|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tametil-prepoved?
20.1.2011 11:12:15   
PC Baby
Tole sem našl na netu: http://www.jazmp.si/objave/Objava-2010-08-18.pdf

Pred dvema letoma mi je Tametil sploh omogočil dojenje po CR, ko se ni hotelo samo vzpostavit. Dojila se 13 mesecev in imamo zdravega in veselega otročka.
Čez nekaj dni pričakujemo drugega, prav tako s CR in zato spet z malo verjetnosti, da se bo dojenje samo vzpostavilo. Upe sem polagala v Tametil, zdaj pa tole user posted image

A je mogoče katera v LJ porodnišnici vseeno pred kratkim dobila Tametil? 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tametil-prepoved?
20.1.2011 11:14:20   
Precious
Jaz sem ga tudi dobila,ampak ga nisem jemala. preveč stranskih hudih učinkov je bilo. Pa je dojenje steklouser posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tametil-prepoved?
20.1.2011 11:14:43   
nadka30
v septembru 2010 so ga v celjski p še dajaliuser posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tametil-prepoved?
20.1.2011 11:17:57   
eva1
Ma lej tudi brez tametila se da normalno dojiti tudi po CR-sam sem imela CR pri 1 otroku(ne vem zakaj ti misliš da ga boš pri drugem tudi imela(CR), ker lahko tudi naravno rodiš če želiš in če ni kontraindkacij)..res da se mleko malo kasneje vzpostavi, ampak če si prvič uspešno dojila, vrjamem da boš sedaj še lažje(pa čeprav brez tablet)...tako da le pozitivno gledaj in če boš misli usmerila v to da brez tablet tut mleka ne bo, pol ga res ne bo..sej veš v mislih je močuser posted image

< Sporočilo je popravil eva1 -- 20.1.2011 11:19:54 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tametil-prepoved?
20.1.2011 11:30:13   
Naja31
Jaz sem po drugem porodu, ki je bil carski rez čisto normalno dojila. Celo nič dalj ni trajalo, da je dojenje steklo, kot po prvem porodu, ki je bil normalen.  

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tametil-prepoved?
20.1.2011 11:56:20   
koala
Če se pri prven ni vzpostavilo odjenje še tro ne pomeni da se tudi zdaj ne bo, samo pozitivno.



_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tametil-prepoved?
20.1.2011 13:04:34   
PC Baby
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

(ne vem zakaj ti misliš da ga boš pri drugem tudi imela(CR), ker lahko tudi naravno rodiš če želiš


Zato, ker ga imam že napovedanega user posted image

Ampak ja, upam, da se bo tokrat vzpostavilo. Ker bi rada tudi tega otročka dolgo dojila.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tametil-prepoved?
20.1.2011 13:28:43   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

(ne vem zakaj ti misliš da ga boš pri drugem tudi imela(CR), ker lahko tudi naravno rodiš če želiš


Zato, ker ga imam že napovedanega user posted image

Ampak ja, upam, da se bo tokrat vzpostavilo. Ker bi rada tudi tega otročka dolgo dojila.


Ja to razumem, ampak si se vrjetno sama tako odločila... ne razumem najbolje, zakaj se če imate prvič CR avtomatsko odločite da boste v drugo tudi imel CR? Seveda tvoja odločitev...
Le pozitivno vse bo steklo kot mora!


(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tametil-prepoved?
20.1.2011 13:43:26   
Precious
Pojdi na Mon-pod forum dojenjeuser posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tametil-prepoved?
20.1.2011 14:00:05   
PC Baby
IZVIRNO SPOROČILO: eva1
ne razumem najbolje, zakaj se če imate prvič CR avtomatsko odločite da boste v drugo tudi imel CR? Seveda tvoja odločitev...
Le pozitivno vse bo steklo kot mora!



Napačen predsodek. Če bi lahko, bi šla ziher naravno rodit, ampak nimam praktično nobene indikacije, da bi lahko in da bi bilo varno, zato me niso niti vprašali...

No kakorkoli že, upam, da bo dojenje vseeno steklo.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tametil-prepoved?
20.1.2011 14:15:34   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: eva1
ne razumem najbolje, zakaj se če imate prvič CR avtomatsko odločite da boste v drugo tudi imel CR? Seveda tvoja odločitev...
Le pozitivno vse bo steklo kot mora!



Napačen predsodek. Če bi lahko, bi šla ziher naravno rodit, ampak nimam praktično nobene indikacije, da bi lahko in da bi bilo varno, zato me niso niti vprašali...

No kakorkoli že, upam, da bo dojenje vseeno steklo.

