|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tiste ki ste že imele krst
16.5.2008 8:27:42   
PIAF
Jaz si to predstvaljam tako, da povabljeni pridejo v cerkev, kjer je obred...potem pa gremo na kosilo, kjer je meni in pecivo * torta. Vabila sem jaz kar sprintala iz računalnika na en A4 format in bom dala v kuverto.
Zdaj sem šla malo na intenet in vidim, kaj vse ponujajo: vabila + konfeti + napis z imenom kao v paketu...

kaj ste imele konfete kot na poroki??

Kaj ste še imele kaj drugega kot običajno, kar sem napisala?

kaj pa oblačila za punčko? Imamo ga 31.05. Če bo toplo, bo imela oblekco, pa nekaj čez za v cerkev, ampak ne kao v stilu poročne obleke kot ponujajo v trgovinah...Kako ste ve vaše oblekle? Imate kakšno sliko mogoče?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tiste ki ste že imele krst
16.5.2008 8:38:12   
mika
za krst sem goste klicala osebno, nisem pošiljala vabil. tudi nobenih konfetov al kaj podobnega nisem dala delat.

najprej smo se dobili pri nas na kozarčku in narezku(bilo nas je okrog 60), potem smo šli v cerkev in v gostišče. imeli smo bend, tako da smo se zabavali od dveh popoldan do polnoči.

ob odhodu sem družinam dala škatlico s pecivom.

oblekco sem ji kupila v h&m. bom dala slikico gor.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tiste ki ste že imele krst
16.5.2008 8:48:05   
NATAŠI
jaz nisem imela nič konfetkov, le vabilo

na gostilni kosilo oz. po želji in tortico

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tiste ki ste že imele krst
16.5.2008 8:57:30   
bt08
Jaz sem jih tud po telefonu povabila na krst.Ker sem bila 21 dni po CR,se pravi je bil Ožbej star točno tri tedne in jaz nisme ne vem kako mogla okol skakat pa ne vem kaj.Mel smo ga na predvelikonočno nedeljo,zvečer,sem še jaz dala vse zakramente čez,naredil smo pa doma mal velikonočnih jedi,jaz sem francosko nardila,pa sem sep očutla kot da bi šla na Triglav.Oblečen je bil pa v bele stvari,mu jih je mami moja naštrikala,jopčko,žabce,kapca,majčka,dekca.

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tiste ki ste že imele krst
16.5.2008 9:04:13   
PIAF
Kaj pa ima katera kakšno lepo slikico, da bi jo na vabila kar zraven sprintala?

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tiste ki ste že imele krst
16.5.2008 9:12:32   
Udb
Pri nas sva povabila samo družino in botre. Bilo nas je 14 - vključno z duhovnikom. Imeli smo krst, nato pa kosilo v gostilni.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tiste ki ste že imele krst
16.5.2008 9:42:21   
srki
Nobenih pisnih vabil, samo ustno. Na obred so prišli vsi, kasneje smo imeli kosilo.

Oblečen je bil v kompletku-žabice-jopica-copatki, material kot iz garna, nekaj takega. Pa isto kapico. Bilo je konec avgusta.

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tiste ki ste že imele krst
16.5.2008 10:39:49   
majcci
Mi smo tudi imeli najprej krst (krstili smo sestrico od moža), potem pa kosilo v gostilni. Povabljenih je bilo 10 ljudi (ata in mama, midva, brat, babica in dedek, teta, stric, bratranec in sestričana). Je pa mama vse po telefonu povabila oz. osebno, ker se tk pogosto videvamo. Krstili smo jo konec januarja leta 2001 in je tisto noč ful zapadlo snega, da smo bili oblečeni kot eskimiuser posted image . Mala je imela oblečenega belega pajaca, čez pa kombinezon.
Po kosilu v gostilni smo šli še domov in smo še tam imeli malo pogostitve - torto, narezek.
Mislim da s krstom ni treba pretiravat oz. narediš tako kot ti paše.
Meni osebno je najbolje, da povabiš najbližnje (starši, botri, stari starši, strici in tete) oz. s tistimi s katerimi se dobro razumeš in jih želiš imeti na krstu.
Drugače pa verjetno zadošča kosilo v gostilni.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tiste ki ste že imele krst
16.5.2008 11:04:00   
klarisima
Jaz sem moji pupi tukaj izbrala oblekico: http://www.krstna-obleka.si/...si jo bomo sposodili.
Na obred smo povabili ustno, kasneje sem jim dala še vabilo (homemade user posted image ).
Po krstu sledi piknik oz. kosilo v naši režiji.



_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela...še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. Ti si moj čudež življenja.

