|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 10:41:13   
pety78
Naša 2,5 letnica je blazno navezana na dudo. V nedeljo sva jo pozabili v avtu, pa sem jo dala spati kar brez dude in se tisti trenutek tudi odločila, da je več ne dobi. Zaspala je lepo, zvečer je spraševala po njej, ampak ni jokala, je pa ful pozno zaspala. Vmes šla x-krat na kahlico, pa pit, ....Potem sem jo vzela k sebi v posteljo, kjer se je tako potiho zjokala, da se mi je ful zasmilila, ampak je zaspala brez dude.
Nocoj pa katastrofa!!! Ob enajstih in pol dveh zjutraj tak histeričen jok, da je po moje po celem bloku odmevalo. Nosila sem jo po stanovanju tolažila....Jo zibala in ji pela, ko je le na meni zaspala. Malo je manjkalo, pa bi ji jo dala...ker me je še moj nazjal, zakaj mora otrok take traume doživljat, da jaz sem jo pa mela do 4. leta. user posted image

Lepo prosim za kakšno izkušnjo, kako ravnati nocoj. Razmišljala sem, da bi ji jo dala nazaj, ampak strgano, brez cuclja, da bi ji mogoče vsaj malo bilo v tolažbo, če jo bo v roki imela. Ker sedaj je ni, smo jo nekje v avtu izgubili in jo to ful matra.
Pri prvemu sem jo prerezala in mu jo dala, da je strgana in je lepo zaspal, brez težav, pa je bil tudi ful dudar. Še sam jo je vrgel v smeti.

Kaj menite? Bi bilo narobe, če rečem, da sem jo našla v avtu, ampak da je strgana, torej brez cuclja. Je pa že malo natrgana, ker jo je zgrizla, pa mala to ve.
Sicer bi najprej probala brez, v skrajnem primeru ji dam tako, da je ne more vlečt.

Uf, madonca, si nisem mislila, da bo tako hudo. Aja, čez dan sicer malo vpraša, ampak ni panike. Zaspi pa res težje.
Heeeeelp! user posted image


_____________________________


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 10:47:11   
Katy78
Ojej. user posted image Jaz mislim, da bi ji jo kar nazaj dala in to celo, nič strgano ali kaj takega... Pa saj če jo ima samo za zaspat (pri tem bi tudi vztrajala, nema dude čez dan), ne more biti prav hudo narobe, če jo bo še nekaj časa imela. Drugače smo tudi mi malo pred 2. letom brez problema od danes na jutri prenehali z dudo, mož jo je imel pa vse do 4. leta, pa ne samo za zaspat, ampak tudi čez dan. user posted image  

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 8.3.2011 10:48:00 >

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 10:53:34   
Anonimen
Če si se odločila, da ji jo vzameš in to zdaj neki časa že izvajate, ji je jaz nebi dajala nazaj. Če jo boš dala nazaj, je bil ves trud do sedaj zaman in tut tamala se je za brezveze matrala telih par noči. Mi smo jo ukinili tam okoli 25. meseca in je bilo par dni zelo hudo, po enem tednu pa kot da je nikoli ni imela.

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 10:58:05   
pety78
Ne, ne, pod nobenim pogojem je ne dobi nazaj! Cele, mislim. user posted image
Ker potem še 1x vse to skozi. Raje ne. Sploh je pa tamala ni imela samo za spat, ampak bi jo najraje kar skoz imela v ustih.


_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 11:03:56   
Hope2
Jaz ne bi dala nazaj pod nobenim pogojem, tudi raztrgane ne. Kdo ti pa garantira, da bo sprejela da se je duda ratrgala, kaj če bo še večja histerija, večja žalost.... Potrpite še kak dan in bo sigurno ok. Mogoče bo že danes bolje, mogoče z raztrgano dudo pa samo obudiš žalost in histerijo. PA ni mus, d aje danes jokala, zaradi dude, tudi to j emožno. Ko enkrat vzameš, jo vzameš, ne dajaj nazaj v nobeni obliki

