|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Strešna okna
27.2.2008 11:10:31   
viv_
Torej, lotevamo se izdelave mansarde... in prišli smo do strešnih oken.

Ker imamo teh ogromno 12 + 9 vertikalnih, pride tudi cena ogromna.
Pri Veluxu sva naračunala tam okrog 11.000 Eur, pri Fakro pa 7.000 Eur. Ali ima kdo kakšne izkušnje s to drugo varianto strešnih oken? Pozitivne in negativne prosim.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Strešna okna
27.2.2008 11:28:39   
mala maja
nama so razložili, da se čedalje več ljudi odloča za strešna okna Fakro. Da se baje delajo v enem podjetju ki izdeluje (al je izdelovalo, ne vem več točno) tudi strešna okna za Velux,  tako da bistvene razlike v samem oknu ni, no ja razen v ceni.
In če bi se kupila, bi kupila okna Fakro in ne od Veluxa.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Strešna okna
27.2.2008 11:35:40   
Anonimen
Glede na precejšnjo razliko v ceni, bi jaz na tvojem mestu dobro premislila za katerega proizvajalca bi se odločila. Pri svojih financah in po besedah male maje, verjetno za Fakro. 
Jaz imam namreč samo 2 strešna okna, sicer od Veluxa - imam pa varianto integra s senzorji za dež, pa rolo in žaluzije; vse zadeve so na motorčke. No jaz sem si pač privoščla, ker sta samo 2 okna, pa še to na stopniščih, kjer bi ju dosegla samo s palico. Sta bila pa tut full draga (že lani oktobra 1700eur). Sem pa zadovoljna na full.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Strešna okna
27.2.2008 13:49:56   
Anonimen
Pri taki razliki v ceni, bi se odločila za cenejša. Dvomim, da so toliko slabša, kolikor so cenejša..

Kaj pa če bi mogoče naredili kukrle? (ne vem kako se reče slovensko). Pa ne tistih trikotnih, ampak tistih podolgovatih čez celo streho. Je tud dosti svetlobe, pa še na zunaj je lepo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Strešna okna
27.2.2008 14:11:05   
Dadi
Biba temule kukrle se baje reče tudi frčada..user posted image  Baje da frčade niso inn...zato ker ni toliko dvetlobe kot s strešnimi okni...V to nas prepričujejo izdelovalci strešnih oken.user posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Strešna okna
27.2.2008 14:36:07   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: biba12

Pri taki razliki v ceni, bi se odločila za cenejša. Dvomim, da so toliko slabša, kolikor so cenejša..

Kaj pa če bi mogoče naredili kukrle? (ne vem kako se reče slovensko). Pa ne tistih trikotnih, ampak tistih podolgovatih čez celo streho. Je tud dosti svetlobe, pa še na zunaj je lepo.


ja samo če gredo delati kukrle morajo menjati pol ostrešjauser posted image , pa vso strešno kritino dol, pa nanovo narest grušt, pa pol nazaj vse......user posted image  Cenovno bi pa na koncu prišli na nekje isto kot tadraga strešna okna al pa še mal zraven.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Strešna okna
27.2.2008 16:34:03   
viv_
Frčade ne smemo delat, ker bi potem preveč spremenili izgled hiše. Pa tudi, strešna okna so nam bolj všeč kot frčade. To, da je pri strešnem oknu več svetlobe kot pri frčadi je res, o tem nas ne prepričuje zgolj proizvajalec strešnih oken, temveč tudi fizika...

Ma, mal me skrbi, ker vseeno je to na strehi, pa da ne bi kej pušalo ali pa kej... Premišljujemo, premišljujemo, ....

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Strešna okna
27.2.2008 17:48:16   
travica
mi imamo Fakro pa smo ful zadovoljni.
Pa še boljša od Veluxa se mi zdijo, ker imajo spodaj kljuko, tak da jih tudi jaz komot odprem (je malo višja mansarda).
Treba pa je res pazit pri vgradnji, da te folije pravilno pritrdijo...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Strešna okna
27.2.2008 18:21:30   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: viv
Ma, mal me skrbi, ker vseeno je to na strehi, pa da ne bi kej pušalo ali pa kej... Premišljujemo, premišljujemo, ....