(odgovor članu majcci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tiste ki ste že imele krst
16.5.2008 12:21:59   
Kaliope
IZVIRNO SPOROČILO: PIAF

Kaj pa ima katera kakšno lepo slikico, da bi jo na vabila kar zraven sprintala?


ja, sprintaj slikico od vaše malčice, ne?

sestrična je svojo hčerkico oblekla v belo poletno oblekico, bele hlačke, čez pa je imela za v cerkev bolero mavričnih barv in beli klubuček ... bila je ful šikana, vse pa so nakupli v HM

pa ni bilo nobenih konfetkov ali česa podobnega ... najprej krst, nato kosilo v gostišču.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tiste ki ste že imele krst
16.5.2008 12:31:17   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: Udb

Pri nas sva povabila samo družino in botre. Bilo nas je 14 - vključno z duhovnikom. Imeli smo krst, nato pa kosilo v gostilni.


Enako samo da nas je bilo 10. user posted image  Povabila sva jih po telefonu. Dobili smo se pred cerkvijo in potem samo še kosilo.

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tiste ki ste že imele krst
16.5.2008 12:32:44   
aluš
Ja, pri nas tudi nismo nikoli komplicirali. V bistvu smo že vsem prej ustno povedali kdaj bo krst (kakne tri tedne prej). potem sem pa en teden prej še poslal vabila, ki sem jih sama naredila doma na računalnik - tekst, na prvo stran sem pa dala eno lepo sliko od tamalčka. Da je bila oblika kakor vizitka. Pa v knjigarni sem kupila barvi (moder oz. roza) trši papir, ne vem kako se reče. Toliko moj prelog okoli vabila. Men je ful všeč, pa tudi ostalim sem videla, da se je dopadlo.

Kar se tiče oblekce, pač nekaj mal lepšega, ne pa domala poročne obleke, se strinjam.

Kosilo v gostilni, tako kot si napisala. Torta in nadaljevanje do večera pa doma. Mi smo doma ti prakticirali zaradi ostalih majhnih otrok, da ne bi gostilne podrli v celem popoldnevu. Pa še kakšen narezek za vsak slučaj, če se gostje dalj zadržijo.


(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tiste ki ste že imele krst
16.5.2008 18:15:24   
eva1
Mi smo imeli čist na izi..najožja žlahta..vabilo je zgledaslo  takole(preko maila):
Pozdravljeni

Dne....., ob 11.30 uri bomo v naši cerkvi v (kraj) krstili našo čebelco.vljudno vabljeni vsi člani "naše" femili, razen bolanih..če vidim svečke iz nosu,driske ali prepoznam kakršnokoli drugo bolezensko stanje nimate vstopa v hišo niti se ne smete približovati drugim ljudem! Za pijačo in jedačo poskrbite sami-se pravi ,prinesite s seboj kar se da veliko hrane...baje da bo mama spekla neki sladkega tako da si prosim razdelite še druge jedi...mi bomo skuhali samo juho-če bo mama naredila še rezance, bo juha zakuhana, drugače pa sabo prinesite še zlate kroglice! Voda je na pipi-no če nebo spet kašna cev počla...pol pa bo sranje...če ima kdo kaj preveč denarja, se priporočamo za darila[ ker sveti krst le ni kar nekaj...to je za vse nas nekaj veličastnega..če nimate idej za darilo, lahko nakažete denar na transakcijski račun št.:612007/28102007...sprejemamo tudi denar na roko Zahtevamo seveda svečano obleko, popolno urejenost in nasmeh na ustnicah  Za dodatne informacije pokličite na 00000000 ali na gsm: 00000000!  Veselimo se srečanja z vami                                                               Lep pozdrav!                                                              Družina xxxyyy


No vrjetno ne bo zraven prikazanih smajlijev-je ful dobro izpadlo-da ne bo kdo mislil, vse skupaj je mišljeno v foriuser posted image user posted image user posted image ...pa še slikica naše prinčipese:


user posted image

user posted image



< Sporočilo je popravil eva1 -- 16.5.2008 18:24:32 >

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tiste ki ste že imele krst
17.5.2008 9:17:57   
PIAF
Kak luštno, eva1!!!!!user posted image user posted image

Res hvala ti, da si še dala gor slikice. Vabilo je ful odštekano, slike pa cart!

lp

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tiste ki ste že imele krst
17.5.2008 19:21:56   
minimami
Mi bomo imeli v juniju krst, pa strvar bo potekala neko tako:
povabimo ustno in telefonsko, povabljenih bo približno 30 judi. Krst bo ob 2 popoldne in po obredu gremo kar k domol in imamo piknik na vrtu.
Meli bomo konfetke - majhen namizni okvir za sliko (jo bom par dni prej slikala v krstni oblekici) in konfetki ter vse skupaj vškatlici.
Za oblerkico bom pa še morala pogledat. Bo pa navadn lepa oblekica, da jo bo lahko še kaseje nosila.

