|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Težave z branjem
5.3.2013 20:07:01   
honey
Jaz enostavno nisem več dovolj pametna. Starejši sin je v 2. razredu OŠ in seveda mora že obvladati branje. Velike črke niso težava, tudi male mu že grejo kar dobro, težava je v tem, da mulc noče brati. Raje se na smrt skrega vsak dan, joka, se meče ob tla in ne vem kaj še vse, kot da bi bral tistih kur...h 15 min user posted image Ima kdo kakšno idejo, kako naj ga prepričam, da bo bral? Ne pomaga ne nagrada, ne pomaga kazen, ne pomaga nič user posted image Nimam več ideje, kako naj ga motiviram, da bo bral. Zame je to potem še toliko večji problem, ker sama namreč izredno rada berem in potem seveda hitro izgubim živce. Prosim za izkušnje s strani tistih, ki ste to dali že skozi.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Težave z branjem
5.3.2013 20:27:03   
Anonimen
Kaj pa če bi mu ponudila za brat nekaj, kar ga blazno zanima .... recimo da je nor na avtomobile in mu pod nos pomoli članek s kako ful hudo fotko enega mega špon avtomobila in mu povej, da v tem članku piše vse o tem avtu in da če ga zanima naj prebere ... pač mogoče mu te zgodbice iz berila in podobne niso preveč interesantne.

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Težave z branjem
5.3.2013 20:44:54   
dskubin
Poskusi najt nekaj, kar njega zanima - važno je namreč, da bere, ne glede, kaj je to (seveda njegovi starosti primerno). Mogoče poskusi s stripi, našemu je to super. Ali pa se dogovorite, da recimo on prebere 1 odstavek, pa potem ti do konca strani, pa on odstavek, ti do konca strani, da vidi, da se nekam premakne ;)

_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Težave z branjem
6.3.2013 8:45:39   
babylove
Kaj pa druga solska opravila, ali vse opravlja korektno? Ali lepo in tekoce pise, pravilno uporablja ravnilo, reze s skarjami po crti...?

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Težave z branjem
6.3.2013 12:02:06   
Paštetka
moj je tudi v 2. razredu in "morajo" vsak dan vsaj 10 minut brati. Naša učiteljica jih je tako motivirala, da nam je dala domov eno hišico, ki je razdeljena na predalčke. Za vsak dan , ko otrok bere 10 minut, se starši noter podpišemo in vpišemo datum.
otroci tekmujejo med samo, kdo jo bo prej napolnil.

prav tako smo dobili en list, kamor starši vpisujemo naslov knjige, katere otroci preberejo in povejo obnovo v slovenskem jeziku. Ko to stori spet dobi podpis. To pa je za neko tekmovanje v domačem branju.

Sicer pa mi smo uvedli PRAVILO, da se vsak dan prebere ena kratka knjigica oz. vsaj 10 minut branja. Na začetku je preizkušal, če bom popustila...iskal finte...ampak mami je nepopustljiva. Pravilo, je pravilo in se ga držimo.

Samo moram mu najti zaenkrat knjigice z malo besedila na stran, tako, da jo recimo celo prebere v max. 15-20 minutah.

Vadimo pa zdaj že "doživeto" branje.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Težave z branjem
6.3.2013 14:34:21   
ribica.
jaz sem bila na istem. Mulc se je vedno, ko sem predlagala da bi malo bral, drl in jamral in se upiral in našel sto jokajočih izgovorov, zakaj mora, pa da ne bi, pa saj že zna, bla bla. Potem mi je blo pa enkrat dovolj in sem ga trbo prijela. posedla sem ga in rekla da bova brala. On je vklopil svojo mantro, jaz pa sem rekla beri! in on spet svojo mantro, jaz pa njemu nazaj BERI! bral boš zdaj in bral boš na glas! (ker prej bog ne daj da bi mu dal kak nasvet). Ko spet ni nehal trmaril po svoje, sem mu rekla : dragi moj, bral boš in pika. Lahko se dereš kolikor hočeš, ampak bral boš. Če pa ne misliš kmalu nehat, boš pa dobil kazen, pa še vseeno boš bral. Potem je videl da me ne bo več premaknil. Tako sem ga zlomila. Zdaj ve da mora brat in tudi več ne teži ko mu dam jasno navodilo naj na glas zloguje. Je namreč 1. razred