Ok, sori, narobe sklepala...večina jih gre avtomatično na 2 CR pa tudi meni so kr rekli..pojdite na pripravo za CR-halo, zakaj pa? Prvič sem res imela indikacije za to dobila datum in tko..ampak drugič sem se pogovorila z G pa so rekli, da če sama hočem pa lahko poskusimo po naravni poti-ampak besede G -itak ne bo šlouser posted image -no ampak je šlo in dugič in tretjič...čist komotuser posted image ....večina ki jih poznam niti poskusijo ne drugič naravno rodit ampak kr CR

zakaj pa si imela prvič CR, če nisem preveč firbčna...sej pravim tvoja odločitev, samo vprašam...


< Sporočilo je popravil eva1 -- 20.1.2011 14:16:02 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tametil-prepoved?
20.1.2011 18:54:22   
honey
Jaz sem tudi imela in v 1. in zdaj v 2. CR, pa je mleko priteklo - sicer malo kasneje, kot bi po naravnem porodu, ampak je pa. Mislim, da sem 3. dan dobila mleko oz. je začelo teči in to brez tablet. Ampak zdaj (po 3,5 tednih) je pa usahnilo. Ampak to s CR nima nobene zveze user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tametil-prepoved?
21.1.2011 12:20:55   
PC Baby
IZVIRNO SPOROČILO: eva1
zakaj pa si imela prvič CR, če nisem preveč firbčna...sej pravim tvoja odločitev, samo vprašam...



Prvič sem se v 21-tih urah, odkar mi je voda odtekla in začeli popadki, odprla za samo 1 prst, kljub vsem tistim zdravilom za mehčanje medeničnega dna, ali kako se že reče. Ker je blo že prenevarno za otroka, so mi naredili urgentni CR.

Zdaj pa so glede na preglede rekli, da obstaja minimalna možnost, da bi se tokrat kaj več odpirala, plus odstopila mi je steklovina na enem očesu, pa še ene par stvari zraven, ki so kontraindikacija za naravni porod.

Ma sej jst bi šla raje vseeno najprej naravno probrat, ampak tokrat ni bil noben dr. za.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tametil-prepoved?
21.1.2011 12:21:55   
PC Baby
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Ampak zdaj (po 3,5 tednih) je pa usahnilo. Ampak to s CR nima nobene zveze user posted image


Koliko časa si pa dojila prvega otroka, če smem vprašat? 

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tametil-prepoved?
21.1.2011 13:10:36   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: eva1
zakaj pa si imela prvič CR, če nisem preveč firbčna...sej pravim tvoja odločitev, samo vprašam...



Prvič sem se v 21-tih urah, odkar mi je voda odtekla in začeli popadki, odprla za samo 1 prst, kljub vsem tistim zdravilom za mehčanje medeničnega dna, ali kako se že reče. Ker je blo že prenevarno za otroka, so mi naredili urgentni CR.

Zdaj pa so glede na preglede rekli, da obstaja minimalna možnost, da bi se tokrat kaj več odpirala, plus odstopila mi je steklovina na enem očesu, pa še ene par stvari zraven, ki so kontraindikacija za naravni porod.

Ma sej jst bi šla raje vseeno najprej naravno probrat, ampak tokrat ni bil noben dr. za.


Ja seveda, če ne gre drugače ne gre...srečno! Pa uspešno dojenje ti želim

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tametil-prepoved?
21.1.2011 18:38:29   
honey
PC baby, pri prvem sem naslednji dan. ko sem prišla iz porod., dobila sumamed zaradi hudega vnetja ušesa. Tako, da sem si mleko potem črpala še kakšen teden, pa je bilo konec. V glavnem, mali je pil moje mleko še ne 1 teden (ko sem jemala sumamed, ga nisem smela hranit s svojim mlekom). Tako da nisem vedela, ali sem mleko izgubila zaradi sumameda, ali pač tako. No, zdaj vem, da je usahnilo pač kar tako. Očitno je to dedno, saj je moja mami imela iste probleme.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
26.1.2011 20:09:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tametil-prepoved?
26.1.2011 20:36:38   
Arwenko
Jaz sem decembra v MB dobila v porodnišnici, ampak samo 4 tablete, najprej 2, pol pa še čez 12 ur eno in čez 24 ur eno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tametil-prepoved?
27.1.2011 10:22:56   
čebela adela
ja, meni ga je prejšnji teden pediatrinja v Ljubljanski porodnišnici napisala na recept.

Nisem ga še začela jemat,...ker me mel mineva, ko vse to berem,....

Nam pa dojenje zaenkrat gre super,...mi je napisala bolj preventivno, ker mi je pri prvi kar čez noč mleka zmanjkalo in smo se potem nehali dojit.

lp

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tametil-prepoved?
27.1.2011 13:08:47   
koala
PC baby, jaz sem imela urgentni CR (otroku so utripi padli na 65), naval mleka sem dobila šele 6 dan po porodu, potem pa po nekaj začetnih težavah dojila do 13,5 meseca ko sem morala nehat zaradi zdravstvenih razlogov. Kmalu aprila bo dve leti od kar ne dojim, mleko pa pri tuširanju še kar priteče.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu čebela adela)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?