|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ticina masa
7.11.2011 19:23:36   
Paštetka
Ali kaj je že user posted image . Dajte mi malo pomagat.
Kupim jo v Sparu. Aliuser posted image
Potem jo moram razvaljati, ali kako? Kako jo potem nategnete, da ni gub na torti?
S čim jo namažete spodaj. Oz. moram torto namazati ali ticino maso, pa potem oblečem torto? user posted image Lahko namažem spodaj npr. kremo, ki bo v torti?
Rabim črno, belo in rdečo. Verjetno vseh barv ne bom dobila. Umetne barve, pa ne mislim kupovati. S čim jo pobarvati?

In še... Koliko kil je moram kupiti za 1 torto premera cca. 30 cm.

Hvalauser posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ticina masa
7.11.2011 20:10:28   
emica2008
http://www.kulinarika.net/recepti/13212/sladice/marshmallow-fondant/

Jaz doma sama naredim tole gor. Dela se kot s plastelinom, pa če figuro pustiš par dni se strdi.
Za maso porabim pa cca pol ure ali pa še manj.
Spodaj namažem stepeno penasto margarino s sladkorjem, pa čim tanjše.
Barve kupim v šparu tekoče ali pa dam v prahu-jedilne.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
7.11.2011 22:05:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu emica2008)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ticina masa
7.11.2011 22:19:08   
Anonimen
Uh pri nas praznujemo čez 14 dni 3. rojstni dan in sem si zadala nalogo, da letos pa sama torto naredim ... sicer naši ne marajo torte oblečene v tičino maso, samo pomoje bom tole vseeno naredila in porabila za okraske ... naredit moram nekak eno princesko/vilo pa rožice okrog ... pa nimam pojma kako user posted image sem mislila naredit pač znotraj klasično čokoladni torto, ker jo pač vsi obožujemo (sploh slavljenka), oblečt jo pa v na svetlo zeleno obarvano smetano, ne gladko namazano, ampak tako na grobo, da bo zgledalo kao trava, pol pa rožice gor napikat pa eno vilo/princesko gor dat ... samo tale princeska me živcira ... kolk mase pa pride iz tega recepta?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
7.11.2011 22:23:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
7.11.2011 22:24:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ticina masa
7.11.2011 22:31:40   
Anonimen
ujej ... tiste torte z barbiko zapičeno v sredini so mi bile od nekdaj prav bljak ... na sploh mi niso všeč torte s plastično dekoracijo user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
7.11.2011 22:34:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ticina masa
7.11.2011 22:40:44   
Anonimen
Misliš tole varianto?

user posted image

joj ... oprosti, ampak meni je to res grdo user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ticina masa
7.11.2011 22:57:16   
ninocka26
Pod tičino maso ni potrebno, da je suha torta. Jaz delam tako sadne kot čokoladne, paziti moraš samo, da smetana ne pride v stik s tičino maso (le-ta namreč topi maso).

Jaz bi spekla kaj takega: http://bakingyummies.wordpress.com/cakes/princess-cake-3-2/

Tičino maso lahko pa tudi kupiš v Pekarni Vrhnika na Brnčičevi v Ljubljani (sedaj jo lahko kupiš tudi v manjših količinah od 1 kg dalje).
Pod maso jaz namažem masleno kremo (stepeš maslo in sladkor jaz dodam tudi vanilij - da boljši okus).
Kar se pa barve tiče je pa bolje, da jo kupiš ali v prahu ali v gelu, ker tekoče ne bodo dale tako intenzivne barve, pa še tičina postane preveč lepljiva, ker dodaš preveč tekočine.
Aja še to jaz ko tičino valjam, vedno uporabljam škrob, da se ne prijemlje na pult in valjar (meni se najbolje obnese silikonski valjar).
Če te še kaj zanima pa vprašaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ticina masa
7.11.2011 23:17:37   
petarda
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Ali kaj je že user posted image . Dajte mi malo pomagat.
Kupim jo v Sparu. Aliuser posted image
Potem jo moram razvaljati, ali kako? Kako jo potem nategnete, da ni gub na torti?
S čim jo namažete spodaj. Oz. moram torto namazati ali ticino maso, pa potem oblečem torto? user posted image Lahko namažem spodaj npr. kremo, ki bo v torti?
Rabim črno, belo in rdečo. Verjetno vseh barv ne bom dobila. Umetne barve, pa ne mislim kupovati. S čim jo pobarvati?

