|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imate do...
10.6.2009 11:04:37   
NinaNiki
Torej zanima me če dobijo vsi ta dodatek ki imajo odločbo ali so tudi tukaj kakšni kriteriji , kaj naj bi moral imet(cb,avtizem,..).Zanima me ker moj otrok je v postopku, nima nobene diagnozo določene, potrebuje pa pomoč.Ali sem potem takem upravičena do dodatka?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
10.6.2009 13:00:03   
anajmad
Mah ne vem? Mi imamo dodatek za nego že od rojstva,ker se je prezgodaj rodila(26.T) in ima težave s pljuči. Pojma nimam? Pojdi na CSD po vlogo in probaj.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu NinaNiki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
10.6.2009 13:18:39   
uwaga
Odločba za usmerjanje otrok je odločba Min. za šolstvo, ki jo potrebuje otrok s težavami v šoli in dobi posledično ustrezno pomoč v šoli.
Odločba o dodatku za nego je odločba, ki jo spiše CSD in ni povezana z odločbo o usmerjanju, pač pa je vezana na otrokove zdravstvene težave in s tem povišanimi izdatki v družini.
Vse o dodatku za nego ti lahko povejo na Csd, ti pa toplo priporočam , da si ogledaš še pravilnik.
Nam so prvič vlogo zavrnili in šele ko so me punce na RR opozorile na pravilnik, sem ponovno oddala vlogo in tokrat dobila odobreno.
Sicer pa kot že rečeno , vlogi nista nujno povezani.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
10.6.2009 15:46:52   
Kerensa*
Imam odločbo, da je moj otrok otrok s PP (hiperaktivnost, disleksija), ampak še nikoli nisem oddala vloge za dodatek za nego, tako, da ne vem, ali bi bil do njega upravičen ali ne. Bom poskusila, pa sporočim.

(odgovor članu NinaNiki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
11.6.2009 7:11:02   
NinaNiki
Hvala vam.Men so sicer takoj rekli da če bo dobil to oločbo o usmerjanju, lahko potem zaprosim za vlogo(kajti, da posledično dobiš stroške glede obiskov pri psihologu,defektologu tud v zdr. domu).Bom videla.Hvala se 1x.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
15.6.2009 11:57:46   
lillchy123
jaz ti svetujem, da čimprej vložiš vlogo za nego na CSD, ker je na to vlogo vezana olajšava za otroka, ki potrebuje posebno nego (pri dohodnini)!!!!!

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu NinaNiki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
18.6.2009 8:31:10   
Lana_s
Jaz sem ravno v "postopku oddajanja" te vloge za usmerjanje v vrtcu in me zanima kako dolgo ste čakale na odgovor? In kakšen je pravzaprav postopek - oddaš vlogo kaj pa potem?

Z malim hodima vsakih 8 tednov k okulistu, defektologu, imama kontrole rasti (79 cm pri 2,5 letih), ta teden sma ravno bila v Ljubljani in morema v septembru it še na podrobnejše preiskave, pa razvojna, psiholog in še bi se kaj našlo. Samo drugače pa je živahen, zdrav navihanček in v razvojni niso nič ugotovili razen, da je premajhen - rodil pa se je kot zahiranček. Sem v takšnem primeru upravičena do dodatka za nego?

_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
18.6.2009 9:01:57   
lillchy123
Lana, jaz sem na odločnbo o usmerjanju čakala cca pol leta. pošlješ vlogo, te obvestijo, da so jo prejeli, kasneje dobiš vabilo na pogovor in potem odločbo.
So zgleda vsi Lukci mali navihančki user posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
18.6.2009 9:27:32   
Lana_s
In v kolikem času potem pride pedagog v vrtec in se začne ukvarjati s tvojim otrokom?
Pa kaj so smešni - 6 mesecev! Kaj te delajo tako dolgo?

Ja Lukci imajo takšno ime, da so že po naravi navihani user posted image


_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
18.6.2009 11:18:53   
lillchy123
ne vem. mi smo uredili, preden je šel v vrtec. bi se pa jaz probala zmeniti s pedagogom oz. s tistim, ki bo delal z otrokom, če je kakšna varianta, glede na to, da si vlogo oddala in čakaš na odločbo user posted image  
ja, v naši državi lahko človek siv od čakanja rata user posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
18.6.2009 11:52:53   
Lana_s
Jaz sem upala, da bo s septembrom začel, ko gre v starejšo skupino - zdaj je še v jaslih. Ne vem zakaj pa mi v vrtcu niso nič predlagali, sploh nisem vedla, da kaj takšnega obstaja. Sicer je fuul napredoval odkar je v vrtcu, še niti hodil ni (shodil komaj pri 21 mesecih), ko je šel v vrtec, ni še sam jedel...zdaj pa pravi mali vragec. Povsod ga je polnouser posted image

V toti ljubi Sloveniji moreš sam vse izbrskat, zdravstvo je bolj ali manj za okrasuser posted image Da bi vsaj za otroke poskrbeli.


