|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
12.10.2012 10:44:36   
Neya26
Pozdravljeni,

Na morfologiji v 20- tednu nosečnosti mi je osebna ginekologinja ugotovila, da s srčkom ploda nekaj ni vredu. Poslala me je na pregled v porodnišnico Ljubljana. Iz porodnišnice, pa so me poslali še na tretji pregled v pediatrično kliniko. Ugotovili so, da ima plod hudo srčno napako (hopoplastičen LV). Po posvetu s strokovnjakom, smo ugotovili, da se otroka po porodu žal ne bo dalo operirati. Otrok naj bi preživel le nekaj ur. Če pa bi že lahko naredili kakršnokoli operacijo, bi s tem otroku samo podaljšali življenje (ne bi ga pa rešili). Sledile bi verižne operacije. Skratka v takšni situaciji bi otroček trpel, ker bi bil non stop po bolnicah in operacijah in nikoli ne bi bil zdrav. Zato smo se odločili, da nosečnost prekinemo. Drugi teden v ponedeljek morava s partnerjem na genetsko posvetovalnico. zanima me kako ta posvetovalnica poteka? kakšen postopek je umetna prekinitv v tem tednu nosečnosti? kako je s psihično podporo? Kako je z okrevanjem po takšnem postopku (koliko časa si v bolnici, koliko časa traja bolniški stalež). Prosim vas za odogovor, saj mi je zelo težko čakati na ponedeljek, da izvem kako in kaj. Hvala za vaš odgovor.
Lepo pozdravljeni,
Anja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
12.10.2012 10:52:08   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: Neya26

Pozdravljeni,

Na morfologiji v 20- tednu nosečnosti mi je osebna ginekologinja ugotovila, da s srčkom ploda nekaj ni vredu. Poslala me je na pregled v porodnišnico Ljubljana. Iz porodnišnice, pa so me poslali še na tretji pregled v pediatrično kliniko. Ugotovili so, da ima plod hudo srčno napako (hopoplastičen LV). Po posvetu s strokovnjakom, smo ugotovili, da se otroka po porodu žal ne bo dalo operirati. Otrok naj bi preživel le nekaj ur. Če pa bi že lahko naredili kakršnokoli operacijo, bi s tem otroku samo podaljšali življenje (ne bi ga pa rešili). Sledile bi verižne operacije. Skratka v takšni situaciji bi otroček trpel, ker bi bil non stop po bolnicah in operacijah in nikoli ne bi bil zdrav. Zato smo se odločili, da nosečnost prekinemo. Drugi teden v ponedeljek morava s partnerjem na genetsko posvetovalnico. zanima me kako ta posvetovalnica poteka? kakšen postopek je umetna prekinitv v tem tednu nosečnosti? kako je s psihično podporo? Kako je z okrevanjem po takšnem postopku (koliko časa si v bolnici, koliko časa traja bolniški stalež). Prosim vas za odogovor, saj mi je zelo težko čakati na ponedeljek, da izvem kako in kaj. Hvala za vaš odgovor.
Lepo pozdravljeni,
Anja


Draga Anja, zastavi vprašanje ginekologinji Virantovi, morda ti lahko kako pomaga. Najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mag-irena-virant_10

Lahko se pogovoriš tudi s svetovalko, ki je imela podobno izkušnjo. Tukaj jo najdeš: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/martina-judez_19


Pošiljam ti objem!

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Neya26)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
12.10.2012 11:03:00   
Najaa
Jaz sem šla na umetno prekinitev oz. to je že porod, v 32t. Genske posvetovalnice nisem imela, ker je otrok v trebuhu umru. V glavnem, umetna prekinitev se lahko izvede na več načinov. Meni so vstavljali tablete za krčenje maternice. To lahko kar traja... to se najbolj vleče. Ves čas sem bila na E oddelku Lj porodnišnice, sama v sobi in osebje je bilo super. Res sočustvujejo, te podpirajo, zrihtajo vse kar rabiš, mož je lahko bil ves čas pri meni ne samo v času obiskov... Po porodu bi lahko šla do psihiatra v porodnišnici, pa se za to nisem odločila. Okrevala sem pa hitro. Telesno, čustveno je pa trajalo kar nekaj časa. Ampak če veš, da nekaj ni v redu z otrokom in da bi njegovo rojstvo samo povečalo agonijo in mu ni pomoči, potem je tako še najbolje.
Srečno in drži se! user posted image

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
12.10.2012 11:09:13   
Arwenko
Hja, kolikor jaz vem, je to tudi že porod. V bistvu ti umetno sprožijo porod.
Te pa moralno absolutno podpiram v takšni odločitvi, čeprav verjetno je zelo težka, predvsem psihično. Želim ti, da opraviš čim boljše in veliko sreče še vnaprej.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
12.10.2012 11:16:37   
Anonimen
Se podpisem pod Arwenko.

user posted image posiljam, zelim ti vse dobro in cim prejsnje okrevanje.

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
12.10.2012 11:17:33   
Neya26
AjraRR in Najaa, najlepša hvala za vajin odgovor. Sem se obrnila še na strokovnjake in čakam odgovore.
Najaa tudi meni je žal, da se ti je to zgodilo. To kar si ti napisala me je najbolj strah. Da bom morala dobesedno roditi, ker ne vem kako bom to prenesla oz ni mi jasno kaj bo, ko se otrok rodi, ali ga vidim ali ne, kaj se moram potem odločiti???? Res, da si ti bila že v 32.t. Ne vem pa ali je ta postopek enak pri 21. t.

hvala.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
12.10.2012 11:19:12   
Neya26
hvala vsem za odgovore.