Napleti je neko prijetno zgodbo, kako se je njena duda zgubila, kam je zdaj šla in ji tisto ob krizi ponovi. Zelo hitro skapirajo, da ni dude in hitro se prilagodij. Starši so povečini tisti, ki obupajo in popustijo

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 8.3.2011 11:06:58 >

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 11:19:09   
jajula
absolutno ji ne dat nazaj, ker boste mel probleme ko ji boste drugič hoteli vzeti dudo, ker bo vedno pričakovala, da jo bo dobila nazaj. pa se strinjam s predhodnico, da bo mogoče kriza, če ji date nazaj strgano...zmisli si kako zgodbo, da jo je vzela mama muca za dojenčico ipd...pri nas je bilo brez krize več kot dva tedna, se mi je skor zmešal, ker nismo spali ponoči, potem pa je dojela da je tko čist ok...pa jo je imela tudi samo za spati, pa še to samo doma, v vrtcu je spala brez dude..

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 11:26:08   
slutnja
otrok se sam odloci ko jo da stran... mojih 5 necakov so jo okoli 3 leta sami vrgli kuzatu in ni blo nobenih histericnih napadov in problemov.. moja mala na sreco sploh nikol ni imela dude, tko da nimam problemov se z odvajanjem od le te... sicer pa zakaj si se kar naenkrat odlocla pa stran dat... isto ko bi otrok tebi mobitel vzel..pa glej kako bi bla...

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 11:26:31   
koala
Jaz je nebi dala nazaj, moj je mel podobne probleme pri plenici in sem ga prvih pet dni preoblačila tud po pet krat dnevno in sem bila že čisto na tem da mu dam plenico nazaj, šesti dan pa je bilo že ok.
Vrjamem da je težko poslušat otroka samo jaz bi vztrajala, pa res kakšno zgodbico o tem da jo je njena najljubša živalica (muca, kuža, zajček) kar pač ima rada odnesla svojemu dojenčku.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 11:30:07   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

otrok se sam odloci ko jo da stran... mojih 5 necakov so jo okoli 3 leta sami vrgli kuzatu in ni blo nobenih histericnih napadov in problemov.. moja mala na sreco sploh nikol ni imela dude, tko da nimam problemov se z odvajanjem od le te... sicer pa zakaj si se kar naenkrat odlocla pa stran dat... isto ko bi otrok tebi mobitel vzel..pa glej kako bi bla...


Enkrat se je pač treba. Bi jo že prej, pa je imela ene druge težave. Se pa ji na zobkih že pozna in pri govorici, ker jo je skoz vlekla, zato je pač nujno, da je enkrat brez dude. Ne vidim drugega, bolj prijaznega načina, da ji jo odvzamemo. Vsak dan malo pa po malo? user posted image
Jaz pa brez mobitela res ne bi jokala....jaka primerjava! user posted image


_____________________________



(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 11:39:38   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

otrok se sam odloci ko jo da stran... mojih 5 necakov so jo okoli 3 leta sami vrgli kuzatu in ni blo nobenih histericnih napadov in problemov.. moja mala na sreco sploh nikol ni imela dude, tko da nimam problemov se z odvajanjem od le te... sicer pa zakaj si se kar naenkrat odlocla pa stran dat... isto ko bi otrok tebi mobitel vzel..pa glej kako bi bla...


Ni primerjave. Tak kot bi tebi zdaj rekla, kako lahko komentiraš, če tvoj otrok tega ni dal skozi.
Jaz sem iz jeze vzela otroku dudo, se delala, da sem jo vrgla v smeti in jo vseeno pospravila v žep, itak jih je imel še 10 v postelji in je to dobro vedel, 3 mi jih je še celo prinesel in sam vrgel v smeti, ostale je vedel da so še tam in si jih je čuval. Bil JE HUD DUDLAR, podnevi in ponoči. Ampak sem takrat tudi ostale pobrala. Krize ni imel, ko je prosil dudo, sem rekla, da sva jih zmetala v smeti. Kak teden je spraševal po dudah, potem pa ni več, je samo rekel, da so v smeteh. Histerije, joka ni izvajal. Če bi bilo po njegovo, bi jih še zdaj imel, ampak jih nima več in kljub temu ni imel krize.
In točno tako, dudo je treba kar naenkrat vzet, izkoristit kako situacijo in vzet, ne pa malo po malo. ne vem kako si to predstavljaš, danes samo 10 ur, jutri 9 ur dudlanja, vsak dan manjuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 8.3.2011 11:40:27 >

