|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Steklokeramična kuhalna plošča
24.10.2005 16:27:55   
morena
Pozdravljeni. Kupila sem novo steklokeramično kuhalno ploščo. V navodilih piše, da se ne sme uporabljati posodo, katere dno je manjše od kuhališča. Še izrecno je navedeno, da se ne sme uporabljati džezve za kuhanje kave ... Sedaj pa vas prosim za nasvet, kako skuhati kavo, čaj, eno jajce in podobne stvari, če npr. kuhaš za samo eno osebo. Ali je možno, da si sploh ne bom mogla skuhati ene kave ???? Ali se kuhalna plošča res poškoduje oz. pokvari, če se uporablja premajhne lonce? Ali mogoče veste, kje bi si lahko prebrala kaj več o steklokeraničnih ploščah za kuhanje? Hvala za odgovore. Lep pozdrav vsem. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
24.10.2005 16:39:07   
jagoda
Jaz s tem ne kompliciram... Do zdaj je vse ok. Kuham pa že sigurno 2 leti!

(odgovor članu morena)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
24.10.2005 16:39:58   
Primoza
Naša plošča se ne pokvari, seveda pa je poraba energije toliko večja. Vsaka dobra plošča ima tudi kakšno velikosti posde prilagodljivo kuhališče.

(odgovor članu morena)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
24.10.2005 16:53:48   
tina104
ne pokvari se zaradi tega, poraba energije je večja in bolj dolgo traja, da se nekaj skuha. jaz npr. nikoli ne kuham kave v džezvi. vzamem nizko posodo, ki ima dno tako veliko kot je plošča in voda takoj zavre. tudi npr za pečenje 1 jajce vzamem običajno veliko ponev... pač prej je kuhano, pečeno...

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu morena)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
24.10.2005 17:10:33   
urskas
jaz veselo kuham kavo v džezvi in je vse OK. res pa da nisem prebrala navodiluser posted image .

lp

(odgovor članu morena)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
24.10.2005 17:16:05   
nanica
Problem je v tem, če kuhaš kavo v džezvi in ti pade kakšno zrnce sladkorja mimo džezve na ploščo.
Zaradi izjemno velikih temperatur ob žganju sladkorja lahko plošča poči. Sicer pa tudi jaz uporabljam manjše posode od plošče, a ker imam indukcijsko ploščo, se segreje le tam, kjer je posoda, okoli pa plošča ni vroča in ko posodo odmakneš, je plošča segreta le od posode in se mnogo hitreje shladi.

nanica

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
24.10.2005 20:11:39   
tanja75
Ti si kar skuhaj kavo, ne bo nič narobe. Če ti pade sladkor na ploščo, boš pa očistila.

lp

(odgovor članu morena)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
24.10.2005 20:21:04   
giga
s čim pa pucate to veleslavno zadevo? mene je mož okregal, ker sem z viledo pucala. a sem res kej uničila?user posted image

_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu tanja75)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
25.10.2005 7:53:42   
kalbo
Ravno zaradi teh problemov pri nas steklokeramične plošče ni in je ne bo. Kuhamo na plin!

(odgovor članu giga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
25.10.2005 8:29:40   
Anonimen
ma ni problema tut če je posoda manjša. če ti kej pade na vročo plato se gor pržge nanjo pa ni problem vzameš strgalo za keramične plošče pa lepo dol podrgneš. tut če jo z viledo obrišeš je čist ok, js to skos počnem že 4 leta pa ji ni nič pa še clo od bekota je nobena extra firma. drgač se panjbl fajn spuca steklokeramično plato z unim čistilom k je posebej za te plate in seveda prej tavelke zadeve če se kej prisuši s strgalom.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
25.10.2005 11:15:30   
Grascakinja
Kavo in jajca naredim kot Tina104. Širša posoda - večje dno - prej zavre. Vrelo vodo pa samo zliješ v džezvo, kamor si že prej dala kavo in sladkor. Voila.

Če ti pade zrnce sladkorja na ploščo pa plošča ne poči, vsaj naša še ni, pa se nam je že parkrat to zgodilo. Saj se sladkor ne žge pri nič višji temperaturi kot bi se kaj drugega user posted image

Čiščenje pa z mehko stranjo vilede in posebnim čistilom za SK plošče, pa lopatica za čisščenje, če se kaj prežge.

(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
25.10.2005 11:20:00   
baguSka
Vse so ti že napisala. Jst na njem počnem vse tko kot na plinskem oz. še več: režem kruh, se gor usedem, pucam rože, ... skratka vse kar na ostalih predelih pulta. Sicer res da kava kuha dlje, ampak zato še ne bom štedilnika stran metala.

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
25.10.2005 23:17:38   
Anonimen
Jaz občasno tudi v džezvi kaj pogrejem ali skuham, pa zaenkrat še ni bilo nič narobe.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
25.10.2005 23:19:58   
Anonimen
jaz počnem na njej vse živo, že 7 let, pa še dela in je taka kot nova.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
26.10.2005 9:59:16   
špelin@
Enako kot Splišni user posted image user posted image

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
26.10.2005 10:56:26   
Maček Muri
Moja je še po enajstih letih kot nova. Pa vsak dan kuhamo kavo, seveda poleg vsega ostalega. Če kaj pade gor in se zažge se pa spuca, a ne? Miljonkrat bolj enostavno kot pucanje mreže od plinskega.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
11.11.2005 14:33:20   
markoh
Mi kuhamo na taki plošči tudi že 10 let. Vsak dan se kuha gor tudi kava v džezvi, pa dosedaj nismo opazili nobenih težav. Verjetno pa bi bilo res prej kuhano, če bi imeli nizko široko posodo. Pa kaj.

(odgovor članu Maček Muri)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Steklokeramična kuhalna plošča
11.11.2005 22:23:24   
Nasy
čistiš s čistilom za steklokeramične plošče, lahko kupiš tudi poseben nožek za čiščenje, če je kaj posebno trdovratnega , ma jaz sem jo rabila le 1x. Očistiš pa tudi s Cifom, je podobno

(odgovor članu markoh)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?