vedno želela vsak svojo sobo. z veliko poslo seveda. ampak mala ima tako ali tako lahko še vedno majhno, itak jo bo treba kupit.

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 12:59:53   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: bingi

2.a.user posted image


Zakaj? Kakšne izkušnje, bi mi prav prišle oz., da argumentirate svoje odgovore. Tako se lažje odločam.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu bingi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 13:03:01   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: anju

hmmm, nimam (še) dveh, ampak... kolikor se spomnim sva z bratom vedno želela vsak svojo sobo. z veliko poslo seveda. ampak mala ima tako ali tako lahko še vedno majhno, itak jo bo treba kupit.


JA, čez par let bi itak imela vsak svojo sobico. Tam, ko bosta šla v šolo. Sprašujem za zdaj, kaj bi bilo boljše. Da sta ločena ali, da sta skupaj, ker se mi nekak logično zdi, da, če bi imela skupaj sobico, da bi bila bolj povezana, bolj bi se "razvijala", zaigrala...   Ne vem, no razmišljam. Kasneje itak, da vsak svojo.

Ker zdaj bi potem eno sobico z možem preuredila v pisarnico, pa likala bi tam...

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 13:04:47   
Paštetka
Do kdaj pa lahko otrok še normalno spi v postelji 140 x 70? Do 4. leta? user posted image  

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 13:07:25   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Do kdaj pa lahko otrok še normalno spi v postelji 140 x 70? Do 4. leta? user posted image  


Jaz bi rekla, da dokler mu je udobno. Po moje do 4 leta z lahkoto.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 13:08:06   
bingi
Ker se ne motita med spanjem, ce je den bolan ne moti ponoci drugega, vglavnem za spanje imata mir.Igrata se pa lahko skupaj v eni od sob, ce se pa skregata lahko pa en pred drugim ubezita.

Sama pa zal nimam moznosti locit otrok za spanje, bi jih pa takoj.user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 13:10:15   
Mišni
Aja, še odgovor na 1. temo:

Jaz bi ju pustila skupaj, dokler sta majhna oziroma če se razumeta ali se bosta razumela in bosta mogoče tudi sama tako želela.
Moja nečakinja in nečak (narazen sta leto in pol) sta ful želela biti skupaj in res ves čas čez dan nista bila en metere oddaljena eden od drugega. Tako so, ko so se selili v hišo, tudi prostor med obema sobama pustili odrt, ker sta tako želela. Pozneje, tam nekje pri 15 letih, pa so jima vmes na njuno željo pozidali steno.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 13:10:29   
anju

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Do kdaj pa lahko otrok še normalno spi v postelji 140 x 70? Do 4. leta? user posted image  

ja, bojo kar mejna tale 4 leta.

kako pa za skupno sobico razmišljaš je blizu tudi meni, izkušenj se pa ne spomnimuser posted image kako pa spita? ne motita en drugega itd....

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 13:19:25   
Paštetka
Mišni, saj v tem je čar, ker se zeloooooo rada imata in sta skoz en na drugem in se cartata, lubčkata. Mala se SAMO z bratcem carta. REs uživata skupaj. Na dopustu sta spala skupaj v eni postelji in sta noro uživala. Jaz še tega nisem videla. Sploh nista rabila mamice za uspavanje user posted image . Mali je celi čas božal sestrico.

Škoda, da nisem že pred mesecem odprla teme. Bi res naredila steno odprto. Zdaj pa je že prepozno. user posted image

Jaz bi jima najraje zato naredila skupno sobico. Samo finančno bi se potem spet poznalo, ko bi čez 3 leta bilo potrebno vse na jovo na novo kupovati.

Saj ne vem. Sem že čist zmešana. Bom pa danes še sineka vprašala kako bi on naredil. Čeprav dvomim, da si bo znal predstavlajti kaj to pomeni. user posted image


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 13:25:20   
Mišni
Paštetka, če je tako, ju le skupaj pusti. A zdaj imata ... kaj? Dve mali posteljici? Jaz bi ju še kar pustila tako, čez 1 leto npr. bi pa npr. eno večjo posteljo kupila, ali pa, če je res malo prostora, pograd.
Saj otroci imajo tudi za pozneje radi pograd, da lahko kakšen prijateljček prespi.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 13:28:44   
Anonimen
jst bi ju obdržala skupaj, ker vem,da je meni bilo vedno lepo, da sva imeli s sestro skupaj sobo, čeprav sva 4 leta narazen. Mi je bilo kar malo hudo, ko so naju ločili, ko sem bila stara 10 let. Glede postelje pa, tamalo pusti v posteljici, za tavelkiga pa kupi posteljo 120x200, ker je malo širša od običajne in mu bo všeč tudi, ko bo malo starejši...