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 11:52:05   
*alja*
Moja kolegica je bila prejšnjič pri nas na obisku z otrokom. Mala je stara 2 in pol. Potem je prišla k nam tudi moja sestra z malim pesom (čivavo). Psica je  pod mizo razgrizla dudo (tist mehek del kaj gre v usta). V tistem trenutku se je kolegica odločila da bo probala zdaj brez dude. In res ko je prosila dudo ji je dala tisto razgriženo in seveda je mala zavrnila. To je trajala par dni in zdaj je že 2 meseca brez dude in sovraži pesa ki jo je razgrizel user posted image user posted image

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 11:52:24   
kajajaka
V knižnici imajo sigurno knjigo Paulina in njena duda - zgodba o delkici, ki je svojo dudo dala dojenčku, ker je on majhen in jo rabi, ona je pa že velika punca...

Saj se strinjam, da je treba otroku nekako dudo odvzet in je pač ne more imeti do šole, ampak sem proti takšnim grobim odvzemom - da je ni pa konc.

Primerjava z mobitelom je res malo mimo, ampak tudi mi odrasli imamo kakšno ljubo stvar ali navado in bi bil šok, da nam to kar vzemejo.

Veliko bolj primerna se mi zdi zamenjava - dudo za darilo, za kolo, skiro... dudo se pa pošlje Božičku... da jo potem odnese majhnim dojenčkom... Saj šok je za otroka v vsakem primeru, ampak se da pa zadevo fino omilit z lepo zgodbico, s katero se otroka že vnaprej pripravi... Mi smo tako oddali flaško za dojenčke... Sedaj pa se pripravljamo, da bo dudo dala (tako kot Paulina v knigici)

Da bi pa otroku na silo vzela dudo... se mi zdi pa nepotrebno povzročanje stresa otroku user posted image

Končno sem jo tudi jaz imela do 5 leta, pa imam čisto ravne zobe in nobenih govornih težav....

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 11:55:58   
kajajaka
Še to bi dodala glede zmanjševanja dudanje - se da tudi brez problemov narediti.
Mi smo to naredli že poleti na morju, ko smo dude začeli puščati pod povštrom, ker jim je bilo na plaži vroče, pa še naspati so se morale, da so bile zvečer spet dobre user posted image
In tako smo z dudanja čez dan prešli na samo nočno dudanje - oziroma samo zaspi z dudo, potem jo itak pljune.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 12:17:59   
kristinaj
jaz sem jo naši uspešno odvzela ko je imela 2,5 leti a je kmalu ugotovila, da ima mlajši bratec dve enaki in je rekla, da bo ena njena in sem ji pustila, bila je ful navezana na dude in ok.. jo je obdržala...

potem pa čez kakšne dobre pol leta jo je pozabila pri bratrancu na roj dnevu, mali pa ni bil odvisen od nje in je zaspal brez. ona tudi. in tako je ostalo, potem je bratranec zbolel za angino, nato je dudo hrček pojedel in smo ostali brez, oba, brez travm...

ampak.. kakšen mesec nazaj je mali metal nekaj za radiator in pade vn duda, vsa prašna.. najprej mali podudla in blek jo vrže po tleh, jo zagrabi punca in sem ji komaj jo strgala z ust, češ da je umazana in verjamem, da če bi jo danes ji kupila bi jo imela.... bila je ful navezana na dude. spat je hodila z dvemi, tremi, imele so svoja imena...

najprej jim dude damo potem pa na silo vzamemo.. dej ji jo nazaj in jo boš na poletje vzela pa bo... boste vrgli ribicam v morje, našo je hrček pojedel :)

