|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sok rdeče pese
18.9.2005 20:55:46   
niki5
Kako pripraviti sok rdeče pese?
Jaz sem nameravala jo naribati in skozi gazo stisniti (na žalost nimam sokovnika) in jo po žlički dati otroku. A bi bilo dobro dodati še malo limone za boljši okus. Pravijo tudi med, da izboljša, samo glede na starost mu ga ne bi še dala. Star je 11 mesecev. Ali je res najboljši učinek, da vsakič svežega stisneš?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Sok rdeče pese
18.9.2005 21:10:37   
Anonimen
Jaz sem jo dajala v sokovnik, to je res daleč najbolj enostavno. Če ga ne bi imela, ne vem kaj bi počela. Bil je sicer sposojen.
Niki5, a ti to zaradi slabe krvi nameravaš dajati Svitu za sok? Če je tako, kakorkoli boš že naredila, s C vitaminom ga moraš mešat, najbolje s pomarančnim sokom, je najboljši po okusu in tako najbolj verjetno, da ga bo hotel piti. C vitamin pa itak mora biti zraven, zaradi vezave železa.
O tem, ali je res najboljši direktno iztisnjen, pa ne bi vedela.

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Sok rdeče pese
18.9.2005 21:23:57   
niki5
Ja zaradi slabokrvnosti sem mislila.. Samo mi še ni jasno kako mu ga bom dala Meni vem, da je zanič kot hudič..

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Sok rdeče pese
18.9.2005 21:30:34   
HuAnita
Ali pa z jabolčnim sokom. Meni je šlo na bruhanje, ko sem samo zavohala peso ali njen sok, ko pa mi je mama zraven namešala jaboljčni sok, je pa šlo po grlu (in potem v dobro kri )

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Sok rdeče pese
18.9.2005 21:33:41   
Anonimen
Niki5, mešaj pol - pol, ali pa malo več v korist pomaranče ali jabolka ali česarkoli boš že dala. Če se mu bo uprl na začetku, boš težko kaj dol spravila. Saj potem morda lahko počasi, počasi daješ več pese.

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Sok rdeče pese
19.9.2005 9:30:01   
niki5
Samo Svit razen vode noče nič drugega piti Z vodo si pa ne morem nič pomagati..

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Sok rdeče pese
19.9.2005 9:32:38   
Anonimen
Ja, to pa potem je problem. Ker pesa in voda si pa res nista niti malo podobni. Kaj pa če bi peso raje v hrano zamešala? V kakšno sadno kašo?

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Sok rdeče pese
19.9.2005 10:30:58   
niki5
Ja vidiš, to je tudi možnost. Bom poskusila, to pa ne bi smel biti problem.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Sok rdeče pese
20.9.2005 13:43:20   
niki5
Splišni, res je bila dobra ideja s kašico. Nekaj žličk sem dala v jabolčno kašo in je pojedel.
Razen z ribanjem in stiskanjem soka sem imela preveč opravit, več svinjarije kot soka, tako da že iščem sokovnik na posojo.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Sok rdeče pese
20.9.2005 13:52:26   
Anonimen
No fino, da je uspelo. Ja, sokovnik pa le nabavi. Jaz ga sicer nimam, ampak saj je tudi za stiskanje sokov iz drugih sadežev prav v redu. Jaz bi ga kar imela, če bi vsaj Tibor kdaj kakšen sok hotel popiti, da ne bi bil čisto samo zame.

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Sok rdeče pese
20.9.2005 14:13:42   
niki5
Si ga bom pri naših doma sposodila. Kupovati mi je zoprno, ker potem kar naenkrat nastane kup ene 'šare', ki pa na koncu pristane nekje zadaj v omari. Če druge je pa treba, ni kaj.
Jaz samo upam, da bo kaj zalegla pesa. Me je kar strah prvega pregleda krvi po jemanju sirupa, da ne bi bilo še kaj slabše..

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Sok rdeče pese
21.9.2005 12:22:20   
darča
Punce, tudi Biotopov sok rdeče pese je čisto dober. Kupi se ga tudi v malih stekleničkah, mi uporabljamo kar tega.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Sok rdeče pese
21.9.2005 12:25:22   
Anonimen
Niki5, jaz sem bila v nosečnosti zelo slabokrvna in mi vrednost železa ni naraščala s tabletami, ki mi jih je predpisal zdravnik, še celo nižala se mi je. Pa so že menda vsebovale tudi vitamin C. Ko pa sem nekje izvedela, da je treba poleg železa v telo vnašati tudi vitamin C in sem začela početi tako, da sem pila zraven še pomarančni sok in šumeče tablete C vitamina, je začelo lezti navzgor. Tako da bi to s sadjem in peso moralo delovati.

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   Sok rdeče pese
21.9.2005 12:25:53   
Anonimen
Aja, saj to, da pa se to na dolgi rok pozna, pa najbrž itak veš. Ne gre na hitro.

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sok rdeče pese
29.9.2005 13:12:49   
niki5
Ja to vem.. slabokrvnost pride počasi, tako tudi zdravljenje več časa traja. Ta teden je dal mali kri in se mu je hemoglobin iz 93 dvignil na 109, kar naj bi bilo vredu, da pa se napolnijo zaloge bo potrebno še jemati Ferrum Lek, ampak mi je pa sedaj veliko lažje, ker vem da je šlo na bolje.

Ne vem ali delam narobe, ker stisnem sok rdeče pese in ga shranim v hladilnik za 3 dni. Drugače pa Splišni tako kot si svetovala, mu dam z jabolčno kašo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sok rdeče pese
2.11.2005 22:27:54   
DeVilla
Punce, zlate ste!! Moji Brini (16 mesecev) so ravno te dni zopet ugotovili primanjkljaj železa (stanje je 99, moralo bi pa biti vsaj 120 enot). In smo spet nazaj na sirupu Legofer.. Ki ga seveda tud videt več ne more..
Sedaj bom poskusila še s sokom rdeče pese, pa konjskim mesom, itd... V boj!!! Pa makar z rdečo peso kot orožjem... user posted image

Lp, DeVilla (14t)

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sok rdeče pese
27.11.2005 18:36:26   
KODA
Ali sok rdeče pese res pomaga pri zbijanju vročine?
To sem slišala pa me zanima,če je res?Kakšen je okus tega soka,če ga kupiš v trgovini?A je kakšna razlika,kot pri doma narejenem?Jaz tega nisem še nikoli uporabljala.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sok rdeče pese
27.11.2005 18:40:44   
Anonimen
Za peso pa res še nisem slišala, da bi zbijala temperaturo. Sem za krompir in za čebulo, za ostalo pa ne. Pa tisto moraš dati na podplate, da vročino potegne s telesa.

(odgovor članu KODA)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sok rdeče pese
27.11.2005 18:42:07   
Anonimen
Aja, drugače je pa okus pesinega soka v obeh primerih ogaben. Po zemlji. Vsaj meni. Če  ga pa mešaš s pomarančnim sokom, kar je itak priporočljivo, je pa že čisto v redu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?