|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Splav?
3.5.2013 17:29:54   
bodoča_mami
Lepo pozdravljeni vsi ki boste obiskali to temo in pa seveda tistim ki mi boste pomagali pri treznemu razmišljanju in mi modro svetovali...

Sem 22 letna študentka predšolske vzgoje. Za ta študij sem se odločila ker me delo z otroci izpopolnjuje v vseh pogledih....s fantom sva že leto in pol skupaj...od tega skoraj toliko živiva skupaj. že od prvega dne vem da je moja sorodna duša saj je ljubezen ki jo ćutim do njega neskončna ,,pred kakim tednom sem opazila da mi menstruacija zamuja in sem včeraj opravila test ki pa mi je potrdil da sem noseča....kljub temu da se že od samega začetka pogovarjava in neprestano hecava o najini družini je tokrat šlo za res..oba sva bila zmedeno pozitivno presenečena dokler nisem poklicala svoje mame ki me je nadrla in doživela živčni zlom....sva namreč oba nezaposlena z konstantnimi problemi s službo....(ne plačujejo, ni dela, izkoriščujejo,,,) študentska dela pač....neglede na vse pa sama srbiva zase z OBČASNO pomočjo staršev....že nekaj let se vbadam z depresijo in sem pred kratkim nehala jemat tablete....zaradi vseh teh razlogov me seveda vsi spodbujajo k splavu....

višek vsega pa je ta da tudi fant misli da je to najbolj pametna rešitev.....saj meni da nisem dovolj odgovorna za nekaj takega......jaz reeees ne vem kaj naj......vedno se si rekla da na to ne bom nikoli pristala....zdaj pa ne vem naj se odločim da otroka obdržim in vse druge nastrojim proti sebi al naj poslušam ˝pametne˝ nasvete odraslih....


proosim naj vsaj nekdo odgovori user posted image

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 4.5.2013 9:27:52 >


_____________________________

B_M
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: splav.....DILEMA!!!!!!
3.5.2013 18:33:01   
Zara_
Sama ti bom napisala kako sedaj gledam, čeprav ti nihče ne more olajšati odločitve in verjamem ti, da ti je zelo težko. Tudi sama sem vedno govorila najprej faks, pa služba, pa stanovanje in potem pridejo na vrsto otroci. Pa vedno ne gre kot smo si zamislili. Vse mi je uspelo, le tako zaželjenega otročka ne. Sedaj pri 37 po petih letih boja z neplodnostjo sem zanosla. Neizmerno srečna:). Tako, da si dobila svoj zaklad, res v ne najboljšem trenutku....ampak je bitjece.

Odločitev je tvoja, če bi imela v partnerju podporo verjetno ne bi razmišljala o splavu... Kakorkoli se boš odločila vedi, da si se prav za ta trenutek. Želim ti da se odločiš, tako da bo tebi ok.

Če rabiš koga za pogovor pa piši tudi na ZS.

(odgovor članu bodoča_mami)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: splav.....DILEMA!!!!!!
3.5.2013 18:34:55   
Anonimen
Tudi sama sem bila toliko stara kot ti sedaj, ko sem zanosila in tudi ni bilo načrtovano, obadva brezposelna, skratka v podobnem položaju kot sta vidva sedaj...jaz sem že takoj, ko sem zagledala user posted image partnerju povedala, da splava ne bom šla delat, seveda me je skrbelo kaj in kako bo, ampak sem rekla nekako bova že, ko sva veselo novičko povedala svojim staršem so bili presrečni in so nama pomagali in tudi sva imela srečo in obadva dobila zaposlitev...uglavnem, za to se boš morala odločiti sama, poslušaj sebe in svoje srce, starši se bodo, če se boš odločla, da user posted image obdržiš omehčali in vama bodo pomagali...Jaz sem ena izmed tistih, ki sem odločno proti splavu, ko samo pomislim na pare, ki se vrsto let trudijo, da bi zagledali user posted image in imeli enkrat v naročju svojga otročka pa ga ne morejo imeti, si rečem srečnica si, da lahko zanosiš in ne znebi se nedolžnega bitjeca, ki raste v tebi, koliko deklet bi rade bile na tvojem mestu pa na žalost ne morejo biti user posted image

(odgovor članu bodoča_mami)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: splav.....DILEMA!!!!!!
3.5.2013 18:38:40   
love pjp
Podobna zgodba,kot pri meni pred leti.Midva sva se skupaj odločila za splav in danes mi ni žal.Sedaj sva na svojem imava redno zaposlitev in v tem mesecu pričakujeva prvegauser posted image .