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 13:30:54   
Anonimen
Zakaj pa ne kupite postelje z predalom v katerem je še en jogi in lahko samo ponoči raztegnete za spat?
Za sedaj ko sta še majhna.
Ker jaz bi ju dokler sta majhna pustila skupaj, kasneje ko bosta v šoli bi jih pa ločila, oz. ko bi si onadva to želela.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 13:37:37   
Gina
Mi smo imeli nadstopno, zamaknjeno posteljo in je bilo ok. Imela sta tudi dovolj prostora za igranje, pa še res veliko mizo in dovolj omar. ko se je rodil tretji, smo v isto sobo dali še tretjo posteljo (90x200). POstal je problem premajhnosti sobe (sicer je bila velikosti 4,2x4m2, se pravi ni bila glih majhna soba), ker se niso imeli kje igrati in je bilo že kar malo klavstrofobično.
po moje je boljše dati zamknjen pograd normalne velikosti, ker sicer ti bo ta mali otrok zelo hitro prerastel posteljico in boš spet pred istim problemom kot sedaj. Ko bosta stara tam nekje 6 in 8 let boš imela drugi problem, da bosta težko še skupaj, ker tako blizu skupaj rojeni otroci so ponavadi rivali med sabo, non stop "borbe" in bo za tvoje živce prehudo. Če imaš že zdaj možnost dveh sob, je to po moje najboljša rešitev.
pri nas imamo zdaj ta isti pograd za ta srednjo in ta malega v sobi 5x4m in je zaenkrat super (starost 10 in 4), ker se ne kregata, sta starostno dovolj narazen, razen okrog pospravljanja, slej ko prej bosta pa itak šla vsak v svojo sobo.
Aja, po moje otrok pred 4. letom težko gre na pograd, razen če mu res ornk ograjo zrihtaš.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 13:44:12   
pomar*ANČA*
jaz še nimam otrok, ampak kolikor se spomnim, pri nas sva se z setro skoraj pobile ker sva imele skupno sobo. ko so naju ločili, sva se pa začele razumeti. če sva se igrale skupaj, sva se povabile na obisk, ali pa je bila temu namenjena dnevna soba. 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 14:00:27   
Paštetka
Mišni, zdaj spi ta večji v manjši postelji (120x60) pri nama v spalnici, ta mala pa v njegovi sobici in v večji postelji (140x70) user posted image . Ker ta večji še vedno ne spi celo noč user posted image .

In to veliko posteljo in celo sobico smo obljubili MIŠEK 13. Ostal bi nam le jogi 140x70. Zato sem mislila kupiti neko nizko posteljo za deklico v teh dimenzijah. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 14:22:19   
k1
jaz bi dala 2 sobi.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 14:45:42   
tabi
Jst mam fantka(2.8l)in punčko(9.5m) pa mam oba v eni sobici v drugi mam pa igralnico.tko bomo prakticiral še kake 2 leti seveda če ne bodo kake druge želje prej.Tavečji ma posteljo 140x70 ,tamala pa 120x60.user posted image

_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 15:16:05   
diva 4
Mi imamo par, user posted image  je stara 5 let, user posted image  pa 3 leta. Imata eno sobo, ki je premala za dve postelji, ker je potem manj prostora za igro. Ko sta imela 3 in 1 leto smo jima postavili nadstropno posteljo. user posted image  SPI ZGORAJ , user posted image  pa spodaj. IN SE imata tudi straaaaaaaašno rada.Naša ni še nikoli dol padla saj ima varnostno ograjico. Plezanje z - na  posteljo pa ji tudi ne dela težav.Tako smo pridobili nekaj prostora. Čez nekaj časa pa bosta dobila vsak svojo sobo - če bosta tako želela.

(odgovor članu tabi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 15:44:26   
AKP
Od kolegice otroka sta stara 10 user posted image  in 6user posted image let in sta skupaj v sobi, celo skupaj v postelji spita, čeprav imata vsak svojo posteljo. Nočeta imeti svojih sob, ker sta navajena da sta skupaj. Imata na čase prave rokoborbe, ampak se imata drugače tako rada in sta tako sladka ko skupaj spita v postelji.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Sobici? bratec in sestrica, dilema
18.8.2008 15:58:04   
Anonimen
Če se imata res tako rada pa nabavite 2 taveliki postelji in ju dajte skupaj v eno sobo. V drugi pa uredite igralnico. Če je igralnica dovolj velika pa vanjo postavite še kak raztegljiv kavč ali pa to malo otroško posteljico in jo oblazinite tako, da bo zgledala kot kak mali kavč ... pač za primere, če je kateri od otrok bolan ali pa če se mu zahoče samemu spat. Ko pa ne bosta več hotela biti non stop skupaj, se pa samo ena tavelika postelja preseli v drugo sobo pa bo.

(odgovor članu AKP)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?