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 12:20:08   
ZARA
Neeeeeee, ne dat dude nazaj! Zdaj si že čez pol poti. Ne. Bo prebolela, še vsak je. Saj vem, da je grozno in tako, samo ni druge.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 12:23:32   
eva1
Kaj pa če probate s fintami, pa daste dudiko kakšnemu dojenčku(če ga imate recimo v žlahti, ker je majhen in jo rabi), ali pa maškaram za zameno za darilo(bonbonček, krof..)ali pa muci, ker ima mlade mucke..tko mal na finto..ponavadi to ful pali.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 12:32:05   
ronja
Kaj menite? Bi bilo narobe, če rečem, da sem jo našla v avtu, ampak da je strgana, torej brez cuclja. Je pa že malo natrgana, ker jo je zgrizla, pa mala to ve.

Po moje ni narobe, sploh glede na to, da imaš s tem sistemom že dobre izkušnje. Otroci so različni, eni hitro sprejmejo, eni so bolj navezani, odvisno tudi koliko so jo imeli itd... Jaz bi na tvojem mestu tudi tako naredila, mogoče jo res ta "izguba" bolj pesti kot sama duda. Saj če je ne more vlečt, potem ji ne more škodit kar se zob tiče, ne? Komot jo ma v roki, če jo to potolaži, to po moje ni prav nič škodljivo, niti ne boš zgubila avtoritete, če jo najdeš.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 12:58:00   
pety78
Evo, sem se odločila, kaj bom naredila, hvala vsem za nasvete in vaše izkušnje. Dala ji jo bom, strgano, pa povedala, da sem jo našla, se lepo z njo pogovorila in jo za nagrado, če bo dudo vrgla v smeti (bi jo dali za drugega dojenčka, ampak bo pač žal strgana) peljala v trgovino, da si izbere eno nagrado, igračko, pač kar bo želela.

Jaz upam, da bo to ok. user posted image


_____________________________



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 13:03:43   
pety78
Jaz bi na tvojem mestu tudi tako naredila, mogoče jo res ta "izguba" bolj pesti kot sama duda. Saj če je ne more vlečt, potem ji ne more škodit kar se zob tiče, ne? Komot jo ma v roki, če jo to potolaži, to po moje ni prav nič škodljivo, niti ne boš zgubila avtoritete, če jo najdeš.


Ma, kot da bi sebe brala. user posted image   Res se mi zdi, da jo ta izguba kar fejst boli. user posted image Ji bo po moje lažje če jo bo imela vsaj v roki, ali pa da bo vedela, kje je.
Uf, zdej pa komaj čakam, da pridem domov, da probam porihtat ali vsaj malo omilit zadevo.


_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 13:35:24   
ronja
hehe, pety, saj veš: jaz sem "softy mami"user posted image (ta izraz je izumil moj brat), ampak res se mi zdi neumno matrat otroka, če se da isto dosešt s kako manj bolečo in prav tako neškodljivo metodo. Moja mami se še spomni, ko ji je dudo odnesel parkelj in je mela tako traumo, da je potem njena mama tekla za parkljem, da naj jo da nazaj (sicer je bila seveda prej zmenjena s parkljem, da jo bo odnesel)... ker mala je bila čisto paf. Mami se je še doooolgo potem straaaašno bala parkljev... (in nas ni nikoli z ničemer strašilauser posted image )

Ronja je mela dudo samo za zaspat, smo se odvajali, da je vedno večkrat zaspala brez, ker smo jo dali malemu slončku, ki je istočasno hodil spatuser posted image , potem smo jo pa pozabili vzet na morje (najprej sva mislila samo rečt tako, potem sva jo pa čist res pozabilauser posted image ). No, tam je komot sprejela, nobenega problema, nobenega joka, nič. Ko smo prišli čez 1 mesec domov, pa prva stvar: "dudo". sva bila čisto paf, da si je zapomnila! Ampak potem sva rekla,da je zdaj pa res prestara zanjo, pa da je bila na morju čisto ok brez, pa je komot sprejela. Tako da res ni bilo nikoli takih strašnih jokov: niti pri odvajanju od dojenja (razen od nočenga, ker se je pač mudilo: bila sem noseča, hodila sem v službo in non stop bruhala, zmatrana... takrat se je res jokala, ampak ni dolgo trajalo, pa lubi jo je skoz cartal vmes - če je mene zavohala, se ji je čist strgalouser posted image ). Tudi odstavila se je sama, pa zdaj Lejlo odstavljam in zaenkrat kar dobro kažeuser posted image . Res dlje traja, samo eni nismo narejeni za tiste "špon" varianteuser posted image .