_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
18.6.2009 18:17:22   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Lana_s
Pa kaj so smešni - 6 mesecev! Kaj te delajo tako dolgo?

To je še v redu. Naša 1. odločba je potekla s koncem šolskega leta 2006/2007, zato smo konec tistega šolskega leta oddali podaljšanje. Celo šolsko leto 2007/2008 smo čakali, pa nič dočakali. Šele sredi tega šolskega leta (2008/2009) smo dobili novo odločbo. Ampak nam je bilo to v plus, saj se je vmes spremenil zakon. Prej je bilo maksimalno število ur s specialno pedagoginjo 5 na teden, sedaj so to zmanjšali na 3 ure na teden. In dokler ni moj sin dobil nove odločbe, je morala šola še upoštevati staro, kar pa je bilo njemu definitivno v plus, saj je imel še leto in pol po 5 ur. Ker pa so mu vmes, na pregledu, poleg hiperaktivnosti določili še disleksijo (ki ni ozdravljiva), so mu v novo odločbo napisali "dolgotrajna bolezen". Če ima pa otrok dolgotrajno bolezen, pa je kljub vsemu upravičen do 5-ih ur.

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
19.6.2009 12:14:07   
NinaNiki
Lana_s....torej to odločbo moraš dobit v roku 6 mescev.sma pa obe novi v tem, ker mi smo oddali kakšen mesec nazaj in sma dobila razgovor konec tega mesca...je pa res da smo na nor čas naleteli...dopusti in to.Jaz sm se v vrtcu dogovorila inh podpisala da že lahko z njim delajo, magari še nima odločbe.Mislim da bo ravno do takrat rešeno nekje, če ne pa mu škodit ne more če bo kaj prej začel.

Sem pa v zd. domu dobila fajn defektologinjo, ki nama je čez poletje enih 5 terminov dala, da nebo mali čist brez pomoči dokler se to ne reši.Če te kaj zanima mi še lahko pišeš na zs.Danes npr. sem imela ravno pri pedagoginji v vrtcu sestanek ker so že podali oceno o otroku.Sem jo šla pregledat in morala podpisat da lahko gre dalje.

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
19.6.2009 14:14:14   
Lana_s
Ja pri nas v vrtcu še tudi morajo najprej oceno podati, ampak pedagoginje do konec meseca ni tako da se je tudi tu spet zavleklo. Kako to, da bodo v vrtcu delali posebej z njim  - ali ne pride nekdo posebej za to? Pri nas sta dve vzgojiteljici za jasli in se ne more ena posebej ukvarjati z njim, čeprav je pedagoginja.

Ima pa Luka tudi med tem "sestanke" z defektologinjo, da se vsaj nekaj razvija v tej smeri dokler ne dobi pomoči tudi v vrtcu.

NinaNiki vidim, da si iz Maribora - jaz tudi hodim v zdravstveni dom in je zadnjič bil pri eni fajni defektologinji. Se je vse dalo zmenit z njo, zelo prijazna. Vsaj enkrat ni bilo potrebno "vlečt" iz zdravnika njegovo mnenje.


_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu NinaNiki)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
20.6.2009 7:54:16   
NinaNiki
Ja no to sem mislila pač vrtečka defektologinja bo delala z njim, pa sicer pa tudi delovni nalog dobita vzgojiteljici, ker mu bodo med drugim probali znižat normativ. Nerodno smo naleteli ja:/.Mi2 imava v zdr. domu Mašo Kasestnik ?Nekak tak:)Pa je svetovna mali se je ful fklopo.vi?

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
21.6.2009 22:08:18   
ely*
Pri nas je šlo 1. usmerjanje hitro. Vlogo smo oddali novembra 2006, decembra je bila komisija, tako da je marca 2007 že dobil specialno pedagoginjo.
Letos gre pa v šolo in smo že decembra 2008 dobili pošto, da se je začel nov postopek, 1.6. je bila komisija, odločbe pa še ni.
Vedno več je tudi otrok, ki imajo posebne potrebe, denarja za to pa zgleda vedno manj.

(odgovor članu NinaNiki)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tiste ki imaste odločbo o usmerjanu, imat...
22.7.2009 8:37:37   
Anonimen
LP iMAM VPRAŠANJE?????

KATERA MI LAHKO POMAGA .
Moj sin je dislektik, imamo odločbo,pa sem zasledila o nekem dodatku , katera ve kaj mi pripada na odločbo dislektika?

mogoče
-dodatek socijalne
-kolko ur pomoči v šoli za dislektika
ali je še kaj drugega
najlepša hvala

(odgovor članu ely*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?