In še... Koliko kil je moram kupiti za 1 torto premera cca. 30 cm.

Hvalauser posted image


V Šparu je še nisem zasledila. Jaz sem jo kupila v Pekarni Vrhnika, enkrat v eni štacuni v Zagrebu, enkrat sem jo delala iz MM, enkrat pa po receptu iz kulinarike.

Lepo razvaljaš in daš čez torto, jaz sem rezala kar z nožem, lahko tudi s kakim koleščkom, bo lepše prišlo...

Namažeš torto z masleno kremo čisto natanko, na kulinariki imaš par namigov...Če misliš delat nutelino kremo, je jaz ne bi mazala po torti, ker je nevarnost, da se ti tičina masa stopi.



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ticina masa
8.11.2011 5:19:49   
Hope2
Tale recept z marshmallowsi sem jaz naredila in je še najboljša za poskusit in čist simpl. Probaj naredit en dan, ap se naj drugi dan mala dva igrata- tolk da vidiš, kolk simpl je. Pojdi v bio štacuno po naravne barve- no ne vem če jih imajo pri vas, pri nas sem jih videla. Drugače pa komot lahko kupiš kako umetno, ker not daš res minimalno barve- pa itak vsi dol pobirajo. Ali ap če kje dobiš že obarvane marshmellowse- kot sme npr jaz rozauser posted image

Pod to maso sem jaz namazala marmelado, se ni nič topilo, celo 3 dni se je obdržala.

Nategneš brez problema, b bistvu ne nateguješ. Razvaljaš, potem si z valjarem pomagaš, da dvigneš zadevo in položiš na torto. potem pa samo z roko gladiš. Zdi se ti da bo težko, ampak gre spet zelo simpl. Če boš probala naredit maso, potem lahko na drug dan razvaljaš, pa en pisker obrni in ga oblečiuser posted image

Jaz sme zadnjič našla belo tičino maso v naših trgovinah od dr oetker, v modri kartonasti škatli- mal pokukaj, če slučajno je tudi pri vas. Se je lepo valjala, obstojna, se ne topi. Je pa slabšega okusa kot domača. Pa figurice pokajouser posted image , medtem ko masa na torti ni nič pokala, je bila zelo lepa. Pakirana je 1kg, jaz sme za tisto belo veliko torto porabila samo pol- sem še eno večjo figuro dinozavra naredila in nekaj je še šlo v smeti- pol pa je ostalo. http://www.oetker.co.uk/oetker_uk/html/default/debi-7nrfuh.en.html Kupit moraš tudi mleti sladkor, da lažje valjaš, ap tale masa je premehka.

O črni barvi, pa se veliko pritožujejo, oz kokr sem zasledila, jo boš težko našla- bo vedno bolj sivkasta prišla.









(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ticina masa
8.11.2011 8:16:48   
Paštetka
Kaj pa nutelo ali kakšno Viki kremo lahko namažem? Namažem verjetno torto in dam tičino maso gor. Ali namažem tičino maso?

Torta bi pa bila iz čokoladne mousse kreme.
a to lahko naredim 2 dni prej pa potem počaka v hladilniku do takrat, ko jo bom valjala? Bo še OK?