(odgovor članu bodoča_mami)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: splav.....DILEMA!!!!!!
3.5.2013 18:40:57   
Izabelina
Zivjo!

glede na tvoj nick: bodoca mami, vidim, da si zelis otrocka... js sm zanosila z dobrimi 23imi leti, v zadnjem letniku faksa, brez sluzbe (niti obcasnega studentskega dela)... razlika je v tem, da sva midva otrocka nacrtovala in da so bili oboji starsi srecni, ko so zvedeli za veselo novico...

Odlocila se bos sama, js ti lahko povem kaj bi naredila na tvojem mestu - obdrzala bi dojencka, oprema za tamickene se da dobit po ugodnih cenah, marsikdo je pripravljen tudi kaj podariti, ce ti uspe dojencka dojit z njim pol leta, razn plenic nimas velikih stroskov (ti pridejo kasneje s solo, do takrat bosta pa ze nasla kaksno sluzbo)...

splav je seveda opcija, vendar je taka, ki menda pusca veliko psihicnih (vcasih tudi telesnih) posledic... pretehtaj jih in razmisli ali si jih pripravljena nositi...

zelim ti, da bi se odlocila tako, da bo prav zate in za otrocka... pa veliko poguma ti zelim!

ps: ce se odlocis obdrzat dojencka in bos potrebovala kaj opreme ali oblekic pa javi na zs, zagotovo bom nasla kaj za vaju...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu bodoča_mami)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: splav.....DILEMA!!!!!!
3.5.2013 18:56:24   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: bodoča_mami

.s fantom sva že leto in pol skupaj...od tega skoraj toliko živiva skupaj. že od prvega dne vem da je moja sorodna duša saj je ljubezen ki jo ćutim do njega neskončna
...

višek vsega pa je ta da tudi fant misli da je to najbolj pametna rešitev.....saj meni da nisem dovolj odgovorna za nekaj takega......


To je meni padlo v očo. Prvo sorodna duša in neskončnost, potem pa njegov mnenje, da nisi sposobna. Ne gre mi to dvoje skupaj. Toliko, kot ti do njega čustiš bi morala nazaj dobiti. Spodbudo v tvojih odločitvah, ne pa take o neodgovornosti. Ok, malo izven teme...

(odgovor članu bodoča_mami)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: splav.....DILEMA!!!!!!
3.5.2013 19:39:39   
liliana
Mogoče pa zaradi tega njen fant tako misli.....

že nekaj let se vbadam z depresijo in sem pred kratkim nehala jemat tablete


da je mogoče preveč zanjo prevzeti odgovornost še za otroka......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: splav.....DILEMA!!!!!!
3.5.2013 20:21:01   
Anonimen
Tako bom rekla: naredi tisto kar si SAMA želiš.Če si želiš otroka potem ga imej !
Ne pustiti drugim da ti krojijo usodo oz. tvoje življenje.
Jaz sem zanosila z 19 leti.Na splav nisem niti pomislila,čeprav je fant rekel naj grem.

(odgovor članu bodoča_mami)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: splav.....DILEMA!!!!!!
3.5.2013 21:03:17   
_martina
Če te kej tolaži.. zanosila pri 21, brez službe, brez končanega faksa in še sama sem ostala.. pa sva oba super danes ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: splav.....DILEMA!!!!!!
3.5.2013 21:07:44   
annai
Sama sem zanosla z 18leti...in z fantom sva bila skupaj tri mesece, nato pa plus, oba neizmerno vesela, moji so sicer znoreli-pa kaj...bila sva pripravljena, srecna, cutila da sva za skupaj...