pa ti iz prve roke povem da veluxova okna po 15 letih puščajo. user posted image Pa jih je montiral njihov mojster, vključno z obrobo.user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Strešna okna
27.2.2008 21:50:54   
frutka_
Viv, najprej je pomembna vgradnja oken. To zavisi od mojstra/krovca. Ker tudi če ti dajo "zlata" okna noter lahko puščajo zaradi slabe izvedbe. user posted image
Naju so za Velux prepričale reference. Ki so bile odlične. Ne samo iz ene strani ampak od večih prodajalcev in krovcev. V en glas so bili vsi za Velux. Očitno so mojstri že tako zverzirani pri vgradnji let-teh da tudi najraje te priporočajo.
Vzela sva jih v Merkurju, preko mojstra in je bilo ceneje kot če bi jih kupila mi2 kot fizični osebi.
Cena okna 140/70 z montažo vred je bila 350eur. Vzela sva GGL model brez rolet.
Zunanje in notranje roloje bova dala gor po vseh končanih delih. Rolete (zun./screen rolo+notr./roleta) naju dodatno pridejo še 140eur/1kom (komplet za okno notr.+zun. roleta).
Nisem čisto odg. na tvoje vpr..user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Strešna okna
27.2.2008 22:27:29   
bini
uf... midva sva se pa odločila, da jih sploh ne bo, čeprav imamo vse spalnice mansardne...
sva cincala zarad svetlobe ampak mislim, da so vseen navadna okna dost, edin v kopalnici sva cincala, bo pa pač zdej več lučk..
kakorkoli, midva sva govorila z nekaj ljudmi, ki živijo v mansardnih stanovanjih in so precej ubogi poleti, ker tam res težko preprečiš, da ne bi sonce direkt tolklo... in poleti kamorkoli sem gledala strešna okna, povsod so imeli neke brisače gor zataknjene  user posted image ... ampak ok, tko sva se midva odločila, ki res težko prenašava vročino in razgrete spalnice user posted image ,... je pa seveda vse odvisno od načrta hiše.

glede tvoje dileme pa bi se jaz odločila glede izolativnosti in bi pač dala najboljša možna, ne glede na denar... tle pač ni za šparat.. to so me že naučili, čeprav nam bo kupček kmal spuhtel v zrak user posted image .. bomo pač potem prenašal staro pohištvo in ga imeli dokler ne prišparamo še kak kupček user posted image

fajn zidajte.

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Strešna okna
28.2.2008 14:09:19   
tofsi
V kuhinji sem imela Veluxovo okno, ki je po 10. letih spustilo. Med termopan steklo je prišel kondenz in tudi tesnilo ni več dodro. Zamenjali smo ga z Fakrovim oknom pred 3.leti po nasvetu krovca. Okno je ok. Rolo pa smo kupili od Veluxa - paše na Fakrov okna.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Strešna okna
29.2.2008 19:24:53   
dido
Fakro in Velux se definitivno ne delajo v isti firmi, je pa res, da Fakro kopira Velux okna. Mi imamo kar nekaj Velux oken, pa nobeno ne pušča, prav tako ni noter vroče, saj smo dali gor roloje, ki varujejo pred svetlobo in lahko imamo podnevi popolno temo.
Meni osebno so Velux okna dosti lepše in kvalitetnejše narejena kot Fakro. Sem videla vgrajene Fakro okna, pa mi niso bila preveč všeč. Aja, pa glede tega, da imajo kljuko. Pri VElux oknih dobiš tudi palico, ki jo lahko uporabiš za odpiranje tako, da jaz dosežem tudi tiste najvišje vgrajene. Odločitev pa je seveda tvoja, eni pravijo tako, eni drugače. MEni ni žal, da sem se odločila za Velux. LP user posted image  

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Strešna okna
29.2.2008 20:13:22   
Laubica
Mi tudi delamo mansardo-pa sem si tudi želela strešna okna-samo so mi vsi ki jih imajo to odsvetovali-zato bomo naredili frčade.In ti ki so mi odsvetovali so imeli Veluxova okna in vsak je imel probleme z puščanjem

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu dido)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Strešna okna
29.2.2008 20:33:23   
dido
No,mi imamo strešna okna ( drug zraven drugega ) že kakih šest let, pa nam niti enkrat kapljica n i noter padla, je pa res, da morajo biti vgrajene tako kot treba, če niso ( kar je velikokrat problem ) potem je logično, da lahko pušča. Sicer pa tako kot sem rekla vsak naredi po svoje in seveda se mu zdi njegova odločitev pravilna. Jaz vem, da mojih oken ne menjam, saj dajo prostoru ogromno svetlobe.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Strešna okna
29.2.2008 20:43:36   
Laubica
Dido in kdo ti garantira -da so vgrajena tako kot trebauser posted image user posted image user posted image Moj stric ima tudi Velux in so od te firme mu montirali pa ko je bil ful naliv so imeli parket mokeruser posted image mislim da tukaj moraš met več sreče kot kaj druga

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu dido)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Strešna okna
29.2.2008 20:55:41   
dido
Naj ti povem, da ti iz firme Velux ne bo nihče prišel montirat, ker oni nimajo monterjev, imajo pa spisek priznanih monterjev ( torej s.p. ) za katere jemčijo in jih tudi nadzorujejo, če delajo tako kot treba. V primeru, da pa je kaj narobe, pa lahko pokličeš na firmo Velux in potem pošljejo nekoga direkt iz firme, da zadevo pogleda. Je pa velikokrat tako,da montira nekdo, ki nima pojma o vgradnji. Takega se vzame iz liste dovoljenih monterjev ter za njih ne sme več delat, je pa res, da marsikdo tega ne pove, lahko pa se dobi informacija od njih.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?