(odgovor članu Neya26)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
12.10.2012 11:23:27   
tečla
Neya sočustvjem z tabo, pravzaprav z obema, nihče neb sime skozi takšne preizkušnje...

Kolikor vemn je to že kar porod, žal. O tem če otročka vidiš ali ne pa velikokrat babica vpraša...težka odločitev, vem...

Predvsem ti/vama želim razumevajočo okolico, ki ti/vama bo dala čas da žalujeta za svojim otročkom.
Mislim na vaju!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Neya26)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
12.10.2012 12:07:08   
mateyka
tebi in vsem puncam s podobnimi izkušnjami
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
12.10.2012 12:09:44   
urška
neya grozno mi je žal da se ti to dogaja.

sicer pa mislim, da boš imela normalen vaginalni porod. s popadki in vsem. mogoče bi bilo bolje, da prosiš za epiduralno, ker kljub temu, da je otroček še majhen ni rečeno, da bo porod trajal manj časa.
in seveda lahko otročka potem vidiš in ga tudi pestuješ. vse to se prej dogovori z osebjem. tudi fotogafiraš ga lahko, nekateri starši odrežejo pramenček las ali naredijo odtis nogic za spomin. čez čas boš najbrž želela te spomine na otročka, ki bo vedno s tabo v srcu.

želim vama veliko moči. user posted image

(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
12.10.2012 13:13:13   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Neya26

AjraRR in Najaa, najlepša hvala za vajin odgovor. Sem se obrnila še na strokovnjake in čakam odgovore.
Najaa tudi meni je žal, da se ti je to zgodilo. To kar si ti napisala me je najbolj strah. Da bom morala dobesedno roditi, ker ne vem kako bom to prenesla oz ni mi jasno kaj bo, ko se otrok rodi, ali ga vidim ali ne, kaj se moram potem odločiti???? Res, da si ti bila že v 32.t. Ne vem pa ali je ta postopek enak pri 21. t.

hvala.


Po 20t je to porod. Tako da žal boš morala roditi vaginalno. Mogoče obstaja še kakšen postopek, da gre malo hitreje pri teh tednih, v katerih si ti. Ker že pri meni je trajalo 3 dni, da sem se začela odpirat in dobila popadke. Ker to je vse umetno, na suho... ampak boš zmogla. Ženske smo zelo močne, kadar je treba. Partner naj bo če le lahko ves čas s tabo, naj ti nudi oporo, zjokaj se vedno ko se moraš... Če hočeš, se mi lahko javiš na zs. V vsakem primeru pa bodi močna in naj bo hitro vse za tabo.
Aja, na tvojo željo lahko otroka vidiš, ga pestuješ, dobiš odtis stopala, ga slikaš... Vedi, da so zelo prijazni, razumevajoči, res toplo osebje no, vsaj v Lj porodnišnici.


< Sporočilo je popravil Najaa -- 12.10.2012 13:26:43 >

(odgovor članu Neya26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
12.10.2012 14:27:18   
VERONCY
Živjo Anja!
Zelo mi je hudo zate da se ti to dagaja in vem kako se počutiš ker sem bila sama pred 5-imi leti pred isto odločitvijo! V Ljubljanski porodnišnici so res usi zelo prijazni tako da ti zaradi tega ni treba skrbeti. Otročka lahko vidiš, ga stisneš k sebi kot so že napisale punce, lahko obiščeš tudi psihologa, otročku pa lahko prižigaš svečke v parkih po Sloveniji kateri ti je pač bližji! Če te karkoli še zanima me lahko kontaktiraš peko zs-ja! Drži se in sem v mislih s tabo!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
15.10.2012 23:42:49   
ribica.
Meni so vstavili gel, za sproženje poroda ( 18 tednov). Vse skupaj je tajalo 9 ur. Gre za porod, le otroka pač nimaš potem. IN seveda otročka vidiš, saj gre vendar iz tebe. Jaz mojega ne bom nikoli pozabila, saj je to edina njegova slika ki jo imam. Seveda v srcu. Okrevanje je kot po porodu. Ponudijo ti pomoč če se želiš pogovoit, jaz se za to nisem odločila, saj sem v glavi razčistila že tedne pred tem.

Bodi močna,in ne glede na vse, bodi optimistična!

(odgovor članu VERONCY)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Umetna prekinitev nosečnosti v 21. tednu
25.10.2012 9:34:48   
Grizo
Neya 26 jaz sem morala prekiniti nosečnost v 14. tednu, ker so prav tako ugotovili usodno gensko napako, kjer bi otroček sam umrl tekom nosečnosti ali ob porodu. Imel je cistični higrom in že na nuhalni se je videlo, da nekaj ni ok. Oh, koliko sem prejokala!

In sem bila na pregledu pri 4 različnih ginekologih in vsi so mi postavili isto NAPAČNO diagnozo. Šele Cerar v Lj porodnišnici je ugotovil kaj je narobe in povsem pop*** in rekel, da mi ni treba na nikakršna posvetovanja s soc službo (ker je tehnično to že porod), ker bo otroče v vsakem primeru umrl in je to mučenje mame. In tako - sem splavila. Kako to izgleda ... raje ne govorim. Vse kar lahko rečem je, da si takrat povsem sama, ker si pač le ti mama in da moraš biti močna. Jaz od tistega dne, ko sem se odločila da splavim, nisem več jokala za mojim sončkom. Pozabila pa ga nikoli ne bom.

_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.

(odgovor članu Neya26)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?