bila sva oba brezposelna, a se je on hitro streznil, me ozenu. :)raziskoval moznosti za delo... Zdaj imava svojo firmo, puncka je stara dve leti, dobila sva se fantka ki je star 4 mesece...nikoli in nikdar mi ni zal za to, pa ceprav je ves svet govoril da ne bo slo, da ne zmorem...kako da ne? ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Splav?
4.5.2013 10:15:09   
Polona31
Bodoča mami...upam da se ta nick uresniči. Da ti povem zgodbo moje znanke.
Punca zanosila pri 18...nedokončana srednja šola...brez dohodkov odvisna od staršev. Fant je predlagal splav, tudi punca je razmišljala v tej smeri. Ko je njena mami zvedela za njeno nos. ji je rekla da dokler imajo oni kaj za jesti bodo imeli tudi za otroka in...dete se je rodilo. Punca je naredila šolo, našla zaposlitev, novega partnerja - moža, zgradila sta dom, vikend...imata super avto, ampak...čakala sta in čakala sta na detece, ki ga ni in ni bilo. In sta šla v postopek umetne oploditve in...po več poskusih se je končno prijelo in to celo dva, ampak...ss v 1. tromesečju. Žalost, žalost, žalost...ampak nista obupala in sta šla v nove boje in po več poskusih uspeh. Vsi smo se veselili trebuščka ki je rastel in rastel in ko smo čakali kdaj nam sporočijo veselo novico, ŠOK (še po več letih mi sedaj gredo mravljinci po telesu)...dete je v 36. tednu ODMRLO. In sta obupala...in ženska sedaj pravi, HVALA BOGU in MAMICI da takrat pri 18. ni šla delat splava, ker bi sedaj bila brez otrok.

(odgovor članu bodoča_mami)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Splav?
4.5.2013 10:24:38   
Flavia_
Odločitev je seveda tvoja user posted image

Poznam "podobno" zgodbo kot Polona 31: prijateljica je zanosila pri 19-ih, nato še enkrat pri 21-ih user posted image Pri 24.letih pa je imela zdravstvene težave in tako ostala brez rodilnih organov. Danes sta oba otročička zdrava, ona pa srečna user posted image

Ne pravim, da tudi tebe čaka kaj slabega - ravno nasprotno ti želim, a v življenju se vse zgodi z razlogom user posted image

lp, flavia

_____________________________

Be the change you want to see in the World ...

(odgovor članu bodoča_mami)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Splav?
4.5.2013 12:19:40   
bodoča_mami
najprej resnično hvala za tak odziv....user posted image

fant si sicer resnični zeli otroka in to več otrok ampak je trenutek v kateremu sva res neprimerno karkoli načrtovat....sicer pa vem in mi je tudi rekel da karkoli se odločim mi bo itak vedno stal ob strani.....
skrbi me pa to da naju bodo spremljali problemi še naprej in nama ne bo uspelo....
zamenjala sva 5 stanovanj v letu in pol.....pristala sva v najcenejšem in edinem ki si dejansko lahko privoščiva in ta je vlažen in plesniv.....moji starši pa nama s skupnimi močmi delata stanovanje (v njuni bajti) mislim pa da s takimi odnosi nebi bilo pametno iti živet v isto bajto....tako da zdaj je se ta dilema....da mi nekdo nonstop meče naprej kako sem konstantno neodgovorna pri sprejemanju odločitev

p.s. naj povem da me je mam imela pri 19ih in kjub temu da jo je še babi nekaj let vzdrževala imata zdaj z očetom sanjsko bajto nove avtomobile in nonstop potujeta....zdi se mi da se ji res ne da več vbadat z mano ker me krivi za vse njene živčne zlome in sekiranje pravi pa da me ima neskončno rada.....vem pa da sem edino gnjilo jabolko v njenem perfektnem življenju in nevem kaj naj....naj že enkrat pozabim da obstaja ala kaj.....itak sem ji v breme......

vsi mi pravijo da je splav edina odgovorna odločitev iz moje strani.....jaz pa še kar ne vem kaj naj....



_____________________________

B_M

(odgovor članu bodoča_mami)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Splav?
4.5.2013 18:19:14   
Zavod ŽIV!M
Draga mamica!

Najprej čestitke za novo življenje, ki ga nosiš v sebi! To, da si postala mamica ne pomeni, da je "šlo nekaj narobe", ampak da je šlo nekaj prav. user posted image

V sebi nosiši novega človeka, dojenčka, ki bo tebi in partnerju v veliko veselje! Ne boj se. Življenje je dar.

Če potrebujeta pomoč, vama bom z veseljem svetovala, pomagala materialno, finančno, stala ob strani kadarkoli. Pišita mi na zavod.zivim@gmail.com ali me poklčita na 068 12 95 85.