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Težave z branjem
6.3.2013 14:58:31   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: honey

Jaz enostavno nisem več dovolj pametna. Starejši sin je v 2. razredu OŠ in seveda mora že obvladati branje. Velike črke niso težava, tudi male mu že grejo kar dobro, težava je v tem, da mulc noče brati. Raje se na smrt skrega vsak dan, joka, se meče ob tla in ne vem kaj še vse, kot da bi bral tistih kur...h 15 min user posted image Ima kdo kakšno idejo, kako naj ga prepričam, da bo bral? Ne pomaga ne nagrada, ne pomaga kazen, ne pomaga nič user posted image Nimam več ideje, kako naj ga motiviram, da bo bral. Zame je to potem še toliko večji problem, ker sama namreč izredno rada berem in potem seveda hitro izgubim živce. Prosim za izkušnje s strani tistih, ki ste to dali že skozi.


Naš je enak. S tem , da ima to nesrečo, da ima mene za mamo. user posted image Vsak dan bere 10 minut, če se kaj muli in prigovarja pa 15 minut. To mu je edino popoldansko delo, ki ga ima. V šoli naredi nalogo , pride domov in ima celo popoldne in večer na razpolago zase, za igro...Tako, da ni šans, da bi popustila za teh 10 minut. Bere pa kar želi ,od starih izvodov Življenje in tehnika do navodil za uporabo cd playerja.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Težave z branjem
6.3.2013 17:33:52   
honey
Ja, saj jaz tudi ne popuščam pri tem, da ne bi bral. Ampak mi gre na živce, ker se morava vsak dan sproti kregat. Tudi naš vso nalogo naredi v šoli, tako da je popolnoma prost celo popoldne oz. ko pride iz šole domov, ampak še tistih ubogih 10 min je preveč. Bom poskusila še s to taktiko, da si sam izbere čtivo, ki ga bo prebral. Joj, upam, da bosta mlajša dva imela kaj več veselja do branja.

Babylove vsa druga šolska opravila mu gredo lepo od rok. Najljubša mu je matematika, računa do 100 brez težav, šablono lepo uporablja, piše tudi (dokaj) lepo oz. moram reči čitljivo, nobenih drugih težav ni z njim, razen branja.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Težave z branjem
7.3.2013 20:04:41   
hubi
Daj mu kakšnega Groznega Gašperja alki pa od Primoža Suhodolčana so ful hecne knjige: Peter Nos, Požrešna kanta...

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Težave z branjem
8.3.2013 12:10:36   
tehnofil
Mi ne beremo vsak dan ker včasih tudi zmanjka časa user posted image . No, ene 4x na teden beremo. Bere pa kar rad, včasih kratko zgodbico, včasih iz knjige oživalih, včasih pa nekaj preberem jaz nekaj pa on. 10 min itak tako hitro mine da ponavadi beremo 15min.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Težave z branjem
8.3.2013 12:19:10   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: honey
Ja, saj jaz tudi ne popuščam pri tem, da ne bi bral. Ampak mi gre na živce, ker se morava vsak dan sproti kregat. ...

Nekako mi pride vtis: kako naj dobi veselje do branja, če pa je to obveznost, napor samo zato ker mora itd. Po moje vsak dan bolj sovraži branje. Ne vem sicer kako ge pri vas, predlagam da:

sediš zraven ko bere, če mu gre težko mu pomagaj, berita nekaj minut. Postooooopno podaljšuj čas. Preberita nekaj stavkov, ki ga res zanimajo. Npr. našega kar zanimajo kakšni vici, ali uganke ali .... NE GRE ZA MINUTE. Gre za to, da dobi občutek da z branjem nekaj pridobi, da izve zanimive stvari, ... Dajaj večji poudarek na lahkotnost pristopa, morda dva stavka. Jutri dva, mogoče pojutrišnem 3 ali pa ne. Bo pa na začetku to težko, ker je do sedaj to moral delati z odporom. Samo ko bo videl, da ni 10 min, ampak je manj in toliko kot zmore se bo tudi odpor zmanjševal. Ne vem, bolj bi šel v to smer.