nisem sicer tako striktna kot recimo lilijana, da bi rekla, samo stvari, pri katerih mislim za vsako ceno vztrajat, imam pa precej razdelano, kje se res ne pogajamo in to je zlooo malo stvari, vse so pa vezane na varnost (privezat v avtu, roko za čez cesto, čelade na biciklih, itd... Večino stvari se pa večino časa da zdilat. Imam slabe dneve, ko se mi to ne da in morata malidve to pač sprejet, hehe.)
Pri vseh ostalih pa probam prit skozi brez nekega strašnega traumiranja, enostavno zato, ker se mi zdi, da se to pri mojihdveh da. Čisto verjamem, da se ne da pri vseh otrocih ali pri vseh starših, ampak mislim, da imaš tudi ti občutek, da bi se pri tvoji dalo, zato ti pa ne da mira. Ti jo najboljše poznaš in po moje res ne moreš naredit ne vem kake štale z dudo brez cuclja (saj lahko rečeš, da se je nekam zahakljala, pa je cucelj odletel, ko si jo potegnila ven). tudi če bi jo obdržala, saj sesat je itak ne more.

Jasno, da vsak otrok kdaj trmari in tuli za brezveze, samo mislim, da se večina mam ne sekira prav strašno za tisto tuljenje.  Saj ga ni tako težko ločit od tega, ko je otroku res hudo. Mogoče se sliši podobno, ampak meni se zdi čisto drugačno.
Sicer se jaz držim pravila, da če ne vem/nisem prepričana, potem rajši krivega izpustim kot nedolžnega obsodim (torej rajši potolažim otroka, ki mogoče izsiljuje kot pa da bi najurila otroka, ki mu je mogoče res hudo; se mi zdi, da tako naredim manj škode. Se mi zdi, pa da večinoma kar zadanemo, saj se poznamo:).

Problem je samo takrat, kadar otrok pop* zaradi bedarije in torej trmari brezveze, ampak pravi razlog je pa nekaj globljega in mu je v resnici tam not hudo. Takrat pa včasih res ne vem, kaj naredit v tistem momentu svete jeze. Potem ko se umiri, se že zmenimo, pa zrihtamo pravi razlog, pa je ok, samo v tistem hipu pa ne veš, kaj je prav.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 13:47:48   
kat007
ojla.. pri nas jo je imela od 1 leta do 28 meseca samo za spat.. potem ji je pa moz en vecer vzel (prej je mela tri v postelji: eno v ustih, pa v vsaki roki eno in jih je stiskala na ucke - hehe)... zvecer je se zaspala, ponoci pa jok, tako da sem ji po pol ure dala nazaj (takrat jaz se nisem bila pripravljena).. naslednje popoldne sva se pa pogovorili. da je velika punca in da bova dudo nastimale in okensko polico in bo miska prsla pa dudo odnesla pa darilo prinesla... ko je zvecer hotla dudo, sem ji povedala, da je na oknu, da caka misko in da bo dobila darilo: knjigico in liziko... noc je bila mirna.. zjutraj sva pa pogeldali kaj ji je prinesla miska in potem sva tisto knjigo  brali vsak dan po 4x (na koncu jo je mogu moz, ker so se meni Trije prasicki cist zamerili  :D)... potem se je se kdaj spomnila nanjo, pa sva vedno se pomenili, da jo je miska vzela in prinesla darilo.. aja.. sem jo po kdaj pa kdaj, ko je bilo hudo dala uno grizalo, k je za zobke izrascat v obliki dude - pa je tisto malo grizla... je so dokaj brez stresa pri nas  

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 14:36:17   
Nika v službi
Pety, jaz bi pa verjetno poskušala še eno noč brez. Da vidim in se prepričam, če bi bilo spet tako hudo. In če se bi scena ponovila, bi ji dala uničeno dudo in šla po tvojem postopku dalje.