Želim vama čudovit dan, poln veselja do življenja,

Katarina Nzobandora,
Zavod za pravico do življenja, ŽIV!M

(odgovor članu bodoča_mami)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Splav?
4.5.2013 20:00:37   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: bodoča_mami

p.s. naj povem da me je mam imela pri 19ih in kjub temu da jo je še babi nekaj let vzdrževala imata zdaj z očetom sanjsko bajto nove avtomobile in nonstop potujeta....zdi se mi da se ji res ne da več vbadat z mano ker me krivi za vse njene živčne zlome in sekiranje pravi pa da me ima neskončno rada.....vem pa da sem edino gnjilo jabolko v njenem perfektnem življenju in nevem kaj naj....naj že enkrat pozabim da obstaja ala kaj.....itak sem ji v breme......


To so njeni problemi, ne tvoji user posted image
Da se marsikaj, če je volja in zdravje služi. Trenutno sta v takem stanovanju, kar pa z veliko volje lahko spremenita. Plesen za nobenega ni zdrava, kaj šele za novorojenčka. Fant naj si najde delo, magari 2, malo kupčkajta denar, hodita v Eurospin kupovati in počasi bosta v urejenem zdravem okolju z otrokom in srečna. Kasneje še ti služba, neko delo pač... in evo, dete bo staro 2 leti in vi boste lahko najsrečnejša družinica na svetu user posted image

Vse se da.. ampak po tvojem načinu pisanja, bi rekla, da nisi švoh in se spravita s partnerjem en dober plan narediti, kako bosta to leto in naslednje in še naslednje mogoče, nasploh za finance in se držita plana in ni vrag, da vama ne uspe. Vama, drugi nimajo nič pri tem. Če pomagajo, hvala, vzemi pomoč, če te ovirajo... ignoriraj in jih odstrani iz svoje bližine. Kot sem napisala, oni imajo probleme, ne ti. Brez denarja pa je danes žal že toliko družin v Sloveniji, da ne bosta izstopala user posted image  ok, črn humor.. ampak marsikatera družina ni pri denarju, kar še ne pomeni, da niso srečni.

(odgovor članu bodoča_mami)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Splav?
9.5.2013 13:12:20   
ninchi9
Draga bodoča mamica

Poslušaj svoje srce, saj lahko splav proti tvoji resnični volji škoduje tvojemu življenju za vedno. Tudi sama sem se borila z depresijo, celo zdravila z antidepresivi, tudi med nosečnostjo in še zdaj. Moj sinko je star 2 leti in ti povem, da se ne bi nikoli drugače odločila. Otrok da nov smisel življenju, jaz se 100x boljše psihično počutim, odkar ga imam, saj je to taka ljubezen, da se ne da opisati. Tudi jaz sem brez službe, jo pa ima hb partner. Poglej vse se da, če le želiš.

Starši so malo v šoku ta trenutek, ampak verjemi, ko bo bitjece prišlo na svet, bo vse drugače..


Vse lepo ti želim in javi, kako si se odločila :)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Splav?
9.5.2013 15:00:06   
magdalenica
Midva pričakujeva 2. otroka. Sva nekaj let starejša od vaju (28), poročena, zaposlena. Misliš, da so bili najini starši veseli, ko sva jim povedala, da bomo 4? user posted image Seveda ne! Zdaj pa sploh ne bosta mogla nič več prišparati ... Pa nimata še svoje hiše ... Pa ti imaš službo za določen čas ... Kako moreta biti tako neodgovorna, pa v teh časih ... ?

Ko mi je bilo dovolj poslušanja takšnih in drugačnih komentarjev, sem jim povedala, da še dobro, da ni za imeti otroke ni treba imeti dovoljenja svojih staršev. Sicer midva niti prvega še ne bi imela (in vsi ga imajo zelo zelo radi).

Če ti čutiš, da splav ni zate in ga ne boš mogla upravičiti pred svojo vestjo, otroka sprejmi. Naši starši so živeli svoje življenje in sprejemali svoje odločitve, partnerji/ fantje pridejo in grejo ... Psihične in morebitne telesne posledice splava, če boš v to odločitev prisiljena, boš nosila pa samo ti.

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?