|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vročina 3 dni, nato pikice po telesu???
22.7.2007 17:32:18   
petra81
Pozdravljene!

Tami ima že četrti dan vročino, prva dva din je imela okrog 38, sedaj pa okrog 37-37,5 in danes so se ji najprej naredile pikice za ušesi, potem čez trup, pa po lulici oz tam kjer ima pleničko!!

Kaj bi to bilo? Ker je nedelja, je ne mislim vozit k dežurnem, ker bi me poslali domov in naj pridem jutri k svoji pediatrinji!! Je pa drugače dobre volje, nič ne kaže na to, da bi bila bolna!
Je pa že prebolela peto otroško bolezen, ki je podobna temu akr ima sedaj!

Hvala za nasvete

Petra
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vročina 3 dni, nato pikice po telesu???
22.7.2007 17:39:46   
eva1
Pri nam je 5 dni "kuhala" na 40 stopinj(v tej pasji vročini) , potem pikice po telesu, obrazu..in smo vrjetno preboleli 6 otroško bolezen...ponavadi je 3 dni vročine potem izpuščaj, kot droben osip po telesu, glavi...
takole je izgledalo pri nas
user posted image


(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vročina 3 dni, nato pikice po telesu???
22.7.2007 17:55:52   
petra81
Vaša ima pa, oz je imela 5 otroško bolezen!! Take izpuščajčke je imala naša pri peti!
Ja, verjetno je šesta, ampak Tami ima zaenkrat manj pikic spredaj po trebuščku in zadaj po hrbtu, ima pa jih več pri strani trupa! In pa po vratu in pod pleničko! Je imela pa nižjo temp., kot vaša!
Upam, da ne bo hujšega!
Hvala

Lep dan

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vročina 3 dni, nato pikice po telesu???
22.7.2007 18:10:32   
Naty*Taja
Če je prebolela 5. ima zdaj 6.! Nič panike! Po moje, če je dobre volje, bo tole kak dan mimo. Po moje res ni treba k zdravniku. Pri 5. in 6. bolezni je razlika samo v delu telesa, kjer se pojavijo pikice. Lahko je pa tudi vročinski virus (naša mala ga je pravkar prebolela - sam vročina dan dva) potem pa mogoče pikice od vročine? Po moje, če je otrok živahen ni panike.

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vročina 3 dni, nato pikice po telesu???
22.7.2007 18:12:49   
Naty*Taja
Aja, pa še to. 5. in 6. bolezen je nekaj takega kot koze, ko enkrat preboli, je potem odporen otrok na to. Mislim, da je tako. Sicer pa preberi kako knjigo, verjetno imaš kaj kjer lahko najdeš.

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vročina 3 dni, nato pikice po telesu???
23.7.2007 7:44:47   
mika
podobno je bilo pri naši pupi in se je izkazalo da gre za 6. bolezen.

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vročina 3 dni, nato pikice po telesu???
23.7.2007 8:30:37   
Nika v službi
Ja, šesta najbrž.
Je pa naša P rekla, da mora oboje diagnosticirati zdravnik. Mi smo preboleli šesto in čeprav sem bila skoraj povsem prepričana v "svojo" diagnozo, smo se šli pokazat P. Mogoče samo pokliči, da poveš, pa ti bodo svetovali, kako in kaj.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vročina 3 dni, nato pikice po telesu???
23.7.2007 14:18:15   
eva1
Čakte mal punce-med 5in 6 otroško infekcijsko bolezen je pa velika razlikja in se je ne da kar mešat!
Pri 6. se najprej pojavi visoka vročina (do 40 stopinj), ki traja ponavadi 3 dni(od 3-5)..ko vročina upade, se pojavijo izpuščaji, ki trajajo nekje 2 dni! Ko se le ti pojavijo je otrok zdrav, niti ne prenaša več bolezni naprej!
5 infekcijska bolezen...izbruhne nenadoma, brez povišane temperature ali pa drugih znakov! značilen je metuljast izpuščaj na licu, ki ima ostre meje, je rdeč, na odtip topel...2-3 dni kasneje se pojavi izpuščaj na bedrih in ritki in na trupu..nato počasi izpuščaji izvenijo!
Obe bolezni sta zelo hitro prenesljivi in pustita doživljensko imunost(vsaj naj bi)!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vročina 3 dni, nato pikice po telesu???
23.7.2007 21:23:39   
eya
Ja, eva1 ima prav. Žiga je tudi že imel par dni vročino, potem pa podobne pikice kot na sliki-P mi je rekla, da ne gre niti za 5. niti 6. bolezen, ampak za neko drugo virozo.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vročina 3 dni, nato pikice po telesu???
23.7.2007 21:30:57   
petra81
Danes smo klicali P, pa je rekla, da gre za neko virozo, da jih je sedaj veliko v obtoku!! Ni omenila niti pete niti šeste otr.bolezni!! Čeprav ima še vedno vročino, ne visoke, ampak jo ima! Rekla je še, da če bo imela jutri še vedno vročino, naj se pridemo pokazat!!

Petra

P.S. Tami je imela že peto otr. bolezen, pa ni imela tega metulčastega izpuščaja, ampak samo pikice, pa niti ne tako visoke vročine, ampak do 38,5, no, mogoče ker sem hitro opazila in potem zbivala!!

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?