Srečno, pa kakor koli se odločiš oz. si se odločila. Vsak najbolje pozna svojega otroka in ve, na kaj "pali". Kot veš, je naša svojo dudico pri dobrih 2 letih dala Miklavžu za revne otroke, ki nimajo dudic.user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu kat007)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 14:39:33   
benika
Pety, samo ne dude nazaj dat. Kot je rekla Nika, poizkusite še eno noč brez. Jaz ji tudi strgane ne bi dajala nazaj, ker s tem potem nisi naredila nič.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 14:47:17   
pety78
Bom videla, kako bo vse potekalo danes. Če se bo dalo, bom počakala še kak dan. user posted image



_____________________________



(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 15:00:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

hehe, pety, saj veš: jaz sem "softy mami"user posted image (ta izraz je izumil moj brat), ampak res se mi zdi neumno matrat otroka, če se da isto dosešt s kako manj bolečo in prav tako neškodljivo metodo. Moja mami se še spomni, ko ji je dudo odnesel parkelj in je mela tako traumo, da je potem njena mama tekla za parkljem, da naj jo da nazaj (sicer je bila seveda prej zmenjena s parkljem, da jo bo odnesel)... ker mala je bila čisto paf. Mami se je še doooolgo potem straaaašno bala parkljev... (in nas ni nikoli z ničemer strašilauser posted image )

Ronja je mela dudo samo za zaspat, smo se odvajali, da je vedno večkrat zaspala brez, ker smo jo dali malemu slončku, ki je istočasno hodil spatuser posted image , potem smo jo pa pozabili vzet na morje (najprej sva mislila samo rečt tako, potem sva jo pa čist res pozabilauser posted image ). No, tam je komot sprejela, nobenega problema, nobenega joka, nič. Ko smo prišli čez 1 mesec domov, pa prva stvar: "dudo". sva bila čisto paf, da si je zapomnila! Ampak potem sva rekla,da je zdaj pa res prestara zanjo, pa da je bila na morju čisto ok brez, pa je komot sprejela. Tako da res ni bilo nikoli takih strašnih jokov: niti pri odvajanju od dojenja (razen od nočenga, ker se je pač mudilo: bila sem noseča, hodila sem v službo in non stop bruhala, zmatrana... takrat se je res jokala, ampak ni dolgo trajalo, pa lubi jo je skoz cartal vmes - če je mene zavohala, se ji je čist strgalouser posted image ). Tudi odstavila se je sama, pa zdaj Lejlo odstavljam in zaenkrat kar dobro kažeuser posted image . Res dlje traja, samo eni nismo narejeni za tiste "špon" varianteuser posted image .

nisem sicer tako striktna kot recimo lilijana, da bi rekla, samo stvari, pri katerih mislim za vsako ceno vztrajat, imam pa precej razdelano, kje se res ne pogajamo in to je zlooo malo stvari, vse so pa vezane na varnost (privezat v avtu, roko za čez cesto, čelade na biciklih, itd... Večino stvari se pa večino časa da zdilat. Imam slabe dneve, ko se mi to ne da in morata malidve to pač sprejet, hehe.)
Pri vseh ostalih pa probam prit skozi brez nekega strašnega traumiranja, enostavno zato, ker se mi zdi, da se to pri mojihdveh da. Čisto verjamem, da se ne da pri vseh otrocih ali pri vseh starših, ampak mislim, da imaš tudi ti občutek, da bi se pri tvoji dalo, zato ti pa ne da mira. Ti jo najboljše poznaš in po moje res ne moreš naredit ne vem kake štale z dudo brez cuclja (saj lahko rečeš, da se je nekam zahakljala, pa je cucelj odletel, ko si jo potegnila ven). tudi če bi jo obdržala, saj sesat je itak ne more.