No, nekaj takega bouser posted image

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tiste ki ste že imele krst
17.5.2008 21:09:39   
*kinnie*
Mi smo vabili samo družino in botro z družino, bilo nas je okoli 15. Po krstu smo šli na kosilo, torto je naredila botra user posted image
Vabili smo ustno, nobenih konfetov,....


< Sporočilo je popravil *kinnie* -- 17.5.2008 21:10:06 >

(odgovor članu minimami)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tiste ki ste že imele krst
19.5.2008 10:58:17   
Nika v službi
Vabili ustno in potem poslali še uradno pisno vabilo na posebnem papirju v smetna barvi, kuverta, izdelano v lastni režiji. Nekaj verzov, potem pa tekst in navedba kraja dogajanja. Povabljena širša družina + botri, vsega skupaj cca. 25 odraslih + otroci.

Najprej slovesna krstna maša v domači župniji, potem pa kosilo na Trojanah, posebna soba samo za nas. Zagotovili so nam tudi prostor za previjanje in dojenje, kar je bil predpogoj, ker smo imeli poleg krščenke še 2 dojenčka, ki sta potrebovala poseben tretma.user posted image

Naročila sem dve vrsti juhe ter plošče s 4 vrstami mesa,zelenjavna priloga, krompir, riž, pomfri, štruklji... , torto smo že dan prej pritovorili sami (torta iz Kraljevega mignona), slaščice so bile domače (spekli moja mami in tašča). Za vse povabljence smo že vnaprej naročili paketke za domov - krofe, seveda.user posted image

Mojo Niko sem oblekla v bela oblačilca - bele hlačke, bela srajčka, bela jopica (za noter), v cerkvi pa je bila v pajacu ter v belem žakeljčku, ki ima v familiji po moževi strani že dolgo tradicijo. V njem so bili krščeni moževa mama, moj mož in sedaj najina princeska ter seveda tudi obe Nikini sestrični (torej otroka moževe sestre). Ta simbolična gesta s strani tašče mi je sploh izredno simpatična. Žakeljček pa po njeni smrti postane last tistega izmed otrok, ki jima je daroval prvega vnuka. Zelo lepo, po mojem mnenju.

Krst je zame, kot verujočo katoličanko, poseben dogodek, ki mu pritiče slavnostni obred, ampak brez kiča in "preseravanja".

(odgovor članu *kinnie*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tiste ki ste že imele krst
19.5.2008 14:07:56   
tehnofil
kaj vse ponujajo: vabila + konfeti + napis z imenom kao v paketu...

Tisti, ki krsta ne razumejo, ga pa imajo, tako, iz navade, seveda ne morejo drugače, kot da dajo veliko pozornost na bučno proslavljanje, saj drugega ne vidijo.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tiste ki ste že imele krst
19.5.2008 21:05:50   
Caarmen
 
 
 
 
 
 
 
Srček dela brez prestanka,
vendar v njemu nekaj manjka.
Eno bitjece iz neba,
Ta, ki doli vedno gleda
                            in pokliče k sebi, ko je treba.
                  
V cerkev Sv. Andreja
21. oktobra 2007
pridi tudi ti,
radi te imamo mi.
Svojo botrco in botra dobim,
tebe Pr Trlej pogostim.
 
Vsa v belem bom sijala,
mogoče tudi zajokala,
ko botrca me bo v rokah držala,
očka svečko bo prižgal,
gospod župnik pa prvi
zakrament mi dal.
 
 
 
                                               Nadja Štefančič
 
 
 
 
 
 
 
Vrbnje, 21.9.2007

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tiste ki ste že imele krst
19.5.2008 21:06:41   
Caarmen
To je bilo naše vabilo za krst.

Dodala bi še slikco pa je ne znam...

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tiste ki ste že imele krst
19.5.2008 21:33:34   
Caarmen
user posted image

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Tiste ki ste že imele krst
19.5.2008 22:11:27   
r1ta
Moja Ana je imela takšno oblekico
user posted image

Poglej še tukaj, mogoče najdeš kaj za vašo princesko:
http://www.krstnaobleka.si/

Pri letu in pol pa v obleki izgleda takole:
user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Tiste ki ste že imele krst
20.5.2008 10:41:24   
minimami
joj, kako je luškena tvoja Anja user posted image , pravi angelček. 

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Tiste ki ste že imele krst
20.5.2008 16:23:55   
r1ta
Hvala!user posted image

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu minimami)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Tiste ki ste že imele krst
20.5.2008 19:13:19   
*tajda*
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Tisti, ki krsta ne razumejo, ga pa imajo, tako, iz navade, seveda ne morejo drugače, kot da dajo veliko pozornost na bučno proslavljanje, saj drugega ne vidijo.



tehnofil tukaj se pa strinjam stabouser posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?