|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vnete očke
11.6.2007 13:09:33   
Pingvinčica
A mi lahko prosim svetujete s čim naj Tii očistim učko. Revica je staknala vnetje učk, a ji lahko z kamilicam?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vnete očke
11.6.2007 13:12:08   
Anonimen
Včasih smo s kamilicami, zdaj pa pravijo, da ni to dobro.
Moj je imel ni dolgo nazaj zelo vnete oči.
Najbolj pomagajo tobrex kapljice, vendar se dobijo samo na recept.

(odgovor članu Pingvinčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vnete očke
11.6.2007 13:12:28   
srki
Ja, lahko s kamilicami, vendar je pogosto, ker kamilice tudi preveč izsušijo, vsaj tako je meni rekla patronažna.

Drugače pa ima tudi Aljaž eno oko vneto, ob straneh se mu nabira gnojni izcedek, če ne bo boljše, bo treba k zdravniku, razen če je še kje kaj proti vnetju-domačega.

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vnete očke
11.6.2007 13:14:28   
Anonimen
Ja očistiš pa lahko samo z toplo vodo, tko mi je zdravnica rekla.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vnete očke
11.6.2007 13:16:11   
lolipop
Tobrex kapljice + Tobrex mazilo. Pojdi k dr., da dobiš recept. Super pomaga.

_____________________________

nof = nos
mama, nona = telefon
vala = hvala
vion = avion




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vnete očke
11.6.2007 13:27:19   
dskubin
Če ni hudo lahko kar s fiziološko (sterilno), drugače pa k zdravniku po Tobrex.

(odgovor članu lolipop)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vnete očke
11.6.2007 13:45:15   
Pingvinčica
Hvala vam punce. Sej če do jutri ne bo boljše bova šle k zdravniku. Zdajle sem ji pa z kamilčkam sprala.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vnete očke
11.6.2007 16:12:47   
beti 1
Gnojček iz treplanic lahko s toplo vodo ali s kamilicami, za tiste bolj pogumne pa najbolj pomaga spiranje očesa s fiziološko raztopino (sterilno, idealna je tista od Nivee, ker so majhne flaške). Je pa pri tem treba veki odpreti, kot pri dajanju zdravila, da se spere zrklo in po možnosti žepka pod vekama.


< Sporočilo je popravil beti 1 -- 11.6.2007 16:13:06 >

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vnete očke
11.6.2007 16:17:10   
Putka
Tudi meni so v porodnišnici rekli (je imela po porodu vnetje) da nič kamilic. Sterilno fiziološko, lahko prekuhano vodo, da se infekt spere.

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vnete očke
11.6.2007 17:38:10   
Anol
Samo fiziološko, če ni preveč hudo, drugače pa po mazilo ali kapljice k zdravniku. Pa po tistem, ko ji očistiš učke ne jet takoj ven, počakaj da se osušijo. Kamilice je meni sestra pri zdravnici odsvetovala, opažam pa da dobivam različne informacije glede uporabe kamilic za čiščenje učk s strani zdravstvenega osebja, očitno si niso enotni.

Anol

_____________________________

Mojim ušesom najlepši zvok je smeh mojih otrok.

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vnete očke
11.6.2007 18:52:18   
Barbs
Meni so svetovali kamilice, ko je imel vnetje zarad vetra. Pa po možnosti domače, je rekla P. In jih je sosed dal, smo izpirali zjutraj po spanju in zvečer pred spanjem in je bilo v dveh dneh ok in se ni več ponovilo. Ker če uporabljaš "lekarniške pripravke" menda pomaga takoj, za daljše obdobje pa ni in se rado ponovi.

Glede kamilic pa - jasno, ne moreš kar naprej zlivat v oko, z eno zmernostjo sem pa prepričana, da je super ok in da ne škodi.



_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anol)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vnete očke
11.6.2007 20:36:00   
NRMM
Če je samo vnetje očk,pokličeš pediatra in ti bo pripravil recept,sploh ne komplicirajo in ga greš iskat. Brezveze je vozit otroka tja,ker lahko stakne še kaj drugega.

Drugače pa spiranje z kamilicami in/ali fiziološko raztopino.


_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?