(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Težave z branjem
8.3.2013 13:52:38   
Tippi
Nisem brala drugih komentarjev, tako da je možno, da je to kdo že predlagal. Pri nas smo bili tudi v tej fazi, da ni želela brat, čeprav sem se jaz manj razburjala od tebe. meni se je pač zdelo, da ko bo bo, v smislu ko zagusti zagusti, takrat bo morala zagrabit.user posted image (ampak pusti to, mi smo itak malo po cigansko narejeni user posted image

Mi je pa učiteljica dala dobro idejo, katero smo potem prakticirali in je zadeva z branjem stekla. Karkoli je bilo na mizi, ali deklaracije na izdelkih, nalepka na škrniclu od kruha (ime pekarne npr. ali pa kaj deset__ega), napis na soku, ipd. je brala. pomembno je bilo, da ji je zanimivo in da bere. ni važno kaj. samo da ''''zlaga'''' črke. in potem smo uvedli še tekmovanje, kdo bo prej katero stvar ali izdelek na mizi prebral je bil zmagovalec. sej se bedno sliši, ampak je užgalo. user posted image kasneje je postala navdušena bralka knjig. zdaj v puberteti je sicer malo v zatonu, ker je ful drugih stvari pomembnejših, ampak še vedno rada bere.)

< Sporočilo je popravil Tippi -- 8.3.2013 13:54:43 >

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Težave z branjem
8.3.2013 15:32:59   
abc123
Praviš, da črke še nekako gredo, a glasove (prvi, zadnji glas) dobro sliši? Če je temu tako, jaz zaenkrat z vsakodnevnim obveznim in načrtnim 10 min branjem ne bi težila, ker se mu bo branje uprlo. Berita table na poti z avtom, postopno besede pa ni nujno da se to branje drži časovno skupaj. Praviš da ima rad matematiko - pa naj bere navodila in besedilne naloge, naslove risanke,ki jo želi gledat.... če z branjem ni nekih hudih težav, ti predlagam da "teženje" opustiš, ker če zdaj ne bo bral z veseljem, ga bo kasneje še teže navdušit, izkoristi pa različne priložnosti tekom dneva, da prebere in bo. Jaz to vedno prakticiram in do sedaj so vsi učenci postali bralci.

So pa vsi prejšnji komentarji fajn in koristni.. malo pokombiniraj in bo. Ti svojega otroka najbolj poznaš in če misliš, da se mu branje trenutno upira, pač popusti, če pa misliš da je take sorte, da bo vedno lovil krivulje.. no to je pa že druga zgodba user posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Težave z branjem
11.3.2013 19:16:00   
Bojana 29
Moja deklica je sicer v 1. razredu in šele začenjajo s poznavanjem črk (velikih tiskanih). Ji je pa grozno mučno prebrati tistih nekaj kratkih besed iz učbenika. Pa zna že pisati, ampak branje je pa user posted image . Tudi skoraj s prisilo posluša tiste knjigice, ki ji ji preberem za domače branje (te mora potem v šoli obnoviti). Me pa non stop gnjavi, da ji prebiram knjige Lov na pošasti (pred to zbirko sva v celoti prebrali zbirko knjig Pet prijateljev) - te knjige pa so prezahtevne za obnovo. Pojdita skupaj v knjižnico in naj si sam izbere knjigo (tale Lov na pošasti je na naši šoli zakon) - za fante in punce.

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Težave z branjem
11.3.2013 19:18:19   
petruska
Sosoedovi so to rešili z nalepkami. Mai bere in za vsakih 15 minut branja dobi paket nalepk angry birds, ki so sedaj zelo popularni, prakticirajo tudi z polaromanijo itd. nalepke, se mi zdi da kar pritegnejeo fantke. poskusi s tem!

(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?