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 8.11.2011 8:27:07 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
8.11.2011 8:37:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ticina masa
8.11.2011 8:39:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
joj ... oprosti, ampak meni je to res grdo user posted image


a dej no? men je pa fora user posted image  ocitno se dobr, da imam samo fanta user posted image

Pa res no user posted image  ... grem ta teden v pekarno Vrhnika na Brnčičevo pogledat kaj imajo kaj pametnega pa če imajo kako primerno figurico že narejeno jo bom kupila, če ne bom pa pač sama s tol emaršmelov maso neki spacala user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ticina masa
9.11.2011 20:03:27   
shakira
s čim pa figure med sabo lepite ( roke , noge)?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ticina masa
10.11.2011 5:56:01   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: shakira

s čim pa figure med sabo lepite ( roke , noge)?


Jaz sem tak probala naredit, da ni bilo treba lepit, tam ko pa nisem mogla, pa sem z vodo in je držalo. Z vodo tudi zalepim ostale okraske, krogce, trakce... na maso. Prst namočim in namažem-ne velik, glih tolk da je vlažno

(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ticina masa
10.11.2011 7:44:52   
shakira

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: shakira

s čim pa figure med sabo lepite ( roke , noge)?


Jaz sem tak probala naredit, da ni bilo treba lepit, tam ko pa nisem mogla, pa sem z vodo in je držalo. Z vodo tudi zalepim ostale okraske, krogce, trakce... na maso. Prst namočim in namažem-ne velik, glih tolk da je vlažno


hvala.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ticina masa
10.11.2011 9:08:31   
Hope2
Če maš kako večjo figuro, debelo, težjo... pa bo treba najbrž kak zobotrebec zapičituser posted image , sam pol moraš še kako opozorilo napisatuser posted image to bi ti mogle kake pekarce rečt, jaz nisem prišla tako dalečuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 10.11.2011 9:09:05 >

(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ticina masa
10.11.2011 9:10:24   
shakira
Prvič delam pa bom samo manjše naredila. Enega sm že probala pa je tak smešenuser posted image . Ne vem kako enim take lepe figurice ratajo.
Mogoče kakšen nasvet?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ticina masa
10.11.2011 10:59:39   
shakira
Hope2 kako marmelado si pa dala spodaj? ker jest bi tud raje dala marmelado kot pa masleno kremo, je boljši okus. Me je pa strah, da ne bo vreduuser posted image .
Delala bom pa nutelino torto?

(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ticina masa
10.11.2011 11:05:41   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: shakira

Hope2 kako marmelado si pa dala spodaj? ker jest bi tud raje dala marmelado kot pa masleno kremo, je boljši okus. Me je pa strah, da ne bo vreduuser posted image .
Delala bom pa nutelino torto?


Torto oblij s čokoladno glazuro, potem pa tičino čez!


_____________________________



(odgovor članu shakira)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ticina masa
10.11.2011 11:25:13   
Paštetka
Evo, moja je gotova user posted image . Super je tale zadeva z bonboni.
Na,azala sem pa mešanico z masla, čokolade in slakorja v prahu in je dosti bolj okusno, kot samo maslo in cuker.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ticina masa
10.11.2011 11:31:26   
shakira
čokoladno glazuro pa narediš kako? jedilna čok. verjetno, maslo pa sladkor v prahu al kako? pa v kakem razmerju?
To potem namažem čez torto pa dam v hladilnik al takoj dam maso čez?

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ticina masa
10.11.2011 11:32:51   
shakira

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Evo, moja je gotova user posted image . Super je tale zadeva z bonboni.
Na,azala sem pa mešanico z masla, čokolade in slakorja v prahu in je dosti bolj okusno, kot samo maslo in cuker.


jest sm tud delala z bomboni maso, res je super :).
Barve sm pa kupila tuki http://pekis.si/recept/kako-naredite-sliko-iz-mase-ticino

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
Regratov med
Zdravilna rastlina regrat je poznana vsakemu. Zdravilni so listi, korenina in tudi cvetovi. Iz cvetov lahko pripravite ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?