Jasno, da vsak otrok kdaj trmari in tuli za brezveze, samo mislim, da se večina mam ne sekira prav strašno za tisto tuljenje.  Saj ga ni tako težko ločit od tega, ko je otroku res hudo. Mogoče se sliši podobno, ampak meni se zdi čisto drugačno.
Sicer se jaz držim pravila, da če ne vem/nisem prepričana, potem rajši krivega izpustim kot nedolžnega obsodim (torej rajši potolažim otroka, ki mogoče izsiljuje kot pa da bi najurila otroka, ki mu je mogoče res hudo; se mi zdi, da tako naredim manj škode. Se mi zdi, pa da večinoma kar zadanemo, saj se poznamo:).

Problem je samo takrat, kadar otrok pop* zaradi bedarije in torej trmari brezveze, ampak pravi razlog je pa nekaj globljega in mu je v resnici tam not hudo. Takrat pa včasih res ne vem, kaj naredit v tistem momentu svete jeze. Potem ko se umiri, se že zmenimo, pa zrihtamo pravi razlog, pa je ok, samo v tistem hipu pa ne veš, kaj je prav.


Hehe Ronja......zanimivo a ne, da do v bistvu istih spoznanj pride človek tudi, če ne vzgaja po reglcih iz knjih......user posted image ker v nekaterih pogledih delave v bistvu enako......


Da te malo dopolnim.......pač vsak si postavi prioritete, kjer se ne pogaja z otrokom (vsaj naj bi si jih po moje, ker je potem bistveno lažje za vse, za starše in za otrokeuser posted image )......ker otrok postane hitro zmeden, ko 10 ali 20 krat eno stvar lahko, potem pa naenkrat več ne sme.....in kako naj pokaže to svojo zmedenost......kot tako, da tuli in se meče po tleh......

npr. jaz se ne pogajam pri stvareh, kot so: oblačenje zjutraj in odhod v vrtec ter v službo, prečkanje ceste in parkirišča, ko mora odraslega vedno držati za roko, obnašanje v trgovini (do te mere, da jaz se ne bom pogajala z njo, da pa bi zdaj imela to in to in vsakič nekaj več in potem njene izpade metanja po tleh opravičevala s tem, da je pač odločen otrok), ne sme metati hrano okrog sebe in na tla.......

In če že od začetka vztrajaš pri teh stvareh, kjer ni pogajanja je kasneje bistveno lažje.....

Se pa ne ubadam in se nisem nikoli ubadala s takimi stvarmi kot so omjevanje hrane, omejevanje gledanja televizije, računalnika, odvajanje od dude, odvajanje od plenic, tudi pri odhodu v posteljo nisem bila striktna in hodi spat, ko je zaspana, včasih ob 8, včasih od 9, na počitnicah pa še pozneje.....

Meni se pač zdi, da je pomembno to, da starš SAM VE, kaj hoče.....ne pa, da določeno obdobje nekaj dovoli, potem pa naenkrat ne bi več več dovolil......

Pri stvareh, ki se mi pa ne zdijo pomembne, pa se običajno dogovarjam, oz. jo "zmanipuliram" tako, da na koncu brez joka in ihte stori tako, kot jaz hočem......in nemalokrat pa ji tudi popustim.......

Je pa res, da jaz ob kakih izpadih trme nisem zatravmirala in se "ukočila" v smislu "Kaj pa delam narobe?" ampak sem jih vzela kot dela odraščanja otroka in sem poskušala tako tudi odreagirati......in če sem videla, da je izpad trme posledica otrokove nemoči, sem jo vedno stisnila k sebi in pomirila.......nekateri izpadi pa niso posledica otrokove nemoči ampak zgolj izsiljevanje oz. doseganje svojega ter preizkušanje kam lahko gre....kot starš, pa moraš pač prepoznati to......

In sigurno sem ga že kje tudi kiksnila......samo bog pomagaj.....nisem popolna in v bistvu tudi nočem, da moj otrok postane popoln.....robot.......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?